Aktualizácia ..::15.05.2020::..  NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárO stránkachO plemenách

Archive 2020
Archive 2019
Archive 2018Archive 2017
Archive 2016
Archive 2015
Archive 2014Archive 2013Archive 2012
Archive 2011Archive 2010Archive 2009
Archive 2008
 

 


 


Vitajte na stránkach
chovateľskej stanice Tobrok
 
Aktívne sa venujeme už len chovu plemena Leonberger.
V minulosti sa náš chov špecializoval na plemeno Československý vlčiak.
Vlastníme aj chovného psa plemena Hovawart.

...::Kontaktujte nás::...

Novinky 2O2O

13.05.2020 - Štvrtý rôčik oslávia naše "C"čka práve v tento deň a aj keď sa narodili v piatok trinásteho, boli a sú to šťastné šteniatka! Casshera, Casshern, Caritas, Convel, Conall, Cor Fortis a Caleb! Do psieho neba pozdravujeme Cloris Loris - chýbaš nám!

09.05.2020 - Dlho som zvažovala nasledovné rozhodnutie, no je nutné sa na vec pozrieť triezvo. Akia Tawy a ani Tobrok Angstroom Aki už nebudú využité v chove a tak vrh Československých vlčiakov už neplánujeme. Je možné (!!!), že zastrešíme vrh sučky z nášho odchovu, no toto rozhodnutie je na majiteľoch a nepočítam s tým. Naša chovateľská stanica sa bude orientovať už len na plemeno Leonberger. Všetkým záujemcom ďakujem za prejavený záujem a radi poradíme s výberom kvalitnej ChS, spojenia, alebo sa radi porozprávame o plemene. Ste u nás vítaní.

08.05.2020 - Do galérie som pridala vrh "G".

07.05.2020 - V týchto dňoch, ako plánujeme vrh po našej sučke Leonberger Akkange, českým psom Amattym, pripravujeme aj celkom nové a zaujímavé príručky a pomôcky pre nových majiteľov pre šteniatka z nášho chovu. Na foto Amaty ♥

28.04.2020 - Šieste narodeniny oslavuje náš hovawartík Leon, jeden z najlepších psíkov, akého som kedy mala. V plnom zdraví si užívame spolu krásne slnečné dni. Už ho netrápim výstavami, no do triedy veteránov, by som ho rada keď príde čas prihlásila.

09.04.2020 - Vzhľadom na situáciu a uzavretie hraníc, prehodnocujeme naše chovateľské plány a ďalšie vrhy budeme realizovať až keď bude jasné, že šteniatka sa dostanú k svojim budúcim majiteľom na čas a bez obmedzení.

08.04.2020 - Gigx je už niekoľko dní v novom domove. Zostal už len Gunner, ktorý čaká na otvorenie hraníc, aby mohol odísť do Ruska.

03.04.2020 - Gigx je aj naďalej rezervovaný. Čomu sa tešíme a snáď budúci týždeň aj on pôjde do nového domova. Gunner zatiaľ zostáva. Je to veľmi ťažké, keďže už môže ísť do nového domova, ale kvôli uzavretým hraniciam to neide. Preto aj my uvažujeme, ako ďalej s krytiami a plánovanými šteniatkami. Dúfam, že dokým budú šteniatka, situácia sa upokojí.

30.03.2020 - Grace odišla do nového domova. Zostáva na Slovensku! ♥

24.03.2020 - Na Gigxa bola zrušená rezervácia a tak opäť hľadá domov. Povahovo najlepší psík a nevie si nájsť domov :/

21.03.2020 - Dnes spoznal svojho budúceho nádejného majiteľa aj Gigx. Grace je rezervovaná a tým pádom, všetky šteniatka vrhu "G" by mali byť zadané, resp. predané. Ďalším vhrom v našej ChS bude plemena Leonberger. Vrh Československých vlčiakov je otázny.

18.03.2020 - Kvôli korona vírusu sú zrušené výstavy psov a psíčkarske akcie! Sledujte náš kalendár, kde zaznamenávam zmeny. Zrušená je výstava v Bratislave a aj jarný SVP pre ČsV! Výstava v Lučenci, v máji VRAJ bude bez zmien, no vzhľadom na situáciu sa obávam, že aj tá bude posunutá. Potvrdené to však nie je.

