Aktualizácia ..::23.04.2018::..  NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárO stránkachO plemenách

Archive 2018Archive 2017
Archive 2016
Archive 2015
Archive 2014Archive 2013Archive 2012
Archive 2011Archive 2010Archive 2009
Archive 2008


     


 

WE COOPERATE
Zamaratan
Malý Bysterec

VÝSKUM

Skúška vytrvalosti psa

Chov ČsV - od plánovania po pôrod

Nálepky
 vonkajšie
vnútorné 14,5*10,5cm - 2€/ks

********************************
Vitajte
na stránkach chovateľskej stanice Tobrok
a zároveň na najväčších stránkach o plemene Československý vlčiak na svete!

********************************
Sme malá chovateľská stanica, venujeme sa chovu plemena Československý vlčiak, Hovawart a Leonberger.
Všetky n
aše psy sú nadštandardne zdravotne testované, výborného exteriéru, výbornej povahy a zaujímavej krvi!
Ponúkame nadštandardný chovateľský servis! Kŕmime surovou, vysokokvalitnou stravou!

...::Kontaktujte nás::...

 

Novinky 2O18

22.04.2018 - Strávili sme krásny, slnečný deň v Nitrianskom mestskom parku s našou Lorou (Akkanga Leon Eperies). Konali sa tam detské cyklistické preteky Petra Sagana - desiatky ľudí, hluk, deti, balóny, bicykle,... skvelé miesto na socializovanie! Lora bola atrakciou a hladkali ju ako malí, tak veľkí a jej povaha v žiadnom prípade nesklamala. Na jednotku!!!

21.04.2018 - Dnes sa za neskutočných horúčav konala skúška SVP, na ktorú sa odhodlali Caleb, Casshern, Cloris Loris a Drogo. Skláňam sa pred nimi, že sa na to dali, keďže podmienky boli v skutku hrozné. To sa však podpísalo na Calebovi, ktorý kvôli horúčave a veľmi neskorému štartu beh nedokončil, no o to viac ĎAKUJEM majiteľke, ktorá s nim bežala aj napriek tehotenstvu. Ostatní však beh absolvovali, za čo im ďakujem a blahoželám!!!
Caleb - nedokončil 6km pred cieľom (kvôli zraneniu)
Casshern - čas 3:37, Veľmi dobrý
Cloris Loris -
čas 3:33, Veľmi dobrá
Drogo - čas 3:31, Veľmi dobrý
Bojar od Našej vlčice (Gunner x Agira) - čas 3:37, Veľmi dobrý
Týmto chýba Casshernovi do chovnosti už len bonitácia, v auguste. Rovnako ako aj Cloris Loris, tá by mala absolvovať bonitáciu v auguste. Drogo, keďže nespĺňa vek, absolvuje bonitáciu asi až v novembri, spolu s Calebom a Cassherou.
Medzitým dnes absolvoval výstavu v Českých Budějovicích Conall a odniesol si krásny posudok a Výborný 2. Gratulujem.
20.04.2018 - Plány sú, život mení... Na SVP sme nakoniec nešli, kvôli komplikáciám u nás doma. Ale za to sme zistili, že náš Amarok Saint Barbarons, aj napriek tomu, že v roku 2017 bol na výstavách len do júna, získal krásne 2.miesto v súťaži SHK Výstavný pes roka!
19.04.2018 - Lora sa u nás zabývala skutočne ihneď a veľmi sa teším jej výbornej povahe a otvorenosti. Fotky nájdete na Facebooku alebo v jej albume na Rajče (oba odkazy cez ikonku vľavo). V sobotu sa chystáme podporiť naše odchovy, ktoré štartujú na SVP v Šamoríne. Berieme so sebou Loru, aby sa trošku socializovala. Štartuje skutočne veľké množstvo psov, takže ak máte chuť sa prísť pozrieť, všetci ste vítaní. Štartuje sa hneď ráno okolo 7:30.
18.04.2018 - Prebieha oprava stránok!
14.04.2018 - Rada by som vám predstavila nového člena našej rodiny a našej chovateľskej stanice Tobrok. Bohužiaľ, viac vlčiakov mať priamo doma nebudeme a ani neplánujeme a náš chov ČsV sa bude odohrávať už len externe po našich odchovoch a sučkách v spolumajiteľstve. To znamená, vrhy ČsV u nás budú, avšak nie priamo doma.
Rozhodli sme sa nájsť plemeno, ktoré by spĺňalo naše vysoké nároky. Veľkosť, odolnosť voči poveternostným podmienkam, ale aj pes, ktorý môže byť v dome s rodinou, pevné zdravie, výborná povaha, vhodná k deťom, ľuďom, zvieratám, nie agresívna, komplikovaná. Hovawart ku nám zapadol výborne a tak sme hľadali niečo podobné, keďže chovu hovawartov sa venovať budeme až neskôr (o niekoľko rokov). Na teraz sme si zvolili plemeno Leonberger, ktoré nebolo šľachtené na stráženie, skôr ako spoločník. Síce je to pes väčších rozmerov, ale nám to práve vyhovuje. Stále sa hľadám, čo sa plemien týka, páči sa mi ich mnoho a je možné, že pár ešte "skúsim", kým nájdem to pravé. Asi najviac ma oslovil však Leonberger. A tak prestavujem našu leviu slečnu "Akkanga Leon Eperies", ktorá bude doma volaná Lora. Za pomoci jej chovateľa sme vybrali snáď to najlepšie, aby sme mali dobrý základ pre chov, zaujímame sa aj o výstavy, no najmä, chceli sme výbornú povahu a pevné zdravie. Profil našej Lory nájdete na našich stránkach tu.

