NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárPublikácieO plemenáchKontakt

Novinky 2O18

Archive 2021
Archive 2020
Archive 2019
Archive 2018Archive 2017
Archive 2016
Archive 2015
Archive 2014Archive 2013Archive 2012
Archive 2011Archive 2010Archive 2009
Archive 2008
 

 


 

31.12.2017 - Všetkým našim priateľom, rodine a priaznivcom, želáme do Nového roka všetko dobré, mnoho úspechov a hlavne pohodu, zdravie, aj štvornohým miláčikom!!!

30.12.2017 - Bohužiaľ, o psíčka sme prišli a tak máme len jedno šteniatko, sučku, ktorá dostala meno Fleaur.

29.12.2017 - Profil vrhu "F" nájdete kliknutím na tento link, alebo v časti ChS Tobrok - Odchovy.
28.12.2017 - Aktualizovaný kalendár akcií. Pridané akcie KCHČSV SR.

27.12.2017 - Máme radi naše odchovy a aj ich majiteľov! Naša ChS odmení troch najlepších zo svojich odchovov cenou v dvoch kategóriách. Tobrokáč roka - najviac bodov za podmienky chovnosti, zdravotné testy a pracovné skúšky. Výstavný Tobrokáč roka - najviac bodov za reprezentovanie na výstavách a získané tituly. Máme výsledky za rok 2018! Tento rok sa podarilo sestrám z vrhu "C" dosiahnuť rovnaký počet bodov a tak máme dve tretie miesta v tejto kategórii. Aj takto chceme motivovať majiteľov našich odchovov a najmä ich chceme odmeniť za ich celoročnú snahu. Pretože pre naše odchovy a ich majiteľov robíme viac! Krásne poháriky s potlačou budú od spol. BEST Nitra. http://www.poharebest.sk/


Výstavný Tobrokáč roka 2018

1. miesto Tobrok Casshern Yel "Bax"
(Yelka z Litavské kotliny x Baxter Vlčí tlapka)
Majiteľ:
Branislav Rácek, Bánov, Slovensko

**************
2. miesto Tobrok Barakka Bor "Alma"
(Barbora Tawy x Aimu z Dubničanky)
Majiteľ:
Ester Sandtnerová, Nitra, Slovensko
**************
3. miesto Tobrok Caleb Yel "Kali"
(Yelka z Litavské kotliny x Baxter Vlčí tlapka)
Majiteľ: Tobrok FCI + Ľubica Lokšová, Beša, Slovensko

Tobrokáč roka 2018

1. miesto Tobrok Drogo Tar "Drago"
(Tara Kysucká hviezda x Gunner Malý Bysterec)
Majiteľ: Barbora Panáková, Bratislava, Slovensko
**************
2. miesto Tobrok Casshern Yel "Bax"
(Yelka z Litavské kotliny x Baxter Vlčí tlapka)
Majiteľ:
Branislav Rácek, Bánov, Slovensko

**************
3. miesto Tobrok Cloris Loris Yel "Mia"
(Yelka z Litavské kotliny x Baxter Vlčí tlapka)
Majiteľ:
rod.Kováčiková, Nitra, Slovensko
a
Tobrok Casshera Yel "Cherry"
(Yelka z Litavské kotliny x Baxter Vlčí tlapka)
Majiteľ:
Soňa Balušiková, Sereď, Slovensko


25.12.2018
 - Večer sa narodili Angstroom dve šteniatka. Psík a sučka. Obaja predbežne rezervovaní.

24.12.2018  - Celej našej psíčkarskej rodine, priateľom a známym, želáme krásne, pokojné a požehnané sviatky. Bohužiaľ, Vianoce bez snehu nemajú tú správnu atmosféru, nemáme veľa pekných fotiek, tak aspoň takáto, od Leona a Lorky ♥

21.12.2018  - Svoje tretie narodeninky oslavujú šteniatka z vrhu "B"!!! Barakka, Betalgea, Bighan, Balerion, Baharak a Briseis. Želám im všetko najlepšie a skvelý život! Zároveň spomíname na Biryuka, ktorý sa narodenín nedožil.

20.12.2018  - Dnes nám opäť krásne nasnežilo a psíky si užívajú snehovú nádielku. Už len pár dní do Vianoc a ja stále premýšľam, čo dostanú pod stromček :)

19.12.2018  - Naša Angstroom pár dní pred pôrodom. Zboku vypadá riadna gulička, no neočakávame veľký počet šteniatok. Preto, ak máte záujem, kontaktujte nás s predbežným záujmom o šteniatko z tohto vrhu.

17.12.2018  - Prišli výsledky na DM a DW pre Droga Tar. Na dwarf je negatívny, na degeneratívnu myelopatiu nosič. Tým pádom má už všetko splnené a nič mu nestojí v ceste k šteniatkam. Záujemkyne môžu kontaktovať správou, poskytnem kontakt na majiteľku.

14.12.2018  - Po krátkej prestávke nám opäť začala hárať Lorka. Začala začiatkom decembra a posledné dni, vrcholové, sme boli doma celkom na nervy. Hlavne Leon, ktorý to bral mimoriadne ťažko. Už je to však za nami a ja sa hlboko ospravedlňujem susedom za hučanie a vreskot :D Tým to máme snáď za sebou a vraciame sa do bežného života.

09.12.2018  - CACIB Nitra
Rozhodca: Cseglédi, HU. Akkanga Leon Eperies - Výborná 2 ♥

Rozhodca: Vondrouš, CZ. Tobrok Barakka Bor - Výborná 2, res.CAC, res.CACIB!!!

08.12.2018  - Dnešný CACIB Nitra odštartoval pôsobenie našej Lorky v triede mladých.
Rozhodca: Papp Vasile Carol, RO. Akkanga Leon Eperies - Výborná 1,
CAJC!!!

Rozhodca: Robak, PL. Tobrok Barakka Bor - Výborná 2, res.CAC!!!

05.12.2018  - Doplnení víťazi Klubovej a Európskej výstavy ČsV za rok 2018.

04.12.2018  - Aj pravidlá či informácie z výstavných kruhov sa menia, aktualizujú. Preto som doplnila časť o výstavách na našich stránkach. Pre začínajúcich vystavovateľov myslím, že veľmi vhodné čítanie.

02.12.2018  - CACIB Praha, Česká republika, rozhodca: Piskay (SR), Tobrok Conall Yel bez posudku a vysvetlení skončil s hodnotením Veľmi dobrý 4.

29.11.2018  - Očakávame vrh Tobrok "F" Ang

 


Krytie: 23.10.2018
Predpoklad narodenia: 23.-24.12.2018

 

Matka: Tobrok Angstroom Aki
Argo z Novobělské kotliny x Akia Tawy
(DBK A/A, DLK 0-0, DM N/N, DW N/N)

*****
 

Otec: Tobrok Casshern Yel

Baxter Vlčí tlapka x Yelka z Litavské kotliny
(DBK A/A, DLK 0-0, DM N/DM, DW N/N)

 

 

 

Ako krycieho psa sme chceli pre Angstroom od začiatku Caleba, jej životného partnera, avšak nestihli sme jeho uchovnenie. A tak použijeme rovnako kvalitného brata Cassherna, ktorý je navyše mimoriadne krásne sfarbený, má vynikajúci formát a krásnu hlavu. Potomkov nemá žiaden z nich a preto nevieme hovoriť dopredu, čo čakať. Jedno vieme, šteniatka budú tmavšie sfarbené po oboch rodičoch. Prijímame predbežné rezervácie!

