NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárPublikácieO plemenáchKontakt

Novinky 2O19

Archive 2022
Archive 2021
Archive 2020
Archive 2019
Archive 2018Archive 2017
Archive 2016
Archive 2015
Archive 2014Archive 2013Archive 2012
Archive 2011Archive 2010Archive 2009
Archive 2008
 

 

31.12.2019 - Posledný deň roka, posledný záznam do noviniek roku 2019... Priniesol veľa úspechov ale aj pádov, nebudeme si klamať, sme ľudia, chováme zvieratá a plánujeme niečo, čo má v rukách plne príroda... Na nasledujúci rok si želám najmä to, aby naši majitelia boli stále tak skvelí ľudia pre naše odchovy a aby sme rovnakých ľudí našli aj pre naše ďalšie plánované šteniatka.

30.12.2019 - Vrh "G" krásne prosperuje. zatiaľ sme ešte veľmi neinzerovali, čakáme až šteniatka naberú trošku tvary a budú mať krajšie fotografie, no k dnešnému dňu, sú voľné už len dve sučky. Ak máte záujem stať sa členom našej rodiny, neváhajte nás nezáväzne kontaktovať. nevyžadujem uchovnenie, odchov šteniatok, či výstavy, v prvom rade hľadáme dobrú rodinu a dobrých parťákov pre aktívne a temperamentné plemeno.

25.12.2019 - Všetko najlepšie prajem Fleaur k jej prvým narodeninám, jedinej z nášho "špeciálneho vrhu", z oboch strán Tobrok.

23.12.2019 - Všetkým našim kamarátom, priaznivcom a majiteľom našich odchovov, želáme krásne a pokojné sviatky!

 

21.12.2019 - V tento deň oslavujú svoje štvrté narodeninky šteniatka z vrhu "B"!!! Barakka, Betalgea, Bighan, Balerion, Baharak a Briseis. Želám im všetko najlepšie a skvelý život! Biryukovi posielame pozdrav do neba.

08.12.2019 - CACIB Nitra.

Cora z Narcosovej - Výborná 1, CAC, CACIB, BOB! (Amarok Saint Barbarons x Fju Folcrum)

Benjamin Vlčí štěstí - Veľmi nádejný, Best of Breed Baby, Slovenský šampión šteniat (Tobrok Conall Yel x Asma Zara Miracle Mia)

Obi-Wan Malý Bysterec - Excellent 1, CAC, res.CACIB (Gunner Malý Bysterec x Connie Vlčí tlapka)

Orava Malý Bysterec - Excellent 2, res.CAC (Gunner Malý Bysterec x Connie Vlčí tlapka)

Tobrok Casshern Yel - Výborný 1, CAC - Slovenský šampión krásy!

07.12.2019 - CACIB Nitra. Dnes nastúpila naša Akkanga Leon Eperies do triedy otvorenej - Výborná 1 CAC! ♥

Cora z Narcosovej - Výborná 1, CAC (Amarok Saint Barbarons x Fju Folcrum)

Benjamin Vlčí štěstí - Veľmi nádejný, Best of Breed Baby, Best in show Baby 1!!!  (Tobrok Conall Yel x Asma Zara Miracle Mia)

Obi-Wan Malý Bysterec - Excellent 2, res.CAC (Gunner Malý Bysterec x Connie Vlčí tlapka)

Orava Malý Bysterec - Excellent 2, res.CAC (Gunner Malý Bysterec x Connie Vlčí tlapka)

Tobrok Casshern Yel - Veľmi dobrý 1 (vraj kvôli farbe)

Tobrok Caleb Yel - Výborný 2, res.CAC

06.12.2019 - CACIB Nitra. My sme priamo nevystavovali, ale naša "skoro rodina" áno.

Cora z Narcosovej - Výborná 1, CAC (Amarok Saint Barbarons x Fju Folcrum)

Benjamin Vlčí štěstí - Veľmi nádejný, Best of Breed Baby, Best in show Baby 3! (Tobrok Conall Yel x Asma Zara Miracle Mia)

Obi-Wan Malý Bysterec - Excellent 3 (Gunner Malý Bysterec x Connie Vlčí tlapka)

Orava Malý Bysterec - Excellent 2, res.CAC (Gunner Malý Bysterec x Connie Vlčí tlapka)

03.12.2019 - Prišli nám DNA profily pre Akiu Tawy a Gunnera Malý Bysterec! Nebolo nutné ich spraviť, no v dnešnej dobe, kedy stále viac a viac prerážajú do chovu, aj na Slovensku, krížence zo zahraničia, sú veľmi potrebné!

30.11.2019 - Šteniatka "G" majú mená. Pre psíkov - Gotham, Gigx, Gunner. Pre sučky - Gamora, Gattaca, Grace. Všetky s príslušnou koncovkou mena mamky, teda Cass. V tomto momente prijímame rezervácie na jedného psíka a dve sučky.

29.11.2019 - Na Neruškove narodeniny sme to síce nestihli, ale ráno okolo 06:00 začal pôrod a Casshera porodila náš vrh "G". Zloženie je priam krásne, 3 psíkovia a 3 sučky! Prijímame rezervácie na dve sučky a jedného psíka!

28.11.2019 - Neuveriteľné, ale prekrásne 13te narodeniny oslavuje náš Neruško, vĺčik môj osudový ♥ S ním to všetko začalo...

13.11.2019 - Keďže Akia nehára, odkladáme jej krytie na neurčito. Na budúci rok má už 8 rokov a to znamená, že by krytie muselo byť schválené klubom "na výnimku" veku. Túto možnosť veľmi zvážime a využijeme len ak si budeme 100% istí, že v danej dobe bude ten správny čas na šteniatka ako pre ňu, tak na ich odchovanie.

Vrh po Angstroom je plánovaný na rok 2020, uchovnenie Caleba nevyšlo tento rok a ak sa nepodarí ho uchovniť na jar, zvážime situáciu a zrejme budeme opakovať vrh s Casshernom. Všetko záleží od uchovnenia Caleba a celkovej situácie.