Týmto krokom sa posúvame teda na "trochu" inú cestu, dlho sme zvažovali všetky pre a proti, uvedomujem si, že je to veľký skok inam, no verím, že zostanete našimi priateľmi a priaznivcami naďalej. Niektoré časti stránky budú stále venované vlčiakom, máme naše odchovy (!), všetky tie nahromadené informácie predsa nevymažeme :)

Niečo o rodičoch Lory:

Dam: Frida Fiona Goldenleon (Slovak republic) - Junior Champion of Slovakia, Expectant Champion of Slovakia, Champion of Ukraine, Expectant Champion of Poland, Best Female in Slovak Leonberger Dog show in Tajov, 1x BOS, 3x BOB, DBK A/A, DLK 0/0, LPN1 - clear, LPN2 – clear, LEMP N/N, DNA profile, výborná povaha a exteriér, výška: 71 cm, váha: 53 kg

Sire: Eldar Druhá Šance (Czech republic) - Interchampion, National champion, Grandchampion Czech republic, Champion Czech republic, Champion Czech Leonberger Club, Champion Slovenia, Champion Lithuania, Champion Poland, Champion Ukraine, Grandchampion Ukraine, Champion Bulgaria, Grandchampion Bulgaria, Champion Romania, Grandchampion Romania, Champion Balkan, Champion Montenegro, Champion Bosnia-Herzegovina, Club champion. BOS 8x, BOB 27x, BIG 2 2x, BIG 1 1x, BIS 1x, DBK A/A, DLK 0/0, LPN1 - clear, LPN2 – clear, LEMP - clear, eyes OK, DNA profile, výška: 76 cm, váha: 65 kg, výborná povaha, výborná srsť a jej sfarbenie

12.04.2018 - Prvý krát a preto s o to väčším zármutkom píšem veľmi smutnú správu, ktorá nás zasiahla. Dnes uhynul na torziu žalúdka Ati (Tobrok Biryuk Bor). Veľmi nás to mrzí a nemôžeme tomu stále uveriť.