28.11.2018  - Neuveriteľné, ale prekrásne 12te narodeniny oslavuje náš Neruško, vĺčik môj osudový ♥

27.11.2018  - Príroda sa zrejme zahráva nie len s počasím, ale aj s háraním sučiek. A tak plánovaný vrh po Chase Arqeva stále čaká na svoj čas. Preto nevieme zaručiť, či bude hárať ešte tento rok, alebo neskôr.

Momentálne máme nakrytú sučku Angstroom, ktorá je povahovo veľmi ochotná pracovať, vyrovnaná k deťom a zvieratám a je krásne sfarbená do hneda. Je nakrytá rovnako farebným a veľmi vlčím psíkom Casshernom. Obaja sú z nášho chovu a preto presne vieme, čo chceme dosiahnuť týmto spojením. Casshern je pes vynikajúceho formátu, s prekrásnou hlavou a bledým okom. Má sebaistú a odvážnu povahu, takú, akú má mať samec ČsV. Výsledok, či sa podarilo alebo nie, uvidíme o pár dní na sone, no už mierne tušíme, že by sa mohlo zadariť. Rezervácie však budeme prijímať až po narodení prípadných šteniatok.

22.11.2018  - Doreah už má nový domov. Ďakujem za záujem! Domov ešte hľadá Tara.

17.11.2018  - SÚRNE!!! Hľadám trvalý domov pre psa z môjho chovu Tobrok Doreah Tar,

vek 2 roky, matka: Tara Kysucká hviezda, otec: Gunner Malý Bysterec.

Pes má vyrovnanú povahu, no potrebuje učesať, nie je agresívny, skôr hravý. Vyrastal s deťmi a dospelou sučkou. Cena je symbolická. Ide o hlavne dobrý domov a môj dosah na ďalší osud psíka! Čiže komunikatívny majiteľ!!! Jeho uchovnenie si beriem na zodpovednosť a budem ho financovať! Info do mailu alebo telefonicky. Na foto je ešte v mladom veku, potreboval by trošku schudnúť.

Tara Kysucká hviezda, vek 7 rokov, matka: Jess spod Ďumbiera, otec: Arimminum Prinz Drakon.
Suka má vyrovnanú povahu, priateľská, ku deťom,... Cena je symbolická. Ide o hlavne dobrý domov a to, aby neskončila v množke!

14.11.2018  - Doplnené mediálne úspechy našich odchovov do časti Médiá.

12.11.2018  - Dnešný deň má zvláštny podtón. Zomrel tvorca komixov Marvel Stan Lee, ktoré tak zbožňujem, no najmä ich filmovú podobu. Avšak boli zverejnené fotografie časopisu GQ, na ktorého obálke je Michael B. Jordan, herec z filmu Black Panter. A na vodítku drží... nášho Bighana!!! Mám slzy v očiach, som dojatá a vďačná majiteľke za všetko, čo s Lupinom robí a ako ho propaguje! Lupin pôsobí ako model v NY, v USA a má mnoho krásnych fotiek na reklamných plagátoch. No toto je pre mňa zatiaľ TOP ♥ Obrovské ďakujem ♥

11.11.2018  - Dnes sa konala bonitácia a zvod mladých v Senci, rozhodca R.Rosík, namiesto plánovaného p.Dóru. Napriek tomu nastúpila Casshera a Drogo, obaja na bonitáciu. Nenastúpila však Barakka :/

Tobrok Drogo Tar - As Of P1/69 Xv 55,07 Xf 110,87 Xh 0,647 SK CHOVNÝ PES!

Tobrok Casshera Yel - As E1 Of P1/65 Xv 56,15 Xf 109,23 Xh 0,6875 SK CHOVNÁ SUČKA!

Ako Drogo, tak Casshera zožali za povahu pochvalu! ♥ Obrovská gratulka majiteľom a veľká vďaka.

10.11.2018  - Obe naše baby hárajú. Ako Lorka, ktorá hára prvý krát, tak Akia. Samozrejme, Lorku neideme kryť a tak je oddelená od Leona. A Akia zase oddelená od Neruška, ktorý aj napriek svojmu veku (za 2 týždne 12 rokov), mal pokus ju nakryť. Preto sa venčia rovnako oddelene, už ani len pod dozorom to nie je možné. U nej háranie vrcholí a tak máme doma pestro. Chudáci susedia, no hádam to prežijeme. Akiu sa nehodlám kryť, nakoľko nie je pre ňu vhodný pes pre nás momentálne v dostupnej vzdialenosti. Preto tento rok opäť nebudú od nej šteniatka. Zvažujeme skutočne posledný pokus na budúci rok.

02.11.2018  - Ako ste si všimli, aktualizovala som banner. Ak zmenu nevidíte, je nutné vymazať históriu prehliadača - obrázky. Lorka nám už totiž riadne narástla, je obrovská a tak si zaslúži aj aktuálnejšiu foto. Je to úžasná baba, veľmi kontaktná a jej opieranie sa o nás, či návštevy, si veľmi užívame. Veľmi rada by som ju uviedla do canisterapie, no jediný problém bude jedlo. Je to bezodná diera :D Stále však rastie, preto je možno jej apetít spôsobený rastom. Uvidíme. Zatiaľ plánujeme výstavy, všetko ostatné, ako aj uchovnenie bude záležať od jej zdravotných výsledkov.

31.10.2018  - Už pár dní máme nakrytú Angstroom krásnym Casshernom a čakáme deň, kedy pôjdeme na sono s našim budúcim vrhom "F". Krytie sa podarilo len raz a preto veľmi dúfame, že sa zadarilo. Šteniatka by sa mali narodiť na Vianoce :)

 


Krytie: 23.10.2018
Predpoklad narodenia: 23.-24.12.2018

 

Matka: Tobrok Angstroom Aki
Argo z Novobělské kotliny x Akia Tawy
(DBK A/A, DLK 0-0, DM N/N, DW N/N)

*****
 

Otec: Tobrok Casshern Yel

Baxter Vlčí tlapka x Yelka z Litavské kotliny
(DBK A/A, DLK 0-0, DM N/DM, DW N/N)

 

 

 

21.10.2018  - Včera oslávili šteniatka z vrhu "D" druhé narodeniny!! Všetko najlepšie Daenerys, Drogo a Doreah!

20.10.2018  - Veľmi dlhý a náročný deň máme za sebou v Maďarskom Komárome. Absolvovali sme s Lorou dve výstavy v jeden deň a to:

CACIB Komárom, Cruft´s qual., rozhodca: ?, trieda dorastu: Veľmi nádejná 1

Klubová výstava Leonbergerov, rozhodca: Hargitai (HU), trieda dorastu: Veľmi nádejná 4

Týmto končíme triedu dorastu a tešíme sa na triedu mladých, ktorú odštartujeme v Nitre, v decembri.

17.10.2018  - Posledné dni, týždne sme nemali mnoho času nazvyš a tak aktualizácie stagnovali a sústreďovala som sa len na tie najhlavnejšie novinky. Avšak všetko by malo byť už aktuálne, čo sa týka plánov, odchovov, výsledkov chovu, nájdete ich v sekcii ChS Tobrok. Nasleduje aktualizácia anglickej časti.

13.10.2018  - Pomaly ale isto sa chystáme s Lorou (Akkanga Leon Eperies) na poslednú výstavu v triede dorastu. Slečna je už riadne vysoká a veľká, krásne sa vyfarbuje, preto som zvedavá na posudky na CACIB Komárom a na klubovej výstave Maďarského Leonberger klubu, kde bude v konkurencii ďalších 3 sučiek. Teším sa veľmi.

