NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárPublikácieO plemenáchKontakt

Novinky 2O16

Archive 2021
Archive 2020
Archive 2019
Archive 2018Archive 2017
Archive 2016
Archive 2015
Archive 2014Archive 2013Archive 2012
Archive 2011Archive 2010Archive 2009
Archive 2008
 

 

31.12.2016 - Prípravy na nový rok sú pre nás v znamení smútku a premýšľania "čo keby"... Kiuška to berie zle, snažíme sa ju z toho celého dostať. Snáď čoskoro "zabudne".

30.12.2016 - Radosť zo šteniatok netrvala dlho. Všetky bohužiaľ uhynuli. Záujemcom sa ospravedlňujeme. Sme zdrvení a momentálne sa musíme postarať o Kiušku, ktorá to celé berie veľmi zle.

29.12.2016 - Včera doobeda sa narodili Kiuške šteniatka. Boli štyri, no do dnešného rána už len tri. Veľmi nás to mrzí. Momentálne sú všetky rezervované. Máme jednu sučku a dvoch psíkov. S oslavami to nepreháňame, strata psíčka nás veľmi zasiahla.

V ChS Miracle Mia sú však voľní psíčkovia po krásnej sučke Daya zo Slovenskej rozprávky a veľmi peknom psovi Kitt Malý Bysterec. V ChS Malý Bysterec zase voľní psíčkovia po našom Gunnerovi Malý Bysterec a Connie Vlčí tlapka. Obe CHS nájdete na FB a GARANTUJEME výborný chovateľský servis! So všetkým radi pomôžeme, ako keby šlo o šteniatko od nás.

28.12.2016 - Ráno ešte bola Kiuška sama. Obaja s Neruškom v kľude spinkali. Všetko bolo OK, dostala pod seba podložku na pôrod, na ktorej sa hneď uložila, doslova sa na ňu tešila. Kým som odišla do práce, vychutnávala si hladkanie bruška a pohodu. Uvidíme, čo ma bude čakať po návrate z práce. I keď hneď ako niečo bude, dostanem echo, som ako na ihlách. Dnes by to už malo byť :)

27.12.2016 - Kiuška sa utiahla do búdičky. Večeru už odmietla. Polihuje, oddychuje. Dnes alebo zajtra to už príde.

26.12.2016 - Dnes je to 60ty deň a my čakáme, kedy to už príde, zatiaľ je Akia veľmi aktívna, nejako špeciálne sa nešetrí. Búdičku na pôrod má už pripravenú, my sme pripravení, takže už len skutočne čakáme, kedy uzná za vhodné.

25.12.2016 - Prvý sviatok vianočný u nás prebiehal v znamení prejedania sa a príprav na Kiuškin pôrod. Zatiaľ však žiadne známky kedy začne, apetít má stále.

24.12.2016 - Krásne, čarovné a požehnané sviatky, želáme my, ChS Tobrok Petra a Róbert, Gunner, Akia a Amarok, taktiež majitelia sučky Barbora Tawy (ChS Zamaratan), ktorá je matkou nášho B vrhu, majitelia sučky Yelka z Litavské kotliny, ktorá je matkou C vrhu a majitelia Tary Kysucká hviezda, ktorá je matkou vrhu D.

23.12.2016 - Do časti "ChS Tobrok" pribudli dve pod-sekcie. A to TOP Tobrok - časť o našej internej súťaži a "Šampióni", ktorá bude venovaná úspešným jedincom na poli výstavnom. Trošku predbiehame, iste, ale verím, že aj túto časť čoskoro naplníme :)

22.12.2016 - Máme radi naše odchovy a aj ich majiteľov!
Naša ChS odmení najlepších zo svojich odchovov cenou v dvoch kategóriách.
Tobrokáč roka - najviac bodov za podmienky chovnosti, zdravotné testy a pracovné skúšky.
Výstavný Tobrokáč roka - najviac bodov za reprezentovanie na výstavách a získané tituly.
Výsledky za rok 2016!
Tobrokáč roka 2016 sa stáva Angstroom
- získala najviac bodíkov vďaka uchovneniu a plneniu podmienok chovnosti. Gratulujem k úspešnému uchovneniu, je to prvý chovný Tobrokáč vôbec ♥
Výstavný Tobrokáč roka 2016 sa stáva Baharak
- získal najviac bodíkov vďaka krásnym výsledkom vo výstavnom kruhu, najmä na záver výstavnej sezóny získal prvý BOB (vôbec prvý BOB pre niektorého z našich odchovov).

Obom gratulujem a týmto otváram nový rok 2017, kde výsledky budem rovnako sledovať a vyhodnotíme si prvé 3 miesta v oboch kategóriách!!! Aj takto chceme motivovať majiteľov našich odchovov a najmä ich chceme odmeniť za ich celoročnú snahu.
Pretože pre naše odchovy a ich majiteľov robíme viac!

Krásne poháriky s potlačou máme od spol. BEST Nitra. http://www.poharebest.sk/

 21.12.2016 - Dnes oslavujú svoje prvé narodeninky šteniatka z vrhu "B"!!! Barakka, Betalgea, Biryuk, Bighan, Balerion, Baharak a Briseis. Želám im všetko najlepšie a skvelý život, aj keď niektorí nemali najšťastnejší štart, verím, že už sa majú skvelo!!!

20.12.2016 - Od 22.12.2016 do 02.01.2017 sme mimo diania a prosíme o strpenie pri odpovedaní na maily, či telefonáty (telefón sa chystám špeciálne ignorovať!!!!). Skutočne si chceme oddýchnuť aj my a pripraviť sa na šteniatka a užiť si ich. Tiež, tak ako vy, chceme pokojné sviatky, bez zhonu, telefónu a internetu. Aj keď správičky pribúdať budú, toho času za PC bude rozhodne menej. Ďakujeme za pochopenie.

19.12.2016 - Všetkým prajeme krásne, ničím nerušené prežitie vianočných sviatkov!!!

 

 

18.12.2016  - Máme za sebou nesmierne náročný víkend. Ďakujeme všetkým za prejavený záujem o naše šteniatka, veľmi nás to teší. Kedy to bude, koľko šteniatok, koľko sučiek a psíkov je momentálne vo hviezdach. Okrem nás sa narodili už spomínané Neruškove šteniatka v jeho domovskej ChS Malý Bysterec. Okrem nás očakáva v približne rovnakom termíne šteniatka aj ChS Miracle Mia. A to hneď dva krásne vrhy. Obe ChS odporúčame! Dnes sme boli tehu vlčie baby pozrieť a nádielka bude iste riadna :)

17.12.2016  - Connie Vlčí tlapka začala včera 16.12.2016 rodiť vrh "O" Malý Bysterec, ktorého otcom je náš Gunner Malý Bysterec. Pôrod začal o približne druhej hodine poobede a pokračoval do večerných hodín. Narodilo sa neuveriteľných 8 šteniatok. Narodili sa 2 sučky a 6 psíčkov!!! Gratulujeme a veľmi dúfame, že všetko dobre dopadne. O šteniatka je vynikajúco postarané. Ak má niekto záujem o zaujímavú krv a krásny exteriér, nech neváha :) U nás informácie o vrhu na tomto linku.

16.12.2016  - Milí záujemcovia o šteniatko z očakávaného vrhu "E". Tento víkend je posledný, kedy prijímame návštevy pred narodením šteniatok. Keďže termín je krátko po Vianociach a chceme mať kľud na prípravy miesta pre pôrod, no najmä pre Kiušku, návštevy už prijímať nebudeme. Termín pôrodu je od 26.12-30.12. Chceme aby mala Kia kľud a pohodu a pripravovala sa na pôrod. Prvé možné návštevy šteniatok potom budú až od veku 21 dní. Samozrejme nás môžete kontaktovať, radi odpovieme na všetky otázky, no s blížiacimi sa sviatkami chceme hlavne vypnúť my, užiť si pokoj a pohodu. Za pochopenie ďakujeme!

Dnešný pokojný deň sme strávili fotením Kiušky a Gunnera ♥ Fotoalbum na tomto linku

.

15.12.2016  - Rodokmene pre šteniatka "D" sú už na pošte :) Takže už to majú oficiálne, sú to právoplatní Československí vlčiaci Slovenskej plemennej knihy.

14.12.2016  - Boli sme na kontrolné sono a všetko je v poriadku! Srdiečka sú silné, šteňulká už zaberajú veľa priestoru, preto bolo ťažké povedať, koľko ich je. Naposledy bol odhad cca 5, teraz sme videli asi 3 :D Dôležitejšie je, že všetko je OK a aj Kiuška a my sa pomaly chystáme na pôrod.

13.12.2016  - Prinášam foto našej Kiušky... Je to monštrum. Porovnávam foto pri jej prvej gravidite s tými fotenými dnes a až tak dramatický rozdiel tam nie je.

Zajtra sa chystáme na kontrolné sono. I keď to nie je až tak potrebné, chcela by som vedieť aspoň približný minimálny počet šteniatok. Môj odhad je 5 šteniatok, zloženie myslím v prospech psíčkov a to 3ja a sučky 2. Prijímame ešte predbežné rezervácie, najmä na psíčkov. Tých máme zatiaľ rezervovaných pomenej. Nevyžadujeme výstavy, uchovnenie, ale myslím, že so správnymi majiteľmi a našou pomocou sa dá na všetkom dohodnúť a aj toho psíčka uchovniť (navštíviť jednu výstavu - zadarmo, spraviť RTG vyšetrenie bedier - dôležité aj pre vlastnú vedomosť, odbehnúť beh - ktorý pre normálne športovo založeného majiteľa čsv nie je problém a vieme trasu odbehnúť aj za vás, bonitácia - príprava nie je problém, so všetkým pomôžeme).

12.12.2016  - Kŕmenie gravidnej sučky. Nie len Kia, ale aj zvyšok našich psíkov má v tomto období zvýšený príjem vitamínov a minerálov. Pre Akiu máme nasadený aj Imunoglukan. Vľavo je bravčové mäsko, tuniak v oleji, hlávkový šalát, pohánka. Vpravo príprava večere na nasledujúci deň. Zeleným základom je strúhaná šalátová uhorka, hlávkový šalát, vlašské orechy, surové vajíčko v celku (pre každého jedno), otruby (ktoré sparíme pred podávaním). Ako mäsovú časť dostanú kurací trup a mleté hovädzie.

Záleží nám na výžive našich psov a o to viac, že Akia teraz živí aj budúce šteniatka a dáva im základ do života, preto na strave nešetríme. Kŕmime surovým nie len maminku, ale aj neskôr šteniatka. Už od približne 3,5 týždňa dostávajú vysokokvalitné mäsko a prílohy. Kŕmime len overeným mäskom!!!

11.12.2016  - Naša Kiuška je v 45tom dni gravidity. Bruško je krásne guľaté ♥ Dostala už do kotca zimnú výstelku a užíva si tehotenstvo po svojom - skáče z kopca do jarku, naháňa Neruška, musíme na ňu dávať pozor. Dnešný pekný slnečný deň sme strávili venčovačkou s možno budúcimi majiteľmi niektorého z budúcich psíčkov "E". Mal by bývať v Nitre ♥

V tomto momente máme rezervácie nasledovné: 4 sučky a 2 (resp.3) psíkovia.

10.12.2016  - Deň D nastal až príliš skoro. Dnes odišli Daenerys a Drogo do nových domov. Prvý išiel Drogo, ktorý sa doma bude voľať Drago a bude bývať v Bratislave. Bude mať kopu psích kamošov.

Druhá odišla Daenerys, po domácky Rita, ktorá bude už 3tím ČsV v rodine. Verím, že do svorky zapadne. Dievčatko má skvelú povahu, bude hlavne domácim miláčikom.

Doreah, teda Leo, zostáva pri mame Tare a už teraz sa ukazuje ako veľmi šikovný psíček. Budeme ho prezentovať na našich stránkach tak, ako jeho mamu Taru.

Na foto dole zľava Drogo, Doreah a Daenerys. Tešíme sa z nových rodín, na kopu fotiek a zážitkov a verím, že sa čoskoro vidíme so všetkými.

Náročný deň za nami. Pomaly sa chystáme na ďalšiu vár, ktorá by mala byť v podobe šteniatok po Kiuške.

