NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárPublikácieO plemenáchKontakt

Novinky 2O21

Archive 2022
Archive 2021
Archive 2020
Archive 2019
Archive 2018Archive 2017
Archive 2016
Archive 2015
Archive 2014Archive 2013Archive 2012
Archive 2011Archive 2010Archive 2009
Archive 2008
 

 


 

26.12.2021 - Tretie narodeniny oslavuje veľmi špeciálny vrh a to vrh "F". Jedináčik Fleaur, naša druhá generácia Tobroku ♥

22.12.2021 - Príjemné pržitie vianočných sviatkov vám prajeme z Tobroku.

21.12.2021 - Dnes oslavujú už 6te narodeniny šteniatka z vrhu "B". Želám im vždy plné misky, pohladenie a kopu krásnych spoločných chvíľ s majiteľmi.

11.12.2021 - Dnes pribudla do našej leonbergej rodiny leonka Dakkara Leon Eperies, domácky Skye alebo Skajka. Je zo zahraničného spojenia Baraka Leon Eperies x Fejo Ager Trifolium. Sme veľmi radi, pretože toto plemeno nám tak učarovalo, že rozhodnutie, aký bude ďalší psík, bolo jendoznačné. Ďalší Leonberger!

03.12.2021 - Na čom sme spolupracovali... Video - priebeh bonitácie ČsV - pre KCH ČSV SR, by malo byť prvé zo série, chystáme toho viac, až to okolnosti dovolia (!!!). Verím, že pomôže majiteľom psíkov, aby si vedeli predstaviť, ako to všetko vypadá vo finále, s perfektne pripraveným psom a bez komplikácií. Ako sa k tomu dopracovať, ako psíka pripraviť,... to by malo byť obsahom ďalšieho videa.

29.11.2021 - V tento deň oslavujú svoje druhé narodeninky šteniatka z vrhu "G"!!! Gunner, Gigx, Gotham, Grace, Gattaca, Gamora, želám vám plné misky a brušká, teplé miestočko na gauči a poškrabkanie za uškom.

23.11.2021 - Dnes by oslávil svoje 94té narodeniny mjr. František Rosík, "Slovenský otec plemena Československý vlčiak". Česť jeho pamiatke! (foto: O.Dóra).

20.10.2021 - Už okrúhle piate narodeniny oslavuje vrh "D", ktorý bol pre mňa veľmi dôležitým. Bol spojením Gunnera Malý Bysterec a Tary Kysucká hviezda. Bohužiaľ, informácie mám len o Drogovi, Daenerys žije vo svojej rodinke, no informácie o nej nemám. Doreah už uhynul.

Každopádne Drogo sa má výborne a pravidelne ho teraz stretávam a veľmi sa mu teším, pretože je vernou a lepšou kópiou svojho otca, preto má pre mňa špeciálne miesto v srdci. (na foto Daenerys a Drogo).

16.10.2021 - Dnes sa konala Skúška vytrvalosti psa v Šamoríne. Išli by sme "sa socializovať" aj bez iného dôvodu, ale hlavným dôvodom bolo, že dvaja potomkovia po mojom Neruškovi (Gunner Malý Bysterec) absolvovali SVP 3, teda beh na 100km. Orava a Obi Wan Malý Bysterec zvládli skúšku s hodnotením Veľmi dobrý, v krásnom čase cca. 8hod. 40min. Počasie prialo, nálada bola výborná, s nami prišla povzbudzovať Lorka (Akkanga Leon eperies), ako malý maskot celej udalosti :) Musím uznať, že to bolo skvelé, byť opäť na podobnej akcii. Už sa tešíme na ďalšie.

04.10.2021 - Od 07.10. do 10.10 sa vo Vincovom lese koná výcvikový víkend pre ČsV. Dňa 09.10. vám ponúkam kurz handlingu, šitý na mieru pre ČsV. Okrem toho, bude možné zakúpiť naše publikácie.

01.10.2021 - Aj keď naša Lora (Akkanga Leon eperies) hára už niekoľko dní, rozhodli sme sa šteniatka odložiť na jar 2022. Koncom tohto roka nás čaká niekoľko ťažších úloh a preto sme sa rozhodli, že všetko má svoj čas. Vrh by sa mal realizovať približne v apríli 2022 a krycím psom je Slovenský niekoľkonásobný klubový víťaz Atuin.