06.10.2018  - Dnešné SVP 1 skončilo úspešne pre obe štartujúce Tobrokáčky a ako Barakka tak Casshera splnili skúšku vytrvalosti! A tak ich čaká o necelý mesiac bonitácia a tým ukončia cestu k chovnosti! Blahoželám a ďakujem!
Osobitne gratulujem majiteľom Obi Wan Malý Bysterec, syn nášho Gunnera, ktorý skončil s titulom CACT!!!

30.09.2018  - CACIB Tulln, Rakúsuko, rozhodca: ?. Tobrok Casshern Yel získal v triede otvorenej - Výborný 1, CAC, res.CACIB! Blahoželám!!! Na šampióna Rakúska chýba Casshernovi už len jeden CAC v ďalšej výstavnej sezóne.

29.09.2018  - CACIB Tulln, Rakúsuko, rozhodca: Muntean Petru, RU. Tobrok Casshern Yel získal v triede otvorenej - Výborný 1, CAC! Blahoželám!!! O krôčik bližšie k šampionátu ♥

28.09.2018  - Ewoka a Emperora oslavujú prvé narodeniny! Všetko najlepšie želáme obom princeznám.

22.09.2018  - Lora (Akkanga Leon Eperies) dnes porazila "sama seba", bez konkurencie v triede dorastu získala na klubovej výstave Leonbergerov v Kamennom mlyne od rozhodcu p.Václavíka prekrásny posudok a hodnotenie Veľmi nádejná 1

Opäť raz krásna, pohodová výstava, bohato obsadená, parádne ceny, krásne psíky, skvelí ľudia a férový rozhodca! Za mňa top klubové výstavy rozhodne. Taktiež sme Lorku vážili a merali. Má 7 mesiacov, 40,5kg a 68cm.

17.09.2018  - Tobrok Casshern Yel - DM - carrier, DW - free. Tobrok Cloris Loris Yel - DM - free, DW - free!

16.09.2018  - Tobrok Caritas Yel - klubová výstava ČsV Nadějkov, ČR, rozhodca: Jedlička (ČR) - Výborný (zo 14 psov). Samaelovi nebolo nič vytknuté, veľmi sa páčil, no na poradie nestačilo :/

15.09.2018  - Hard Dog Race, Opatov, Pardubice, ČR. Tobrok Drogo Tar 77.miesto z 517 účastníkov!!!

08.09.2018  - OVP Pezinok, Tobrok Barakka Bor - Výborná 1, Víťaz triedy, Oblastný víťaz

25.08.2018  - OVP Malacky, Tobrok Barakka Bor - Výborná 1, Víťaz triedy, Oblastný víťaz

19.08.2018  - CACIB Bratislava. Do triedy otvorenej nastúpila Barakka a vybehala si Výborná 1, CAC!!! Obrovská gratulka a vďaka majiteľke za všetko.

14.08.2018  - Bonitácia a zvod mladých - Dolný Kubín.

Tobrok Barakka Bor - Veľmi nádejná

Tobrok Ewoka Tar - Nádejná

Tobrok Casshern Yel - As Of P1/67 Xv 56,72 Xf 107,46 Xh 0,705 SK CHOVNÝ PES!

Tobrok Cloris Loris Yel - As Of P1/64 Xv 56,25 Xf 109,38 Xh 0,696 SK CHOVNÁ SUČKA!

Ako Baxík, tak Mia zožali za povahu ako jediní potlesk! ♥ Obrovská gratulka majiteľom a veľká vďaka.

13.08.2018  - Európska výstava ČsV, Dolný kubín, rozhodca: Daiva Rimaytité (LT) + Soňa Bognárová (SVK)

Tobrok Barakka Bor - Výborná

Tobrok Conall Yel - Výborný

Tobrok Caleb Yel - Výborný 2, res.CAC (2/19!!!)

Tobrok Casshern Yel - Výborný 3 (3/19!!!)

Tobrok Drogo Tar - Výborný 3 (3/6)

Tobrok Ewoka Tar - Veľmi dobrá

Ďakujem za prezentáciu!!! Ste skvelí!!!

12.08.2018  - Klubová výstava ČsV, Dolný kubín, rozhodca: Soňa Bognárová (SVK) + Daiva Rimaytité (LT)

Tobrok Barakka Bor - Veľmi dobrá

Tobrok Conall Yel - Výborný 2, res.CAC (2/20!!!)

Tobrok Caleb Yel - Výborný 4 (4/20!!!)

Tobrok Casshern Yel - Výborný 1, CAC, Klubový víťaz PES!!!!! (1/20!!!)

Tobrok Drogo Tar - Výborný

Tobrok Ewoka Tar - Veľmi dobrá

Ďakujem za prezentáciu na najdôležitejšej výstave tohto roka! Som na vás pyšná! Na všetkých!

28.07.2018  - OVP Povoda, rozhodca: Erdös László (HU)

Akkanga Leon Eperies - Veľmi nádejná 1
Tobrok Drogo Tar - Výborný 3
Tobrok Caleb Yel - Výborný 1, Víťaz triedy, BONB 2
Tobrok Angstroom Aki - Výborná 2
Tobrok
Barakka Bor - Výborná 1, Víťaz triedy, Oblastný víťaz, BONB 3
Ďakujem za prezentáciu aj v šialene horúcom počasí a blahoželám k výsledkom

24.07.2018  - Trochu som prekopala časť "Krytie" a aktualizovala informácie. Nájdete tam aktuálne chovných psov, pripravovaných na uchovnenie tento rok a aj sučky, ktoré sa pripravujú na uchovnenie.

22.07.2018  - Na dnešnej bonitácii KCHČsV ČR sa zúčastnil Conall a stal sa CHOVNÝM PSOM! Bonitačný kód A68 Oj Qp Xv55,9 Xf108,1, negatívny na DM aj DW, čisté lakťové aj bedrové kĺby, krásne krátke uško 10cm a široká hlava 15,5cm. Prekrásna srsť a výborný pohyb no a samozrejme, perfektá povaha!

20.07.2018  - Letné prázdniny sa blížia k polovici a my nevieme kam skôr. Máme mnoho povinností doma a snažíme sa pracovať denne na domčeku a záhrade.

Malú prestávku si spravíme na Oblastnej výstave na Povode o týždeň. Na ďalšiu výstavu sa chystáme až v septembri a to tiež len na Oblastnú výstavu v Pezinku. Zaujímavejšie to bude až koncom septembra, kedy pôjdeme na klubovú výstavu Leonbergerov Slovenského klubu a mesiac na to Maďarského klubu. Čo sa výstav týka, máme to teraz trošku voľnejšie :)

O to viac však pracujeme na chovateľskej časti a to na plánovaní vrhov.  Keďže plánujeme vrhov viac, snažíme sa vymyslieť tých najlepších krycích psov, aby sme mohli aj ich potomkov začleniť do nášho chovateľského plánu. A preto - pre nadchádzajúce vrhy hľadáme AJ majiteľov so záujmom o uchovnenie a chov, v prípade záujmu aj pod našou chovateľskou stanicou. Ak máte teda záujem, napíšte nám. Prosím však o strpenie, keďže mailom sa venujem momentálne pomenej.

14.07.2018  - Národná výstava Mladá Boleslav, rozhodkyňa: Ovesná (CZ). Tobrok Conall Yel dnes odišiel s hodnotením VD4. Predstavu o ideálnom ČsV pani rozhodkyne neidem komentovať, ale je žalostná...