09.12.2016  - Záver našej výstavnej sezóny 2016 bol veľmi úspešný a už robíme plány na tú nadchádzajúcu. V roku 2017 plánujeme nie len výstavy s našim Amarokom, ale aj s novou nádejou - Calebom. Caleba chceme predviesť, tak ako viacerých z našich odchovov, na Svetovej výstave národných plemien, pretože je rátaná ako podmienka chovnosti. Pomaly sa pripravujeme na celý zhon okolo jeho uchovnenia, ktorý o chvíľku začne. Náš kalendár sa začína plniť a to ešte ani rok 2016 neskončil a my už premýšľame, čo ďalej v novom roku. Plány sme menili aspoň 3x :D Každopádne zisťujeme, že tréning a vytrvalosť sa vypláca, čo sa Amaroka týka. Preto pokračujeme v triede šampiónov a verím, že v roku 2017 dokončí titul Slovenský výstavný šampión a Super Grand šampión. Keď nás tie výstavy tak bavia :)))

08.12.2016  - Pre všetkých majiteľov ČsV s PP. Aj v roku 2017 poskytujeme pomoc pri uchovnení, praktické rady a pomôžeme s administratívou, odprezentujeme vašich psov či sučky na našich stránkach a vo svete ČsV. Zastrešíme váš vrh, pomôžeme s plánovaním, výberom partnera, poskytneme rady pre odchov, pomôžeme nájsť nových majiteľov a vybavíme agendu spojenú s chovom s PP. Samozrejmosťou je plný a doživotný chovateľský servis našej ChS pre všetky šteniatka. Pre viac info nás kontaktujte.

07.12.2016  - Administratíva a všetky dokumenty pre šteniatka "D" sú nachystané, výbavička pripravená, v sobotu môžu utekať do nových domovov, kde sa na nich už majitelia tešia. Drogo a Daenerys budú bývať v Bratislave a Doreah zostáva s maminou pri Nitre :)

06.12.2016  - Oslavujeme Mikuláša :) Aj psíky si našli niečo na mlsnutie - celé kuriatko, hovädzia svalovina a rebrá. Kiuška je dnes v 40tom dni tehotenstva, bruško je krásne guľaté, je vitálna, veselá.

Poštou odišla aj žiadosť o zápis našich "D" šteniatok, ktoré už v sobotu odchádzajú do nového domova.

05.12.2016  - Pridané fotografie z výstavného víkendu - hlavne naše odchovy :)

04.12.2016  - Winner show CACIB Nitra. Dnes posudzoval pán Václavík a bolo mnoho prekvapení v kruhu a niektoré ani tak neprekvapili. Čo sa mi však nepáčilo bol dvojaký meter p.rozhodcu a fakt, že skutočne krásne zvieratá odchádzali s VD (teraz nehovorím o našich odchovoch!!!). P. rozhodca na plemeno určite nie je expert a výsledky beriem s rezervou (obrovskou).

Československý vlčiak

Barakka Bor - trieda mladých - Dobrá

Baharak Bor - trieda mladých - Veľmi dobrý

Caleb Yel - trieda dorastu - Veľmi nádejný 1

Cloris Loris Yel - trieda dorastu - Veľmi nádejná 1

Casshera Loris Yel - trieda dorastu - Veľmi nádejná 2

Hovawart

Amarok Saint Barbarons - trieda šampiónov - Výborný 1, CAC, CACIB, BOB!!!

Náš Leon dnes splnil poslednú podmienku pre udelenie titulu INTERŠAMPIÓN C.I.E.!!! Eufória, radosť, povznášajúci pocit to je!!! Drina a odriekanie prinieslo úspech a dnes sme "to" dali. Celý deň sa niesol v duchu pomáhania a pri kruhu s ČsV, Leon bol celý čas v klietke, kde mal svoj kľud. Na rad sme sa dostali až pomerne neskoro. Krátke prečesanie a prebehnutie sa mimo. Už mimo kruh sa choval vyrovnane a poslušne, bola som napätá. Každopádne, hneď po vstupe do kruhu rozhodca hovorí zapisovateľke "very nice head", po prehmataní sme si zabehali - A BEZ SKÁKANIA!!! Bola som učarovaná, ako krásne poslúchal. Dostali sme CAC v kolečku o CACIB som nevychádzala z údivu, opäť krásne predvedenie a CACIB bol náš!!! Vo finále sme bežali aj s juniorom psom, ktorý po nás na záver vyštartoval a aj počas behu vrčal. Leono sa držal a krásne sa predvádzal!!! A bolo to tam, sme BOB!!! Pri gratulácii od rozhodcu sa mladý vytrhol a chcel na Leona zaútočiť, našťastie som ho strhla a majiteľka si psa chytila včas.

Ďakujem veľmi ešte aj touto cestou mojim majiteľom, ktorí prišli, skúsili výstavnú atmosféru, či už priamo v kruhu alebo len prišli pozrieť. Pre mnohých prvýkrát, snáď ich to neodradí ale práve motivuje na niektorých veciach zapracovať. Veľmi sa teším, pretože Caleba sme prihlásili na januárovú Nitru s nádejou, že dokončí svojho prvého šampióna :)

03.12.2016  - Winner show CACIB Nitra. Tobrok výprava nastúpila skutočne v silnom zastúpení a mnohokrát ďakujem majiteľom, že prišli. Dopadli nasledovne:

Československý vlčiak

Barakka Bor - trieda mladých - neposúdená (zúúúbky nechcela ukázať -_-)

Baharak Bor - trieda mladých - Výborný 1, CAJC, BOB!!! Shortlist BIG

Caleb Yel - trieda dorastu - Veľmi nádejný 1

Convel Yel  - trieda dorastu - neposúdený (zúúúbky nechcel ukázať -_-)

Casshern Yel - trieda dorastu - Veľmi nádejný 2

Cloris Loris Yel - trieda dorastu - Veľmi nádejná 3

Hovawart

Amarok Saint Barbarons - trieda šampiónov - Výborný 1, CAC, r.CACIB

Som spokojná! Takto má pre mňa výstava zmysel. Nemusíme vyhrávať, ale posudok je zaslúžený, predvedenie výborné, išlo len o chyby, ktoré nehrali v náš prospech, ktoré Leon má. Takto ma výstavy bavia! Keď sme ohodnotení za exteriér a predvedenie nie je dôvodom na zníženie známky, pretože je dobré.

S Baharakom sme po jeho nečakanom úspechu až do záverečiek. Chlapec má len 11 mesiacov a trošku zamiešal kartami v kruhu. Nečakala som to, skutočne, už len výhra triedy mladých, ktorá bola skutočne silne obsadená. V záverečkách sa dostal do užšieho výberu 6tich najlepších FCI 1 skupiny (psy a sučky s ocenením BOB). Caleb sa pokúsil nastúpiť do súťaže o najkrajší dorast psa, no do výberu sa nedostal, páčili sa iné plemená, ale je to malý šikovný profík :) S ním máme ešte plány na poli výstavnom :)

02.12.2016  - Ďakujeme všetkým záujemcom o šteniatko od nás za prejavený záujem. Veľmi nás to teší. V tomto momente, kedy stále nevieme, či sa šteniatka narodia berieme rezervácie veľmi opatrne. Každopádne, máme viac rezervácií na sučky, preto berieme nezáväzné rezervácie už len na psíčkov.

01.12.2016  - Šteniatka "D" sú začipované a prvý krát očkované. Posielame dokumenty, aby čím skôr dostali preukazy pôvodu. Teším sa veľmi, lebo obaja chlapci majú zostúpené semenníky a všetci traja majú správny skus!

30.11.2016  - Čas jednoducho letí... Už budúci týždeň odchádzajú Drogo a Deanerys do nových domov... Pripravujeme im zložky, výbavičku... Doreah zostáva a bude robiť spoločnosť mame Tare :)

29.11.2016  - Kiuška naberá na rozmeroch, mierne, ale naberá. Tešíme sa na šteniatka, no zostávame realisti a počítame so všetkým. Už jej krásne vidno bruško a aj struky sa jej zväčšili. Odmietaním potravy teda naša kyselinka netrpí :) Papá všetko rad radom :)

28.11.2016  - Dnes oslavuje môj Neruško (Gunner Malý Bysterec) 10 rôčkov!!!

27.11.2016  - Prebehla kontrola vrhu klubom chovateľov ČsV. Všetko je v poriadku a šteniatka dostali zelenú k vydaniu preukazov pôvodu. Už len jeden krôčik chýba a to je čipovanie. A to ich čaká budúci týždeň.

26.11.2016  - Boli sme na návšteve u Cassherna. S majiteľmi sa pripravuje na svoju prvú výstavu. Je to kus prekrásneho psa!!! Po ceste domov sme sa zastavili ešte u šteniatok "D", ktoré už majú 5 týždňov a zajtra ich čaká kontrola vrhu. Zľava Daenerys, Doreah a Drogo.

24.11.2016  - Včera to bol 27my deň od krytia našej Kiušky. A áno, na sone sme videli cca 5 šteniatok. Tak snáď to dotiahneme do zdárneho konca. Kiuška teda čaká miminká. Berieme len skutočne predbežné rezervácie, hlavne na psíkov. Prvá voľba sučky je vyhradená pre nás. Z vrhu si, ak sa vydarí, nechávame sučku priamo pre nás, pre ďalší chov.

23.11.2016  - Bonitácia nášho Amaroka Saint Barbarons... Eufória z nás opadla a z odstupom času sa vraciam späť k hodnoteniu nášho účinkovania na bonitácii.
Skúška povahy u HW prebieha trošku inak ako u ČsV a je tam aj aktívna ochrana majiteľa. Tú sme si vopred skúsili, aby Leono vedel, čo od neho chceme, ale ruku na srdce, nebolo mu to treba dvakrát vysvetľovať.
Ako to prebiehalo? Najprv sme vošli do skupinky. Leono si ňuchal po ceste, bol prirodzený, vošli sme do skupinky, podali si ruky s neznámymi, Leonko bol pohladkaný, strielalo sa. Všetko bez problémov, strachu, agresivity. Potom sme prešli pri plentu, za ktorou bol figurant. Ten vyšiel spoza plenty, Leoničko pekne stál pri nohe. Začal sa rozhovor, figurant začal zvyšovať hlas a až po jeho náznaku útoku na nás Leoničko vyštartoval a krásne zasiahol. Vyštekal, odplašil "hulváta". Som na neho tak pyšná!
(Ostatne, už ma aktívne ochránil pred zlodejmi, čo mi chceli vykradnúť v noci auto, začali zvyšovať hlas a naznačovali útok na mňa - bolo potrebné, aby zasiahol - urobil to sám, vyštekal, odplašil, no nekusol - nebolo to treba a na jeden povel bol odvolaný a čakal, či ho bude znova treba).
Od figuranta sme odchádzali a hneď nastal útlm, bol to zase náš veselý Leono. Opäť skupinka, streľba a podanie ruky, s gratuláciou. O nejaký čas neskôr Leona pani rozhodkyňa pomerala, trošku zvláštnym spôsobom sa u hovíčkov meria hlava, ale OK. Bez prípravy zvládnuté na jednotku.
Suma sumárum som VEĽMI spokojná s povahou nášho chlpáča, ďakujem za neho našej chovateľke!!! Som rada, že je prirodzený a nepotrebuje si "test povahy" nadupať a odcvičiť ako na skúške z výkonu, ale je prirodzený a ukázal, aký je NAOZAJ a nie čo má naučené! Ostatne, o tom test povahy má byť! Viem, že je nekompromisný strážca, odvážny, sebavedomý samec, ovládateľný, avšak milujúci svoju rodinu, "svojich" zvieracích kamarátov, nechá na seba siahať cudzích a je to hovawart ako sa patrí!

Leoničko je už teda pár dní právoplatným chovným psom a ja dúfam, že si nájde nejakú tu "nevestu" ♥

22.11.2016  - Všetky fotografie našich odchovov a ich život so svojimi rodinami share-ujeme na našom Facebooku. Ak teda chcete vidieť, ako sa im darí, kliknite na ikonku. Taktiež naše novinky a fotky z nášho bežného dňa. Aby sme nezahltili naše webovky, všetky fotografie dávame tam. Najnovšie pribudli aj fotky šteniatok "D" Tara x Gunner. Darí sa im výborne a všetky majú už svojich páničkov. Doreah zostáva s mamičkou Tarou :)

21.11.2016  - Včera večer nás prišiel pozrieť aj Caleb. Je to prekrásny pes!!! Bude krásne vysoký, už teraz má nádherný formát, vynikajúcu hlavu a srsť. Teším sa že ho predvedieme, i keď zatiaľ len v doraste, na výstave v Nitre 03.-04.12.2016. Za našu ChS tam príde viac šteniatok, čomu sa veľmi teším! Veľké rodinné stretnutie!!!

