Aktualizácia ..::23.02.2020::..  NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárO stránkachO plemenách

Archive 2020
Archive 2019
Archive 2018Archive 2017
Archive 2016
Archive 2015
Archive 2014Archive 2013Archive 2012
Archive 2011Archive 2010Archive 2009
Archive 2008
 

 


 


Vitajte na stránkach
chovateľskej stanice Tobrok
 
Sme malá chovateľská stanica, venujeme sa chovu plemena Československý vlčiak, Hovawart a Leonberger.

...::Kontaktujte nás::...

Psík k odberu! Tobrok Gigx Cass


Matka: Tobrok Casshera Yel     Otec: Cherokee Lupus Ardor

Novinky 2O2O

23.02.2020 - Priamo k odberu máme z vrhu "G" už len psíka, Gigxa, veľmi perspektívneho. Bude to vysoký psík, miluje loptičky, je mojkavý a prítulný.

04.02.2020 - Z vrhu "G" máme voľného psíka a sučku. Naozaj by som bola rada, keby zostali niektorí aj na Slovensku. Zo zahraničia máme záujemcov, no preferujem Slovensko. Grace aj Gigx sú veľmi nádejní, obaja s výbornými povahami.

01.02.2020 - Pomaly už odchádzajú do nových domovov. Gattaca dnes odišla na východné Slovensko. Som veľmi rada, že sa budeme stretávať a že tu zostane.

25.01.2020 - CACIB Nitra. Akkanga Leon eperies, trieda stredná, opäť v konkurencii sučky z predchádzajúceho dňa - Výborná 2, res.CAC. Chýba nám teda už len jeden CAC na šampióna krásy dospelých...

24.01.2020 - CACIB Nitra. Akkanga Leon eperies, trieda stredná, dnes v konkurencii jednej sučky. Bola to masakra, v psoch dostal len jeden pes CAC, v šampiónoch dokonca žiadne... A tak sme "radi" odišli s - Výborná 2, bez titulu.

23.01.2020 - CACIB Nitra. Nastúpila naša Akkanga Leon eperies do triedy strednej, dnes bez konkurencie. Odišli sme s hodnotením - Výborná 1, CAC! Čo bolo nad moje očakávania, keďže pán rozhodca nešetril známkami VD či dokonca D. No najväčšie prekvapenie bolo, že sme porazili sučku zo šampiónov a získala aj CACIB a stala sa najlepšou dospelou sučkou. Veľmi sa teším. Lorke chýba už posledný CAC na Slovenského šampióna krásy. Aj keď nie som optimista zvyšku výstavy, pretože máme v konkurencii krásnu sučku, verím, že ten posledný už doťukneme.

22.01.2020 - Pridávam fotky aktuálne voľných šteniatok. Všetky šteniatka majú predpoklady byť plnohodnotnými členmi aktívnych rodín.

Gattaca - púta pohľad ihneď svojou krásnou sýtou farbou a neuveriteľne prítulnou povahou. Má krásnu sučiu hlavu a podľa môjho názoru je veľmi vhodná aj do rodiny s deťmi.

Grace - toto je neskutočné šidlo, ktoré si rozumie aj s mojim 2,5 ročným synčekom. Kto sa jej prihovorí, k tomu uteká, je krásne chlpatá (!!!), je drobnejšia, no to jej na kráse neuberá. Podľa mňa bude veľmi rozkošná sučka, s krásnou hlavou.

Gigx - posledný voľný psík, no rovnako zaujímavý ako ostatní. Má veľmi peknú, už teraz samčiu hlavu, širokú, minimum hnedej v srsti, viac prevláda čierna a popolavá. Maska sa mu už vykresľuje. Je o niečo nižší ako jeho bratia, no myslím si, že ich veľmi rýchlo dobehne, vypadá, že z neho bude rovnako pekne vysoký a nohatý psík. Je nezávislý, otovrený ľuďom, sociálny.

 

21.01.2020 - Bola som nie len pozrieť šteniatka a spraviť im pár fotiek (snaha bola...), ale hlavne si prišli vybrať definitívne záujemci svojich favoritov. A tak už vieme, že:

Gunner pocestuje do Moskvy (Rusko). Gotham zase bude žiť v Höchbergu (Nemecko) a Gamora pocestuje do Éguilly (Francúzsko). Dve sučky a psík sú voľní. Verím, že aj na Slovensku nám nejakí ostanú, vrh je naozaj vydarený a som veľmi spokojná.

 

 

20.01.2020 - Dnes oslavuje ôsme narodeniny naša Akia Tawy. Stále bláznivá a plná energie, ako šteniatko. veím, že sa dožije raz toľko!

14.01.2020 - Tento rok máme pre "našich najlepších" kokardy. Minulé roky to boli poháre, tento rok som sa rozhodla pre malú zmenu. Farba samozrejme slovenská trikolóra! Minulé ročníky a ich výsledky nájdete tu. Kokardy, tak ako aj poháre sme kúpili u firmy Poháre Best Nitra.