06.07.2018  - Na tento rok plánujeme o jeden vrh viac. Tara Kysucká hviezda bude mať pod našou chovateľskou stanicou vrh s nami vybraným plemenníkom. Krycieho psa máme vybraného a schváleného Baka od Našej Vlčice, syna nášho Gunnera Malý bysterec a Agiry Vlčí démon.

Matka: Tara Kysucká hviezda (Jess spod Ďumbiera x Arimminum Prinz Drakon ), DBK A/A, DLK 0-1, DM N/DM, DW N/N

Otec: Bak od Našej Vlčice (Agira Vlčí démon x Gunner Malý Bysterec ), (DBK A/A, DLK 0-0, DM N/N, DW N/N)

29.06.2018  - Prišli výsledky DLK pre Caleba. Sme šťastní, pretože sú 0-0, teda negativ!!!

28.06.2018  - Nočný beh so psom Moon run Bratislava si zabehol s paničkou Drogo a nastúpil na 6km trasu. Ďakujem majiteľke za prezentáciu!

26.06.2018  - CHOVNÝ PES Bojar od Našej vlčice. Výborná povaha!!! Sire: Gunner Malý Bysterec (SVK), dam: Agira Vlčí démon (SVK), HD: A (0/0), ED: 0-0, DM: clear, DW: carrier

20.06.2018  - Najlepšia správa na dnes: Briseis (Wolf) je na ceste do nového domova, resp. pár dní počká v "hoteli". Neviem ako vyjadriť svoju obrovskú vďaku Robovi a Janke, že sú a že sú takí akí sú. Wolfa boli dnes zobrať. Nových majiteľov už má, pôjde do rodinky, ktorá mala nášho Biryuka a dúfam, že to klapne! Je to veľmi krásny a nádejný psík, so super povahou a verím, že zapadne do rodiny tak, ako nebohý Ati. Ešte raz vďaka Robovi a Janke!!!

18.06.2018  - Z neznámych príčin dnes uhynul ďalší psík z vrhu "D" Tawy po našom Gunnerovi a Ambre Tajemný přelud. Drago Nanuk Tawy uhynul vo veku 5,5 roku.

11.06.2018  - Dnes sa vrátim k výstavnému víkendu v Nitre. Prvou vecou je double handling od talianskej výpravy, ktorý pretrvával po všetky tri dni a nebol napomenutý žiadnym rozhodcom, aj keď to rušilo ostatných a najmä - je zakázaný... Mám pocit, že žiadne pravidlá už vo výstavnom kruhu neplatia a rozhodcovia tolerujú aj to, čo by tolerované nemalo byť...

Každopádne som však chcela uverejniť hodnotenia našej malej Lory (Akkanga Leon Eperies). Máme čo dopilovať, na čom pracovať a čo zlepšovať. Čas máme do Oblastnej výstavy v Povode :)

08.06.2018 - Correct bite, cute puppy, enough developtment for her age, correct bond (?) of the head, good movement
09.06.2018 - sehr schones kopf mit dunkler maske, guter hals, schones gebaude, sehr frohliches gangswerk
10.06.2018 - lovely little puppy, very promissing head, nice eyes, good neck and topline, correct body shape, well angulated, moves very well

Lora je teda nádejné šteniatko, teraz sa však vrátime k výstavnému tréningu. Spoločnosť nám bude na výstavách robiť aj Leoničko (Amarok Saint Barbarons), avšak nesúťažne. Bude si len užívať výstavnú atmosféru, teraz cez leto a vonku, už aj v našom novom stane, ktorý nám prišiel práve cez výstavu! Je úplne skvelý a teším sa, až ho na Povode využijeme :) Foto zo stránok predajcu, od ktorého ho máme :)

10.06.2018  - CACIB Nitra. Rozhodca: Charlotta Mellin (SE). Akkanga Leon Eperies, trieda mladší dorast - Veľmi nádejná 1, SLOVENSKÝ ŠAMPIÓN ŠTENIAT!!!! C.I.E. Amarok Saint Barbarons, trieda šampiónov - Výborný 1, CAC, res.CACIB. Týmto ukončil svoju účasť náš Amarok na výstavách úplne. Vráti sa už len ako veterán. Lora naopak všetko začala. Verím, že bude kráčať v Leonových šľapajách a vybojuje si tiež pár šampionátov.

Za naše odchovy dnes nastúpila len Cloris Loris a skončila ako Výborná 3! Rozhodca: Matyáš (SK). Blahoželám, Mia je skvelá sučka, výbornej formy a povahy.

09.06.2018  - CACIB Nitra. Rozhodca: Monika Blaha (AU). Akkanga Leon Eperies, trieda mladší dorast - Veľmi nádejná 1, Grand Prix Slovakia Minor Puppy Winner 2018. C.I.E. Amarok Saint Barbarons, trieda šampiónov - Výborný 2, res.CAC.

A naše odchovy v dnešný deň, rozhodca: Birk (DK):

Casshern - Výborný, Casshera - Veľmi dobrá, Cloris Loris - Výborná 4, Barakka - Výborná

Potomkovia po Gunner Malý Bysterec x Connie Vlčí tlapka: Orava Malý Bysterec - Výborná 1, CAC, res.CACIB, O´Taris Malý Bysterec - Výborný 3

Medzitým na Krajskej výstave Rokycany (53.Podbrská výstava psov), Česká republika Conall - Výborný 1, Víťaz triedy, Krajský Víťaz a Best of National Breeds 1!!!

Všetkým ďakujem za prezentáciu a blahoželám k úspechom!

08.06.2018  - Výstavný maratón v Nitre začína. Svoju premiéru na medzinárodnej výstave CACIB Nitra mala Akkanga Leon Eperies, trieda mladší dorast - Veľmi nádejná 1, Best of breed Baby. Do výstavného kruhu na tieto tri dni vrátil C.I.E. Amarok Saint Barbarons, trieda šampiónov - Výborný 2, res.CAC. Leona som prihlásila skôr "len tak", aby sa doma nenudil.

Na svetovej výstave národných plemien, rozhodca: Ridarčíková, SK (suky + BOB), Nodalli, IT (psy), dopadli naše odchovy nasledovne:

Casshern - Výborný 2, res.CAC (2/14!!!), Casshera - Veľmi dobrá, Drogo - Veľmi dobrý, Barakka - Výborná 4.

Potomkovia po Gunner Malý Bysterec x Connie Vlčí tlapka: Orava Malý Bysterec - Výborná 3, O´Taris Malý Bysterec - Výborný 3.

Všetkým ďakujem za prezentáciu a blahoželám k úspechom!

04.06.2018  - Ak nemáte plány na piatok 08.06. o 13:00 začína Svetová výstava Slovenských národných plemien na Agrokomplexe v Nitre. Hala M4. Bude sa na čo pozerať! :) A my tiež nebudeme chýbať, ako s Amarokom, tak s Akkangou a aj pár našich odchovov.

26.05.2018  - 60 výročie narodenia prvých krížencov Československého vlčiaka!!!

23.05.2018  - Dnes dorazilo ďalšie vykrajovátko z Čiech ♥ Je úžasné a teším sa na prvú várku koláčikov.

19.05.2018  - Na bonitácii sa zúčastnil ďalší syn nášho Gunnera - Bojar od Našej Vlčice a stal sa novým Slovenským CHOVNÝM PSOM!!! Čakáme na DM a DW. Jeho profil tu.