Preto nasledujúce reálnejšie krytie, je krytie našej Akkangy Leon Eperies a teda šteniatka Leonbergerov. To by malo byť na jar a teda šteniatka by mali byť k odberu niekedy začiatkom leta. Ak máte záujem o kamaráta, spoločníka a úžasného rodinného obríka, môžete nás kontaktovať s predbežnou rezerváciou.

10.11.2019 - Na decembrovú Nitru, ako poslednú výstavu tohto roka, sme prihlásili Akkangu a aj Caleba. Calebovi chýba posledný CAC do šampióna.

09.11.2019 - Na bonitácii v Piešťanoch sme chceli uchovniť nášho Caleba, ale bohužiaľ, nezvládli sme meranie. Preto jeho uchovnenie odkladáme na jarnú bonitáciu.

07.11.2019 - V Maďarsku sa narodili šteniatka po našom Amarok Saint Barbarons a Szoke Tiszaparti Janka! Doma sme si robili vtípky, koľko ich bude a ja som stále hovorila, že ich bude 10... No a viete čo? Ono ich je naozaj 10 kúskov! :D Narodili sa 4 psíkovia a 6 sučiek, všetci sú v poriadku, rovnako ako mamka.

06.11.2019 - Každým dňom očakávame narodenie šteniatok po našom Amarokovi Saint Barbaorns v Maďarsku ♥

05.11.2019 - Ďalšia perlička z dielne ohováračov...
Krytia a výber partneriek chovných psov z našej chovateľskej stanice skutočne neovplyvňujem ja, je to na výbere majiteľov a ich odsúhlasení. So mnou sa max.poradia. Takže záujemci o krytie môžu kontaktovať priamo majiteľov, prípadne kontakt rada sprostredkujem, ale konečné slovo majú VÝHRADNE majitelia!!! Ja svoje odchovy len propagujem (ako to robí každý dobrý chovateľ!).
Chovný pes Casshern (Klubový víťaz 2018) a Drogo (Klubový víťaz 2019) sú k dispozícii a budúci týždeň k nim snáď pribudne Caleb (Klubový víťaz mladých 2017 a BOS). O krytí Caleba rozhodujem ja a jeho spolumajiteľka, nakoľko ide o nášho spoločného psa.
Takže prosím, ak máte záujem alebo potrebujete informácie, pýtajte sa priamo mňa alebo majiteľov našich odchovov, nie niekoho, kto má potrebu šíriť dezinformácie.

04.11.2019 - Milí neprajníci, ohovárači a klamári...
O vrhu "O" Malý Bysterec (Gunner x Connie) kolujú KLAMSTVÁ a som neskutočne na*raná, že takéhoto typu! Nemenovaní ľudia sa vyjadrujú, že dvaja psíkovia zomreli kvôli ochoreniu srdca, čo je skutočné klamstvo a hlúposť!!! Obaja uhynuli z úplne iných dôvodov, tak ako sme aj publikovali - kvôli torzii a druhý uhynul na rezistentný bakteriálny zápal pľúc. Taktiež, že vo vrhu sú choroby srdca, dlhá srsť a iné nepravdivé info! Nevychádzam z úžasu, ako niekomu môže tento vrh tak sedieť v žalúdku, odhovárať chovateľov od krytí s týmito psami a podobné veci
. Zamyslite sa prosím nad sebou a riešte si vlastný chov a vlastných psov a keď nemáte nič iné na práci, tak choďte do lesa so psami. Bude to užitočnejšie, ako vaše nahlúple reči!!! Psy Obi Wan (čistý na srdce, bez génu na dlhú srsť), Obsidian (čistý na srdce, bez génu na dlhú srsť) a aj Orava (čistá na srdce) majú oficiálne certifikáty na tieto vyšetrenia. Obi Wan a Orava absolvovali SVP 1 (40km) a SVP 2 (70km) vo výborných časoch a bez problémov... Takže skutočne netuším, prečo má niekto problém s nimi, s krytiami s nimi alebo podobne. Všetky ďalšie klamstvá a bludy budem riešiť právnou cestou!

02.11.2019 - V sobotu sa koná posledná tohoročná bonitácia a zvod ČsV v PIešťanoch. Prihlásený je Caleb, ktorý by mal ukončiť svoju cestu k chovnosti. Snáď sa všetko podarí a môžeme plánovať oficiálne šteniatka s Angstroom.

28.10.2019 - Casshere rastie krásne tehotenské bruško a gravidita zatiaľ prebieha bez komplikácií!

26.10.2019 - CACIB Bratislava. Ja som sa zčastnila pracovne, a preto mi našu Lorku v sobotu vystavoval jej chovateľ Michal. Lorka sa predviedla nádherne, má úžasnú povahu a som veľmi rada, že nemá s ničím problém. Avšak v kruhu veľmi neoslnila, na pani rozhodkyňu má málo chlpov ("divné", že pri týchto teplotách nie je pes v plnej srsti,...) a tak skončila Výborná 2, bez titulu :/ Nevadí, uvidíme, či v decembri bude v srsti. V kruhu s Československými vlčiakmi oslnila Orava, dcéra nášho Gunnera, ktorá záskala 2xBOB, BIG 2, BIG 3, 2xBIS National Breeds, 1xBOS a dokončila Grandšampióna Slovenska. Chlapci Obi Wan a O´Taris nastúpili tiež, no titul CAC získal len O´Taris. Som však na nich veľmi hrdá, pretože ukázali krásnu povahu.

20.10.2019 - V tento deň oslavujú svoje tretie narodeninky šteniatka z vrhu "D"!!! Doreah, Daenerys a Drogo sa stávajú veľkými vlčiskami a ja im želám plné misky a brušká, teplé miestočko na gauči a poškrabkanie za uškom.

19.10.2019 - Casshera dnes na sone prezradila tajomstvo a to, že čaká šteniatka ♥ Do konca gravidity ďaleko, no radi vás spoznáme už teraz, ak máte záujem o šteniatko od nás a z tejto kombinácie.

06.10.2019 - Včera sme sa aj my s Akkangou vydali skúsiť štastie do Komáromu na Klubovú výstavu Leonbergerov... Skončili sme so známkou Veľmi dobrá 3, i napriek výbornému posudku, takže celkom nechápem... Vlastne chápem.... Všetky triedy vyhrali organizátori alebo maďarské psíky... Za nás, už na Maďarskú klubovku nepôjdeme, skutočne to nemá zmysel a potvrdzuje sa nám to už roky...

