Aktualizácia ..::14.03.2018::..  NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárO stránkachO plemenách

Archive 2018Archive 2017
Archive 2016
Archive 2015
Archive 2014Archive 2013Archive 2012
Archive 2011Archive 2010Archive 2009
Archive 2008


     


 

WE COOPERATE
Zamaratan
Malý Bysterec

VÝSKUM

Skúška vytrvalosti psa

Chov ČsV - od plánovania po pôrod

Nálepky
 vonkajšie
vnútorné 14,5*10,5cm - 2€/ks

Vitajte na najväčších stránkach o československom vlčiakovi na svete!

Sme malá chovateľská stanica, chováme plemeno Československý vlčiak a vlastníme aj plemeno hovawart.
Všetky naše psy sú nadštandardne zdravotne testované, výborného exteriéru, výbornej povahy a zaujímavej krvi!
Ponúkame nadštandardný chovateľský servis! Kŕmime surovou, vysokokvalitnou stravou!

...::Kontaktné údaje tu::...
 

Novinky 2O18

14.03.2018 - Pridaná nová sekcia v časti o našej chovateľskej stanici - "Výstavné hodnotenia našich odchovov". Plus pridaná časť "Médiá" - naše psy a odchovy v médiách.

13.03.2018 - Už štvrté narodeniny oslavujú šteniatka z vrhu "A" Aki - Ankh Ror, Aurorrox, Angstroom a Aadvark!

04.03.2018 - CACIB Graz, Rakúsko. Rozhodca: Muldoon (IRE), Drogo - Veľmi dobrý 1, Casshern - Výborný 1, CAC, CACIB, BOS!!! Blahoželám!

03.03.2018 - Priebežne stále dopĺňam fotografie toho, čím kŕmime našich psov. Album je na Facebooku na tomto odkaze, alebo s krátkym popisom aj u nás na stránkach v časti výživa - má samostatnú sekciu, keďže sa akosi rozrástla :) Odkaz tu.

01.03.2018 - Prihlásili sme Caleba na CACIB Nitra v apríli, oba dni. Máme síce už 2xCAC, no jeden sme použili na Junior šampióna. A keďže sme započali tým pádom Šampióna dospelých tento rok a podmienkou je 4xCAC z dvoch výstavných sezón, bude táto výstava pre Caleba posledná na tento rok, mimo Svetovej výstavy národných plemien Slovenska,  klubovej a Európskej.

25.02.2018 - POZOR termín Letného výcvikového tábora sa mení na 12.08-17.08.2018!!! To znamená aj zmenu termínu sprievodných akcií ako zvod a bonitácia, pracovná skúška a klubová výstava!

25.02.2018 - Pridaná základná charakteristika plemena hovawart. Viac táto časť rozširovaná nebude!

23.02.2018 - Skvelé správy z Talianska. Orava Malý Bysterec (Gunner Malý Bysterec x Connie Vlčí tlaplka) má vyhodnotené DBK A/A a DLK 0-0!!! Blahoželám!

18.02.2018 - Národná výstava psov Bratislava, rozhodca Matyáš (SR): Drogo - Výborný 3, Ewoka - Veľmi nádejná 1, TOP 5 BIS baby!, Barakka - Výborná 2, res.CAC! Blahoželám a ďakujem za prezentáciu! (na foto Ewoka)

16.02.2018 - Video, v ktorom hrali naši vlčkovci, je už online. Kapela Inside ho zverejnila na Youtube tu.

11.02.2018 - Výstavný víkend pokračuje CACIB Nitra. Rozhodca: Jančík (CZ). Dnes trošku horšie dopadli Tobrok Drogo Tar (trieda mladých) - Výborný 3, Tobrok Caleb Yel (trieda stredná) - Výborný 1, CAC, CACIB!, Tobrok Casshern Yel (trieda otvorená) - Veľmi dobrý 3 (kvôli pohybu), Tobrok Cloris Loris Yel (trieda stredná) - Veľmi dobrá 3, Tobrok Barakka Bor (trieda otvorená) - Veľmi dobrá 3, Ďakujem majiteľom za prezentáciu! Odchovy po našich psoch: Obi Wan Malý Bysterec (Gunner x Connie) - Výborný 2, Orava Malý Bysterec (Gunner x Connie) - Výborná 2, Cora z Narcisovej (Amarok x Fju) - ? (na foto Casshera)