28.09.2021 - Dnes oslavujú svoje 4té narodeniny sestry Ewoka a Emperorra ♥

06.09.2021 - Naše zápisníky pre chovateľov na žiadosť viacerých už získate aj bez loga ČsV. Teda bez obrázka. Evidencia vrhu, chovného psa a suky.

28.08.2021 - Naše Levíčatá, ktoré odštartovali nové smerovanie chovu našej ChS majú 1 rok. Sestry Harra, Hadja, Haspa.

13.08.2021 - Dnes je to presne rok, čo tu nie je a neprejde deň, kedy si na neho nespomeniem... Chýbaš ♥

06.08.2021 - V piatok a v sobotu sa konali v Dolnom Kubíne špeciálne výstavy ČsV. Klubovú výstauv posudzoval p.Rosík a Európsku p.Ridarčíková, každý deň sa predviedlo 150 jedincov, čo je doposiaľ najviac jedincov, ktoré na špeciálnych výstavách boli. Priamo z nášho chovu sa nezúčastnil žiadny psík či sučka, no zúčastnili sa potomkovia nášho Gunnera Malý Bysterec. A nestratili sa v konkurencii.

Bajkal od Našej Vlčice - trieda šampiónov - CAC, druhý deň Výborný

Obi Wan Malý Bysterec - trieda šmapiónov - Výborný 4, druhý deň Výborný 3

Orava Malý Bysterec - trieda šampiónov - CAC, druhý deň Výborná 3

10.07.2021 - Na CACIB Nitra sa zúčastnila Haspa Leeu (leonberger), v triede mladých a ako najmladšia v konkurencii získala známku Výborná 3. Nič jej nebolo vytknuté, len teda ostatné sučky už vypadali dospelejšie, takže sa musí len "dotvarovať" vekom. Sme veľmi radi, že sme Haspinku videli, je to krásna, milá baba, šialená ako jej mamka :D

28.06.2021 - Amarok Saint Barbarons je otcom vrhu "D" Cicesbeo a zaslali sme vzorku krvi do laboratória Laboklin pre vyhotovenie DNA profilu.

27.06.2021 - Tobrok Gamora Cass má za sebou vyhodnotenie DLK s výsledkom 0-0 a DBK s výsledkom A/C. Žije vo Francúzsku, kde nie je obmedzenie pre chov, čo sa týka stupňa dysplázie. Preto je na majiteľovi, či ju v chove použije. Na Slovensku C nie je pripustené do chovu, ale v Českej republike áno.

30.05.2021 - Krytie Akkangy nebolo úspešné a preto sa ospravedlňujeme záujemcom, šteniatka nebudú. Plánujeme jej krytie na ďalšie háranie.

13.05.2021 - Piaty rôčik oslávili "C"čka - Casshera, Casshern, Caritas, Convel, Conall, Cor Fortis a Caleb!

08.05.2021 - Pred približne mesiacom prebehlo krytie nášho C.I.E. Amaroka Saint Barbarons a plavej slovenskej sučky Carmen Cassie Cicesbeo. Dozvedeli sme sa úžasnú správu, gravidita je potvrdená! Niekedy okolo 10.06.2021 by sa tak mali narodiť šteniatka "D" v CHS Cicesbeo. Ak máte záujem o hovawarta, prosím, kontaktujte chovateľa.

30.04.2021 - Máme nakryté! Viac info o 28 dní, keď potvrdíme alebo vyvrátime graviditu sonom. Ak sa krytie podarí, prípadné šteniatka budú k odberu až vo veku 10 týždňov. Rezervácie budeme prijímať najskôr vo veku 8 týždňov z dôvôdu, že si nechávame sučku pre vlastný chov. V prípade záujmu sa nám, samozrejme, môžete ozvať, aby sme o vás, ako záujemcoch vedeli a mohli vás kontaktovať.

29.04.2021 - Už o pár dní, bude moja publikácia o Československom vlčiakovi dostupná nie len v slovenčine, ale aj v angličtine a nemčine a to znamená, že túto publikáciu budú môcť dať chovatelia do výbavičky svojim šteniatkam, ktoré pôjdu aj do zahraničia. Veľmi sa tomu teším!