09.04.2018 - Foto od Pavla Hudáčka, na ktorom pózuje Caleb (vľavo) a Angstroom (vpravo). Výsledok je dych berúci a famózny!

08.04.2018 - CACIB Nitra, rozhodca: Szabo (HU), Caleb - Výborný 1, res.CAC, res.CACIB (1/4), Ewoka - Veľmi nádejná 1 (1/1) BIS PUPPY1!!!!, Barakka - Výborná 3 (3/4), Casshera -  Výborná 2, res.CAC (2/2). Ďakujem za prezentáciu, obzvlášť majiteľke Ewoky, ktorá zostala do záverečiek, aj keď mali cestu pred sebou! Foto: P.Trváničková.

07.04.2018 - CACIB Nitra, rozhodca: Jipping (NL), Caleb - Výborný 1, CAC (1/4), Barakka - Výborná 2, res.CAC (2/4). Ďakujem za prezentáciu!

04.04.2018 - Hľadáme nový domov pre Wolfa (Briseis Bor). Skúsili sme všetko, aby mohol zostať s majiteľom, avšak kvôli sťahovaniu to neide, do bytu je skutočne nevhodný, skúšali sme (takže ho ani nedávame niekomu inému do bytu!). 
Je to 2,5 ročný psík, priateľskej povahy, nie je agresívny a ani plachý. Potrebuje trochu učesať, čo sa týka povelov, ale inak nemá žiaden povahový problém. Hľadáme majiteľa, ktorý by ho uchovnil s našou pomocou, teda ideálne niekto zo západného Slovenska. So všetkým pomôžeme, ak by bol záujem, vezmeme ho aj pod naše krídla, do spolumajiteľstva, vyžadujem pravidelný, doživotný kontakt! Cena dohodou. EXPORT NEPOVOĽUJEM, PES MUSÍ ZOSTAŤ NA SLOVENSKU!

01.04.2018 - Prajeme všetkým pokojné Veľkonočné sviatky v kruhu rodiny a priateľov!

31.03.2018 - Iste ste si všimli, že na stránkach sa toho momentálne veľa nedeje. S príchodom jari sme začali intenzívne pracovať na úpravách okolia nášho domčeka a tak na aktualizácie, či zmeny stránok už nie je toľko času.

30.03.2018 - Budúci týždeň nás čaká ďalšia výstava a to CACIB Nitra, kde je prihlásený na oba dni Caleb a Barakka a na nedeľu Ewoka. Oba dni nášho Kaliho vystavujem a teda ak máte záujem a chuť, prídite nás pozrieť a porozprávať sa, ak vás niešo ohľadom vlčiakov zaujíma. Na tento rok v skutku plánujeme veľa a všetko začne už o pár dní.

26.03.2018 - Šteniatka po našom Leonovi (C.I.E. MultiCh, MultiGCh, Amarok Saint Barbarons) dnes oslavujú svoje prvé narodeniny! Všetko najlepšie Core a Cyrilovi.

20.03.2018 - Zmenený systém v časti  odchovoch. Vrhy už nemajú svoje podstránky (plánovaný vrh, aktuálny vrh), ale všetky dostupné info nájdete už len na jednej stránke toho ktorého vrhu len ako odchov.

19.03.2018 - Dnes prinášame prvý z článkov o genetických testoch vlčiakov, ktoré je možné vykonať a ktoré sa pomaly, ale iste, začínajú sledovať. Ide o gén dlhej srsti, známy ako FGF5.

18.03.2018 - Od dnes je na každej podstránke v ľavom hornom rohu aj dátum jej  poslednej aktualizácie.

15.03.2018 - Pridaná časť "Médiá" - naše psy a odchovy v médiách.

14.03.2018 - Pridaná nová sekcia v časti o našej chovateľskej stanici - "Výstavné hodnotenia našich odchovov".

13.03.2018 - Už štvrté narodeniny oslavujú šteniatka z vrhu "A" Aki - Ankh Ror, Aurorrox, Angstroom a Aadvark!