20.11.2016  - Náš Leoničko - Amarok Saint Barbarons je chovným psom!!! Od dnes je teda riadny chlap už aj podľa požiadaviek SHK.

19.11.2016  - Dnes sme mali odísť na výcvikový víkend a bonitáciu na Starej Myjave, avšak kvôli povinnostiam doma musíme odložiť odchod priamo na nedeľu. Takže budeme bonitovať hneď po vystúpení z auta. Sme pripravení, cvičili sme, verím, že pri meraní problém nebude a ani pri teste povahy, ktorá je obdobná tej u ČsV.

18.11.2016  - Myslela som, že už dnes bude možné určiť graviditu alebo ju vyvrátiť, no u veterinára som sa dozvedela, že u nás to možné nie je (pričom gravidita by sa už mala dať potvrdiť). Takže sme sa s Kiuškou len prešli, počkali pol hodinku a šli domov. Nevadí. Na sono pôjdeme teda o týždeň, opäť v piatok.

16.11.2016  - Skontrolovaná celá časť o plemene ako takom a o výžive ČsV.

15.11.2016  - Dávam do pozornosti náš výskum!

Tieto anonymné dotazníky slúžia na vyhodnotenie niektorých špecifík nášho plemena. Momentálne sú otvorené dva dotazníky a to:
Príprava, absolvovanie a následná regenerácia po vykonaní skúšok vytrvalosti psa (SVP), 1, 2 a 3 stupňa
Háranie, krytie, gravidita a odchov šteniat ČsV (možné vyplniť ak sučka len hárala, aj keď došlo ku krytiu, tiež keď došlo ku krytiu a vrh sa nenarodil, prípadne sa vrh narodil a aj bol odchovaný)
Prosím vyplňte čo najviac otázok, drvivá väčšina je však dobrovoľných. Pre každé absolvovanie jednej skúšky alebo na každú sučku a jej krytie vyplňte jeden dotazník.

14.11.2016  - Kiuška tlačí ako po nebohom. Je to vzorný stravník a spapá všetko čo dostane. V tomto období aj zvýšené dávky ovocia, zeleniny a preparátov pre gravidné sučky. Ale či je gravidná, stále nevieme. Na sono sa chystáme v piatok, prípadne v sobotu doobeda. Ak by sa vrh podaril, nechávame si sučku pre náš vlastný chov, priamo u nás doma, nie spolumajiteľstvo. Preto je prvá voľba sučky naša. V prípade, že sa sučiek narodí viac, zostávajú u nás všetky až do času, kým si nevyberieme, čo by malo byť do 5-6 týždňa.

13.11.2016  - Nastavený refresh stránok na rozhodne dlhší čas - 30min, ako to bolo do teraz. Ospravedlňujem sa, že to tak dlho trvalo, sťažovalo to čítanie stránok. Už by to ale malo byť všetko v poriadku.

12.11.2016  - Dnes dve šteniatka spoznali svojich majiteľov. Voľný je už len psíček Doreah.

11.11.2016  - Blíži sa čas šteniatok. V zime je práve najviac vrhov československých vlčiakov. Pre začínajúcich chovateľov, ale aj pre ľudí, ktorých táto téma zaujíma, je kompletne zrevidovaná časť o chove československého vlčiaka. Aktualizovaná je aj časť nariadení klubu chovateľov, predpisy, výsledky chovu ale aj to, ako uchovniť vlčiaka v Slovenskej republike.

10.11.2016  - Od všetkých budúcich majiteľov máme potvrdenú prvú návštevu šteniatok na túto sobotu. Veľmi sa tešíme na stretnutie.

09.11.2016  - Šteniatka z vrhu "D" sú predbežne rezervované. Čakáme na prvú návštevu záujemcov a potvrdenie rezervácie. Avšak nezáväzné rezervácie prijmeme na naše nasledujúce plánované vrhy na rok 2017.

Budúci týždeň, v piatok, ideme s Kiuškou na ultrazvuk, nie sme si istí, či čaká miminká, žiadne zmeny totiž nevidno.

08.11.2016  - Najkrajšia správa - sono potvrdilo graviditu!!! Connie čaká kopu šteniatok!!! Za približne mesiac by sa mali narodiť šteniatka v chovateľskej stanici Malý Bysterec, z ktorej pochádza aj náš Neruško (Gunner). Šteniatka majú predpoklad prekrásneho exteriéru, výbornej povahy a pevného zdravia. Chovateľský servis a prístup na výbornej úrovni!!! Odporúčame!

Gunner Malý Bysterec x Connie Vlčí tlapka
 

07.11.2016  - Z dôvodu veľkej vyťaženosti v práci a aj doma, som sa za šteniatkami "D" tento víkend nedostala. Chystám sa za nimi v stredu, kedy budú mať 3 týždne, veľmi sa na nich, medvedíkov, teším.

Prijímame rezervácie na psíkov. Sučka je rezervovaná. Od psíkov očakávam väčší vzrast, pekný exteriér a vyfarbenie a povahu!!! A to by malo byť cenené najviac. Gunnerovi synovia vynikajú skvelou povahou, hodnou výcviku alebo aktívnej práce. Nebránim sa aj "gaučovému" životu pre psíčkov, no doživotný kontakt a možnosť, aj s našou pomocou, psíka uchovniť.

06.11.2016  - Amarok Saint Barbarons, IDS Bratislava, trieda šampiónov - Výborný 2, res.CAC so super hodnotením. Sme spokojní. Prekvapilo ma hodnotenie u ČsV, kde veľmi molosoidný typ ČsV získal titul. Toto skutočne k ČsV nepatrí... Hodnotenie p.rozhodcu bolo čudné, amatérske a na môj vkus veľmi mimo.

05.11.2016  - Amarok Saint Barbarons, IDS Bratislava, trieda šampiónov - Výborný 3 s krásnym posudkom. Spokojnosť, keďže rozhodkyňa chová hovawartov. Zastavila som sa aj pri kruhu ČsV, posudzoval p.Krinke. Veľmi pekne hodnotil a súhlasila som s hodnotením na 100%. Bola som však užasnutá triedou šampiónov - psov. Jedna hrôza!!! Veľmi slabé jedince celkovo predvedené v psoch. Suky o niečo lepšie, tam už sa bolo na čo pozerať.

04.11.2016  - Pomaly, ale iste sa chystáme na výstavu v Bratislave. Leon je okúpaný, vyčesaný. Budeme v konkurencii vysokého znakatého rakúskeho psa a plavého českého psíka. Každopádne, budem rada, ak Leonovo skákanie nebude také strašné, ako na poslednej výstave. Na cvičáku sme sa snažili, no je ešte priskoro na výrazné zmeny.

03.11.2016  - Odpadávam, dnes sú dva týždne, čo máme šteniatka "D" na svete a to znamená odčervenie a podarilo sa aj váženie. Ešte sme takýchto OBROV nemali!!! Váhy sú od 1500g do 1860g!!!

31.10.2016  - Aj keď nie som veľký zástanca zahraničných sviatkov, Halloween je niečo iné :) Ale každopádne želáme pokojné sviatky všetkým.

30.10.2016  - Aj keď si nemyslím, že je Kiuška gravidná, začali sme so špeciálnou stravou pre tehuľky - teda kopa vitamínov a minerálov extra a podobne. Som zvedavá, či sono ukáže, či čakáme šteniatka, no riskovať nebudeme, kŕmiť a starať sa budeme na maximum, ako keby sme šteniatka čakali.

29.10.2016  - Boli sme pozrieť šteniatka "D". Taruška (na prvej foto), je vo výbornej kondícii a má skvelú náladu :) Dnes svietilo trošku slniečko a preto sme šteniatka trošku lepšie pofotili. Na foto Doreah, Drogo a Daenerys. Sú skvelí! Krásne už lozia, chlapci už majú otvorené očká na malý kúsok. Daenerys ešte nie, ale isto ich už v najbližšom čase otvorí tiež ♥

28.10.2016  - Máme nakryté! Akia Tawy a Baron zo Suchovských hájov. Do 10 min. boli spojení, či z toho niečo bude, uvidíme o 30 dní.

27.10.2016  - Spravili sme progesterón u Akii. Ukázal, že už je neskoro, aj keď je to 14ty deň +-. Ster ukázal, že naopak, je skoro. Akia o psy záujem nemá a ani nemala, oni o ňu majú až od včera,... Nevieme čo z toho niečo bude, ale skúsime ísť zajtra za Baronom, či z toho niečo bude pochybujem, ale nebýva tak ďaleko, aby sme sa neprešli a nešli ju vyvenčiť.

26.10.2016  - Boli sme pozrieť šteniatka "D" po Tare a Gunnerovi. Krásne pribrali a sú rozhodne väčší, ako keď sme ich videli naposledy :) Tara sa má výborne, má dosť mliečka, a keďže sú len traja, núdzu o jedlo nemá ani jeden. Prvé fotky sme fotili za šera, cez víkend budú možno o kus lepšie. Zľava Drogo, Doreah a Daenerys.

25.10.2016  - Akia (opäť) hára. Je to cca 11ty deň. Tento krát ju to drží dlhšie ako naposledy, keď rozhárala kvôli Tare. V stredu, prípadne vo štvrtok ideme na progesterón a uvidíme. Už nič neplánujeme (radšej)... Ak by sa však ukázalo, že môžeme ísť, kryť pôjdeme k Baronovi zo Suchovských hájov.

24.10.2016  - Aktualizovaný kalendár - pridané akcie klubu chovateľov ČSV SR.

22.10.2016  - Veľké odhalenie :) Tobrok vrh "D" 20.10.2016 Tara Kysucká hviezda x Gunner Malý Bysterec v zložení:

Tobrok Drogo Tar - pes
Tobrok Doreah Tar - pes
Tobrok Daenerys Tar - suka
(Game of Thrones rulez!)

20.10.2016  - Šteniatka sú na svete!!! Dnes sa narodili šteniatka Tare a nášmu Gunnerovi! Som veľmi šťastná, pretože je to vymodlený vrh! Narodili sa 3 šteniatka, jeden psík je tam určite a zvyšok ešte nevieme.

19.10.2016  - Connie je už na ceste domov a dúfam, že si od nás niečo odniesla :) Verím, že o dva mesiace privítame krásny vrh "O" Malý Bysterec.

17.10.2016  - Neruško stále javí o Connie záujem a tak ešte zostáva u nás.

16.10.2016  - Connie bola prekrytá Gunnerom, už zajtra odchádza domov a nám bude aj akosi smutno. Baba je to skvelá a veľmi dúfam, že sa šteniatka podaria, bude to krásna kombinácia. My stále čakáme, ako dopadneme s "našou" Tarou, o pár dní by sa šteniatka už mali narodiť. Približne v stredu alebo vo štvrtok.

12.10.2016  - Gunnerovi dnes prišla jeho "nevesta" Connie Vlčí tlapka ♥ Zostane tu až do pondelka. A hneď pri prvom stretnutí sa podarilo aj prvé krytie!!! Nááádherná kombinácia ChS Malý Bysterec, vrh "O" bude skutočne špeciálny!

11.10.2016  - Veľmi na rýchlo musel byť Caleb prevezený k Angstroom do jeho trvalého domova, no s touto komplikáciou súvisí aj to, že nemáme možnosť ísť kryť Angstroom ako sme plánovali. Tento vrh teda posúvame na ďalšie háranie. Podstatné bolo, aky bol Caleb konečne doma, kam patrí.

09.10.2016  - Dnes sme skúsili, či bude Neruško reagovať na Angstroom, mal by to byť 13ty deň, no Neruško vôbec nereagoval, preto sa cesta za Aimu nekonala. Čakáme 3 dni a uvidíme, skúsime zas.

06.10.2016  - Času na aktualizácie momentálne veľa nie je, čo ma mrzí, pretože sa toho u nás deje viac než dosť. Včera sa nám vrátil Kali - Caleb. Je momentálne v Banskej Štiavnici a vypadá to, že by mohol zostať pod našou ChS u majiteľky našej Angstroom, verím, že sa to podarí, chlapček má vynikajúcu povahu a vyzerá výborne!