05.10.2019 - Dnes sa konala Skúška vytrvalosti psa v Šamoríne. Na SVP 1 nastúpil Caleb a konečne sa podarilo! Aj napriek zraneniu nohy z minulosti 40km zabehol a teraz ho čaká už len bonitácia! Na SVP 2 nastúpil Drogo a s krásnym časom 5:06 dobehol ako tretí! Skláňam sa pred oboma majiteľkami, pretože počasie bolo katastrofálne - pršalo, fukálo, no zdá sa, že psíkom to vobec nevadilo.

03.10.2019 - Amarok Saint Barbarons a Szoke Tiszaparti Janka - gravidita potvrdená sonom a bolo vidno minimálne 5 šteniatok!

01.10.2019 - Rada by som dala do pozornosti chovateľské plány na rok 2020! Plánujeme prvý vrh Leonbergerov v našej ChS. Ako základ máme kvalitnú chovnú sučku Lorku, ktorú sme nechali vyšetriť aj nadštandardne, aby sme vedeli, čo dá do vienka svojim potomkom (v pláne je ešte vyšetrenie srdca). Je to mohutná sučka, vážiaca 55kg, vysoká 73cm (čo je na sučku skvelé číslo), má výbornú kostru, skvelý tmavý pigment masky, očí a na srsti nájdeme okrem zlatej, aj medennú a mierne náznaky čiernej. Má výbornú, tvárnu povahu, hodnu chovu, na ktorej si zakladám. Krytie plánujeme po termíne 16.02.2020, pri jej ďalšom háraní, ktoré by malo byť niekedy koncom marca, začiatkom apríla. V oku mám istý typ, ktorý by som chcela v našom chove presadiť a preto pozeráme po krycích psoch aj v zahraničí. Hľadáme psa s bohatou srsťou, upevnenou mohutnosťou kostry, v rodokmeni hľadáme dlhovekosť a zdravie. Avšak veľmi dôležitá je pre mňa povaha! Uvidíme, čo vymyslíme :) Každopádne, prijímame predbežné rezervácie na šteniatka leonbergera. Poskytujeme rovnako kvalitný a plnohodnotný chovateľský servis, aký poskytujeme aj pri československých vlčiakoch!


 

 

 

Krytie: jar/leto 2020

 

Matka: Akkanga Leon Eperies
Eldar Druhá šance x Frida Fiona Goldenleon
(DBK A/A, DLK 0-0, LEMP N/N, LPN1,2 N/N, eyes clear, 73cm/55kg)
*****
Otec:
vyberáme a čakáme na schválenie
 

 

 

 

 

 

 

 

29.09.2019 - Tobrok Casshern Yel na CACIB Tulln v Rakúsku získal 28.09. Výborný 1,CACA, čím ukončil šampióna Rakúska! Zo srdca blahoželám! Na druhý deň získal opäť Výborný 1,CACA!

28.09.2019 - Ewoka a Emperorra oslavujú druhé narodeniny! Všetko najlepšie želáme obom princeznám.

27.09.2019 - Vrh Tobrok "G" Cass je zase o krok reálnejší. Dnes prebehlo krytie Casshera a Cherokee. Všetko prebehlo rýchlo a už je len na prírode, či budú šteniatka. Prijímame rezervácie! narodenie očakávame koncom novembra, odber začiatok februára.

26.09.2019 - Prišli nám súpravy na odber DNA z laboratória Vetgene. Rozhodla som sa, aj keď som už dlhšie uvažovala, že vyhotovíme aj DNA profil Akii a Gunnerovi, ktorí obaja zasiahli do chovu a aj ich potomkovia. Gunner o to viac, keďže má potomkov po celom svete, ktorí sú ďalej využívaní v chove.

23.09.2019 - Keďže chovateľ zverejnil info, môžeme už aj my :) V Maďarsku očakávame narodenie vrhu po našom Amarok Saint Barbarons a Szoke Tiszaparti Janka! Šteniatka hovawartov by sa mali narodiť okolo 06.11.2019. Obaja rodičia čierni so znakmi, vyrovnaných pováh. Info čoskoro.

21.09.2019 - Vemi náročný deň za nami...

Pekne po poriadku. S Lorkou sme sa zúčastnili Klubovej výstavy Leonbergerov - Kamenný mlyn. Rozhodca: Řehánek (CZ). Lorka nastúpila do triedy otvorenej, ktorú potrebovala k uchovneniu. Podľa môjho názoru stále patrí do triedy strednej a na nasledujúce výstavy ju aj tam budeme hlásiť. V triede mala rozhodne staršie a vyvinutejšie konkurentky... Každopádne:

Akkanga Leon Eperies - trieda otvorená - Výborná 2, res.CAC!

Som šťastná, že pán rozhodca ju ocenil krásnym posudkom a aj titulom. Tým Lorka splnila poslednú podmienku k pristúpeniu na bonitáciu. A tak sme po výstave skúsili, či na to levica má. A má! :)

Akkanga Leon Eperies - výška: 73cm  váha: 55kg  hodnotenie: chovná!!!

Tým sa Lorka stala našou prvou chovnou sučkou plemena Leonberger. Som veľmi šťastná, že ju máme a že po tak skvelej sučke môžeme na rok 2020 plánovať prvé šteniatka. Všetko má svoj čas, pretože krytie je povolené až od veku 2 roky, čo je maximálne správne. Taaakže po 16.02.2020, kedy má Lorka 2 rôčky, môžeme plánovať naše ďalšie šteniatka.

Avšak, deň bol úspešný len z časti. Cassheru sa nepodarilo nakryť, keďže síce progesterón ukázal, že by mohol byť správny čas, no bolo ešte rozhodne veľmi skoro. A tak skúsime šťastie o pár dní.