04.03.2018 - CACIB Graz, Rakúsko. Rozhodca: Muldoon (IRE), Drogo - Veľmi dobrý 1, Casshern - Výborný 1, CAC, CACIB, BOS!!! Blahoželám!

03.03.2018 - Priebežne stále dopĺňam fotografie toho, čím kŕmime našich psov. Album je na Facebooku na tomto odkaze, alebo s krátkym popisom aj u nás na stránkach v časti výživa - má samostatnú sekciu, keďže sa akosi rozrástla :) Odkaz tu.

01.03.2018 - Prihlásili sme Caleba na CACIB Nitra v apríli, oba dni. Máme síce už 2xCAC, no jeden sme použili na Junior šampióna. A keďže sme započali tým pádom Šampióna dospelých tento rok a podmienkou je 4xCAC z dvoch výstavných sezón, bude táto výstava pre Caleba posledná na tento rok, mimo Svetovej výstavy národných plemien Slovenska,  klubovej a Európskej.

25.02.2018 - POZOR termín Letného výcvikového tábora sa mení na 12.08-17.08.2018!!! To znamená aj zmenu termínu sprievodných akcií ako zvod a bonitácia, pracovná skúška a klubová výstava!

25.02.2018 - Pridaná základná charakteristika plemena hovawart. Viac táto časť rozširovaná nebude!

23.02.2018 - Skvelé správy z Talianska. Orava Malý Bysterec (Gunner Malý Bysterec x Connie Vlčí tlaplka) má vyhodnotené DBK A/A a DLK 0-0!!! Blahoželám!

18.02.2018 - Národná výstava psov Bratislava, rozhodca Matyáš (SR): Drogo - Výborný 3, Ewoka - Veľmi nádejná 1, TOP 5 BIS baby!, Barakka - Výborná 2, res.CAC! Blahoželám a ďakujem za prezentáciu! (na foto Ewoka)

16.02.2018 - Video, v ktorom hrali naši vlčkovci, je už online. Kapela Inside ho zverejnila na Youtube tu.

11.02.2018 - Výstavný víkend pokračuje CACIB Nitra. Rozhodca: Jančík (CZ). Dnes trošku horšie dopadli Tobrok Drogo Tar (trieda mladých) - Výborný 3, Tobrok Caleb Yel (trieda stredná) - Výborný 1, CAC, CACIB!, Tobrok Casshern Yel (trieda otvorená) - Veľmi dobrý 3 (kvôli pohybu), Tobrok Cloris Loris Yel (trieda stredná) - Veľmi dobrá 3, Tobrok Barakka Bor (trieda otvorená) - Veľmi dobrá 3, Ďakujem majiteľom za prezentáciu! Odchovy po našich psoch: Obi Wan Malý Bysterec (Gunner x Connie) - Výborný 2, Orava Malý Bysterec (Gunner x Connie) - Výborná 2, Cora z Narcisovej (Amarok x Fju) - ? (na foto Casshera)

10.02.2018 - Prvá tohtoročná Slovenská výstava CACIB Nitra. Rozhodca: Zamoyski (PL). Tobrok Caleb Yel (trieda stredná) - Výborný 2, Tobrok Convel Yel (trieda stredná) - Výborný 3, Tobrok Casshern Yel (trieda otvorená) - Výborný 1, CAC (1/3), Tobrok Cloris Loris Yel (trieda stredná) - Výborná 2, res.CAC, Tobrok Casshera Yel (trieda stredná) - Výborná 3, Tobrok Barakka Bor (trieda otvorená) - Výborná 2, res.CAC, res.CACIB (2/6). Ďakujem majiteľom za prezentáciu! Odchovy po našich psoch Obi Wan Malý Bysterec (Gunner x Connie) - Výborný 3 (kvôli krívaniu), Orava Malý Bysterec (Gunner x Connie) - Výborná, Cora z Narcisovej (Amarok x Fju) - Výborná 1, CAJC. (na foto Convel a Cloris Loris)

08.02.2018 - Ako každé šteniatko z nášho chovu, tak aj Ewoka a Emperorra majú svoje albumy na našom Rajče. Do nich pridávame fotografie z ich života v nových rodinách. Niektoré nájdete aj u nás na Facebooku.