17.03.2020 - Naša Akkanga Leon Eperies, teda Lorka, je nádejnou maminou nášho plánovaného vrhu "H". Keďže pôjde o prvý vrh Leonbergerov v našej ChS, veľmi sa tešíme. Leonberger je rodinný pes, vhodný aj k malým deťom, zvieratám, nekonfliktný, neagresívny, vyrovnanej povahy. Naša Lorka je skvelý príklad tejto povahy, čo si nesmierne cením. Ak máte záujem o nežného obra, neváhajte nás kontaktovať a navštíviť. Šteniatka budú mať všetky štandardy a chovateľský servis, ako poskytujeme pri každom vrhu. Vrh je plánovaný na ďalšie háranie Lorky, zrejme koniec leta. Všetko je otvorené, keďže počasie robí svoje.

16.03.2020 - Domov hľadá už len psík GIGX! Veľký psík, ktorý je vhodný aj do rodiny s deťmi!!! Naozaj výborná, vyrovnaná, maznavá povaha, otvorený a sociálny, kamarátsky a veselý psík, ktorý čaká na vhodných majiteľov. K odberu ihneď.

15.03.2020 - Udalosti poseldných dní nám všetkým dávajú naozaj zabrať. Všade sa skloňuje slovo Korona vírus, uzatvárajú sa hranice, robia opatrenia. Bohužiaľ, v týchto dňoch mali odísť do nových domovov práve naše zahraničné šteniatka. Dvom sa to podarilo. Gamorka dorazila do Francúzska a Gotham do Nemecka. Obaja v poriadku! Bohužiaľ Gunner mal ísť až do Ruska a jeho odovzdanie kvôli uzavretým hraniciam nie je možné na nasledujúce týždne. Jeho rodina sa na neho veľmi tešila, ale pobudne u nás dhšie. Aspoň nebude sám, lebo stále máme voľného Gigxa a Grace. Obaja výborných, vyrovnaných pováh! Rozumiem situácii, no i tak chcem dať do pozornosti to, že tieto dve bábätká hľadajú domov. Najnovšie foto na našom Facebooku.

13.03.2020 - Už šieste narodeniny oslávia štyria súrodenci z prvého nášho vrhu! Len to najlepšie želám mojim srdcu najdrahším miminkám Ankh Ror, Aadvark, Aurorrox a Angstroom, na ktorých prvé minúty života spomínam vždy so slzičkou v očiach.

06.03.2020 - Na inú nôtu. Náš najstarší člen svorky, 13 ročný (presnejšie 13 rokov a 4 mesiace) Gunner Malý Bysterec má vyhodovený genetický profil v laboratóriu EMBARK (USA). Okrem rôznych vyšetrení, máme výsledok na:

MDR1 (reakcia na liečivá) - clear (čistý)

B locus (hnedý gén) - BB - clear (čistý) (v spojení s objavením sa krížencov so Saarloosom, kedy boli zistené v plemene prikríženia práve cez tento gén)

D locus (tmavá srsť nie je zriedená) - clear (čistý)

FGF5 (dlhá srsť) - clear (čistý).

03.03.2020 - Boli zverejnené výsledky klubovej súťaže o pracovného jedinca KCHČsV SR. Druhé miesto obsadil syn nášho Gunnera - Obi Wan Malý Bysterec a tretie miesto jeho ďalší syn - Tobrok Drogo Tar. Srdečne blahoželám!

23.02.2020 - Priamo k odberu máme z vrhu "G" už len psíka, Gigxa, veľmi perspektívneho. Bude to vysoký psík, miluje loptičky, je mojkavý a prítulný.

04.02.2020 - Z vrhu "G" máme voľného psíka a sučku. Naozaj by som bola rada, keby zostali niektorí aj na Slovensku. Zo zahraničia máme záujemcov, no preferujem Slovensko. Grace aj Gigx sú veľmi nádejní, obaja s výbornými povahami.

01.02.2020 - Pomaly už odchádzajú do nových domovov. Gattaca dnes odišla na východné Slovensko. Som veľmi rada, že sa budeme stretávať a že tu zostane.

25.01.2020 - CACIB Nitra. Akkanga Leon eperies, trieda stredná, opäť v konkurencii sučky z predchádzajúceho dňa - Výborná 2, res.CAC. Chýba nám teda už len jeden CAC na šampióna krásy dospelých...