20.09.2019 - Zajtrajšok je pre našu CHS dôležitý. Ako prvé by malo prebehnúť krytie Casshery psom Cherokee lupus ardor. Snáď sa podarí. No a my s našou Lorkou (Akkanga Leon eperies) sa vydáme na klubovú výstavu pri Bratislavu a ak skončíme max. s hodnotením Veľmi dobrá, podstúpime aj bonitáciu. Lorka by sa tak mala stať chovnou sučkou. Čo z toho klapne a či nie uvidíme zajtra. Držte palce!

16.09.2019 - Je to potvrdené! Tobrok Casshera Yel hára!!! Vybrali sme krycieho psa, no bolo to trošku ťažšie kvôli tomu, že je nosičkou na DM. Casshera má vynikajúcu kostru (!!!), výšku a výraz! Očakávam špičkové šteniatka, vynikajúceho exteriéru a povahy. Uprednostním záujemcov o chov a výstavy, no neodmietnem ani majiteľov, ktorí hľadajú parťáka do hory, či do mesta.

 

 

 

 

Krytie: september 2019

 

Matka: Tobrok Casshera Yel
Baxter Vlčí tlapka x Yelka z Litavské kotliny
(DBK A/A, DLK 0-0, DM N/DM, DW N/N)

*****
 

Otec: Cherokee Lupus ardor
Amore Mio srdcerváč x Capa Negra Lupus ardor
(DBK A/A, DLK 0-0, DM N/N, DW N/N)

 

 

 

 

15.09.2019 - My sme sa vystavovali a Tobrok Drogo a Tobrok Angstroom zatiaľ s majiteľmi makali v Čechách na Hard Dog Race. Vybehali ako team Drakarys 15.miesto, na trati dlhej 6km. Klobúk dole pred výkonom majiteľov! Tu nájdete pár foto v albume majiteľov.

14.09.2019 - Aj keď som veľmi zvžovala, či ísť na oblastnú výstavu do Pezinka, nakoľko so mnou museli obe deti, som viac než rada, že sme išli. Lorka (Akkanga Leon Eperies) nastúpila do triedy strednej, ako jediný leonberger, no pod prísne oko p.rozhodkyne Lazic. Tá sa nebála zadávať aj VD a skutočne bola detailná (čoo sa ukázalo aj v záverečných súťažiach. Lorka si však odniesla prekrásny posudok, pani rozhodkyni sa veľmi páčila a tak nás posunula do záverečných súťaží so známkou Výborná 1, Víťaz triedy a Oblastný výťaz. Na tejto oblastnej výstave, ako jedinej, sa záverečné súťaže organizujú ako na medzinárodných a teda určuje sa aj Best in Group. S Lorkou sme nastúpili teda nastúpili do FCI 2 a skúsili sme štastie. Pani rozhodkyni sa natoľko páčila, že nás vybrala na prvé miesto BIG FCI 2!!! Lorka moja šikovná veľmi na bedňu nechcela a tak dúfam, že dáke foto sa aspoň podarilo. V záverečnom výbere na Best in show to nestačilo, ale sm nadmieru spokojná.

Takto o týždeň nás čaká klubová výstava a neplánovane aj bonitácia! :)

09.09.2019 - Cora z Narcisovej, dcéra nášho Amaroka Saint Barbarons sa stala chovnou sučkou a ja majiteľom zo srdca blahoželám. Cora je DBK A/A, DLK 0-0, MD clear, Locus D/D. V pláne sú prvé šteniatka.

08.09.2019 - Prišla mi foto Fleaur, domácky Dawn. Cestuje po Európe, už jej býva v aute lepšie, takže si to užíva.

04.09.2019 - Dnes prebehlo krytie Amarok Saint Barbarons a sučky zo zahraničia. Schválne nepíšem konkrétne, počkáme na zverejnenie chovateľom. Pred krytím sa vyhotovil spermiogram, ktorý ukázal vysoko kvalitné sperma a teda, ak sa nestane nič neočakávané, o dva mesiace sa môžeme tešiť na nádielku mini hovawartíkov.

03.09.2019 - Už môžeme oficiálne. Akkanga Leon Eperies DBK A/A, DLK 0-0. Dali sme vyhodnotiť lakťové kĺby aj napriek tomu, že to nie je povinnosťou do chovnosti. DLK je omnoho vážnejšia, už prvý stupeň je dedičnejší ako DBK a dá sa porovnať so stupňom "D" u bedier. Každý dobrý a svedomitý chovateľ dá vyhodnotiť aj DLK. Už to vám napovie o jeho prístupe a zodpovednosti.

02.09.2019 - Lorka (Akkanga leon Eperies) nám začala hárať. Takže o dva týždne bude hukot a ja sa vopred ospravedlňujem susedom. V čo však dúfam je, že rozhára aj našu Akiu. Ak nie, nič sa nerobí. Avšak v januári má už 8 rokov a to už jej krytie neplánujem.

24.08.2019 - Keďže už máme RTG u leonbergera za sebou, doplnila som ilustrácie a aj informácie o tejto podmienke chovnosti. Všetko si môžete prečítať tu.

20.08.2019 - Dnes sme s Lorkou absolvovali asi najdôležitejšiu časť uchovňovacieho procesu. RTG vyšetrenie. Dali sme vyhodnotiť nie len bedrá, ale aj rovnako, až nie viac dôležité, lakte. Pri obrích plemenách mimoriadne dôležité. Mala som obavy, či bude všetko v poriadku keďže kŕmime surovým, Lorka je mimoriadne aktívna a bohužiaľ, mala aj nehodu - zlomeninu ramennej ľakťovej kosti. Na oficiálne tlačivo si počkáme cca.týždeň, no už vieme, že všetko je na výbornú! Nesmierne sa teším. Odobrali sme aj vzorku krvičky pre DNA profil do laboratória Vetgene. Momentálne nás čaká už len výstava v triede strednej v septembri, v triede otvorenej na jar 2020 a následne bonitácia. Verím, že všetko zdárne zvládneme a tak budeme môcť plánovať šteniatka! Aj keď ešte chceme jedno vyšetrenie, ktoré je nadrámec povinností a to vyšetrenie srdiečka, to urobíme až budúci rok na jar.