10.02.2018 - Prvá tohtoročná Slovenská výstava CACIB Nitra. Rozhodca: Zamoyski (PL). Tobrok Caleb Yel (trieda stredná) - Výborný 2, Tobrok Convel Yel (trieda stredná) - Výborný 3, Tobrok Casshern Yel (trieda otvorená) - Výborný 1, CAC (1/3), Tobrok Cloris Loris Yel (trieda stredná) - Výborná 2, res.CAC, Tobrok Casshera Yel (trieda stredná) - Výborná 3, Tobrok Barakka Bor (trieda otvorená) - Výborná 2, res.CAC, res.CACIB (2/6). Ďakujem majiteľom za prezentáciu! Odchovy po našich psoch Obi Wan Malý Bysterec (Gunner x Connie) - Výborný 3 (kvôli krívaniu), Orava Malý Bysterec (Gunner x Connie) - Výborná, Cora z Narcisovej (Amarok x Fju) - Výborná 1, CAJC. (na foto Convel a Cloris Loris)

08.02.2018 - Ako každé šteniatko z nášho chovu, tak aj Ewoka a Emperorra majú svoje albumy na našom Rajče. Do nich pridávame fotografie z ich života v nových rodinách. Niektoré nájdete aj u nás na Facebooku.

07.02.2018 - Práve dokončujem aktualizáciu anglickej časti o výžive vlčiakov a bola pridaná nová časť aj do slovenskej - fotografie a konkrétne príklady jedál našich psov. Celý text na tomto odkaze.

06.02.2018 - Aj keď už mal náš Caleb splnené podmienky dávno, až teraz sme dali vyhotoviť oficiálne šampionáty - Šampión šteniat a Junior šampión Slovenska.

V tejto sezóne absolvuje len pár výstav, nakoľko na šampióna dospelých treba dve sezóny. V pláne je februárová Nitra, Výstava Slovenských národných plemien Nitra v júni, Klubová výstava v auguste a pravdepodobne aj Európska výstava ČsV, podľa miesta konania. Iné výstavy tento rok neplánujeme, resp. absolvuje len výnimočne.

Ako ďalšie čaká Caleba hneď na jar, v apríli, vytrvalostný beh SVP 1, ktorý je ďalšou podmienkou chovnosti.

Po behu, podľa okolností, mu budú vyhotovené aj RTG snímky lakťov, keďže naposledy ich p.veterinár zabudol vyhotoviť a uvedomil si to až po prebratí z narkózy -_-

Posledná "bodka" bude tento rok bonitácia, s ktorou verím, nebudú žiadne problémy. Kali má vynikajúcu povahu, je to obrovský ľudomil a v exteriéry tiež nebadať žiadne hrubé nedostatky.

A tak, ak všetko splníme podľa plánu v auguste, bude práve on otcom vrhu s našou Angstroom. U tejto sučky na výsledku DM nezáleží. Je totiž čistá ako na DM, tak na DW. Krytie Akia a Caleb je v pláne tiež, no v tomto prípade rozhodne výsledok DM, keďže Akia je nosičkou.

04.02.2018 - Emperorra odišla práve do Dánska. Má pred sebou stovky kilometrov, verím, že dorazí v poriadku so svojimi novými majiteľmi do Herlevu. Jej sestra Ewoka prekonáva všetky moje predstavy o šteniatku :D Má 4 mesiace, približne 50cm a 16,5kg!

27.01.2018 - Prvá sučka z vrhu "B" po Barbora Tawy a Aimu z Dubničanky, Tobrok Barakka Bor má vyhodnotené bedrové a lakťové kĺby. A výsledok najlepší možný DBK A/A a DLK 0/0!!! Ďakujem majiteľke, že kĺbiky vyšetrila a blahoželám. Barakka je pripravovaná na skúšku vytrvalosti na jar.

25.01.2018 - Obi Wan Malý Bysterec (Connie Vlčí tlapka x Gunner Malý Bysterec) má vyhodnotené bedrové a lakťové kĺby. A výsledok najlepší možný DBK A/A a DLK 0/0!!! Ďakujem majiteľom, že kĺbiky vyšetrili a blahoželám.