24.01.2020 - CACIB Nitra. Akkanga Leon eperies, trieda stredná, dnes v konkurencii jednej sučky. Bola to masakra, v psoch dostal len jeden pes CAC, v šampiónoch dokonca žiadne... A tak sme "radi" odišli s - Výborná 2, bez titulu.

23.01.2020 - CACIB Nitra. Nastúpila naša Akkanga Leon eperies do triedy strednej, dnes bez konkurencie. Odišli sme s hodnotením - Výborná 1, CAC! Čo bolo nad moje očakávania, keďže pán rozhodca nešetril známkami VD či dokonca D. No najväčšie prekvapenie bolo, že sme porazili sučku zo šampiónov a získala aj CACIB a stala sa najlepšou dospelou sučkou. Veľmi sa teším. Lorke chýba už posledný CAC na Slovenského šampióna krásy. Aj keď nie som optimista zvyšku výstavy, pretože máme v konkurencii krásnu sučku, verím, že ten posledný už doťukneme.

22.01.2020 - Pridávam fotky aktuálne voľných šteniatok. Všetky šteniatka majú predpoklady byť plnohodnotnými členmi aktívnych rodín.

Gattaca - púta pohľad ihneď svojou krásnou sýtou farbou a neuveriteľne prítulnou povahou. Má krásnu sučiu hlavu a podľa môjho názoru je veľmi vhodná aj do rodiny s deťmi.

Grace - toto je neskutočné šidlo, ktoré si rozumie aj s mojim 2,5 ročným synčekom. Kto sa jej prihovorí, k tomu uteká, je krásne chlpatá (!!!), je drobnejšia, no to jej na kráse neuberá. Podľa mňa bude veľmi rozkošná sučka, s krásnou hlavou.

Gigx - posledný voľný psík, no rovnako zaujímavý ako ostatní. Má veľmi peknú, už teraz samčiu hlavu, širokú, minimum hnedej v srsti, viac prevláda čierna a popolavá. Maska sa mu už vykresľuje. Je o niečo nižší ako jeho bratia, no myslím si, že ich veľmi rýchlo dobehne, vypadá, že z neho bude rovnako pekne vysoký a nohatý psík. Je nezávislý, otovrený ľuďom, sociálny.

 

21.01.2020 - Bola som nie len pozrieť šteniatka a spraviť im pár fotiek (snaha bola...), ale hlavne si prišli vybrať definitívne záujemci svojich favoritov. A tak už vieme, že:

Gunner pocestuje do Moskvy (Rusko). Gotham zase bude žiť v Höchbergu (Nemecko) a Gamora pocestuje do Éguilly (Francúzsko). Dve sučky a psík sú voľní. Verím, že aj na Slovensku nám nejakí ostanú, vrh je naozaj vydarený a som veľmi spokojná.

 

 

20.01.2020 - Dnes oslavuje ôsme narodeniny naša Akia Tawy. Stále bláznivá a plná energie, ako šteniatko. veím, že sa dožije raz toľko!

14.01.2020 - Tento rok máme pre "našich najlepších" kokardy. Minulé roky to boli poháre, tento rok som sa rozhodla pre malú zmenu. Farba samozrejme slovenská trikolóra! Minulé ročníky a ich výsledky nájdete tu. Kokardy, tak ako aj poháre sme kúpili u firmy Poháre Best Nitra.

13.01.2020 - Dnes je to presne 10 rokov, čo nám bol priznaný názov chovateľskej stanice. Bilancia? Ani neviem, naše výsledky v oblasti chovu boli hore aj dole, poučili sme sa a priučili, získali sme kamarátov, pár sme ich stratili. Odchovali sme 7 vrhov Československých vlčiakov, no po pravde, sadli nám viac iné plemená a rozrástli sme sa teda aj o Hovawarta a Leonbergera. A tak, presne po 10 rokoch, plánujeme prvý vrh plemena Leonberger a je možné, že sa budeme venovať už len tomuto plemenu, kto vie, čo bude o ďalších 10 rokov :) Každopádne, už 12 rokov máme naše webovky a o niečo viac sa venujeme psíkom. Na tento rok sme toho naozaj naplánovali dosť nového a skutočne verím, že sa nám všetko podarí!