11.08.2019 - Okrem našich odchovov, sa na klubových a špeciálnych výstavách zúčastnili aj potomkovia môjho drahého Gunnera Malý Bysterec. Minulý týždeň sa konala totiž aj výstava Českého klubu. A neruškove gény bodovali! Tu je sumár:

 

03.08.2019 Špeciálna výstava ČsV ČR, 125 prihlásených psov

BOB, CAC, KV - v triede pracovnej Orava Malý Bysterec (Gunner x Connie Vlčí tlapka) (1/3)

BOS, JBOB - v triede mladých Jasten Jazz Salto del Lupo (Gunnerov vnuk po Bajkalovi od Našej vlčice) (1/10)

res.CAC v triede pracovnej Bajkal od Našej Vlčice (Gunner x Agira Vlčí démon) (1/5)

Veľmi nádejný 1 v triede dorastu Nero z Oravy (Gunnerov vnuk po Bojar od Našej vlčice) (1/7)

Nádejná v triede dorastu Neri z Oravy (Gunnerova vnučka po Bojar od Našej vlčice)

 

04.08.2019 Špeciálna (Európska) výstava ČsV ČR, 112 prihlásených psov

BOB, CAC, EV - Orava Malý Bysterec (Gunner x Connie Vlčí tlapka) (1/4)

CAC v triede pracovnej Obi Wan Malý Bysterec (Gunner x Connie Vlčí tlapka) (1/4)

V2 v triede mladých Jasten Jazz Salto del Lupo (Gunnerov vnuk po Bajkalovi od Našej vlčice) (2/8)

 

09.08.2019 Klubová výstava ČsV SVK, 116 prihlásených psov

KV 2019, CAC, trieda pracovná Tobrok Drogo Tar (Gunner x Tara)

 

10.08.2019 Európska výstava ČsV SVK, 115 prihlásených psov

Junior BOB Jasten Salto del Lupo (Gunnerov vnuk po Bajkalovi od Našej vlčice)

CAC v triede pracovnej Bajkal od Našej Vlčice (Gunner x Agira Vlčí démon)

 

10.08.2019 - Dnes naši chlapci nezažiarili možno tak ako včera, no aj tak v silnej konkurencii:

Casshern - trieda otvorená - Veľmi dobrý - pán rozhodca usúdil, že má slabšiu masku a "málo výdatný" pohyb... veľa rozhodcov si myslí, že ČsV má mať pohyb ako nemecký ovčiak. Často sa stretáme aj s výrazom "slabý výkrok". To všetko patrí k ovčiakom, nie vlčiakom.

Drogo - trieda pracovná - Výborný 4

Som veľmi hrdá na naše odchovy, ostatne ako vždy, či sú na výslní alebo nie! Veľká vďaka patrí majiteľom za to, že s nimi pracujú a prezentujú ich!

09.08.2019 - Bez slov, skutočne neviem, čo napísať,... Klubová výstava ČsV, Dolný Kubín, rozhodca: J.Brussová (SR, Lupus ardor FCI, SVK), počet prihlásených psov 116!

Casshern - trieda otvorená - Výborný 4 (z 11 psov!!!)

Drogo - trieda pracovná - Výborný 1, CAC, Klubový víťaz!!!!!!

Drogo je tretím psom z našej ChS s týmto titulom zo Slovenskej klubovej výstavy. Nemôžem byť viac hrdá!!! O to viac, že je synom môjho drahého Gunnera Malý Bysterec a zároveň jediným chovným psom po ňom z mojej ChS. Verím, že budem mať príležitosť využiť Droga v našom chove, pretože gény môjho Gunnera chcem zachovať.

Drogo je slovenským chovným psom s výbornými zdravotnými výsledkami, výsledkom bonitácie a pomaly ale isto zbiera potrebné CAC na šampióna krásy. Takže kto má záujem o krytie týmto skvelým psíkom, stačí ma kontaktovať.

Obom majiteľkám blahoželám zo srdca a ďakujem za skvelú prezentáciu, ostatne, ako vždy!

08.08.2019 - Dnes sme boli dať zaočkovať našu Akiu Tawy a pri tej príležitosti sme ju dali aj skontrolovať, či je vhodné ju nechať tento rok kryť. Máme od veterinára zelenú, je vo výbornej kondícii, takže ak sa podarí, mali by sme koncom auguste, začiatkom septembra očakávať háranie.

27.07.2019 - Na oblastnej výstave na Povode sme nastúpili do kruhu s Lorkou (Akkanga Leon eperies) do triedy strednej. Vybehala nám aj napriek "bikini forme" Výborný 1, Víťaz triedy a Oblastný víťaz. V kruhu s Československými vlčiakmi v triede otvorenej Tobrok Caleb Yel - Výborný 2, hneď za synom nášho Gunnera Malý Bysterec Obi Wanom. V triede pracovnej zabodoval Tobrok Drogo Tar ako Výborný 1, Víťaz triedy a Oblastný víťaz. Teším sa a blahoželám!!!

17.07.2019 - Naša Akkanga Leon eperies (Lora), absolvovala vyšetrenie očí u MVDr.Zubrického. Výsledok - prostá očných dedičných ochorení!!! Som šťastná! Toto vyšetrenie nie je povinné v Slovenskom klube, no odporúča sa! Každý zodpovedný chovateľ, ktorý plánuje chovať na svojom psíkovi, či sučke, by mal toto vyšetrenie určite vykonať.

27.06.2019 - Na tento rok plánujeme vrh po sučke z nášho úspešného vrhu "C" Casshere, pre ktorú sme vybrali slovenského psa.

 

 

26.06.2019 - Na Facebooku sme už zverejnili naše chovateľské plány na tento rok pre Akiu. Akia je už staršia sučka, no vo výbornej kondícii, ktorú by jej mohli závidieť aj mnohé mladšie sučky. Vybrali sme pre ňu exteriérovo výborného samca Evandera. Krytie plánujem na jej ďalšie háranie. AVŠAK, keďže je na hranici chovnosti a pes je už tiež starší, nechávame všetko na prírodu a necháme sa prekvapiť. AK sa krytie podarí a AK bude všetko v poriadku, nechávame pod našou CHS sučku z tohto spojenia. V prípade komplikácií máme vybraného aj náhradníka, tiež psa zo Slovenska.