Dnes sa konala prvá Klubová výstava Československého vlčiaka v Rakúsku a za našu ChS nastúpil Casshern - Výborný 2, res.CAC a syn nášho Gunnera - Obi Wan Malý Bysterec - Výborný 1, CAJC, JBOB, BOS!!! Gratulujeme!!!

16.05.2018  - Tak toto určite stojí za to! Dve popredné rozhodkyne na plemeno československý vlčiak na klubovej a európskej výstave čsv!!! Ich posudok rozhodne stojí za cestu do Kubína. Všetkých pozývame!

15.05.2018  - Pár nefungujúcich obrázkov a linkov bolo opravených, plus zmenšené písmo v textoch. V časti o výstavách doplnené info.

13.05.2018  - Na CACIB Lučenec sa dnes predviedla aj Ewoka. A odniesla si posledné potrebné hodnotenie Veľmi nádejná 1 a získala titul Šampión šteniat! Gratulujem a ďakujem za starostlivosť a prezentáciu!

Druhé narodeniny oslavuje dnes náš doposiaľ najúspešnejší vrh "C" z kombinácie Yelka z Litavské kotliny a Baxter Vlčí tlapka. Všetkým "C"čkam gratulujem a majiteľom patrí obrovská vďaka za starostlivosť! Casshern, Caleb, Convel, Cor Fortis, Caritas, Cloris Loris, Conall, Casshera.

05.05.2018  - Na CACIB Praha sa dnes zúčastnil Conall, posudzovala p.Tomešková (CZ) a odišiel s prekrásnym posudkom, pochvalou za predvedenie a Výborný 2, res.CAC! V záverečných súťažiach o najkrajší pár spolu so svojou družkou A´Lagertha Natheda vybehali Najkrajší pár 5.miesto (5/9). Blahoželám!!!

01.05.2018  - Oblastná výstava Vlčkovce, rozhodca: Václavík (CZ). Tobrok Caleb Yel - Výborný 1, Víťaz triedy, Oblastný víťaz a BIS pes 2.miesto!!! Tobrok Casshera Yel - Veľmi dobrá 1. Ďakujem obom za účasť, skvelý deň a super predvedenie!

29.04.2018 - Lorka (Akkanga Leon Eperies) moja najmenšia :) Dnes premiéra vo výstavnom kruhu na Klubovej výstave Mošovce - Drienok, rozhodca: L.Novák (CZ), ako najmladšia o 2 mesiace starším sučkám konkurovať nemohla, no i tak, predviedla sa absolútne fantasticky a som nesmierne hrdá!!! Veľmi nádejná 3! Prekrásna výstavná atmosféra, to som dlho nezažila, tak uvoľnenú a príjemnú klubovú výstavu (a to ich pár pochodených máme), kopa krásnych darčekov a prvý pohárik. A aj tombola! Parádny deň strávený so super ľuďmi! Ďakujeme za ňu!!! Tešíme sa na ďalšiu výstavu!

28.04.2018 - Oslávili sme 4té narodeniny nášho Leonička (Amarok Saint Barbarons) grilovačkou. Neuveriteľne to ušlo, všetok ten čas strávený spolu a neľutujem ani jeden deň, že sme sa pre toto plemeno rozhodli.

26.04.2018 - Prípravy na klubový výstavu Leonbergerov vrcholia :) Sme len trieda šteniat, budeme tam najmladší, v konkurencii, v podstate nemáme šancu, ale... cvičíme :) Lore to ide super a za žrádlo sa aj potrhá, čo je skvelé, veľmi rýchlo sa učí.

25.04.2018 - Na 1.mája sa koná vo Vlčkovciach Oblastná výstava a prihlásení sú Caleb a Casshera. Budem im držať palce. Miesto konania je v skutku veľmi príjemné, takže to bude krásne strávený deň :)

24.04.2018 - Veterinárna návšteva pre Amaroka a Akkangu. Obom vyšlo očkovanie na rovnaký deň :) Lora váži 11,4kg, čo znamená prírastok za týždeň 1,4kg +-, už sa dlho na rukách nosiť nebude :D

22.04.2018 - Strávili sme krásny, slnečný deň v Nitrianskom mestskom parku s našou Lorou (Akkanga Leon Eperies). Konali sa tam detské cyklistické preteky Petra Sagana - desiatky ľudí, hluk, deti, balóny, bicykle,... skvelé miesto na socializovanie! Lora bola atrakciou a hladkali ju ako malí, tak veľkí a jej povaha v žiadnom prípade nesklamala. Na jednotku!!!

21.04.2018 - Dnes sa za neskutočných horúčav konala skúška SVP, na ktorú sa odhodlali Caleb, Casshern, Cloris Loris a Drogo. Skláňam sa pred nimi, že sa na to dali, keďže podmienky boli v skutku hrozné. To sa však podpísalo na Calebovi, ktorý kvôli horúčave a veľmi neskorému štartu beh nedokončil, no o to viac ĎAKUJEM majiteľke, ktorá s nim bežala aj napriek tehotenstvu. Ostatní však beh absolvovali, za čo im ďakujem a blahoželám!!!
Caleb - nedokončil 6km pred cieľom (kvôli zraneniu)
Casshern - čas 3:37, Veľmi dobrý
Cloris Loris -
čas 3:33, Veľmi dobrá
Drogo - čas 3:31, Veľmi dobrý
Bojar od Našej vlčice (Gunner x Agira) - čas 3:37, Veľmi dobrý
Týmto chýba Casshernovi do chovnosti už len bonitácia, v auguste. Rovnako ako aj Cloris Loris, tá by mala absolvovať bonitáciu v auguste. Drogo, keďže nespĺňa vek, absolvuje bonitáciu asi až v novembri, spolu s Calebom a Cassherou.
Medzitým dnes absolvoval výstavu v Českých Budějovicích Conall a odniesol si krásny posudok a Výborný 2. Gratulujem.
20.04.2018 - Plány sú, život mení... Na SVP sme nakoniec nešli, kvôli komplikáciám u nás doma. Ale za to sme zistili, že náš Amarok Saint Barbarons, aj napriek tomu, že v roku 2017 bol na výstavách len do júna, získal krásne 2.miesto v súťaži SHK Výstavný pes roka!
19.04.2018 - Lora sa u nás zabývala skutočne ihneď a veľmi sa teším jej výbornej povahe a otvorenosti. Fotky nájdete na Facebooku alebo v jej albume na Rajče (oba odkazy cez ikonku vľavo). V sobotu sa chystáme podporiť naše odchovy, ktoré štartujú na SVP v Šamoríne. Berieme so sebou Loru, aby sa trošku socializovala. Štartuje skutočne veľké množstvo psov, takže ak máte chuť sa prísť pozrieť, všetci ste vítaní. Štartuje sa hneď ráno okolo 7:30.
18.04.2018 - Prebieha oprava stránok!
14.04.2018 - Rada by som vám predstavila nového člena našej rodiny a našej chovateľskej stanice Tobrok. Bohužiaľ, viac vlčiakov mať priamo doma nebudeme a ani neplánujeme a náš chov ČsV sa bude odohrávať už len externe po našich odchovoch a sučkách v spolumajiteľstve. To znamená, vrhy ČsV u nás budú, avšak nie priamo doma.
Rozhodli sme sa nájsť plemeno, ktoré by spĺňalo naše vysoké nároky. Veľkosť, odolnosť voči poveternostným podmienkam, ale aj pes, ktorý môže byť v dome s rodinou, pevné zdravie, výborná povaha, vhodná k deťom, ľuďom, zvieratám, nie agresívna, komplikovaná. Hovawart ku nám zapadol výborne a tak sme hľadali niečo podobné, keďže chovu hovawartov sa venovať budeme až neskôr (o niekoľko rokov). Na teraz sme si zvolili plemeno Leonberger, ktoré nebolo šľachtené na stráženie, skôr ako spoločník. Síce je to pes väčších rozmerov, ale nám to práve vyhovuje. Stále sa hľadám, čo sa plemien týka, páči sa mi ich mnoho a je možné, že pár ešte "skúsim", kým nájdem to pravé. Asi najviac ma oslovil však Leonberger. A tak prestavujem našu leviu slečnu "Akkanga Leon Eperies", ktorá bude doma volaná Lora. Za pomoci jej chovateľa sme vybrali snáď to najlepšie, aby sme mali dobrý základ pre chov, zaujímame sa aj o výstavy, no najmä, chceli sme výbornú povahu a pevné zdravie.
Profil našej Lory nájdete na našich stránkach tu.