05.10.2016  - Taruška sa guľatíííí. Veríme, dúfame a modlíme sa, že šteňulká privítame o cca 2 týždne medzi nami.

03.10.2016  - Bak od Našej vlčice (Agira x Gunner) splnil v sobotu ďalšiu podmienku chovnosti a to SVP 1. Blahoželám a teším sa, že Neruškov syn je opäť o krok bližšie k chovnosti.

27.09.2016  - Angstroom hára! Je to prvý alebo druhý deň! Som nadšená! Sny sa stávajú skutočnosťou a ide sa plánovať druhá generácia Tobroku! Jej partnerom zostáva Aimu z Dubničanky, ktorý sa vo vrhu B presadil krásne dlhými nohami a výbornou kostrou. Krytie prebehne na Liptove o približne 2 týždne, ak sa všetko podarí.


Tobrok "E" Ang

Matka:
Tobrok Angstroom Aki
Otec: GCh SR Aimu z DUbničanky
krytie: október 2016
predpokladaný dátum pôrodu: december 2016
odber: február 2017
Výber prvej sučky z vrhu je rezervovaný pre nás!
 

26.09.2016  - Veľa sa toho momentálne na stránkach nedeje, žiadne updaty, novinky. Za to doma je rušno a s príchodom jesene sa u nás pokračuje s prerábkami a dokončovacími úpravami pred prichádzajúcou zimou a zlým počasím. Každý deň preto makáme do večera a času nie je veľa. Každopádne blížia sa skvelé veci do našej chovky a verím, že všetko zdárne dotiahneme do konca.

25.09.2016  - Tara stále pekne priberá, zväčšujú sa jej struky a aj bruško. Na sono však nepôjde a preto zostaneme v napätí až do konca. Verím, že šteniatka donosí a spraví tým veľa ľuďom obrovskú radosť - vrátane mňa.

21.09.2016 - Sľúbená aktualizácia bohužiaľ nebude :/ Časovo mi príprava a realizácia jednoducho nevychádza. Snáď neskôr.

19.09.2016 - Taruška priberá na objeme, všetko vypadá, že sa to podarilo, no i napriek tomu, berieme len nezáväzné rezervácie.

12.09.2016 - Čaká nás veľká aktualizácia. Nasledujúce dva týždne bude prebiehať na stránkach aktualizovanie všetkých častí, mazanie nepotrebných a už starých info. Niektoré časti nemusia pracovať správne. Za trpezlivosť ďakujem.

04.09.2016 - Dnes sme sa oficiálne s Leoničkom zapísali do kynologického klubu Anubis Farm. Veľmi sa teším, prostredie super, ľudia super, snáď z toho niečo vylezie :)

03.09.2016 - Pomaly ale isto pokračujeme v prácach na mojom Grooming room-e - mojej súkromnej miestnosti na úpravu Leonovej srsti, sklad papanice a postroje,... Zatiaľ je to na 60%, ale prvý sneak peak je už tu. Hlavný aktér už totiž funguje! Presedlali sme zo slabučkého a malého 105l mrazáku z roku 1982 na nové 350l monštrum :O) Je parádny. Mäsko, ktorým ho naplníme je už objednané a na ceste. Veľmi sa teším, že konečne môžeme spestriť jedálniček a vytvoriť si trošku zásoby pre všetky 3 hladné krky :)

02.09.2016 - Zvod mladých a bonitácia 02.09.2016 Hrabušice. Náš Tobrok Biryuk Bor absolvoval zvod s hodnotením veľmi nádejný s vynikajúcou povahou. Sme právom pyšní!!! Ďakujeme za predvedenie!

Hodnotenie: pes predvedený vo veku 8,5 mesiaca, chrup úplný, zhryz nožnicový, hlava typická s výraznou maskou, oko svetlé, ucho krátke, bedrá a zadok pevné rovné, hrudník priestranný, končatiny správne uhlené, pohyb typický, chvost správne nasadený, správnej dĺžky, farba srsti svetlosivá, kvalita dobrá, semenníky vyvinuté, pozn. (začínajúci náznak depigmantácie sánkových pyskov)

31.08.2016 - Bohužiaľ to vypadá, že Akia sa rozhárala "len na oko" a ku plodným dňom a teda krytiu nedôjde. Čakáme, uvidíme...

30.08.2016 - Keďže je už po klubovej a európskej výstave ČsV, konečne mám čas zrelaxovať a pomaly sa začať venovať všetkému, na čo čas doteraz nebol. Pripravujeme tri vrhy v našej chovateľskej stanici. Jeden už máme za sebou, čo sa krytia týka. Druhý pred sebou o pár dní, ak progesteron ukáže zelenú a tretí plánujeme podľa hárania sučky. Ak máte záujem o šteniatko od nás, neváhajte nás kontaktovať aj nezáväzne. Opakujem však, že chovateľský servis robíme len pre naše odchovy! Teší nás, že sa na nás obracajú ľudia so žiadosťou o pomoc, ale v tomto by mal vždy pomôcť chovateľ, od koho šteniatko máte, u koho ste si v kúpnej cene šteniatka zaplatili za servis.

29.08.2016 - Leon má za sebou profi fotenie, ak sa podarili fotky, tak budeme mať základ na prezentačný letáčik nášho nádejného nového chovného psa :)

28.08.2016 - Dnes sa konala Európska výstava ČsV, v Harušiciach - Podlesku, rozhodca Monika Soukupová. Výsledky čoskoro.

Predviedol sa Neruškov syn (Gunner x Agira) Bak od Našej vlčice a prekrásne aj umiestnil. Výborný 1, CAC!!! Ďakujem Marekovi Medveckému (Malý Bysterec), ktorý Baka pomáha uchovniť. Týmto mu do chovnosti chýba už len beh (jeseň 2016) a bonitácia (jeseň 2016)

27.08.2016 - Dnes sa konala Klubová výstava ČsV, v Harušiciach - Podlesku, rozhodca Tibor Havelka. Výsledky čoskoro.

26.08.2016 - Keďže sa Kiušku chystáme nakryť, bola dnes odčervená a začala dostávať vitamínové preparáty na posilnenie. Uvidíme, či sa jej háranie skutočne rozbehne.

25.08.2016 - Už včera sme zverejnili tú prekvapivú správu - Akia hára! Je to určite spôsobené návštevou Tary u nás, ktorá prišla na krytie. Akia hára, čo sme si všimli od pondelka 22.08. Či sa rozhára úplne, alebo len farbí je otázne... Pre Akiu máme už dlhšie naplánovaného psa Barona zo Suchovských hájov.

 

Plánujeme šteniatka


Matka:
Akia Tawy
(Ambra Tajemný přelud x Bajkal Tajomný tulák)
Otec: Baron zo Suchovských hájov
(Jolka Radov dvor x Arimminum Prinz Drakon)

krytie:
september 2016
predpokladaný dátum pôrodu: december 2016
odber: február 2017

 

24.08.2016 - Dňa 03.09.2016 sa koná členská schôdza KCHČSV SR v Hrabušiciach - Podlesok. Na tejto schôdzi sa s najvyššou pravdepodobnosťou nezúčastním, avšak s účinnosťou od tohto dňa končím na poste druhého podpredsedu klubu. Dôvodov je viacero súkromných, no aj to, že máme tri vrhy a kopu majiteľov, ktorí potrebujú našu pomoc a podporu. Chcem sa im venovať naplno. Taktiež plánujeme na tento rok ďalšie dva vrhy a teda by mali pribudnúť noví členovia našej, už početnej, rodiny. Ak by sa nám podarilo zapísať 5ty vrh, žiadam o čakateľstvo na rozhodcu exteriéru pre plemeno československý vlčiak a s tým súvisí aj mnoho hodín štúdia a povinností. Verím, že viac voľného času aspoň v medziobdobí, kým budeme čakať na piaty vrh, prinesie ovocie v podobe updatu našich stránok a príprave ďalších projektov, ktoré plánujem. A že ich nie je málo! :)

24.08.2016 - Leoničkovi odzvonilo. Je prihlásený na tréningy poslušnosti a zároveň aj prípravu na bonitáciu a výstavy... Konečne sme našli cvičák v našom okolí, kde sú ochotní sa nám venovať tak, ako potrebujeme a praktikuje sa individuálny prístup. Takže od budúceho týždňa makáme. Čaká nás nové dobrodružstvo!

22.08.2016 - Vo veľkom pracujem na katalógu, posudkových listoch a vstupných listoch na našu klubovú výstavu a európsku výstavu ČsV. Ceny sú pripravené, krásne poháre, teším sa, že aj táto výstava bude niečím špeciálna. Vstup na výstavu je možný aj pre verejnosť!

21.08.2016 - Duodanube Bratislava, Amarok Saint Barbarons - trieda šampiónov - Výborný 1, CAC, res.CACIB Čo dodať, BOB nám ušiel vlastnou vinou a už sa nemôžeme vyhovárať na špatný deň.

20.08.2016 - Duodanube Bratislava, Amarok Saint Barbarons - trieda šampiónov - Výborný 1, CAC, CACIB, BOS!!! Mega úspech, nakoľko sme mali v konkurencii veľmi úspešného psíka a neverila som, že by ho mohol Leoničko poraziť.

19.08.2016 - Dnes úspešne Taru Neruško prekryl a už je to v rukách prírody. O približne mesiac by sme mali vedieť, či sa podarilo. Keďže rozumieme rizikám a nechceme nikoho sklamať, rezervácie budú možné až po narodení prípadných šteniatok. Za pochopenie ďakujeme.

18.08.2016 - Podarilo sa! Na 14ty deň, Neruško úspešne nakryl Taru. Síce to bolo sprvu trošku dramatické, Tara sa ukľudnila a všetko bolo v poriadku. Zajtra ešte raz prekryjeme a potom je to už len v rukách prírody.

17.08.2016 - Bak od Našej vlčice (Agira Vlčí démon x Gunner Malý Bysterec) má krásne výsledky RTG na dyspláziu! DBK A/A, DLK 0/0. Bak je pripravovaný na uchovnenie, tento rok ho čaká beh, dve výstavy počas tábora a bonitácia pravdepodobne na zimu. Bak ako jediný uchovňovaný pes na Slovensku po našom Neruškovi bude určite využitý v našom chove. Je to prekrásny pes a myslím, že o nevesty nebude mať núdzu.

16.08.2016 - Toto sa stane len nám a pár dní pred výstavou. Leoničko rád pomáha pri všetkom, čo doma robíme a to aj pri maľovaní. A keďže farba bola biela krásne to bolo na jeho srsti vidieť. Ľahol si totiž rovno do čerstvej nakvapkanej farby. Našťastie farba nebola syntetická, tak to všetko celkom dobre zišlo. No veľa priestoru na kúpanie nemáme, preto celú výstavnú prípravu musíme nechať na piatok večer.

15.08.2016 - Bohužiaľ z organizačných dôvodov sa na sobotňajšej výstavy v Bratislave nezúčastní Barakka, čo ma veľmi mrzí. Vyrástla z nej prekrásna sučka. Jej účasť v nedeľu je tiež ohrozená a tak pôjdeme len my s Leoničkom.

14.08.2016 - Opakované spoločné venčenia Tary a Nera ukazujú, že termín prvého dňa hárania bol skutočne až 04.08.2016 a tak posúvame termín krytia. Neruško vie presne, kedy už a preto to nechávame v jeho labkách :)

13.08.2016 - Takmer denne dostávame nové a nové fotky našich šteniatok, teraz najmä "C"čok, ktoré neuveriteľne rastú!!! Všetky ich fotky sú v našej galérii na rajče a na našom Facebooku.

12.08.2016 - Dnes by to mohol byť už 10ty deň hárania. Keďže nevieme presný prvý deň začiatku, môžeme len hádať. Spoločné venčenie ukázalo, že síce Tara je pripravená, ale Nero ešte nie. Verím, že ideálny deň bude až 15ty deň.

09.08.2016 - Náš Gunner už pekne reagoval na Taru a snažil sa ju nakryť, stále to však nie je ono a čakáme, kedy bude prístupná. Veríme, že to klapne :)

04.08.2016 - Tara Kysucká hviezda začala hárať, je možné, že háranie trvá už deň-dva. Plánujeme krytie. Vybrali sme jej ako krycieho psa nášho Gunnera Malý Bysterec. Aj keď je už takmer 10 ročný, chcem zariskovať a verím, že sa krytie podarí a my v našom chove privítame aj malých "Gaunerov".