 


 

 

 

Matka: Akia Tawy
Bajkal Tajomný tulák x Ambra Tajemný přelud
(DBK A/A, DLK 0-0, DM DM/N, DW N/N)

*****

Otec:
Crying wolf Evander

Hitt spod Ďumbiera x Arys z Oravy

(DBK A/A, DLK 0-0, DM N/N, DW N/N)

 

 

 

 

22.06.2019 - Okrem toho, že sú moje narodeniny, sa narodili v ChS Vlčí štěstí (ČR) šteniatka po našom Conallovi. Narodilo sa 6 psíkov a 2 sučky, momentálne voľní len psíkovia.

19.06.2019 - Momentálne aktualizujem anglickú časť stránok, po jej ukončení budem aktualizovať info v plemenách.

13.06.2019 - Aktualizované informácie o našich psoch, odchovoch a potomkoch našich krycích psov (v rámci dostupností informácií).

09.06.2019 - CACIB Nitra, nastúpili:

Trieda otvorená - Barakka - Výborná 1, CAC (1/?). Barakke chýba dnešným dňom už len 1xCAC na splnenie podmienok na získanie titulu Slovenský šampión krásy.

Trieda otvorená - Casshern - Výborný 3 (3/4)

08.06.2019 - CACIB Nitra, dnes naši dvaja bratia, v rovnakej triede pekne zabojovali.

Trieda otvorená - Caleb - Výborný 2, res.CAC (2/4). Calebovi chýba dnešným dňom už len 1xCAC na splnenie podmienok na získanie titulu Slovenský šampión krásy.

Trieda otvorená - Casshern - Výborný 3 (3/4)

07.06.2019 - Svetová výstava Slovenských národných plemien, Nitra. Dnešok dopadol na parádu a ja, ako chovateľ, som nesmierne pyšná!!!

Trieda otvorená - Caleb - Výborný 2, res.CAC zo 7 psov!!!!

Trieda pracovná - Drogo - Výborný 2, res.CAC z 3 psov!

Trieda otvorená - Barakka - Výborná 2, res.CAC z 13 sučiek!!!!!!!!!!

Nabehaní sme na niekoľko výstav dopredu, ale bolo to skvelé predvedenie našich odchovov.

23.05.2019 - Upravená a aktualizovaná časť o našej ChS, niektoré časti boli zmazané či presunuté, kvôli väčšej prehľadnosti.

28.05.2019 - Stále pre vás publikujem misky našich psov, ako inšpiráciu, čo všetko môžete skrmovať aj vy, vášmu psíkovi. Nájdete ich na našom Facebooku alebo u nás, v časti o Strave.

25.05.2019 - Tobrok Ewoka Tar má vyhodnotené DM ako nosič DM/N a DW clear, teda N/N.

23.05.2019 - Momentálne trávime čas leňošením, keďže počasie je také aké je - dážď a zima - a veľa sa toho vonku nedá. A tak fotím pre vás misky našich psov a robím malý update na stránkach. Vľavo: Cestovina, hovädzie mäso (svalovina), olivový olej, zmes semienok a chia, surová mrkva, jabĺčko, šalát, vaječná škrupinka. Vpravo: Sparené celozrnné vločky, hlávkový šalát, uhorka, olivový olej, šproty v rajčinovej omáčke, kurací trup, krídla a orez, varené celé vajíčko, slnečnicové semienka, chia, goji, drvená škrupinka z vajíčka.


20.05.2019
- Ak vás zaujíma ako papajú naše psy, alebo sa chcete trochu informovať o strave surovej či varenej, navštívte náš Facebook. Tam budem pridávať, ak to čas dovolí, často misky s informáciou, čo obsahuje.

Dnes mali malú zmenu a to varené kura (bez kosti), cestovinový šalát (cestovina, čerstvá zelenina, biely jogurt), verená zelenina (mrkva, petržlen, zeler), celé surové vajíčko, čerstvý hlávkový šalát, slnečnicové semiačko, zmes na srsť (moje výrobné tajomstvo) a olivový olej.

19.05.2019 - Moja Lorka úžasná mala svoj deň :) Zúčastnili sme sa Klubovej výstavy v Jasnej - Lúčky a nastúpili sme do konkurencie mladých sučiek. Akkanga Leon Eperies dostala od p.Neterrer (rozhodkyňa z krajiny pôvodu!) prekrásny posudok a vybehala si Výborný 1, CAJC a aj BOJ! Veľmi sa teším a cením si posudok od nemeckej rozhodkyne. Mali sme pevný deň, ktorý začal veľmi skorým vstávaním a prešli sme si hmlou, dažďom, vetrom, slnkom, zimou aj teplom. Ale stálo to za to, pretože SLK organizuje krásne klubové výstavy, výborná atmosféra a skvelí ľudia zaručení! Tešíme sa na ďalšiu klubovku na jeseň, ktorú potrebujeme tiež na uchovnenie.

18.05.2019 - Tobrok Ewoka Tar absolvovala RTG vyšetrenie na dyspláziu. Výsledok DBK A/A, DLK 0/1. Na vyhodnotenie DM a DW ešte čakáme.

13.05.2019 - Mala by som s radosťou gratulovať našim šteniatkam "C" k ich dnešným tretím narodeninám, no neubránim sa smútku. Dňa 11.05.2019 uhynula tragicky Cloris Loris. Smútime za ňou a želám majiteľom veľa síl. Bola úžasná, najlepšia!
Ostatným šteniatkam z vrhu želám pevné zdravie a hlavne ďalšie rôčky strávené s majiteľmi!!!

04.05.2019 - Nečakaný úspech našej Lorky (Akkanga Leon eperies) na CACIB Lučenec. V triede mladých sme získali posledný potrebný CAJC na Junior šampióna Slovenska a v behu o BOB a BOS, sme predbehli aj dospelé sučky a Lorka získala aj titul BOS!!! Veľmi sa tešíme, nakoľko je Lorka ešte stále "dietko". Verím, že skončíme výborne aj na klubovej výstave, ktorá je o dva týždne.

28.04.2019 - Už piate narodeniny oslavuje náš hovawartík Leon, jeden z najlepších psíkov, akého som kedy mala.