24.01.2018 - Prvý z vrhu "D" po Tare Kysucká hviezda a Gunner Malý Bysterec, Tobrok Drogo Tar má vyhodnotené bedrové a lakťové kĺby. A výsledok najlepší možný DBK A/A a DLK 0/0!!! Ďakujem majiteľom, že kĺbiky vyšetrili a blahoželám. Drogo sa pripravuje na jarný beh SVP 1.

20.01.2018 - Dnes oslavuje Akia Tawy už svoje 6te narodeniny.

16.01.2018 - Upravená a revidovaná časť o výcviku ČsV! Niektoré články boli zlúčené a prípadne vymazané nadbytočné odkazy a vetvenia. Týmto sú stránky aktualizované ako už hádam dva či tri roky neboli :) Ďalšie obdobie budeme aktualizovať už len časť o našej chovateľskej stanici, prípadne sem tam pribudne do niektorej časti obrázok pre ilustráciu. Na rade je veľká aktualizácia anglickej časti, ktorá v skutku pokrivkávala.

15.01.2018 - Upravená a revidovaná časť o vlkoch a o zdraví ČsV! Niektoré články boli zlúčené a prípadne vymazané nadbytočné odkazy a vetvenia. Pridané nové ochorenia vyskytujúce sa u ČsV - pyometra, falošná gravidita, kotercový kašeľ, babezióza, alergia.

14.01.2018 - Včera sa zúčastnili vĺčikovia Angstroom, Caleb a Emperorra natáčania videoklipu rockovej kapely Inside ku skladbe Stopy slobody. Keď budeme mať videoklip k dispozícii, budeme zdieľať :) Zatiaľ fotky.

13.01.2018 - Dnes je to osem rokov, čo nám bol priznaný názov chovateľskej stanice! Za osem rokov sme odchovali 5 vrhov, dokopy 24 šteniatok. Všetky sa tešia pevnému zdraviu a výborným majiteľom.

12.01.2018 - Upravená a revidovaná časť o výchove, športoch a výstavách ČsV! Niektoré články boli zlúčené a prípadne vymazané nadbytočné odkazy a vetvenia.

11.01.2018 - Konečne prišli poháre pre naše odchovy za Tobrokáča 2017 a Výstavného Tobrokáča 2017!

10.01.2018 - Na RTG boli dvaja polobratia Drogo a Obi Wan Malý Bysterec, po našom Gunnerovi. U oboch to vypadá na výborné hodnotenie. Barakka bola tiež na kĺbiky a ani tu sa nič vážne nezistilo. Veľmi pekne ďakujem majiteľom za ďalšiu podmienku chovnosti. Teraz už len čakáme na oficiálne hodnotenie.

09.01.2018 - Momentálne pracujeme na zostavovaní nášho chovného plánu na rok 2018. Plánujeme vrhy exteriérovo a povahovo veľmi zaujímavé, s označením F, G, H, Ch, I. Ak pôjde všetko ako má, v roku 2018 by sme mali zastrešiť vrh sučke Chase Arqeva. Plánujeme vrhy po našej Angstroom s Calebom (tu už zmenu robiť nebudeme) a aj jej matky Akii, podľa výsledkov DM, tiež s Calebom. Ďalej plánujeme vrhy po Casshere a Cloris Loris. Im ešte chýba nejaká tá podmienka chovnosti, no nepredpokladáme žiadne komplikácie. Jediné, čo bude rozhodovať bude chuť majiteľov do šteniatok tento rok a chuť sučiek hárať :) Vybraných krycích psov budeme aktualizovať hneď ako to bude možné. Zvažujeme zahraničné krytia.

08.01.2018 - Na uchovnenie sa tento rok pripravujú veľmi pekní bratia z vrhu C - náš vlastný Caleb, jeho brat Casshern, v Čechách Conall a je možné, že bude uchovnený aj Convel. Sú z kombinácie Yelka z Litavské kotliny, sučka s mimoriadne dobrou povahou a Baxter Vlčí tlapka, pes výrazného vlčieho exteriéru.

Náš Caleb má vyhodnotené bedrové kĺby ako nulové. Na jar ho čaká SVP, potom RTG lakťov a bonitácia v auguste. Kali má vynikajúci exteriér a povahu!!!