Týmto krokom sa posúvame teda na "trochu" inú cestu, dlho sme zvažovali všetky pre a proti, uvedomujem si, že je to veľký skok inam, no verím, že zostanete našimi priateľmi a priaznivcami naďalej. Niektoré časti stránky budú stále venované vlčiakom, máme naše odchovy (!), všetky tie nahromadené informácie predsa nevymažeme :)

Niečo o rodičoch Lory:

Dam: Frida Fiona Goldenleon (Slovak republic) - Junior Champion of Slovakia, Expectant Champion of Slovakia, Champion of Ukraine, Expectant Champion of Poland, Best Female in Slovak Leonberger Dog show in Tajov, 1x BOS, 3x BOB, DBK A/A, DLK 0/0, LPN1 - clear, LPN2 – clear, LEMP N/N, DNA profile, výborná povaha a exteriér, výška: 71 cm, váha: 53 kg

Sire: Eldar Druhá Šance (Czech republic) - Interchampion, National champion, Grandchampion Czech republic, Champion Czech republic, Champion Czech Leonberger Club, Champion Slovenia, Champion Lithuania, Champion Poland, Champion Ukraine, Grandchampion Ukraine, Champion Bulgaria, Grandchampion Bulgaria, Champion Romania, Grandchampion Romania, Champion Balkan, Champion Montenegro, Champion Bosnia-Herzegovina, Club champion. BOS 8x, BOB 27x, BIG 2 2x, BIG 1 1x, BIS 1x, DBK A/A, DLK 0/0, LPN1 - clear, LPN2 – clear, LEMP - clear, eyes OK, DNA profile, výška: 76 cm, váha: 65 kg, výborná povaha, výborná srsť a jej sfarbenie

12.04.2018 - Prvý krát a preto s o to väčším zármutkom píšem veľmi smutnú správu, ktorá nás zasiahla. Dnes uhynul na torziu žalúdka Ati (Tobrok Biryuk Bor). Veľmi nás to mrzí a nemôžeme tomu stále uveriť.

09.04.2018 - Foto od Pavla Hudáčka, na ktorom pózuje Caleb (vľavo) a Angstroom (vpravo). Výsledok je dych berúci a famózny!

08.04.2018 - CACIB Nitra, rozhodca: Szabo (HU),

Tobrok Caleb Yel - Výborný 1, res.CAC, res.CACIB (1/4),

Tobrok Ewoka Tar - Veľmi nádejná 1 (1/1) BIS PUPPY1!!!!,

Tobrok Barakka Bor - Výborná 3 (3/4),

Tobrok Casshera Yel -  Výborná 2, res.CAC (2/2).

Ďakujem za prezentáciu, obzvlášť majiteľke Ewoky, ktorá zostala do záverečiek, aj keď mali cestu pred sebou! Foto: P.Trváničková.

07.04.2018 - CACIB Nitra, rozhodca: Jipping (NL),

Tobrok Caleb Yel - Výborný 1, CAC (1/4),

Tobrok Barakka Bor - Výborná 2, res.CAC (2/4).

Ďakujem za prezentáciu!

04.04.2018 - Hľadáme nový domov pre Wolfa (Briseis Bor). Skúsili sme všetko, aby mohol zostať s majiteľom, avšak kvôli sťahovaniu to neide, do bytu je skutočne nevhodný, skúšali sme (takže ho ani nedávame niekomu inému do bytu!). 
Je to 2,5 ročný psík, priateľskej povahy, nie je agresívny a ani plachý. Potrebuje trochu učesať, čo sa týka povelov, ale inak nemá žiaden povahový problém. Hľadáme majiteľa, ktorý by ho uchovnil s našou pomocou, teda ideálne niekto zo západného Slovenska. So všetkým pomôžeme, ak by bol záujem, vezmeme ho aj pod naše krídla, do spolumajiteľstva, vyžadujem pravidelný, doživotný kontakt! Cena dohodou. EXPORT NEPOVOĽUJEM, PES MUSÍ ZOSTAŤ NA SLOVENSKU!

01.04.2018 - Prajeme všetkým pokojné Veľkonočné sviatky v kruhu rodiny a priateľov!

31.03.2018 - Iste ste si všimli, že na stránkach sa toho momentálne veľa nedeje. S príchodom jari sme začali intenzívne pracovať na úpravách okolia nášho domčeka a tak na aktualizácie, či zmeny stránok už nie je toľko času.

30.03.2018 - Budúci týždeň nás čaká ďalšia výstava a to CACIB Nitra, kde je prihlásený na oba dni Caleb a Barakka a na nedeľu Ewoka. Oba dni nášho Kaliho vystavujem a teda ak máte záujem a chuť, prídite nás pozrieť a porozprávať sa, ak vás niešo ohľadom vlčiakov zaujíma. Na tento rok v skutku plánujeme veľa a všetko začne už o pár dní.

26.03.2018 - Šteniatka po našom Leonovi (C.I.E. MultiCh, MultiGCh, Amarok Saint Barbarons) dnes oslavujú svoje prvé narodeniny! Všetko najlepšie Core a Cyrilovi.

20.03.2018 - Zmenený systém v časti  odchovoch. Vrhy už nemajú svoje podstránky (plánovaný vrh, aktuálny vrh), ale všetky dostupné info nájdete už len na jednej stránke toho ktorého vrhu len ako odchov.

19.03.2018 - Dnes prinášame prvý z článkov o genetických testoch vlčiakov, ktoré je možné vykonať a ktoré sa pomaly, ale iste, začínajú sledovať. Ide o gén dlhej srsti, známy ako FGF5.

18.03.2018 - Od dnes je na každej podstránke v ľavom hornom rohu aj dátum jej  poslednej aktualizácie.

15.03.2018 - Pridaná časť "Médiá" - naše psy a odchovy v médiách.

14.03.2018 - Pridaná nová sekcia v časti o našej chovateľskej stanici - "Výstavné hodnotenia našich odchovov".

13.03.2018 - Už štvrté narodeniny oslavujú šteniatka z vrhu "A" Aki - Ankh Ror, Aurorrox, Angstroom a Aadvark!

04.03.2018 - CACIB Graz, Rakúsko. Rozhodca: Muldoon (IRE), Drogo - Veľmi dobrý 1, Casshern - Výborný 1, CAC, CACIB, BOS!!! Blahoželám!

03.03.2018 - Priebežne stále dopĺňam fotografie toho, čím kŕmime našich psov. Album je na Facebooku na tomto odkaze, alebo s krátkym popisom aj u nás na stránkach v časti výživa - má samostatnú sekciu, keďže sa akosi rozrástla :) Odkaz tu.