27.04.2019 - Dnes odišla do nového domova Fleaur. Bude bývať v Haagu, v Holandsku. Želám jej všetko dobré, no nelúčime sa na dlho, uvidíme ju v auguste na tábore ♥

26.04.2019 - Fotili sme Lorku s našim synčekom v Mojmírovskom parku. Fotky u nás na Facebooku.

15.04.2019 - Po mesiaci ticha sa hlásime, aj keď len okrajovo. Čo je u nás nové? Dňa 26.03. sme dali "stretko" s mojou dcérou, Terezkou, ktorá ma momentálne aj so synčekom plne zamestnáva. K tomu rekonštrukcia interiéru nášho domu a práce v záhrade,... Je toho viac než dosť a času je cez deň málo. Počas môjho pobytu v nemocnici nám rozhárala (opäť) Lorka, takže v týchto dňoch máme "malé peklo". Leonko je hotový, už aby to bolo preč. V týchto chvíľach si človek hovorí, vďaka za háranie ČsV raz za rok. Každopádne, s jarou prišlo aj pĺznutie, takže okrem iného dvor plný chlpov, že by jeden z toho svetre štrikoval. Hold, 4 veľmi silne pĺznuci psy :) Snáď ale čosi Lorke zostane na najbližšiu výstavu, v Lučenci, kde sa pokúsime dokončiť šampióna mladých.

13.04.2019 - Drogo sa zúčastnil ďalšieho behu so svojou paničkou, tento krát Fitmincup 2019, Kuchyňa. Ako vždy, ďakujem, že so psom majiteľka aj takto "pracuje" a klobúk dole, pred kondičkou :)

13.03.2019 - Už piate narodeniny oslávili štyria súrodenci z prvého nášho vrhu! Len to najlepšie želám mojim srdcu najdrahším miminkám Ankh Ror, Aadvark, Aurorrox a Angstroom, na ktorých prvé minúty života spomínam vždy so slzičkou v očiach.

05.03.2019 - Včera som navštívila Fleaur a som z nej unesená ♥ Má výbornú povahu a krásne sa vyfarbila. Kostra tiež vypadá nádejne. Som veľmi rada, že kombinovanie našej krvi prináša ovocie a pomaly sa dopracujeme tam, kam plánujeme, aj keď príroda prináša kopu prekážok

28.02.2019 - Bohužiaľ, výsledok z Vetgenu u Caleba na degeneratívnu myelopatiu nepotešil. Je nosičom, teda DM/N. Z tohto dôvodu ho nemôžem použiť, ako som plánovala na Akiu. Avšak na Angstroom by sme mohli a túto možnosť zvážime.

26.02.2019 - Z dôvodu rekonštrukcie nášho domova a časovej náročnosti nasledujúci mesiac, resp.mesiac a pol, prosím o strpenie, čo sa týka odpovedí na maily, aktualizovaní weboviek. Aktualizovať budem spätne. Opäť by sme mali byť aktívnejší až v polke apríla, alebo až začiatkom mája - približne.

25.02.2019 - Máme prvý výsledok z Vetgenu a to na dwarfizmus - DW - u Caleba. Kali je negatívny - ako sme aj vedeli, po rodičoch, no máme to aspoň potvrdené. Dôležitejšie je však DM, na ktoré stále čakáme.

24.02.2019 - Národná výstava psov a Víťaz Slovenska sa konal v Bratislave a za "nás" nastúpil Drogo. Vybehal si krásne druhé miesto a pridal aj res.CAC! Blahoželám zo srdca! Spomeniem aj, že syn nášho Gunnera Malý Bysterec na tejto výstave ukončil svoju cestu za šampionátom. ObiWan Malý Bysterec získal posledný CAC a je šampiónom krásy SR! Blahoželám!

16.02.2019 - Naša veľká malá baba oslavuje svoje prvé narodeniny! Lorka vyrástla na pekné "hovädko", ale máme ju veľmi radi. Leonberger ku nám zapadol úplne perfektne a neľutujeme, že sme sa pre toto plemeno rozhodli ♥

14.02.2019 - Dnes je sv.Valetína, deň ako každý iný :) Ale na stránkach sa predsa len niečo udialo a to, že som pridala profily dvoch chovných psov Droga a Cassherna, ktorí nebudú mať vlastné webovky - aspoň zatiaľ to nie je v pláne. Preto informácie o nich a ich odchovoch nájdete tu - klik na foto.

11.02.2019 - Odišli vzorky krvičky nášho Caleba do laboratória Vetgene. Dali sme vyhotoviť DM a DW. Pevne verím, že bude na DM negatívny, aby sme ho mohli použiť na našu Akiu. Ak nie, svet sa nezbortí, no vkladám do toho veľké nádeje a dlho som nebola taká nervózna z výsledku :)

09.02.2019 - Fleaur je začipovaná a tak môžeme vystaviť rodokmeň ♥

04.02.2019 - Aj keď pod našim menom momentálne nemáme aktuálny vrh, kde by boli šteniatka voľné k rezervácii, vieme s plným vedomím a svedomím odporučiť dva veľmi kvalitné vrhy po psíkovi z nášho chovu Casshernovi. Za obe chovateľské stanice môžem povedať, že dostanete skutočne zdravé, socializované šteniatka, veterinárne kontrolované, kvalitne kŕmené a doživotný chovateľský servis. Viac informácií o oboch vrhoch na našich stránkach, alebo na kontaktoch chovateliek.

03.02.2019 - Aby som nezabudla, aj náš jedináčik Fleaur má svoj album na Rajče. Rovnako je tam aj album z krytia.

02.02.2019 - Fleaur absolvovala kontrolu vrhu Klubom chovateľov ČsV SR. Všetko je v najlepšom poriadku a tak už bábiku čaká čipovanie, očkovanie a socializačný program, aby sa pripravila na svoj budúci život.