Plánujeme šteniatka Tobrok "D" Tar


Matka:
Tara Kysucká hviezda
(Jess spod Ďumbiera x Arimminum Prinz Drakon)
Otec: Gunner Malý Bysterec
(Askia Slnečný dvor x Blek z Liehovarského dvora)

krytie: august 2016
predpokladaný dátum pôrodu: október - november 2016
odber: január - február 2017 - min. vo veku 7-8 týždňov

03.08.2016 - Prihlášky na klubové akcie KCHČSV SR sú online! Môžete sa registrovať na výstavu, zvod a bonitáciu alebo na výcvikový tábor, ktorý bude v Hrabušiciach na východe Slovenska. My sa z rôznych dôvodov nezúčastníme ani jednej z týchto akcií, avšak vrelo odporúčam.

Klubová a Európska výstava ČsV

Zvod mladých a bonitácia

Letný výcvikový tábor

31.07.2016 - Úplne najlepšia správa za dlhé obdobie je, že Balerion našiel stály a perfektný domov. Mnohokrát ďakujem všetkým, čo jeho adopciu zdieľali!!! Cením si to z hĺbky srdca a obrovské ďakujem patrí ChS Zamaratan a samozrejme novým majiteľom!

30.07.2016 - Sme hotoví... Leoničko nezvládne ani "zapózovať" pre peknú sumárnu foto výsledkov na výstave, preto len stroho... Oblastná výstava Povoda 30.07.2016
Amarok Saint Barbarons - tr.šampiónov -
výborný 1, Víťaz triedy, Oblastný víťaz
Handling - Československý vlčiak - V záverečných súťažiach som pomáhala predviesť odchov z vrhu "A" Miracle Mia, sučku Arwen, ktorá je už vo svojom útlom veku krásnym príkladom plemena. A tak sme v triede dorast vybehali veľmi nádejná 1, BIS 3, BONB 5!!! (BIS puppy + Best of national breeds)! Majiteľke veľmi gratulujem a myslím, že Arwen ešte na bedni uvidíme mnohokrát.

Výstava v Povode už bude pre nás tradíciou. Prostredie futbalového ihriska, avšak s celodenným tieňom, veľmi milí ľudia a super organizácia. Ráno sme vyrazili s Leoničkom ku Dunajskej strede. Po mnohých búrkach a veľmi špatnom počasí, nebol veľmi dobrým reprezentatívnym jedincom plemena, pretože zo zásady spal vonku na blate a daždi, no pár minút so správnou kozmetikou a kefou a vykúzlili sme krásne upravený vzhľad. Do kruhu sme nastúpili síce sami, no v predchádzajúcich plemenách padali aj známky "dobrý" či "veľmi dobrý". Pán rozhodca Leona prehmatal a nechal behať jedno kolečko a tam a späť. Ohodnotil ho ako jedinca, predvedeného v triede šampiónov, ktorý je v tejto triede zaslúžene. Doprial by mu väčší hrudník, no vyzdvihol výborný pohyb, ktorý je dôležitý pre pracovné plemeno. Leono sa predviedol krásne aj v pohybe a tak sme odchádzali s Oblastným víťazom!

29.07.2016 - Moja zábudlivosť nadobudla nový rozmer :D Takmer som premeškala výstavu, na ktorú sme prihlásení už niekoľko týždňov a na ktorú sa veľmi teším... ZAJTRA, teda v sobotu a nie v nedeľu (ako som bola skalopevne presvedčená) ideme s Leoničkom rekreačne na Povodu, oblastnú výstavu, ktorú som si minulý rok zamilovala. Skvelá atmosféra!!!

25.07.2016 - Návšteva záujemcov o Baruška z Čiech dopadla nad očakávania a Baro zareagoval tak, ako ešte nikdy. Prebehla iskra a vypadá to, že možno náš malý "nešťastník" našiel domov.

24.07.2016 - Zajtra sa majú prísť pozrieť na Baleriona ďalší záujemcovia. Ďakujeme všetkým, čo o neho prejavili záujem, spustila sa veľká vlna telefonátov a žiadostí. Veríme, že v tom množstve, nájdeme tých pravých majiteľov.

23.07.2016 - Caleb sa po ceste do nového domova zastavil aj unás. Ďalší skvelý psík z vrhu C, ktorý bude mať skvelú rodinku. A ďalší, čo bude bývať relatívne blízko nás.

19.07.2016 - Dnes odišiel Convel, alias Berry do nového domova. Po dlhej prechádzke a ceste zaspal na niekoľko hodín ako drevo :D Tak majiteľom želám, nech im robí len samú radosť. Fotky u nás na FB.

16.07.2016 - V piatok odišiel šťastlivo Cor Fortis, ktorý sa doma bude volať Amon a bude bývať v Poľsku. Majitelia sú nadšení, privítal ich úplne krásne. V sobotu ráno potom odišiel Casshern, teda Baxík, ktorý bude bývať neďaleko nás. Po ceste domov sa majitelia zastavili u nás a musím povedať, bude to krásny pes, už teraz je!!! Dnes sa na žltého príde pozrieť budúci majiteľ a tmavomodrý možno už tiež spoznal majiteľku. O týždeň odchádza Casshera... Detičky sa rozchádzajú, verím, že sa nevideli naposledy.

15.07.2016 - Fotky šteniatok po odbere, z nových domovov na našom FACEBOOKU. Vypadá to, že všetky šteniatka z vrhu C majú majiteľov, aspoň predbežných. Každopádne stále hľadáme domov pre Baleriona!

14.07.2016 - Prvá z dvoch sučiek je už na ceste domov. Bude bývať, čo by kameňom dohodil pri nás, pri Nitre. Cloris Loris bude domácky Mia. Tešíme sa, že sa budeme vídavať často :)

13.07.2016 - Tento týždeň odchádzajú ďalšie tri šteniatka. Cor Fortis do Poľska, Cloris Loris ku Nitre a Casshern pri Šurany. Casshera by mala ísť tiež do týždňa k novej rodine. Caleb odchádza približne o dva týždne. Na predaj ešte jeden psík.

09.07.2016 - Dnešný deň praská vo švíkoch, čo sa noviniek týka.

V prvom rade, zvod mladých a bonitácia Cabaj-Čápor, rozhodca RNDr. Soňa Bognárová:

zvod mladých Baharak Bor - Veľmi nádejný! 6 mesačný pes, plnochrupý, oba semenníky, typická hlava, svetlé správne uložené oko, správne uhlené končatiny, mierne prestavaný, typický pohyb, dobrá povaha

bonitácia Angstroom Aki - As60 E1 Og P3 Xv54,17 Xf 106,67 Xh 0,667 SK - chovná sučka!!! S vynikajúcou povahou!!!

V tento deň nás na ceste domov prišiel pozrieť Conall, ktorý bude bývať v Čechách. Taktiež odišiel do nového domova Caritas a tiež do Čiech, ku Prahe. Na zvode bol aj Leoničko, skúsiť zadržanie a meranie. Išlo mu to fantasticky a je jasné, že v zime ideme na bonitáciu aj s ním.

07.07.2016 - Priatelia, ďakujem za prejavený záujem o zvod mladých a bonitáciu v Cabaji-Čápore, pri Nitre, veľmi ma teší, že všetka tá námaha stála za to. Pani rozhodkyňa Soňa Bognárová bude posudzovať 15 prihlásených šteniatok na zvode mladých a bude bonitovať 12 psov. Ostatných radi privítame, aby ste videli, ako skúška dospelosti vypadá. Prídite kľudne aj so psíkmi, no nezabúdajte na bezpečnosť - vodítko a prevencia! Akcia je verejná, počasie by malo byť skvelé, pod oblakom a 27°C. K dispozícii kopa tieňa, reštaurácia s ľudovými cenami a výborným jedlom a pitím, preliezačky pre deti,... Za nás príde Baharak a Angstroom. Začíname o 09.00!!! Tešíme sa na vás!

06.07.2016 - Neuveriteľné, ale už sa to blíži. V sobotu odchádzajú dvaja chlapci z vrhu "C" do nových domovov. A obaja do Českej republiky. Biely psík Conall sa bude volať Arwe a bude bývať v Lučanoch nad Nisou a červený psík Caritas bude pri Prahe. Conall by sa so svojou rodinkou mal zastaviť za nami v Nitre, pozrieť na chvíľočku na bonitácii.

05.07.2016 - Brožúrky a návod ako so šteniatkom pracovať už čakajú pripravené na nových majiteľov :)

04.07.2016 - Rodokmene sú na ceste na Poľovnícky zväz a už len zostáva počkať, kým sa vrátia.

28.06.2016 - Všetci krpci "C" sú čipovaní!!! Ideme posielať žiadosť o zápis do plemennej knihy a budeme čakať na rodokmene.

26.06.2016 - Kto hľadá špičkového jedinca na výstavy a do chovu, mal by si pozrieť našu ponuku voľných šteniatok z aktuálneho vrhu "C". Uvoľnili sa nám rezervácie. Šteniatka sú už teraz krásne (asi ako všetky), ale majú všetky predpoklady na najvyššie priečky na výstavách a tiež do chovu. Zaujímavá krv, krásny vlčí vzhľad. Psíkovia majú oba semenníky zostúpené. Odber šteniatok je približne o dva týždne, čiže ideálny čas cez leto na socializáciu a prípravu na dospelácky život. Ak máte záujem o ukážkové šteniatko, neváhajte nás kontaktovať!

25.06.2016 - Šteniatka "C" absolvovali úspešne kontrolu vrhu. Všetko je v najlepšom poriadku. Všetci psíčkovia majú semenníky zostúpené. Teraz sa môžeme ísť čipovať :)

24.06.2016 - Dnes na svetovej výstave psov v Moskve nastúpia do kruhu dvaja Nerovi potomkovia (Gunner Malý Bysterec)

Trieda stredná: Rita Escarabajo Sabio Atropa Bella Donna (K-Lee x Gunner)
Trieda otvorená: Bady od Našej Vlčice (Agira x Gunner)
Výsledok doplním. Držíme s Neruškom place!!!

23.06.2016 - Všetkých fanúšikov ČsV pozývam na zvod mladých a bonitáciu, ktorá sa bude konať pri Nitre! Ide o verejnú akciu!

Miesto a termín konania Cabaj Čápor (pri Nitre), Salaš Cabaj Čápor, 09.07.2016 o 09:00
Prihlasovanie online končí 06.07.2016 (klik pre link na prihláškový formulár pre tých, ktorý chcú zvod a bonitáciu absolvovať)
Posudzovateľ: RNDr.Soňa Bognárová (považovaná za najlepšieho a najviac rešpektovaného rozhodcu pre exteriér ČsV súčasnosti!)
Zvodu mladých sa môžu zúčastniť jedince staršie ako 3 mesiace. Bonitácie sa môžu zúčastniť suky, ktoré majú v deň bonitácie minimálne 18 mesiacov a psy, ktoré majú v deň bonitácie minimálne 24 mesiacov. Poplatky pre člena: zvod mladých 5,- €, bonitácia 7,- € Poplatky pre nečlena: zvod mladých 15,- €, bonitácia 21,- €
Miesto konania je Salaš Cabaj Čápor (pri Nitre).  5min od zjazdu z diaľnice, veľká trávnatá plocha s miestom na meranie a aj povahy, stromy, kde je možné uviazať psy, pitná voda hneď vedľa miesta merania, možnosť schladiť psa (aj seba :)), v prípade dažďa veľká krytá hala,
ubytovanie možné bez psov, v areály výborná reštaurácia, s ľudovými cenami a výborným jedlom - otvorená od 11:00, veľké parkovisko, WC, detské ihrisko, stánok so špičkovým krmivom - Timber wolf (poradenstvo a odborné rady ohľadom kŕmenia granulami).
Veľmi sa na vás tešíme. Prídite s nami stráviť príjemný deň v spoločnosti skvelých ľudí, akcia je verejná! Keďže je objekt vedľa cesty, psy musia byť stále na vodítku! KLIK pre zväčšenie obrázku.

22.06.2016 - K mojim narodeninám najkrajší darček - fotky a správy z USA o našej malej Betalgei. Arika sa má výborne, spáva v posteli, deti ju milujú, chodievajú s ňou na dlhé prechádzky. Veľmi sa teším, že aj princezná za veľkou mlákou sa má výborne, rovnako ako jej brat Bighan, ktorý má aktívny život a kopu plánov pred sebou.