Casshern, psík výrazných krásnych farieb už má vyhodnotené RTG bedier a lakťov. Ako jeho brata, tak jeho čaká na jar beh a v auguste bonitácia.

Convel zatiaľ nemá vyhodnotené kĺby a jeho uchovnenie je možné tento alebo budúci rok. Ide o veľmi vysokého a elegantného psíka! Conall žije síce v Čechách, ale už má okrem bonitácie všetky podmienky chovnosti splnené! Má krásnu hlavu a dlhšiu, bohatú srsť, výbornú povahu.

07.01.2018 - Na uchovnenie sa tento rok pripravuje veľmi perspektívny psík z nášho chovu Baharak. Je z kombinácie Barbora Tawy (bez chovných potomkov na Slovensku) a Aimu z Dubničanky (taktiež bez chovných potomkov na Slovensku). Ide o exteriérovo pekného a vyrovnaného psa, s krásnym jasným okom, suchou tlamou, dobrými uhleniami, no najmä s výbornou povahou. Výstavne úspešný - BOB, CAJC, no výstavy nenavštevuje až tak často. Čoskoro absolvuje RTG, na jar by mal odbehnúť beh SVP a potom už len bonitácia.

06.01.2018 - Na uchovnenie sa tento rok pripravuje psík po našom Gunnerovi - Bojar od Našej Vlčice. Jeho matkou je Agira Vlčí démon. Na Slovensku je chovný jeho brat Bak od Našej Vlčice (foto vpravo). Obaja veľmi pekného exteriéru, vyrovnaných pováh. Bojara čaká na jar SVP a potom už len bonitácia. Kĺby bedrové a lakťové má čisté. Bak má vyhodnotené DM a DW ako clear! U Bojara by mal výledok DM byť rovnako clear (po rodičoch), DM a DW budú testované počas bonitácie. Bojara prezentujeme na našich stránkach a info o ňom nájdete tu. Bak má momentálne vrh na Slovensku s peknou sučkou Alissa zo Slovenskej rozprávky. Voľný je psík a sučka. ChS z Gryzovej svorky.

05.01.2018 - Upravená a revidovaná časť o chove čsv a o výžive! Niektoré články boli zlúčené a prípadne vymazané nadbytočné odkazy a vetvenia.

04.01.2018 - Upravená a revidovaná časť o plemene a o šteniatku! Niektoré články boli zlúčené a prípadne vymazané nadbytočné odkazy a vetvenia.

03.01.2018 - Včera začal seriál VLCI na TV JOJ. Celá úvodná zvučka (až na jeden záber), psíky z našej ChS a to Barakka, Baharak, Caleb a Casshern. Mrzí ma, že nie sú nikde spomenutí, no patrí im aj tak vďaka za to, že krásne spolupracovali a makali na tom, aby boli zábery v skutku reprezentatívne. Seriál je možné zhliadnuť v archíve TV JOJ. Video.

02.01.2018 - Do podmienok chovnosti, v časti o chove ČsV boli doplnené DM a DW, ktoré sú novou podmienkou na Slovensku. Vzorky sa odoberajú počas bonitácie a spolu s DNA sú vyhodnotené v laboratóriu Vetgene. Je zakázané kombinovanie dvoch nosičov v chove.

01.01.2018 - Vytvorený archív noviniek pre rok 2017.

************************

Stránky www.tobrok.sk sú v súkromnom a výhradnom vlastníctve ChS Tobrok FCI!

Obsah stránky a všetkých jej súčastí (vrátane obrázkov, textov, vetvenia stránky a designu) podlieha autorským právam.

Texty, ktoré sa nachádzajú na tejto stránke, sú písané podľa uvedenej literatúry v časti "web, knihy, iné" a majiteľom stránok. Sú predmetom autorských práv, ich kopírovanie a zverejňovanie LEN SO SÚHLASOM autora!

Na týchto stránkach sa nachádzajú aj fotografie, ktorých autorom nie som ja. Pri každej takejto foto je odkaz, z kadiaľ pochádza, prípadne je ako zdroj uvedený internet, keď presný autor je neznámy.

free counters

Design, texts, photos, programming of web site and owner Tobrok FCI © 2009-2018