28.04.2021 - Siedme narodeniny oslavuje náš hovawartík Leon - Amarok Saint Barbarons, jeden úžasný strážca, kamarát a spoločník. Stal sa z neho šampión krásy, chovný pes a je otcom niekoľkých vrhov. Momentálne čakáme na potvrdenie gravidity jeho najposlednejšieho krytia.

19.04.2021 - Naše skúsenosti a časté otázky nových majiteľov a záujemcov o plemeno v tlačenej publikácii, keďže taká momentálne o našom národnom plemene nie je. Záujemcom o plemeno priblíži to, aké je ČsV povahovo, aké má nároky a novým majiteľom zodpovedá ich najčastejšie otázky, keď už majú šteniatko doma a prípadne sa vyskytnú komplikácie, no pojednáva aj o problémoch v povahe. Naozaj len okrajovo spomína kŕmenie, keďže o téme je viac než dosť publikácií, no nájdete tu informácie o tom, ako svojho psa či sučku uchovniť podľa slovenských podmienok chovnosti. Verím, že si nájde miesto aj vo výbavičke pre šteniatka v chovateľských staniciach, prípadne pomôže mnohým záujemcom v rozhodovaní, či si zaobstarať Československého vlčiaka.

  • Formát A5 – ľahká manipulácia a zaberá málo miesta na poličke

  • 76 strán naplnených textom (malé písmo), bez ilustrácií

  • Prvá Slovenská knižka o ČsV podobného rázu

  • Nezaoberá sa históriou, ani štandardom

  • Ponúka mnoho informácií o povahe plemena, o tom ako sa pripraviť doma na šteniatko a ako ho vychovať

  • Hovorí aj o povahových problémoch plemena a ako ich riešiť

  • Návod, ako psíka či sučku uchovniť na Slovensku a čo ktorá podmienka obnáša

  • Prírodný materiál – obálka z recyklovaného papiera, papier vo vnútri je biely

  • Krásne, prírodné a bezpečné balenie celej objednávky je samozrejmosťou!

  • Videá, fotky a rozprávanie o publikácii a jej obsahu nájdete na našich sociálnych sieťach

Cena za jeden kus publikácie je 10 € plus poštovné a balné. PRE VIAC INFO KLIKNITE

 

15.04.2021 - Naša Lora - Akkanga Leon eperies začala dnes hárať. Plánujeme jej krytie! Viac info v časti plánované vrhy.

Tento vrh robíme kvôli vlastnému chovu a preto, AK budú niektoré šteniatka na predaj, zverejníme konkrétnych jedincov až vo veku 9 týždňov. K odberu budú vo veku 10 týždňov. Do základnej výbavy okrem iného dostanú - odborné a certifikované vyšetrenie srdca, vyšetrenie na baktérie, parazity, správne trávenie a tráviaci trakt. Šteniatka budú kŕmené ako surovým, tak granulovaným krmivom. Otca zverejním po úspešnom krytí.

14.04.2021 - Dôležitý oznam!!!!

Z dôvodu pripravovanej publikácie "Československý vlčiak - Od šteniatka až ku chovnosti", ktorá uzrie svetlo sveta o pár dní, došlo na stránkach k zmazaniu podstatnej časti ich obsahu. Ďalšie úpravy a korekcie budú nasledovať.

Obsah stránok venovaný Československým vlčiakom bude k dispozícii už len v tlačenej podobe a poslúži záujemcom a majiteľom šteniatka zodpovedať ich otázky ohľadom povahy plemena, problémov, výchovy a podobne. Vychádza z našich skúseností o tom, na čo sa najviac záujemcovia pýtajú, ako sa na príchod šteniatka majú pripraviť, priblíži život s "vlčkom" a aké najčastejšie problémy so šteniatkom majú. Prevedie životom s vlčiakom, pomôže s otázkami ohľadom uchovnenia.

Pôjde o publikáciu "v našom štýle" (avšak bez ilustrácií - dôležitý je text v tomto prípade) a verím, že si nájde miesto napr. aj vo výbavičke pre šteniatka od chovateľa a je vhodná pre naozaj každého záujemcu o plemeno ČsV!

Viac info čoskoro!

08.04.2021 - Naša úderná 4ka! Celá naša momentálna ponuka brožúrok pre chovateľov psov (pozor, evidenciu si musí viesť ako chovateľ s PP, tak chovatelia bez PP!).