18.06.2016 - Boli sme pozrieť na "C" šteniatka. Sú prekrásne, výborné povahy. Prvé návštevy nových majiteľov už majú niektoré šteniatka za sebou :)

Na prvom obrázku zelený psík, Casshern. Zostáva na Slovensku.

Na fotkách v prvom riadku, zľava je bledomodrý Cor Fortis, ktorý pôjde do Poľska.

Žltý psík Caleb ešte nemá 100% rezerváciu.

Biely psík Conall, najväčší huňatý, výbornej, kľudnej povahy je predbežne rezervovaný pre Slovensko.

V druhom riadku je tmavomodrý psík Convel, ktorému majiteľa ešte hľadáme.

Vpravo je potom prvá z dvoch sučiek, Cloris Loris, ktorá bude bývať pri Nitre.

V poslednom riadku druhá sučka Casshera, fialová, ktorá je rezervovaná pre Slovensko.

Na a na koniec červený psík Caritas, ktorý by mal žiť pri Prahe, v Českej republike.

 

15.06.2016 - Konečne som späť z ciest a môžem sa venovať všetkým updatom. Pripravujeme veľa super akcií a asi najhlavnejšia teraz je Bonitácia a zvod mladých v Nitre 09.07.2016, ktorú bude posudzovať RNDr.Soňa Bognárová, špecialista na plemeno. Za nás by mala prísť na bonitáciu Angstroom a ak sa podarí na zvod zlákať Baharak a Barakka.

14.06.2016 - Už pred výstavou v Nitre boli Janka a Robko, majitelia rodičov vrhu "B" v Českej republike pre nášho Baleriona. Baruško totiž nezapadol do rodiny a zmenil povahu a správanie. Akonáhle sa však dostal ku nám, povaha sa zmenila opäť a je z neho super vyrovnané šteniatko. Ďakujem Janke a Robkovi za ochotu, Baro zostáva u nich, kým nenájde skutočne dobrý domov, kde bude spokojný.

13.06.2016 - Všetky šteniatka z vrhu "C" sú aspoň na teraz predbežne rezervované. Ak máte záujem o šteniatko od nás, môžete ma kontaktovať, na tento rok plánujeme ešte min. jeden vrh.

12.06.2016 - Šteniatka boli odčervené a veterinárne skontrolované. Všetko je v najlepšom poriadku :)

11.06.2016 - Na Grand prix Nitra získal Amarok Saint Barbarons - Výborný 1, CAC, CACIB, BOB, a titul Grand Prix Slovakia winner 2016. Leoničko získal svoj 13ty BOB a začal zbierať CAC na titul Slovenský výstavný šampión.

Po včerajšku som mala náladu pod bodom mrazu a najradšej by som z celej výstavy zdrhla od hanby... Leono bol nervózny a ja tiež. Do kruhu sme nastupovali pod tlakom, i keď pán rozhodca vypadal milo a skutočne som sa nemala čoho báť. Na moje prekvapenie sa celkom dobre predviedol a svoj CAC si vybehal. O CACIB sme šli s ďalšími dvoma psami, ktorých sme porazili a ja som nestihla veriť vlastným očiam. Leonko sa nenechal prosiť a v záverečnom boji o titul najvyšší ma nenechal v štichu a porazil aj sučku, mimochodom veľmi peknú a získal svoj ďalší BOB!!!

10.06.2016 - Rýchle zhrnutie Svetovej výstavy národných plemien v Nitre.
Barakka - Veľmi nádejná 2, Baharak - Veľmi nádejný 4, Angstroom - Veľmi dobrá (splnila ďalšiu podmienku chovnosti!!!), Akia - Veľmi dobrá.
Ďakujem majiteľom za pevné nervy a prezentáciu, boli ste všetci skvelí a patrí vám veľká vďaka ♥♥

Amarok Saint Barbarons na Národnej výstave v Nitre - Výborný 2, res.CAC (vlastnou vinou, tak mu treba)

Jedno veľké fiasko a ani sa mi nechce o tom písať. Prišli sme, Leono bol totálne mimo, vôbec neposlúchal, nepredvádzal sa a keby to nespraví, má vo vrecku CAC... Ale keďže sa správal ako fagan, prišiel pán rozhodca a hovorí mi "bohužiaľ, nemôžem, dnes res.CAC". Tak mu treba, tak treba mne... Nevychovaný spratek prišiel o titul vlastnou a mojou vinou... Koniec príbehu...


08.06.2016 - Už zajtra nás môžete stretnúť do cca 13tej na výstavisku Agrokomplex v Nitre. Budeme v stánku SKJ, v časti KCHČSV SR aj s klubovými predmetmi na predaj, s našimi psíkmi a tiež s našimi nálepkami a tričkami. Prídite nás pozrieť :)

07.06.2016 - Nemáte program na víkend? Príďte do Nitry na Agrokomplex!
09.06.2016 (štvrtok) od 09:00 do 18:00 - výstava Poľovníctvo a príroda. V pavilóne "A" bude mať svoj stánok aj "náš" klub a aj všetky Slovenské národné plemená! Preto vás tam srdečne pozývam, budeme tam aj my. V stánku bude možné zakúpiť si klubové tričká a podobne. Za nás tam bude Kiuška a malá Barakka. Poobede vĺčikovia z ChS Miracle Mia. Táto výstava pokračuje počas celého víkendu.
10.06.2016 (piatok) od 13:00 do cca 17:30 - Najväčšia udalosť roka pre ČsV! Svetová špeciálna výstava Slovenských národných plemien s prihlásenými viac ako 170 jedincami ČsV!!! Opäť sa vidímetentokrát pri výstavnom kruhu aza našu ChS tam uvidíte v kruhu Akiu Tawy, z odchovov Angstroom, Aurorrox, Barakka, Baharak, možno Briseis. Mal by prísť otec vrhu B - Akum. Počas tohto dňa sa koná aj národná výstava, na ktorú je prihlásený zase náš Amarok.
11.06.2016 (sobota) od 09:30 - Medzinárodná výstava psov, opäť veľké množstvo ČsV. Vystavujeme tento deň len Amaroka.
12.06.2016 (nedeľa) od 09:30 - Medzinárodná výstava psov. Bohužiaľ, my tu v tento deň nebudeme

05.06.2016 - Boli sme pozrieť miminká "C". V skratke musím povedať, že každé jedno šteniatko má niečo do seba, prečo je výnimočné a krásne! Všetky vypadajú úžasne, farby skôr na Baxtera. Sučky sú veľmi vyrovnané, obe veľmi veľké. Psíky majú mierne rozdiely. Biely je riadne chlpatý a bledší. Ostatní sú tmaví, javiaci sa ako otec. Osobne mi najviac lahodí zelený, tmavomodrý a žltý. Ale priskoro hodnotiť.

Teplota vonku Teplota v aute
24°C 48°C
25°C 50,5°C
27°C 59°C
32°C 61,5°C
34°C 63°C

31.05.2016 - Pôvodne som chcela napísať siahodlhý článok o tom, ako je dôležité nenechávať psy a ani deti v aute, keď je takto teplo... ale... stačí krátko a výstižne. Opäť sa stala tragédia a doplatilo na to niekoľko psov naraz...
PROSÍM, je VEĽMI teplo, NENECHÁVAJTE svoje psy v autách!!! Ani na 5 min, ani na skok do obchodu... Pootvorené okno nepomáha!!!

Videla som psa, ktorý sa doslova uvaril v aute a aj jeho umieranie a skutočne, neželám to nikomu vidieť a zažiť... Nebol môj, ale zanechalo to vo mne fakt rázny prístup k ponechaniu psov v autách, keď je teplo...
30.05.2016 - Stránky trochu viaznu, čo do článkov a zaujímavostí. Väčšinu voľného času trávime totiž prácou na domčeku, konkrétne obkladáme "grooming room" - teda miestnosť, kde budeme upravovať psíky, kde budú poháre a medaile a podobné záležitosti. K finále je ďaleko, no už teraz sa veľmi teším :)

28.05.2016 - Šteniatka mali návštevu. Hlavne jedna slečna. Tobrok Cloris Loris Yel, alias Mia, spoznala svoju novú rodinku! :)

27.05.2016 - Dnes boli šteniatka z vrhu "C" prvýkrát odčervené. A prekvapenie, baby sú najťažšie :D Voľní sú ešte psíčkovia.

26.05.2016 - Dnes je to 58 rokov... V roku 1957 sa v chovateľskej stanici "z Pohraniční stráže" pri prvom háraní nepodarilo vlčicu Britu nakryť – vlčica sa schovala a nebolo možné vystihnúť dobu hárania. V 1958 sa vlčica hárala a bol k nej pustený prvý pes kľudnej povahy, ktorý bol pred tým 4 týždne ustajnený vedľa jej kotca. Vlčica na psa zaútočila a vytrhla mu kus kože z boku. Potom bol k vlčici priamo pustený agresívnejší pes Cézar z Brězového háje (NO). Keď sa ho snažila napadnúť, pes sa bránil, chytil ju za krk a pár krát s ňou zatrepal. Správanie vlčice sa zmenilo a nechala sa nakryť. Na 63tí deň, 26.05.1958 v noci, porodila vlčica 5 šteniat (1 pes a 4 sučky) – Bren, Brita, Bona, Bety, Bessy.

23.05.2016 - Bola aktualizovaná celá časť o šteniatku vlčiaka. Opäť čakáme prírastok do našej rodiny majiteľov a aj vám, ktorí ešte len o šteniatku uvažujete, môže pomôcť časť o tom, ako sa šteniatko správa, čo potrebuje a v konečnom dôsledku, či to pre vás to pravé orechové :)

19.05.2016 - Náš Gunner Malý Bysterec bude mať tento rok opäť šancu byť otcom. Verím a dúfam, že sa to podarí. Skutočne by som si šteniatka priala! Aj keď už nie je mlaďoch, dostal šancu a to ma neskutočne teší.
Gunner Malý Bysterec x Connie Vlčí tlapka - jeseň 2016, odchov ChS Malý Bysterec, pričom z tohto vrhu, ak sa šteniatka narodia, plánujeme jednu sučku aj pre nás. O to viac si prajem, aby to vyšlo. Ak nevyjde už ani jeden vrh, Neruško už nebude pravdepodobne plodný a tak ho na krytie už nebudeme ponúkať.
 

18.05.2016 - Voľných máme už len dvoch psíčkov! Hľadám ľudí, ktorým by nevadilo (aj s našou pomocou) so psíkom splniť podmienky chovnosti. So všetkým poradíme a pomôžeme. Nezaväzuje to majiteľov k výstavách ani podobným povinnostiam.

17.05.2016 - Šteniatka a aj Yelka sú v poriadku! Sú to krásni černoškovia! Teším sa, až vyrastú a prejavia sa ich farbičky. Voľní sú psíkovia. V prípade záujmu nás aj nezáväzne kontaktujte. Hľadáme stály domov, záleží nám na pohode psíkov a majiteľov. Nepredávame šteniatka do bytu a v žiadnom prípade bez PP! Hľadáme aktívnych majiteľov, ktorí majú čas venovať sa psíkovi a rozvíjať jeho povahu celý život, nie len pár dní. Ak potrebujete poradiť a vysvetliť povahu ČsV, radi vás stretneme osobne, prípadne telefonicky vysvetlíme. Všetky aktuálne fotky šteniatok cez obrázok vľavo alebo na našom Facebooku.

14.05.2016 - Máme šteniatka! Dokopy sa narodilo 8 šteniatok. Yelka je v poriadku a aj šteniatka. Vypadá to na krásne vyrovnaný vrh. No necháme sa prekvapiť, čo prinesú ďalšie dni.

Sučky:

Tobrok Casshera Yel
Tobrok Cloris Loris Yel
Psy:
Tobrok Casshern Yel
Tobrok Convel Yel
Tobrok Cor Fortis Yel
Tobrok Caritas Yel
Tobrok Conal Yel
Tobrok Caleb Yel

13.05.2016 - Je to tu! Po prebdenej noci sa ráno o 09:15 narodil prvý psík z vrhu "C". O dve hodiny neskôr prvá sučka. Pôrod pokračoval do večera. Dokopy máme 8 šteniatok, 2 sučky a 6 psíkov.