13.01.2020 - Dnes je to presne 10 rokov, čo nám bol priznaný názov chovateľskej stanice. Bilancia? Ani neviem, naše výsledky v oblasti chovu boli hore aj dole, poučili sme sa a priučili, získali sme kamarátov, pár sme ich stratili. Odchovali sme 7 vrhov Československých vlčiakov, no po pravde, sadli nám viac iné plemená a rozrástli sme sa teda aj o Hovawarta a Leonbergera. A tak, presne po 10 rokoch, plánujeme prvý vrh plemena Leonberger a je možné, že sa budeme venovať už len tomuto plemenu, kto vie, čo bude o ďalších 10 rokov :) Každopádne, už 12 rokov máme naše webovky a o niečo viac sa venujeme psíkom. Na tento rok sme toho naozaj naplánovali dosť nového a skutočne verím, že sa nám všetko podarí!

12.01.2020 - Zúčastnili sme sa Národní Hanácké výstavy v Brne (CZ). Pôvodne sme sa mali stretnúť s plánovaným krycí psom pre našu Lorku, avšak stretnutie nevyšlo. Ale vyšiel nám celkom debut v ČR. S Lorkou sme nastúpili do konkurencie ďalších 5 sučiek v triede strednej a skončili sme - Výborná 2, res.CAC!!! Mega úspech pre mňa, pretože Lorka je mimo srsť stále a myslím, že to rozhodlo. Sučka, ktorá nás porazila nakoniec skončila aj ako BOB. Ja som však veľmi spokojná, pretože nepotrebujeme žiadne pamlsky na predvedenie, Lorka má neskutočný pohyb (!!!) a prednosti, ktoré si na nej cením. Avšak večer pred výstavou sme si všimli, že Lorka začala hárať. Keďže ešte nespĺňa podmienku veku na krytie, odkladáme jej vrh na najbližšie háranie.

09.01.2020 - Naša chovateľská stanica má internú súťaž pre všetky svoje odchovy. Voláme ju Tobrokáč roka a Výstavný Tobrokáč. Počas roka zbierajú naše odchovy body za absolvované výstavy a podmienky chovnosti. Na konci roka to spočítame a prvé tri miesta sú odmenené pohárom, medailou, či kokardou.
Tu sú minuloročné výsledky:

Tobrokáč roka 2019

1. miesto Tobrok Drogo Tar "Drago"
(Tara Kysucká hviezda x Gunner Malý Bysterec)
Majiteľ: Barbora Panáková, Bratislava, Slovensko
**************
2. miesto Tobrok Ewoka Tar "Reika"
(Tara Kysucká hviezda x Amur Kalinovská svorka - Gero)
Majiteľ:
Jana Furicová, Liptovská Anna, Slovensko
**************
3. miesto Tobrok Caleb Yel "Kali"
(Yelka z Litavské kotliny x Baxter Vlčí tlapka)
Majiteľ: Tobrok FCI + Lubica Lokšová, Beša, Slovensko
 

Výstavný Tobrokáč roka 2019

1. miesto Tobrok Casshern Yel "Bax"
(Yelka z Litavské kotliny x Baxter Vlčí tlapka)
Majiteľ:
Branislav Rácek, Bánov, Slovensko
**************
2. miesto Tobrok Drogo Tar "Drago"
(Tara Kysucká hviezda x Gunner Malý Bysterec)
Majiteľ: Barbora Panáková, Bratislava, Slovensko
**************
3. miesto Tobrok Caleb Yel "Kali"
(Yelka z Litavské kotliny x Baxter Vlčí tlapka)
Majiteľ: Tobrok FCI + Lubica Lokšová, Beša, Slovensko
 

04.01.2020 - Bola som fotiť šteniatka a stretnúť sa so záujemcami o šteniatko od nás. Krásne strávený deň v spoločnosti skvelých ľudí. Hore máme fotky chlapcov, Gigx, Gotham, Gunner. Všetci rezervovaní. Dole sú sučky, Gamora (rezervovaná) a voľné Grace a Gattaca. Ak máte záujem o niektorú zo slečien, neváhajte nás kontaktovať. K odberu sú o cca. mesiac.

01.01.2020 - Vytvorený archív noviniek pre rok 2019.

************************

Stránky www.tobrok.sk sú v súkromnom a výhradnom vlastníctve ChS Tobrok FCI!

Obsah stránky a všetkých jej súčastí (vrátane obrázkov, textov, vetvenia stránky a designu) podlieha autorským právam.

Texty, ktoré sa nachádzajú na tejto stránke, sú písané podľa uvedenej literatúry v časti "web, knihy, iné" a majiteľom stránok. Sú predmetom autorských práv, ich kopírovanie a zverejňovanie LEN SO SÚHLASOM autora!

Na týchto stránkach sa nachádzajú aj fotografie, ktorých autorom nie som ja. Pri každej takejto foto je odkaz, z kadiaľ pochádza, prípadne je ako zdroj uvedený internet, keď presný autor je neznámy.

free counters

Design, texts, photos, programming of web site and owner Tobrok FCI © 2009-2020