01.02.2019 - Jedna nová, aktuálna foto krásneho Briseisa u nového majiteľa. Má sa fantasticky a je rozhodne šťastný psík ♥

31.01.2019 - Včera prišli fotky od Ariky, teda Tobrok Betalgea Bor, ktorá žije v USA. Je z nej prekrásna sučka, ktorá svojich rodičov nezaprie. Má krásnu striebornú farbu a užíva si sneh ♥

28.01.2019 - Ďalšia chovateľská stanica zverejnila svoje chovateľské plány a som nesmierne hrdá, pretože krycím psom je Tobrok Conall Yel, pes s mimoriadne dobrou povahou a exteriérom a navyše pevným zdravím DBK, DLK, DM a DW čistý! Krytá by mala byť sučka zo Slovenska Asma Zara Miracle Mia v Českej ChS Vlčí štestí.

27.01.2019 - CACIB Nitra.

Leonberger, rozhodca: Havelka (SVK). Akkanga Leon eperies, trieda mladých - Veľmi dobrá 3 (3/5).

Čo dodať? Dnes lietali samé VD, aj v triede šampiónov a na Lorke bolo tiež "všetko zle". Zlá hlava, zlý stop, zlé uhlenie, zlý pohyb, zlé,... no všetko :D Ale! Ďalšia výstava príde a s ňou ďalšia šanca :)

26.01.2019 - CACIB Nitra. Druhý deň sa nám už zadarilo viac:

Leonberger, rozhodca: Shiyan (UA). Akkanga Leon eperies, trieda mladých - Výborná 1, CAJC (1/4). Dnes sme si to vymenili so včerajšou víťazkou, Lorka sa predvádza krásne, som na ňu veľmi hrdá! Veľmi dúfam, že zajtra dostaneme prvé miesto, pretože tým by ukončila Junior šampióna, no i keď nie, aspoň si spravíme výlet do Bratislavy, prípadne Lučenca.

25.01.2019 - CACIB Nitra. Prvý deň našej trojdňovej výstavy v Nitre sme dopadli takto:

Leonberger, rozhodca: Vanža (SVK). Akkanga Leon eperies, trieda mladých - Výborná 2 (zo 4). Dostali sme krásny posudok a som veľmi spokojná s Lorkou a jej predvedením :)

24.01.2019 - Dnes som bola pozrieť a pofotiť malú Fleaur. Tá taktiež spoznala svojich budúcich majiteľov. Je parádna!!! Nemám slov! Verím, že aj ako bude rásť, bude stále rovnako skvelá, ako je teraz. Jej fotky opäť na FB alebo v albume.

23.01.2019 - Fotky našej malej Fleaur pridávam na Facebook a do jej albumu. Rastie krásne, vyfarbuje sa, je proste úžasná! Už zajtra by mala spoznať nádejných budúcich majiteľov. Čaká ju čoskoro kontrola od Klubu chovateľov a potom môžeme začať proces administratívy okolo vybavovania rodokmeňa. Ak všetko dobre dopadne, odíde do nového domova až o niekoľko mesiacov.

22.01.2019 - Skrátené detaily našich odchovov na základné informácie.

21.01.2019 - Tento víkend, konkrétne piatok, sobota a nedeľa, sa koná v Nitre prvá Slovenská výstava tohto roku. Akkanga je prihlásená do triedy mladých, kde sa pokúsime v konkurencii ďalších 3 sučiek vybehať potrebné 2xCAJC na Junior šampióna. Kto vie, možno sa nám to podarí, no očakávania nemáme vysoké. Hlavne sa teším na 3 fantastické dni strávené s kamarátmi a rovnakými nadšencami výstav, ako sme my.

20.01.2019 - Čas je neúprosný a moje malé šteniatko, Kiuška, oslavuje dnes svoje 7me narodeniny. Prajem jej minimálne raz toľko rôčkov ♥

19.01.2019 - Opravené chýbajúce obrázky v časti Novinky z roku 2014.

17.01.2019 - Dorazili poháriky pre majiteľov odchovov, ktoré získali najviac bodov v našej internej bodovacej súťaži Tobrokáč roka a Výstavný Tobrokáč roka. Som z nich nadšená ♥

13.01.2019 - Dnes je to deväť rokov, čo nám bol priznaný názov chovateľskej stanice! Za ten čas sme odchovali 6 vrhov, dokopy 25 šteniatok. Všetky sa tešia výborným majiteľom, bohužiaľ, o jedného psíka, Biryuka sme prišli.

09.01.2019 - Konečne môžem oficiálne - dva vrhy po našom Tobrok Casshern Yel sú "na ceste".

ChS Terra Slovakia (SVK), Mária Kajanovičová, www.terraslovakia.eu, Matka: Hira ArQeVa (CZ), predpoklad narodenia 1/2 2019, odber 3/4 2019

ChS Strážca divočiny (SVK), Ľuboš Zaremba/Miroslava Čišková, Facebook, Matka: Alba Strážca divočiny (SVK), predpoklad narodenia 1/2 2019, odber 3/4 2019

07.01.2019 - Sledujte náš Facebook. Pridávam takmer denne fotky od nás a našich odchovov!

03.01.2019 - Keďže sa plánujeme venovať chovu Leonbergerov, rozšírila som chovateľskú časť aj pre toto plemeno. Časom pribudnú ďalšie informácie, ilustrácie a poznatky. Priamy odkaz tu.

02.01.2019 - Doplnené termíny klubových a špeciálnych výstav Slovenského hovawart klubu a Slovenského Leonberger klubu.

01.01.2019 - Vytvorený archív noviniek pre rok 2018.

************************

Stránky www.tobrok.sk sú v súkromnom a výhradnom vlastníctve ChS Tobrok FCI!

Obsah stránky a všetkých jej súčastí (vrátane obrázkov, textov, vetvenia stránky a designu) podlieha autorským právam.

Texty, ktoré sa nachádzajú na tejto stránke, sú písané majiteľom stránok.
Sú predmetom autorských práv, ich kopírovanie a zverejňovanie LEN SO SÚHLASOM autora!

Na týchto stránkach sa nachádzajú aj fotografie, ktorých autorom nie som ja. Pri každej takejto foto je odkaz, z kadiaľ pochádza, prípadne je ako zdroj uvedený internet, keď presný autor je neznámy.

Design, texts, photos, programming of web site and owner Tobrok FCI © 2009-2020

www.tobrok.sk