PRIJÍMAME REZERVÁCIE NA PSÍKOV! HĽADÁM AKTÍVNEHO MAJITEĽA PRE NAJLEPŠIU SUČKU A PSÍKA!

11.05.2016 - Každou chvíľkou očakávame pôrod Yelky. Už sa utiahla do súkromia, bruško je na prasknutie, tak uvidíme :)

08.05.2016 - Medzinárodná výstava v Lučenci dnes opačné garde ako včera Amarok Saint Barbarons s pekným posudkom výborný 1, CAC, CACIB, BOS! ale hlavne ukončený GRAND ŠAMPIÓN SLOVENSKA v 2 rokoch! Plány do budúcnosti? Bonitácia a teda uchovnenie!

Grand šampión Slovenska! Áno, to sa nám podarilo dnes. Posledný potrebný titul CAC v triede šampiónov pre Leonička znamenal, že sme to zvládli. Všetko ostatné bolo nepodstatné, aj keď sme sa radovali z CACIB a nakoniec aj z BOS, predsa len, ten CAC nás dnes tešil omnoho viac. Z Lučenca sme odchádzali nadšení a plní emócií a posunulo nás to ďalej v snažení sa o ďalšie tituly šampiónov Slovenska. Záver v Lučenci bol preto skvelý a o rok sa isto vidíme znova.

07.05.2016 - Národná výstava v Lučenci skončila pre Leona (Amarok Saint Barbarons) veľmi dobre. S krááásnym posudkom si vybehal v triede šampiónov Výborný 1, CAC, Víťaz Slovenska a nakoniec aj BOB! Máme druhý potrebný CAC na Grand šampióna Slovenska!

Výstavu v Lučenci mám veľmi rada, máme vždy skvelé ubytko so skvelou reštikou a preto je nálada vždy pozitívna. Výstava je v mestskom parku a preto riziko dažďa vždy berieme do úvahy. No tento rok opäť, nádherne svietilo slniečko. Túto pozitívnu atmosféru sme asi preniesli aj na Leona, pretože sa predviedol ako profík a vybehal nie len CAC ale aj Víťaza Slovenska - teda najlepšieho psa a nakoniec aj najlepšieho z plemena, teda BOB!!! Radosť bola enormná, s nadšením sme na izbe v hoteli oslávili ďalšie víťazstvo.
Už len jeden CAC chýba do vytúženého šampionátu.

06.05.2016 - Vyrážame smer Lučenec a náš výstavný maratón, snáď úspešný, aby sme dokončili Grand Šampióna Slovenska.

05.05.2016 - Dnes odišiel posledný z našich 7 statočných. Balerion, ktorý bude domácky Briann, bude žiť v Českej republike, ale nie tak ďaleko, aby sme ho nevedeli ísť pozrieť. Už teraz sa veľmi tešíme. Rodinku bude mať úžasnú, tak držme palce, aby to vyšlo. týmto sú všetky šteniatka z vrhu "B" v nových rodinách.

04.05.2016 - Yelka je v poriadku a miminká tiež. Budúci týždeň je termín pôrodu a my sme už skutočne netrpezliví. Predbežne máme rezervovaných 3 psíkov a 2 sučky.

03.05.2016 - Cez víkend nás môžete stretnúť na výstave v Lučenci, kde sa pokúsime s Leonom vybehať Grand Šampióna Slovenska.

02.05.2016 - Pomaly ale isto začíname hľadať majiteľov pre naše "C"čka. Všetko vypadá dobre, Yelka má zdravý apetít a naberá rozmery veľkej maminy. Hľadám niekoho ako majiteľa najlepšej sučky a psíka z vrhu, ktorí s nami budú spolupracovať, resp. budú nás reprezentovať.

01.05.2016 - Boli sme pozrieť Leonovu sestru Athéne a neskôr aj mamu Chile, ktorá získala svoj ďalší titul Klubový šampión. My sme si prevzali pohár za "Psa roka klubu SHK - 1.miesto", ktorý nám priniesli Danka a Mišo (Leonkovi chovatelia) z výstavy, kým my sme behali po Rumunsku.

30.04.2016 - Prvé správy z nových domovov sú pozitívne. Bighan vo veľkom pomáha na záhrade a už má nového kamaráta, boxera. Betalgea zapadla do rodiny a tiež nám posielajú fotky. Sme radi, že sa detičky majú dobre. Boli to veľké stresy, ale zdá sa, že to stálo za to.

29.04.2016 - Šteniatka šťastlivo dorazili! Dostala som hneď ráno email, kde boli krásne slová novej majiteľky Bighana. Chlapček veselo vybehol z prepravky, všetkých privítal, pomohol osmeliť sa svojej sestre Betalgei. Aj napriek 9 hodinovému letu ich ešte čakala cesta do nových domov, no zvládli to perfektne!

28.04.2016 - Ráno nastala tá chvíľa a dostali sme fotky z letiska, ako šteniatka posledný krát venčia a nakladajú do lietadla. 4,5 mesiaca s nami boli a teraz už definitívne odchádzajú... Trhá to srdce, ale veríme, že sa budú mať dobre. Čakáme netrpezlivo na prvé správy o prílete!

Zároveň dnes oslavuje narodeniny náš najmladší člen svorky, Leoničko. Dnes má totiž 2 roky ♥

27.04.2016 - Dnes prišli pre Betalgeu a Bighana z prepravnej spoločnosti a vo večerných hodinách už definitívne vyleteli z rodného hniezda. Ešte pred tým však využili posledné chvíľky spolu a pobehali si vonku po blate :) Vypadali ako prasiatka a tak dostali ešte posledný kúpeľ pred odletom. Zostalo však ticho a aj keď ešte Baro (Balerion) zostáva do budúceho týždňa, akosi zostalo v dome prázdno. Najmenšia sučka, ktorá sa bude volať Arika už nie je tak maličká a Bighan, ktorému museli vymeniť klietku za väčšiu nás teda riadne potrápili, export veru nie je tak ľahký, ako to vypadá a zažili sme toho skutočne priveľa. Nie len dobrého, no hlavne stresov. Verím, že budú mať šťastný prílet do New Yorku a privítajú sa so svojimi novými rodinami a všetko bude v poriadku.

26.04.2016 - Balerion si našiel nový domov! Zajtra letia Betalgea a Bighan za veľkú mláku. Budú nám chýbať.

25.04.2016 - Doplnená galéria o fotky z Rumunska a sobotňajšieho behu SVP v Šamoríne

24.04.2016 - Yelka sa guľatí a jej bruško je neskutočne krásne. Je to skvelá mamina už teraz ♥

23.04.2016 - Naše šikovné dievčatko so svojou skvelou majiteľkou dnes absolvovali SVP1. Tobrok Angsroom Aki zabehla beh na 40km za 3:23 so známkou veľmi dobrá. GRATULUJEM a ĎAKUJEM!!!

22.04.2016 - Na zajtra pripravené všetky darčeky pre účastníkov behu. Prihlásený krásny počet 29 psov (max. je 30) a z toho jeden prihlásený na 100km!

21.04.2016 - Dozvedela som sa dosť špatným spôsobom, že Balerion Bor nebude prevzatý novým majiteľom a tak zostal doma, je voľný a na predaj. Má kompletné očkovania, aj proti besnote, má 4 mesiace, otvorenú a komunikatívnu povahu, vhodnú do rodiny, ako parťák alebo pre aktívneho človeka aj na výcvik. Výstavy alebo uchovnenie nevyžadujem, ale veľmi privítam.

20.04.2016 - Dnes čakali nášho Leona povinné očkovania. Pri tejto príležitosti sme ho aj prevádžili. V 19 mesiacoch vážil 35kg a teraz, krátko pred 24tým mesiacom váži 39kg :)

19.04.2016 - V sobotu sa chystáme na SVP do Šamorína, podporiť našu Angstroom v behu. So sebou beriem Amaroka. Kto nás chce stretnúť, akcia je verejne prístupná!

17.04.2016 - Posledný deň v Satu Mare sme zakončili s prekvapením v podobe ďalšieho šampionátu. Amarok Saint Barbarons v triede šampiónov získal:

Championship show Satu Mare - Výborný 1, CAC, CACIB, BOB Týmto získal GrandŠampióna Rumunska!

Výstava v Rumunsku začala totálnym poblúdením v meste, ale našťastie nás prekvapila veľká ochota tunajších, ktorí nám veľmi pomohli. Najprv podľa telefónneho čísla zavolali organizátorom a potom nás dokonca "eskortovali" na aute na miesto výstavy. Tá sa totiž konala na adrese, ktorú naša navigácia nepoznala a na starom futbalovom ihrisku, ktoré ani niektorí tunajší obyvatelia nepoznali. Našťastie sme išli dostatočne skoro, takže nás zdržanie netrápilo.

Po príchode na ihrisko nás čakala krásna atmosféra, taká "domáca", i keď som nečakala toľko policajtov, ale aspoň som sa cítila bezpečne :) Parkovalo sa blízko pri kruhoch, všade rozvoniavalo grilované mäso, ľudia sa usmievali, žiadne závistlivé pohľady spoza kruhu a ani ohováranie. Každý si hľadel svojho a nebolo čo vytknúť. Kruhy boli min. z polovice každý krytý pevnou konštrukciou, takže aj keď trochu pofukovalo, nemuseli sme sa báť, že to na nás spadne. Okolo kruhov pekné drevené plotíky, žiadne pásky, ale ozdoby a kvetiny. Na to, čo som si myslela, že nás tu čaká a to, že je to výstava vonku na ihrisku, som bola milo prekvapená.

Na rad sme prišli v podstate na čas, posudzovalo sa svižne, ale ako som sledovala, aj odborne a rozhodca sa nebál zadať horšiu známku alebo aj keď bol pes sám, nezadať titul, najmä kvôli povahám - a aj za plachosť!

Keďže sme boli sami v plemene, išli sme s veľkou nádejou do kruhu, po predvedení dvoch kolečiek, bez prezretia zubov a varlát, bez osahania rozhodca začal rozprávať v maďarčine. Toto bol jediný mínus - nemali tlmočníka a ani nikto zo zapisovateľov nevedel ani ceknúť anglicky, či nemecky (keď sme hľadali cestu na výstavisko, každý opýtaný vedel min.jeden z týchto jazykov!!!), veľmi ma sklamalo, že ani jeden z personálu nevedel preložiť pre vystavovateľov posudok. Krkolomne som vyrozumela len jemnejšie modelovanú hlavu a že potrebuje dorobiť. Napriek tomu sme skončili Výborný 1, CAC, Národný víťaz, Najlepší pes, BOB. Do výberu záverečiek sme sa nedostali, pretože tu sa "nosia" plemená Cane Corso a spol. Na ostatné psy sa absolútne nepozerá. Nevadí. Tešíme sa aj tak.

 

16.04.2016 - Prvý deň nášho pôsobenia v Rumunsku sa skončil úspešne. Amarok Saint Barbarons v triede šampiónov získal:

National show Satu Mare, Rumunsko - Výborný 1, CAC, Národný víťaz, Najlepší pes, BOB

International show Satu Mare, Rumunsko - Výborný 1, CAC, CACIB, BOB Týmto získal šampióna Rumunska!