01.03.2018 - Prihlásili sme Caleba na CACIB Nitra v apríli, oba dni. Máme síce už 2xCAC, no jeden sme použili na Junior šampióna. A keďže sme započali tým pádom Šampióna dospelých tento rok a podmienkou je 4xCAC z dvoch výstavných sezón, bude táto výstava pre Caleba posledná na tento rok, mimo Svetovej výstavy národných plemien Slovenska,  klubovej a Európskej.

25.02.2018 - POZOR termín Letného výcvikového tábora sa mení na 12.08-17.08.2018!!! To znamená aj zmenu termínu sprievodných akcií ako zvod a bonitácia, pracovná skúška a klubová výstava!

25.02.2018 - Pridaná základná charakteristika plemena hovawart. Viac táto časť rozširovaná nebude!

23.02.2018 - Skvelé správy z Talianska. Orava Malý Bysterec (Gunner Malý Bysterec x Connie Vlčí tlaplka) má vyhodnotené DBK A/A a DLK 0-0!!! Blahoželám!

18.02.2018 - Národná výstava psov Bratislava, rozhodca Matyáš (SR):

Tobrok Drogo Tar (trieda stredná) - Výborný 3,

Tobrok Ewoka Tar (trieda mladší dorast) - Veľmi nádejná 1, TOP 5 BIS baby!  

Tobrok Barakka Bor (trieda otvorená) - Výborná 2, res.CAC!

Blahoželám a ďakujem za prezentáciu! (na foto Ewoka)

16.02.2018 - Video, v ktorom hrali naši vlčkovci, je už online. Kapela Inside ho zverejnila na Youtube tu.

11.02.2018 - Výstavný víkend pokračuje CACIB Nitra. Rozhodca: Jančík (CZ). Dnes trošku horšie dopadli

Tobrok Drogo Tar (trieda mladých) - Výborný 3,

Tobrok Caleb Yel (trieda stredná) - Výborný 1, CAC, CACIB!,

Tobrok Casshern Yel (trieda otvorená) - Veľmi dobrý 3 (kvôli pohybu),

Tobrok Cloris Loris Yel (trieda stredná) - Veľmi dobrá 3,

Tobrok Barakka Bor (trieda otvorená) - Veľmi dobrá 3

Ďakujem majiteľom za prezentáciu!

Odchovy po našich psoch: Obi Wan Malý Bysterec (Gunner x Connie) - Výborný 2, Orava Malý Bysterec (Gunner x Connie) - Výborná 2, Cora z Narcisovej (Amarok x Fju) - ? (na foto Casshera)

10.02.2018 - Prvá tohtoročná Slovenská výstava CACIB Nitra. Rozhodca: Zamoyski (PL).

Tobrok Caleb Yel (trieda stredná) - Výborný 2,

Tobrok Convel Yel (trieda stredná) - Výborný 3,

Tobrok Casshern Yel (trieda otvorená) - Výborný 1, CAC (1/3),

Tobrok Cloris Loris Yel (trieda stredná) - Výborná 2, res.CAC,

Tobrok Casshera Yel (trieda stredná) - Výborná 3,

Tobrok Barakka Bor (trieda otvorená) - Výborná 2, res.CAC, res.CACIB (2/6).

Ďakujem majiteľom za prezentáciu!

Odchovy po našich psoch: Obi Wan Malý Bysterec (Gunner x Connie) - Výborný 3 (kvôli krívaniu), Orava Malý Bysterec (Gunner x Connie) - Výborná, Cora z Narcisovej (Amarok x Fju) - Výborná 1, CAJC. (na foto Convel a Cloris Loris)

08.02.2018 - Ako každé šteniatko z nášho chovu, tak aj Ewoka a Emperorra majú svoje albumy na našom Rajče. Do nich pridávame fotografie z ich života v nových rodinách. Niektoré nájdete aj u nás na Facebooku.

07.02.2018 - Práve dokončujem aktualizáciu anglickej časti o výžive vlčiakov a bola pridaná nová časť aj do slovenskej - fotografie a konkrétne príklady jedál našich psov. Celý text na tomto odkaze.

06.02.2018 - Aj keď už mal náš Caleb splnené podmienky dávno, až teraz sme dali vyhotoviť oficiálne šampionáty - Šampión šteniat a Junior šampión Slovenska.

V tejto sezóne absolvuje len pár výstav, nakoľko na šampióna dospelých treba dve sezóny. V pláne je februárová Nitra, Výstava Slovenských národných plemien Nitra v júni, Klubová výstava v auguste a pravdepodobne aj Európska výstava ČsV, podľa miesta konania. Iné výstavy tento rok neplánujeme, resp. absolvuje len výnimočne.

Ako ďalšie čaká Caleba hneď na jar, v apríli, vytrvalostný beh SVP 1, ktorý je ďalšou podmienkou chovnosti.

Po behu, podľa okolností, mu budú vyhotovené aj RTG snímky lakťov, keďže naposledy ich p.veterinár zabudol vyhotoviť a uvedomil si to až po prebratí z narkózy -_-

Posledná "bodka" bude tento rok bonitácia, s ktorou verím, nebudú žiadne problémy. Kali má vynikajúcu povahu, je to obrovský ľudomil a v exteriéry tiež nebadať žiadne hrubé nedostatky.

A tak, ak všetko splníme podľa plánu v auguste, bude práve on otcom vrhu s našou Angstroom. U tejto sučky na výsledku DM nezáleží. Je totiž čistá ako na DM, tak na DW. Krytie Akia a Caleb je v pláne tiež, no v tomto prípade rozhodne výsledok DM, keďže Akia je nosičkou.

04.02.2018 - Emperorra odišla práve do Dánska. Má pred sebou stovky kilometrov, verím, že dorazí v poriadku so svojimi novými majiteľmi do Herlevu. Jej sestra Ewoka prekonáva všetky moje predstavy o šteniatku :D Má 4 mesiace, približne 50cm a 16,5kg!

27.01.2018 - Prvá sučka z vrhu "B" po Barbora Tawy a Aimu z Dubničanky, Tobrok Barakka Bor má vyhodnotené bedrové a lakťové kĺby. A výsledok najlepší možný DBK A/A a DLK 0/0!!! Ďakujem majiteľke, že kĺbiky vyšetrila a blahoželám. Barakka je pripravovaná na skúšku vytrvalosti na jar.

25.01.2018 - Obi Wan Malý Bysterec (Connie Vlčí tlapka x Gunner Malý Bysterec) má vyhodnotené bedrové a lakťové kĺby. A výsledok najlepší možný DBK A/A a DLK 0/0!!! Ďakujem majiteľom, že kĺbiky vyšetrili a blahoželám.

24.01.2018 - Prvý z vrhu "D" po Tare Kysucká hviezda a Gunner Malý Bysterec, Tobrok Drogo Tar má vyhodnotené bedrové a lakťové kĺby. A výsledok najlepší možný DBK A/A a DLK 0/0!!! Ďakujem majiteľom, že kĺbiky vyšetrili a blahoželám. Drogo sa pripravuje na jarný beh SVP 1.

20.01.2018 - Dnes oslavuje Akia Tawy už svoje 6te narodeniny.

16.01.2018 - Upravená a revidovaná časť o výcviku ČsV! Niektoré články boli zlúčené a prípadne vymazané nadbytočné odkazy a vetvenia. Týmto sú stránky aktualizované ako už hádam dva či tri roky neboli :) Ďalšie obdobie budeme aktualizovať už len časť o našej chovateľskej stanici, prípadne sem tam pribudne do niektorej časti obrázok pre ilustráciu. Na rade je veľká aktualizácia anglickej časti, ktorá v skutku pokrivkávala.