07.02.2018 - Práve dokončujem aktualizáciu anglickej časti o výžive vlčiakov a bola pridaná nová časť aj do slovenskej - fotografie a konkrétne príklady jedál našich psov. Celý text na tomto odkaze.

06.02.2018 - Aj keď už mal náš Caleb splnené podmienky dávno, až teraz sme dali vyhotoviť oficiálne šampionáty - Šampión šteniat a Junior šampión Slovenska.

V tejto sezóne absolvuje len pár výstav, nakoľko na šampióna dospelých treba dve sezóny. V pláne je februárová Nitra, Výstava Slovenských národných plemien Nitra v júni, Klubová výstava v auguste a pravdepodobne aj Európska výstava ČsV, podľa miesta konania. Iné výstavy tento rok neplánujeme, resp. absolvuje len výnimočne.

Ako ďalšie čaká Caleba hneď na jar, v apríli, vytrvalostný beh SVP 1, ktorý je ďalšou podmienkou chovnosti.

Po behu, podľa okolností, mu budú vyhotovené aj RTG snímky lakťov, keďže naposledy ich p.veterinár zabudol vyhotoviť a uvedomil si to až po prebratí z narkózy -_-

Posledná "bodka" bude tento rok bonitácia, s ktorou verím, nebudú žiadne problémy. Kali má vynikajúcu povahu, je to obrovský ľudomil a v exteriéry tiež nebadať žiadne hrubé nedostatky.

A tak, ak všetko splníme podľa plánu v auguste, bude práve on otcom vrhu s našou Angstroom. U tejto sučky na výsledku DM nezáleží. Je totiž čistá ako na DM, tak na DW. Krytie Akia a Caleb je v pláne tiež, no v tomto prípade rozhodne výsledok DM, keďže Akia je nosičkou.

04.02.2018 - Emperorra odišla práve do Dánska. Má pred sebou stovky kilometrov, verím, že dorazí v poriadku so svojimi novými majiteľmi do Herlevu. Jej sestra Ewoka prekonáva všetky moje predstavy o šteniatku :D Má 4 mesiace, približne 50cm a 16,5kg!

27.01.2018 - Prvá sučka z vrhu "B" po Barbora Tawy a Aimu z Dubničanky, Tobrok Barakka Bor má vyhodnotené bedrové a lakťové kĺby. A výsledok najlepší možný DBK A/A a DLK 0/0!!! Ďakujem majiteľke, že kĺbiky vyšetrila a blahoželám. Barakka je pripravovaná na skúšku vytrvalosti na jar.

25.01.2018 - Obi Wan Malý Bysterec (Connie Vlčí tlapka x Gunner Malý Bysterec) má vyhodnotené bedrové a lakťové kĺby. A výsledok najlepší možný DBK A/A a DLK 0/0!!! Ďakujem majiteľom, že kĺbiky vyšetrili a blahoželám.

24.01.2018 - Prvý z vrhu "D" po Tare Kysucká hviezda a Gunner Malý Bysterec, Tobrok Drogo Tar má vyhodnotené bedrové a lakťové kĺby. A výsledok najlepší možný DBK A/A a DLK 0/0!!! Ďakujem majiteľom, že kĺbiky vyšetrili a blahoželám. Drogo sa pripravuje na jarný beh SVP 1.

20.01.2018 - Dnes oslavuje Akia Tawy už svoje 6te narodeniny.