„Evidencia vrhu“ - detailný prehľad a miesto pre poznámky od plánovania krytia, cez graviditu, pôrod, veterinárne úkony, až po zapisovanie záujemcov a financie. Miesto pre 12 šteniatok v jednom vrhu. Brožúra má formát A5. Cena 7€.

„Evidencia odchovu“ - detailný prehľad o živote každého šteniatka z vášho chovu po jeho predaji, v jednej brožúrke pre 10 šteniat. Brožúra má formát A5. Cena 8€.

„Evidencia chovného psa“ – evidovanie krytí (15 vrhov o 12 šteňatách), zoznam potomkov, ich výsledkov, kvalitách, úspechov krycieho psa. Výborný darček od chovateľa pre majiteľov, ktorí uchovnia jedinca z jeho chovu. Brožúra má formát A5. Cena 8€.

„Evidencia chovnej suky“ – evidovanie krytí (8 vrhov o 12 šteňatách), zoznam potomkov, ich výsledkov, kvalitách, úspechov chovnej suky. Výborný darček od chovateľa pre majiteľov, ktorí uchovnia jedinca z jeho chovu. Brožúra má formát A5. Cena 8€.

Objednávky: stačí napísať do správy na Facebookovskej stránke Tobrok FCI alebo na mail tobrok.wolfdogs@gmail.com počet kusov, adresu a po úhrade na účet ihneď odosielam v krásnom balení, ktoré dotvára charakter našich brožúr.

Počet kusov NIE JE obmedzený! Brožúry sú univerzálne pre všetky plemená! K cene je pripočítané poštovné a balné.
PRE VIAC INFO KLIKNITE

 

07.04.2021 - Od dnes je už naša ponuka takmer kompletná. Do predaja sme uviedli ďalšie dve publikácie a to Evidencia chovného psa a Evidencia chovnej suky. Obe sú určené pre zaznamenávanie si údajov a výsledkov psa či suky počas celého života a evidovanie si ich odchovov. Každá je formát A5 v našom krásnom prírodnom prevedení a každá stojí 8 €.

PRE VIAC INFO KLIKNITE

 

28.03.2021 - V našej ponuke dopredaj nálepiek s motívom Československého vlčiaka. Počet je obmedzený! Nálepka sa nalepuje na sklo z vnútornej strany okna - to znamená, že ju nikto nemôže náhodne a ani zámerne odlepiť, či poškodiť. Biele pozadie dáva vyniknúť aj na tmavom pozadí auta. Kvalitné prevedenie a trvácnosť. Rozmer 14,5cm*10,5cm. Cena za jeden kus nálepky je 1,50 € plus poštovné 0,65 €. Ak máte o nálepku záujem, prosím kontaktujte ma na tobrok.wolfdogs@gmail.com

 

 

27.03.2021 - V našej ponuke sú od dnes aj nažehlovacie výšivky s motívom vlka. Výšivka sa jednoducho nažehluje - nie je potrebné šitie. Možnosť odstránenia z predchádzajúceho predmetu a opätovné našitie na iné. Kvalitné prevedenie, pekné, žiarivé farby. Rozmer 9cm*6cm. Cena za jeden kus nášivky je 2,50 € plus poštovné 0,65 €. Ak máte o výšivku záujem, prosím kontaktujte ma na tobrok.wolfdogs@gmail.com

 

 

18.03.2021 - Druhou brožúrkou je "Evidencia odchovu", ktorá je koncipovaná tak, že si do nej môžu značiť poznámky chovatelia akéhokoľvek plemena a to o 10 šteniatkach z jedného vrhu po ich predaji. Teda informácie o majiteľovi, o zdravotných výsledkoch psíka, jeho športových, výstavných úspechoch, chovnosti a podobne. Jedna brožúrka je pre jeden vrh a cena je 8 € plus poštovné. Nemala by chýbať v dokumentácii žiadneho chovateľa, ktorý chce mať o svojom chove prehľad do budúcna.