15.01.2018 - Upravená a revidovaná časť o vlkoch a o zdraví ČsV! Niektoré články boli zlúčené a prípadne vymazané nadbytočné odkazy a vetvenia. Pridané nové ochorenia vyskytujúce sa u ČsV - pyometra, falošná gravidita, kotercový kašeľ, babezióza, alergia.

14.01.2018 - Včera sa zúčastnili vĺčikovia Angstroom, Caleb a Emperorra natáčania videoklipu rockovej kapely Inside ku skladbe Stopy slobody. Keď budeme mať videoklip k dispozícii, budeme zdieľať :) Zatiaľ fotky.

13.01.2018 - Dnes je to osem rokov, čo nám bol priznaný názov chovateľskej stanice! Za osem rokov sme odchovali 5 vrhov, dokopy 24 šteniatok. Všetky sa tešia pevnému zdraviu a výborným majiteľom.

12.01.2018 - Upravená a revidovaná časť o výchove, športoch a výstavách ČsV! Niektoré články boli zlúčené a prípadne vymazané nadbytočné odkazy a vetvenia.

11.01.2018 - Konečne prišli poháre pre naše odchovy za Tobrokáča 2017 a Výstavného Tobrokáča 2017!

10.01.2018 - Na RTG boli dvaja polobratia Drogo a Obi Wan Malý Bysterec, po našom Gunnerovi. U oboch to vypadá na výborné hodnotenie. Barakka bola tiež na kĺbiky a ani tu sa nič vážne nezistilo. Veľmi pekne ďakujem majiteľom za ďalšiu podmienku chovnosti. Teraz už len čakáme na oficiálne hodnotenie.

09.01.2018 - Momentálne pracujeme na zostavovaní nášho chovného plánu na rok 2018. Plánujeme vrhy exteriérovo a povahovo veľmi zaujímavé, s označením F, G, H, Ch, I. Ak pôjde všetko ako má, v roku 2018 by sme mali zastrešiť vrh sučke Chase Arqeva. Plánujeme vrhy po našej Angstroom s Calebom (tu už zmenu robiť nebudeme) a aj jej matky Akii, podľa výsledkov DM, tiež s Calebom. Ďalej plánujeme vrhy po Casshere a Cloris Loris. Im ešte chýba nejaká tá podmienka chovnosti, no nepredpokladáme žiadne komplikácie. Jediné, čo bude rozhodovať bude chuť majiteľov do šteniatok tento rok a chuť sučiek hárať :) Vybraných krycích psov budeme aktualizovať hneď ako to bude možné. Zvažujeme zahraničné krytia.

08.01.2018 - Na uchovnenie sa tento rok pripravujú veľmi pekní bratia z vrhu C - náš vlastný Caleb, jeho brat Casshern, v Čechách Conall a je možné, že bude uchovnený aj Convel. Sú z kombinácie Yelka z Litavské kotliny, sučka s mimoriadne dobrou povahou a Baxter Vlčí tlapka, pes výrazného vlčieho exteriéru.

Náš Caleb má vyhodnotené bedrové kĺby ako nulové. Na jar ho čaká SVP, potom RTG lakťov a bonitácia v auguste. Kali má vynikajúci exteriér a povahu!!!

Casshern, psík výrazných krásnych farieb už má vyhodnotené RTG bedier a lakťov. Ako jeho brata, tak jeho čaká na jar beh a v auguste bonitácia.

Convel zatiaľ nemá vyhodnotené kĺby a jeho uchovnenie je možné tento alebo budúci rok. Ide o veľmi vysokého a elegantného psíka! Conall žije síce v Čechách, ale už má okrem bonitácie všetky podmienky chovnosti splnené! Má krásnu hlavu a dlhšiu, bohatú srsť, výbornú povahu.

07.01.2018 - Na uchovnenie sa tento rok pripravuje veľmi perspektívny psík z nášho chovu Baharak. Je z kombinácie Barbora Tawy (bez chovných potomkov na Slovensku) a Aimu z Dubničanky (taktiež bez chovných potomkov na Slovensku). Ide o exteriérovo pekného a vyrovnaného psa, s krásnym jasným okom, suchou tlamou, dobrými uhleniami, no najmä s výbornou povahou. Výstavne úspešný - BOB, CAJC, no výstavy nenavštevuje až tak často. Čoskoro absolvuje RTG, na jar by mal odbehnúť beh SVP a potom už len bonitácia.

06.01.2018 - Na uchovnenie sa tento rok pripravuje psík po našom Gunnerovi - Bojar od Našej Vlčice. Jeho matkou je Agira Vlčí démon. Na Slovensku je chovný jeho brat Bak od Našej Vlčice (foto vpravo). Obaja veľmi pekného exteriéru, vyrovnaných pováh. Bojara čaká na jar SVP a potom už len bonitácia. Kĺby bedrové a lakťové má čisté. Bak má vyhodnotené DM a DW ako clear! U Bojara by mal výledok DM byť rovnako clear (po rodičoch), DM a DW budú testované počas bonitácie. Bojara prezentujeme na našich stránkach a info o ňom nájdete tu. Bak má momentálne vrh na Slovensku s peknou sučkou Alissa zo Slovenskej rozprávky. Voľný je psík a sučka. ChS z Gryzovej svorky.

05.01.2018 - Upravená a revidovaná časť o chove čsv a o výžive! Niektoré články boli zlúčené a prípadne vymazané nadbytočné odkazy a vetvenia.

04.01.2018 - Upravená a revidovaná časť o plemene a o šteniatku! Niektoré články boli zlúčené a prípadne vymazané nadbytočné odkazy a vetvenia.

03.01.2018 - Včera začal seriál VLCI na TV JOJ. Celá úvodná zvučka (až na jeden záber), psíky z našej ChS a to Barakka, Baharak, Caleb a Casshern. Mrzí ma, že nie sú nikde spomenutí, no patrí im aj tak vďaka za to, že krásne spolupracovali a makali na tom, aby boli zábery v skutku reprezentatívne. Seriál je možné zhliadnuť v archíve TV JOJ. Video.

02.01.2018 - Do podmienok chovnosti, v časti o chove ČsV boli doplnené DM a DW, ktoré sú novou podmienkou na Slovensku. Vzorky sa odoberajú počas bonitácie a spolu s DNA sú vyhodnotené v laboratóriu Vetgene. Je zakázané kombinovanie dvoch nosičov v chove.

01.01.2018 - Vytvorený archív noviniek pre rok 2017.

************************

Stránky www.tobrok.sk sú v súkromnom a výhradnom vlastníctve ChS Tobrok FCI!

Obsah stránky a všetkých jej súčastí (vrátane obrázkov, textov, vetvenia stránky a designu) podlieha autorským právam.

Texty, ktoré sa nachádzajú na tejto stránke, sú písané majiteľom stránok.
Sú predmetom autorských práv, ich kopírovanie a zverejňovanie LEN SO SÚHLASOM autora!

Na týchto stránkach sa nachádzajú aj fotografie, ktorých autorom nie som ja. Pri každej takejto foto je odkaz, z kadiaľ pochádza, prípadne je ako zdroj uvedený internet, keď presný autor je neznámy.

Design, texts, photos, programming of web site and owner Tobrok FCI © 2009-2020

www.tobrok.sk