16.01.2018 - Upravená a revidovaná časť o výcviku ČsV! Niektoré články boli zlúčené a prípadne vymazané nadbytočné odkazy a vetvenia. Týmto sú stránky aktualizované ako už hádam dva či tri roky neboli :) Ďalšie obdobie budeme aktualizovať už len časť o našej chovateľskej stanici, prípadne sem tam pribudne do niektorej časti obrázok pre ilustráciu. Na rade je veľká aktualizácia anglickej časti, ktorá v skutku pokrivkávala.

15.01.2018 - Upravená a revidovaná časť o vlkoch a o zdraví ČsV! Niektoré články boli zlúčené a prípadne vymazané nadbytočné odkazy a vetvenia. Pridané nové ochorenia vyskytujúce sa u ČsV - pyometra, falošná gravidita, kotercový kašeľ, babezióza, alergia.

14.01.2018 - Včera sa zúčastnili vĺčikovia Angstroom, Caleb a Emperorra natáčania videoklipu rockovej kapely Inside ku skladbe Stopy slobody. Keď budeme mať videoklip k dispozícii, budeme zdieľať :) Zatiaľ fotky.

13.01.2018 - Dnes je to osem rokov, čo nám bol priznaný názov chovateľskej stanice! Za osem rokov sme odchovali 5 vrhov, dokopy 24 šteniatok. Všetky sa tešia pevnému zdraviu a výborným majiteľom.

12.01.2018 - Upravená a revidovaná časť o výchove, športoch a výstavách ČsV! Niektoré články boli zlúčené a prípadne vymazané nadbytočné odkazy a vetvenia.

11.01.2018 - Konečne prišli poháre pre naše odchovy za Tobrokáča 2017 a Výstavného Tobrokáča 2017!

10.01.2018 - Na RTG boli dvaja polobratia Drogo a Obi Wan Malý Bysterec, po našom Gunnerovi. U oboch to vypadá na výborné hodnotenie. Barakka bola tiež na kĺbiky a ani tu sa nič vážne nezistilo. Veľmi pekne ďakujem majiteľom za ďalšiu podmienku chovnosti. Teraz už len čakáme na oficiálne hodnotenie.

09.01.2018 - Momentálne pracujeme na zostavovaní nášho chovného plánu na rok 2018. Plánujeme vrhy exteriérovo a povahovo veľmi zaujímavé, s označením F, G, H, Ch, I. Ak pôjde všetko ako má, v roku 2018 by sme mali zastrešiť vrh sučke Chase Arqeva. Plánujeme vrhy po našej Angstroom s Calebom (tu už zmenu robiť nebudeme) a aj jej matky Akii, podľa výsledkov DM, tiež s Calebom. Ďalej plánujeme vrhy po Casshere a Cloris Loris. Im ešte chýba nejaká tá podmienka chovnosti, no nepredpokladáme žiadne komplikácie. Jediné, čo bude rozhodovať bude chuť majiteľov do šteniatok tento rok a chuť sučiek hárať :) Vybraných krycích psov budeme aktualizovať hneď ako to bude možné. Zvažujeme zahraničné krytia.

08.01.2018 - Na uchovnenie sa tento rok pripravujú veľmi pekní bratia z vrhu C - náš vlastný Caleb, jeho brat Casshern, v Čechách Conall a je možné, že bude uchovnený aj Convel. Sú z kombinácie Yelka z Litavské kotliny, sučka s mimoriadne dobrou povahou a Baxter Vlčí tlapka, pes výrazného vlčieho exteriéru.

Náš Caleb má vyhodnotené bedrové kĺby ako nulové. Na jar ho čaká SVP, potom RTG lakťov a bonitácia v auguste. Kali má vynikajúci exteriér a povahu!!!

Casshern, psík výrazných krásnych farieb už má vyhodnotené RTG bedier a lakťov. Ako jeho brata, tak jeho čaká na jar beh a v auguste bonitácia.