V pláne je pár ďalších publikácií v krátkom čase, no na teraz sa teším z tohto môjho výtvoru. Ak máte o brožúrku záujem, prosím kontaktujte ma na tobrok.wolfdogs@gmail.com

PRE VIAC INFO KLIKNITE

17.03.2021 - Jeden môj veľký sen sa splnil a to že vyšla moja prvá publikácia... Viem, nič veľkého to nie je, ale pre mňa, malého chovateľa, je to osobný cieľ, ktorý sa mi podarilo splniť. A je to jeden z viacerých, lebo tých publikácií bude viac :)

Už si môžete zakúpiť našu brožúru "Evidencia vrhu", ktorá je základným dokumentom pre každého chovateľa, keďže tu máme povinnosť vedenia záznamov a archivácie. Brožúrka má formát A5, je veľmi šikovná, nezaberá veľa miesta, no je nabitá miestom na poznámky od žiadosti o krytie až po značenie si záväzných rezervácií. Aj keď je na obálke naša Akia Tawy a priznám sa, vychádzala som zo znalostí Československého vlčiaka, je koncipovaná tak, že si do nej môžu značiť poznámky chovatelia akéhokoľvek plemena. Jedna brožúrka je pre jeden vrh a cena je 7 € plus poštovné. Nemala by chýbať v dokumentácii žiadneho chovateľa, ktorý chce mať o svojom chove prehľad do budúcna.

V pláne je pár ďalších publikácií v krátkom čase, no na teraz sa teším z tohto môjho výtvoru. Ak máte o brožúrku záujem, prosím kontaktujte ma na tobrok.wolfdogs@gmail.com

PRE VIAC INFO KLIKNITE

13.03.2021 - Dnes oslavujú svoje 7me narodeniny šteniatka z vrhu "A". Neviem, ako to tak rýchlo mohlo ubehnúť... Všetci sa tešia pevnému zdraviu, plným miskám a teplu domova, pretože majú výborné rodiny. Všetko najlepšie a minimálne raz toľko rôčkov!

05.03.2021 - Podľa nového nariadenia Ministerstva, sa mení systém chovu psov a spoločenských zvierat na Slovensku. Po uznaní názvu (aj keď ho už máte uznaný dlhšie), sa musíte registrovať ako chovateľ na Štátnej veterinárnej správe vo vašom kraji. Od roku 2021 je totiž zmena v označení. Už sa nejedná o chránený názov chovateľskej stanice ale o chránený názov registrovaného chovu. A jeho registráciou je práve registrovanie na príslušnej štátnej veterinárnej správe. Taktiež, každý kto chová psov, či s PP alebo bez, musí mať túto registráciu a viesť záznamy o chove v písomnej alebo elektornickej podobe s archiváciou min.3 roky. Našu registráciu ešte z roku 2017 sme aktualizovali novými tlačivami a podkladmi a čakáme na oficiálny "papier" o našej novej registrácii. Záznamy si vedieme, povedala by som veľmi detailné, preto bod o dokumentovaní nie je pre nás novinkou.

Na záver, aj keď zvažujete kúpu šteniatka bez PP, daný "chovateľ" MUSÍ mať registráciu svojho chovu. Pri registrácii totiž dokladá, kde žijú psíky, na akej veľkej ploche a podobne. Toto by malo zabrániť množiarniam v rozmachu. Môj názor? Množiť sa bude ďalej a drvivá väčšina týchto ľudí sa ani nezaregistruje. Moja rada znie teda, aby toto kupujúci vždy vyžadovali predložiť. Len keď kupujúci budú mať vyššie nároky, pomôžu k tomu, aby sa "priťažilo" množiarniam.

04.03.2021 - Veľmi VEĽMI dlho som neaktualizovala stránky, čo do informácií o plemenách a preto nasleudjúce dni budem aktualizovať všetky podstránky, vrátane plemena Hovawart, Leonberger a aj naše najrozsiahlejšie podstránky pre plemeno Československý vlčiak, aj keď ho už nechováme, zhromaždené info mi je ľúto vymazať, i keď aj nad tým uvažujem, že stránky časom skrátim a pretransformujem. Uvidíme, čas ukáže a ako každý rok, aj tento budem niečo na webe meniť.

03.03.2021 - Sezóna kliešťov bola dnes započatá prvým kliešťom u nášho hovawartíka Leona. Takže nasadzujeme pipetky. Dlhodobo sme využívali zn.NexGard žuvacie tablety, no tento rok sme sa rozhodli skúsiť niečo iné. Určite nepodceňujte kliešte a babézie, babezióza je život ohrozujúca pre vášho psíka.

02.03.2021 - Sledujte náš Facebook, kde pridávame mnoho fotografií z nášho voľného času, ktorý trávime vonku so psíkmi. Taktiež pridávam aj fotky našich odchovov.

