Aktualizácia ..::04.12.2018::.. NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárO stránkachČs. vlčiaci

PlemenoŠteniatkoChovVýživaVýchovaVýcvikVýstavy
Druhy výstav
Triedy,tituly
Pred výstavou
RozhodcaVystavovanie
Po výstave
ZdravieŠportVlciVýsledky
Web, knihy, iné


 

 

Bodovacie súťaže

Od roku 2015 prebieha na Slovensku bodovacia súťaž, Slovakia dog cup, organizovaná Slovenskou kynologickou jednotou, ktorá vyhodnocuje určitým kľúčom úspešnosť psov na Slovenských výstavách - národných a medzinárodných (nie oblastné a klubové). Počas celého roka zbierajú psy, ktorí sa zúčastnili na Slovenskej výstave body, tie sa sčítajú a víťazom sa - samozrejme - stávajú tí s najvyšším počtom bodov. Tieto bodovacie súťaže samozrejme nie sú novinkou vo svete a stretneme sa s nimi veľmi často.

Kluby chovateľov mávajú svoje vlastné bodovacie súťaže. Československý vlčiak napr. nemá bodovaciu súťaž žiadnu. Hovawart má súťaž zvlášť pre pracovné psy a zvlášť pre psy výstavné. Leonberger klub zase odmeňuje len psy výstavné. V kluboch je nutné sa do súťaže prihlásiť a spísať svoje výsledky, na Slovakia dog cup to potrebné nie je. Kluby do tejto súťaže napríklad započítavajú VŠETKY výstavy, ktoré pes za daný rok absolvuje - to znamená Slovenské aj zahraničné, klubové a aj oblastné.

Každé hodnotenie na výstave má pridelený počet bodov. Kľúč k vyhodnoteniu je pre každú súťaž trošku iný. Koľko a za čo získava pes body nájdete na stránkach klubu alebo pre Slovakia dog cup nájdete v tomto dokumente.  Hodnotenie je potom online počas celého roka zverejňované na stránkach www.dogshow.sk - kliknutím na logo Slovakia dog cup. Vyhodnotenie klubových víťazov si organizuje klub sám, zväčša vyhodnocuje na jar rok predchádzajúci, počas klubovej výstavy, kde sa odovzdávajú aj ceny.

Celoročný prehľad poskytuje však len Slovakia dog cup. Zobrazí sa prehľad, podľa vašich požiadaviek potom viete filtrovať, čo chcete zobraziť. Či všetky FCI skupiny, alebo len určitú. Či všetky plemená, alebo len vami vybrané, filtrujete podľa pohlavia, ročníka a tiež, či má ísť o všetky psy, ktoré sa zúčastnili na slovenskej výstave (open) alebo len Slovenské psy. Tiež viete zobraziť psy určitého majiteľa, či chovateľa.

Kliknutím na meno psa si zobrazíte celú jeho históriu úspechov na výstavách.

Naša chovateľská stanica má vlastnú bodovaciu súťaž. Odmeňujeme naše odchovy za ich aktivity. Máme súťaž pre psíky, ktoré prezentujú náš chov, plemeno, skladajú skúšky a plnia podmienky chovnosti, nazvanú ako Tobrokáč roka. A druhú súťaž, výlučne body za výstavy - zo všetkých výstav, ktorú voláme Výstavný Tobrokáč roka. Presné pravidlá a bodovanie je dostupné len odchovom. Vyhodnotenie je však verejné a nájdete ho tu. Prví traja sú odmenení, zatiaľ vo forme pohárov. Pripravujeme toho však viac :)