Convel zatiaľ nemá vyhodnotené kĺby a jeho uchovnenie je možné tento alebo budúci rok. Ide o veľmi vysokého a elegantného psíka! Conall žije síce v Čechách, ale už má okrem bonitácie všetky podmienky chovnosti splnené! Má krásnu hlavu a dlhšiu, bohatú srsť, výbornú povahu.

07.01.2018 - Na uchovnenie sa tento rok pripravuje veľmi perspektívny psík z nášho chovu Baharak. Je z kombinácie Barbora Tawy (bez chovných potomkov na Slovensku) a Aimu z Dubničanky (taktiež bez chovných potomkov na Slovensku). Ide o exteriérovo pekného a vyrovnaného psa, s krásnym jasným okom, suchou tlamou, dobrými uhleniami, no najmä s výbornou povahou. Výstavne úspešný - BOB, CAJC, no výstavy nenavštevuje až tak často. Čoskoro absolvuje RTG, na jar by mal odbehnúť beh SVP a potom už len bonitácia.

06.01.2018 - Na uchovnenie sa tento rok pripravuje psík po našom Gunnerovi - Bojar od Našej Vlčice. Jeho matkou je Agira Vlčí démon. Na Slovensku je chovný jeho brat Bak od Našej Vlčice (foto vpravo). Obaja veľmi pekného exteriéru, vyrovnaných pováh. Bojara čaká na jar SVP a potom už len bonitácia. Kĺby bedrové a lakťové má čisté. Bak má vyhodnotené DM a DW ako clear! U Bojara by mal výledok DM byť rovnako clear (po rodičoch), DM a DW budú testované počas bonitácie. Bojara prezentujeme na našich stránkach a info o ňom nájdete tu. Bak má momentálne vrh na Slovensku s peknou sučkou Alissa zo Slovenskej rozprávky. Voľný je psík a sučka. ChS z Gryzovej svorky.

05.01.2018 - Upravená a revidovaná časť o chove čsv a o výžive! Niektoré články boli zlúčené a prípadne vymazané nadbytočné odkazy a vetvenia.

04.01.2018 - Upravená a revidovaná časť o plemene a o šteniatku! Niektoré články boli zlúčené a prípadne vymazané nadbytočné odkazy a vetvenia.

03.01.2018 - Včera začal seriál VLCI na TV JOJ. Celá úvodná zvučka (až na jeden záber), psíky z našej ChS a to Barakka, Baharak, Caleb a Casshern. Mrzí ma, že nie sú nikde spomenutí, no patrí im aj tak vďaka za to, že krásne spolupracovali a makali na tom, aby boli zábery v skutku reprezentatívne. Seriál je možné zhliadnuť v archíve TV JOJ. Video.

02.01.2018 - Do podmienok chovnosti, v časti o chove ČsV boli doplnené DM a DW, ktoré sú novou podmienkou na Slovensku. Vzorky sa odoberajú počas bonitácie a spolu s DNA sú vyhodnotené v laboratóriu Vetgene. Je zakázané kombinovanie dvoch nosičov v chove.

01.01.2018 - Vytvorený archív noviniek pre rok 2017.

************************

Stránky www.tobrok.sk sú v súkromnom a výhradnom vlastníctve ChS Tobrok FCI!

Obsah stránky a všetkých jej súčastí (vrátane obrázkov, textov, vetvenia stránky a designu) podlieha autorským právam.

Texty, ktoré sa nachádzajú na tejto stránke, sú písané podľa uvedenej literatúry v časti "web, knihy, iné" a majiteľom stránok. Sú predmetom autorských práv, ich kopírovanie a zverejňovanie LEN SO SÚHLASOM autora!

Na týchto stránkach sa nachádzajú aj fotografie, ktorých autorom nie som ja. Pri každej takejto foto je odkaz, z kadiaľ pochádza, prípadne je ako zdroj uvedený internet, keď presný autor je neznámy.

free counters

Design, texts, photos, programming of web site and owner Tobrok FCI © 2009-2018