28.02.2021 - V ruchu Corony sa minulý rok pozabudlo na fotenie, na ktorom sa zúčastnil Drogo. Drogo (Gunner x Tara) a Obi Wan Malý Bysterec (Gunner x Connie) sa stali tvárami slovenského SlavConu. Kvôli Korone však prezentácia nebola taká, ako sa plánovalo a aj samotná akcia bola zrušená :/

23.02.2021 - Aj keď túto vec píšem s veľkým odstupom, s veľkou bolesťou v srdci aj toho času. Dnes ma opustila moja Akia. Nemám slov, nie som schopná viac napísať, len snáď toľko, že už je hore s Neruškom a naháňajú sa po nebeských lúkach a raz sa stretneme ♥

16.02.2021 - Dnešným oslávencom je Lorka, naša Leonbergerka Akkanga Leon Eperies. Má 3 rôčky a dostane svoju tortičku, rozdelenú na 2x na obed a na večeru, pretože to má dokopy skoro 5kg :D ale určite to nebude pre ňu problém spapať :) Želám mojej babe najmilšej pevné zdravie!!! Je to naozaj láska moja najväčšia, aj keď ľúbime všetky naše psíky, ona je proste špeciálna v mnohých ohľadoch ♥

14.02.2021 - Ďalšia vec, ktorú možno o nás neviete je, že máme doma pávy. A práve o nich som sa rozhodla trošku napísať a venovať im jednu časť našich stránok. Časom pribudne viac fotiek, info, na teraz základ. Príjemné čitanie!

13.02.2021 - Dnes niečo iné :) Okrem chovu psov sa venujeme zbieraniu starožitností, slovenských tradičných, ktorými si zveľaďujeme náš domov a tomuto vidieckemu štýlu venujem svoju stránku na Facebooku My Country living. Takže ak vás zaujíma štýl bývania "vintage", "farmhouse", budem rada, ak nakuknete na náš Facebook tu.

20.01.2021 - Čas je neúprosný a moje malé šteniatko, Kiuška, oslavuje 9te narodeniny. Prajem jej minimálne raz toľko rôčkov.

13.01.2021 - Dnes oslavuje naša ChS výročie, čo nám bol priznaný názov chovateľskej stanice!

03.01.2021 - Otvárame predbežné rezervácie na šteniatka na sezónu 2021. Plemeno Leonberger na začiatok leta. Plemeno Československý vlčiak na koniec leta, začiatok jesene. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.

02.01.2021 - Našu internú súťaž sme vyhodnocovali aj za minulý rok, i keď aj toto ovplyvnil covid... :/ A tak som sa rozhodla udeliť len prvé miesto v oboch kategóriách, ktoré si odniesol a dokonca aj obhájil prvenstvo náš Drogo, syn môjho milovaného Gunnera Malý Bysterec. Súťaž voláme Tobrokáč a Výstavný Tobrokáč. Počas roka zbierajú majitelia našich odchovov za účasť na akciách, uchovňovacom procese a výstavách body... A tí, čo získajú najviac za celý rok, od nás dostanú pohár :) Na poháre ešte čakáme, keďže aj toto odvetvie je momentálne stopnuté. Takže foto pohárikov pridám neskôr.

Tobrokáč roka 2020 a Výstavný Tobrokáč roka 2020

1. miesto Tobrok Drogo Tar "Drago"
(Tara Kysucká hviezda x Gunner Malý Bysterec)
Majiteľ: Barbora Panáková, Bratislava, Slovensko
 

01.01.2021 - Vytvorený archív noviniek pre rok 2020.

************************

Stránky www.tobrok.sk sú v súkromnom a výhradnom vlastníctve ChS Tobrok FCI!

Obsah stránky a všetkých jej súčastí (vrátane obrázkov, textov, vetvenia stránky a designu) podlieha autorským právam.

Texty, ktoré sa nachádzajú na tejto stránke, sú písané majiteľom stránok.
Sú predmetom autorských práv, ich kopírovanie a zverejňovanie LEN SO SÚHLASOM autora!

Na týchto stránkach sa nachádzajú aj fotografie, ktorých autorom nie som ja. Pri každej takejto foto je odkaz, z kadiaľ pochádza, prípadne je ako zdroj uvedený internet, keď presný autor je neznámy.

free counters

Design, texts, photos, programming of web site and owner Tobrok FCI © 2009-2021

www.tobrok.sk