12.01.2020 - Zúčastnili sme sa Národní Hanácké výstavy v Brne (CZ). Pôvodne sme sa mali stretnúť s plánovaným krycí psom pre našu Lorku, avšak stretnutie nevyšlo. Ale vyšiel nám celkom debut v ČR. S Lorkou sme nastúpili do konkurencie ďalších 5 sučiek v triede strednej a skončili sme - Výborná 2, res.CAC!!! Mega úspech pre mňa, pretože Lorka je mimo srsť stále a myslím, že to rozhodlo. Sučka, ktorá nás porazila nakoniec skončila aj ako BOB. Ja som však veľmi spokojná, pretože nepotrebujeme žiadne pamlsky na predvedenie, Lorka má neskutočný pohyb (!!!) a prednosti, ktoré si na nej cením. Avšak večer pred výstavou sme si všimli, že Lorka začala hárať. Keďže ešte nespĺňa podmienku veku na krytie, odkladáme jej vrh na najbližšie háranie.

09.01.2020 - Naša chovateľská stanica má internú súťaž pre všetky svoje odchovy. Voláme ju Tobrokáč roka a Výstavný Tobrokáč. Počas roka zbierajú naše odchovy body za absolvované výstavy a podmienky chovnosti. Na konci roka to spočítame a prvé tri miesta sú odmenené pohárom, medailou, či kokardou.
Tu sú minuloročné výsledky:

Tobrokáč roka 2019

1. miesto Tobrok Drogo Tar "Drago"
(Tara Kysucká hviezda x Gunner Malý Bysterec)
Majiteľ: Barbora Panáková, Bratislava, Slovensko
**************
2. miesto Tobrok Ewoka Tar "Reika"
(Tara Kysucká hviezda x Amur Kalinovská svorka - Gero)
Majiteľ:
Jana Furicová, Liptovská Anna, Slovensko
**************
3. miesto Tobrok Caleb Yel "Kali"
(Yelka z Litavské kotliny x Baxter Vlčí tlapka)
Majiteľ: Tobrok FCI + Lubica Lokšová, Beša, Slovensko
 

Výstavný Tobrokáč roka 2019

1. miesto Tobrok Casshern Yel "Bax"
(Yelka z Litavské kotliny x Baxter Vlčí tlapka)
Majiteľ:
Branislav Rácek, Bánov, Slovensko
**************
2. miesto Tobrok Drogo Tar "Drago"
(Tara Kysucká hviezda x Gunner Malý Bysterec)
Majiteľ: Barbora Panáková, Bratislava, Slovensko
**************
3. miesto Tobrok Caleb Yel "Kali"
(Yelka z Litavské kotliny x Baxter Vlčí tlapka)
Majiteľ: Tobrok FCI + Lubica Lokšová, Beša, Slovensko
 

04.01.2020 - Bola som fotiť šteniatka a stretnúť sa so záujemcami o šteniatko od nás. Krásne strávený deň v spoločnosti skvelých ľudí. Hore máme fotky chlapcov, Gigx, Gotham, Gunner. Všetci rezervovaní. Dole sú sučky, Gamora (rezervovaná) a voľné Grace a Gattaca. Ak máte záujem o niektorú zo slečien, neváhajte nás kontaktovať. K odberu sú o cca. mesiac.

01.01.2020 - Vytvorený archív noviniek pre rok 2019.

************************

Stránky www.tobrok.sk sú v súkromnom a výhradnom vlastníctve ChS Tobrok FCI!

Obsah stránky a všetkých jej súčastí (vrátane obrázkov, textov, vetvenia stránky a designu) podlieha autorským právam.

Texty, ktoré sa nachádzajú na tejto stránke, sú písané podľa uvedenej literatúry v časti "web, knihy, iné" a majiteľom stránok. Sú predmetom autorských práv, ich kopírovanie a zverejňovanie LEN SO SÚHLASOM autora!

Na týchto stránkach sa nachádzajú aj fotografie, ktorých autorom nie som ja. Pri každej takejto foto je odkaz, z kadiaľ pochádza, prípadne je ako zdroj uvedený internet, keď presný autor je neznámy.

free counters

Design, texts, photos, programming of web site and owner Tobrok FCI © 2009-2020