Dnes sme si mohli krásne pospať, keďže výstava začínala až o desiatej a my sme boli medzi poslednými aj tak. V pohode a kľude sme prišli na výstavisko, kde sa už posudzovalo. Dnes chvala bohu nepieklo priame slnko, no i tak 31°C a už včera nás trochu "chytilo". Preto sme sa s Leonom schovávali v aute, kým sme nemali ísť do kruhu. Pán rozhodca dnes sledoval najmä uhlenia. Veľmi vychválil suché pysky Leona, pretože povedal, že to je častý problém. Páčila sa mu aj hlava, pálenie, chvost, povedal, že uhlenie predných nôh by mohlo byť lepšie a vzadu má Leon zbiehavý pohyb. Evidentne vedel, čo hodnotí a mne sa veľmi páčilo, že si Leona veľmi dôkladne osahal. Aj napriek tomu sme však dostali Výborný 1, CAC, CACIB, BOB a týmto sme ukončili Grand šampióna Rumunska! Sme nadmieru spokojní!
Na záver nášho pôsobenia v tejto krajine, malé zhodnotenie, rovnako ako Ukrajinu, musím zhodnotiť aj Rumunsko. Cesty výborné, chvíľka čakania na hraniciach, no nič vážne. Ubytovanie a pohostinstvo ľudí vynikajúce, všetci vedeli ak nie anglicky, tak nemecky. To bolo skvelé a veľmi nápomocné. Výstavisko sa nám hľadalo kúsok ťažšie, ale vlastnou vinou. Páčila sa mi SBS-ka a polícia na výstave, ktorá hliadkovala po celom objekte, veľmi pekne usporiadané kruhy, ozdobené, vytvorený tieň pre psy a ľudí, koľko to šlo. Výborné jedlo, príjemní ľudia, ceny ako na Slovensku, kúsok možno nižšie. Výstava zorganizovaná super, rýchle vybavenie na príjme a aj na sekretariáte so šampionátmi. Za mňa veľká spokojnosť. Jediné mínus hodnotím, že v kruhu nebol tlmočník alebo personál, ktorý by vedel anglicky alebo nemecky. Hovorili len rumunsky a maďarsky. Ale to nie je nič strašné. Za nás len veľké odporúčanie. My sme tu vybehali čo sa dalo a čo sme chceli, už sa sem nevrátime, nemáme dôvod. Ďalšia krajina za nami, teraz pôjdeme smerom na sever :)

 

Druhá výstava v sobotu začínala poobede a to sme už boli medzičasom späť na hoteli, kde sme si trochu oddýchli. Posudzovanie bolo celkom svižné a príjemné. Už si Leona pán rozhodca ošahal, nechal nás behať jedno kolečko a udelil nám titul najvyšší a to Výborný 1, CAC, CACIB, BOB a týmto sme ukončili šampióna Rumunska! Musím povedať, že som šťastná, pretože opäť sa potvrdilo, že sa tituly nezadávajú každému, v plemenách, čo išli pred nami to bolo znovu vidieť a opäť sa nebál p.rozhodca dať aj horšiu známku, či len výbornú bez titulu kvôli povahe. CACIBOM z Rumunska už máme splnenú podmienku na Interšampióna a to je CACIB z 3 krajín. Ešte potrebujeme jeden na zimnej Nitre a neskôr, aby sme splnili poslednú podmienku a to je rok a jeden deň medzi prvým a posledným CACIBom.

 

14.04.2016 - Balíme a odchádzame, smer Rumunsko - Satu Mare. Naše výsledky a zážitky budú až do utorka len na Facebooku. Stačí klik na ikonku na ľavej strane.

13.04.2016 - Keďže sa mnohí pýtajú na stav Yelky a šteniatka "C", tak zverejníme, že gravidita je potvrdená a Yelka čaká peknú nádielku miminiek. Avšak stále zostávame v napätí, do pôrodu je ďaleko a uvidíme, čo povie na to príroda.

07.04.2016 - Už o týždeň cestujeme za ďalším dobrodružstvom :) A tento krát je destináciou Rumunsko, kde by sme radi získali ďalší CACIB, potrebný na Interšampióna, teda C.I.E. Výstavy sú opäť tri za víkend, v sobotu CAC a CACIB a v nedeľu jedna CACIB výstava. Pomaly, ale isto dávame dokopy cestovné plány a "výbavičku".

03.04.2016 - Posledný deň výstavného maratónu Amarok Saint Barbarons v triede šampiónov - Výborný 1, CAC, CACIB, BOB! a zahájil tak Grand šampióna Slovenska.

Hoci dnešný deň mal byť veľmi rýchlo za nami, bol práveže až príliš dlhý. Začalo to len Výborný 1 bez titulu pre Leonovho brata, potom Veľmi dobrý v triede otvorenej, kde bol pes tiež sám... Na moje prekvapenie, do našej triedy nenastúpil ani jeden z dvoch psov, čo boli včera. Vzdali sa účasti! A tak sme boli v triede sami, čo však tiež nebola taká výhra, keďže ako som videla v predchádzajúcich triedach, nebolo problém zadať aj psovi, čo je sám VD... Na moje prekvapenie, komentoval Leona p.rozhodca ako fracka nevychovaného (kvôli skákaniu v pohybe), no krásneho samca, ktorý je zaslúžene v šampiónoch. Dostali sme Výborný 1, CAC. Náš prvý CAC na Grandšampióna! V behu o CACIB sme šli len s jedným psom a to krásnym čiernym zo strednej. Prekvapilo ma, keď sme CACIB dostali my! Týmto sme mali zaistené, že BOB alebo BOS je náš!!! V sukách bola podobná situácia ako u samcov. Do behu o BOB sme nastúpili s Leonovou polosestrou Barb a sučkou plavej farby. Neuveriteľné sa stalo pravou a p.rozhodca prišiel ku nám s podaním ruky a výkrikom Best of Breed! Nemám slov! Neviem, či sme si to zaslúžili, ale máme to no... Hlavne som chcela ten CAC, ostatné je proste nepodstatné!

02.04.2016 - Dnes hviezdila juniorská časť rodiny Saint Barbarons na výstave v Nitre. Leonko v konkurencii dvoch dospelých statných plavých samcov (4 roky) obhájil výbornú ako najmladší v triede, avšak bez titulu, ale som veľmi rada, za prekrásny posudok! Amarok - trieda šampiónov - Výborný 3

Dnes nebol náš deň. Prvý krát na Slovensku sme nastúpili do triedy šampiónov a hneď s dvoma tak krásnymi samcami, plne vyvinutými. Síce sa Leon ako sólo predviedol pekne, no v spoločnom pohybe to tak super nebolo. Poradie bolo teda jasné aj tým, že Leon bol v triede najmladší a tak skončil ako Výborný 3. Avšak som spokojná, pretože posudok máme veľmi pekný a som vďačná za túto skúsenosť. V triede mladých sa predvádzal Leonov polobrat a polosestra, ktorí obaja dnes získali prvý Junior CAC a zahájili tak junior šampiónov. Veľmi im blahoželám!!! My sme unavení išli domov a snažili sme sa trochu oddychovať, keďže jeden deň výstav je dosť, dva je moc a tri, to je zaberák... Preto zajtrajšom musíme dáko prežiť a posnažiť sa získať CAC...

Druhou správou na dnes je, že sme spoznali nových majiteľov sučky Tara Kysucká hviezda (Jess spod Ďumbiera x Arimminum Prinz Drakon). Tí súhlasili s vrhom, zastrešeným našou chovateľskou stanicou. Tara má krásny exteriér a vyrovnanú povahu. Je možné, že vrh bude realizovaný už tento rok. Všetko má však čas a potrebné je, aby sa Tara udomácnila v novej rodine. Pred tým totiž pôsobila v chovateľskej stanici Tasha, kde odchovala dva vrhy "E" a "F", ktoré sú pekne vyrovnané. Preto je možné, že tento rok budeme mať ďalší vrh pod našou ChS. Tara žije pri Nitre.

01.04.2016 - Prvý deň výstavného maratónu v Nitre. Amarok Saint Barbarons, trieda junior šampiónov

Výborný 1, CAC, Junior Victory Winner a nakoniec aj TOP 9 zo skupiny FCI 2. Škoda, že do rozstrelov išlo len 8 najlepších. Opäť nám to, tak ako v Budapešti, ušlo len o chlp.

Šampión šampiónov bol pre mňa osobne veľkou métou a veľmi som túžila zažiť atmosféru tejto výstavy v Nitre. Aj keď sme už jednu takúto výstavu absolvovali v Maďarsku (kde sa zadával aj BOB, ktorého sme si priniesli domov :o)), táto výstava je trošku iná a som skutočne rada, že som sa jej mohla zúčastniť ako vystavovateľ. Tu sa však zadáva len CAC alebo CAJC a titul Victory winner. Nastúpili sme pre istotu len medzi juniorov, pretože na dospelákov je myslím ešte čas budúci rok :)

Moje nadšenie však dramaticky kleslo, keď som zbadala rozhodcu... p.Havelkovi sa Leon páči a nepáči veľmi zvláštnym spôsobom a skutočne je lotéria, či dnes áno alebo nie. O to viac som sklesla, keď som zbadala, že aj v nedeľu na CACIB Nitra posudzuje hovawartov... Ale tam ma to až tak netrápilo, keďže sme v konkurencii dvoch plavých obrovských psov a teda bez šance...

Preto nebolo prekvapením, že na túto výstavu som cestovala s náladou pod psa, aj keď bol Leon sám v triede, p.Havelka je proste nepredvídateľný a mohol mu dať kľudne VD... Pretože... pretože pred tým posudzuje XY plemien a "neprepne" zo štandardu plemena iného na plemeno hovawart...  Na výstavu sme prišli na čas ale zle sme si spočítali, koľko času uplynie, kým nastúpime a tak sme sa flákali. A flákali a zistili sme, že už sú posudzovaní dospelí hovawarti. Našťastie p.rozhodca bol zhovievavý a nechal nás nastúpiť. Dali sme si kolečko a tam sa späť. Vytknutý bol kratší chrbát a to, že by sme mali cvičiť držanie chvosta... Posnažíme sa. Každopádne sme dostlali Výborný 1, CAC a titul Junir Victory winner. Viac sa tu získať nedalo. Každopádne sme ale nastúpili aj to výberu finalistov a pri výbere som bola udivená, že nás stále nechával vo výbere. Z 26 juniorov sa vyberalo 8 a my sme, nanešťastie odišli ako 9ty :/ Tak nás to zase minulo skutočne tesne, tak ako v Budapešti, tu sme dosiahli teda TOP 9 BIG. Nevadí, som rada, že sa p.Havelkovi natoľko páčil, že nás nechal vo výbere tak dlho!

31.03.2016 - Na výstave piatok 01.04. - nedeľa 03.04.2016 v Nitre budem mať so sebou nálepky na predaj, s nápisom "Československý vlčiak" cena 2€. Tričká s nápisom budem mať tiež, prípadne na objednávku.

Hala M4, kruh 18 (sobota) a 17 (nedeľa). Oba dni sú to kruhy s hovawartmi.

Pripravujeme plnofarebné nálepky na auto!

29.03.2016 - Traja zámorskí vĺčkovia majú posledné dva týždne, potom letia k svojim majiteľom. Užívajú si krásne chvíle s rodičmi v Liptovských horách. Už sa to všetko kráti a pomaly musíme povedať zbohom :/ Verím, že budú robiť majiteľom radosť.

28.03.2016 - Takmer denne pridávame fotky našich "B" šteniatok na Rajče a na Facebook. Oba odkazy v ľavom menu cez ikonku. šteniatka rastú ako z vody a vidno veľké rozdiely. Vyfarbujú sa do zaujímavých farieb a ťahajú sa do výšky. Vypadá to, že šteniatka budú krásne vysoké a nohaté!

27.03.2016 - Už vieme dátum kontrolného sona Yelky. 11.04. budeme vedieť, či očakávame vrh "C".

24.03.2016 - Všetkým želáme pokojné sviatky v kruhu rodiny. Dúfam, že si aj my oddýchneme od toho všetkého. Toto je konečne voľný víkend po dlhej dobe. Na budúci týždeň nás totiž čaká ďalší maratón v zložení Šampión šampiónov Slovenska v piatok a 2xCACIB Nitra v sobotu a nedeľu...

23.03.2016 - Barakka hľadala nový domov práve v čase, keď sme boli mimo Slovenska a za veľkú pomoc ďakujem všetkým, čo pomáhali s tým, aby našla nový domov!

Po neskutočných stresoch s hľadaním novej rodiny sme konečne dospeli do štádia, že zostáva v Nitre, síce nie priamo u nás, ale pod našou ChS. Dostáva sa jej maximálnej pozornosti a starostlivosti a aj takto verejne musím majiteľom poďakovať z celého srdca, čo pre ňu spravili a stále robia. Dostala meno Tusa. Je veľmi šikovná, poslušná, no má svoje zvyklosti (niektoré veľmi nepríjemné), ktoré treba napraviť. Som šťastná, že Tusa zostane tu pod dohľadom a budeme sa môcť s ňou stretávať. Má veľký potenciál a na tak malé šteniatko je veľmi ovládateľná, šikovná a verím, že to takto pôjde aj ďalej. Zostáva pod našou chovateľskou stanicou, bude nás reprezentovať na niektorých akciách, i keď zatiaľ uchovnenie neplánujeme.

20.03.2016 - Dnešné hodnotenie poslednej výstavy na Ukrajine bolo mega rýchle, po krátkom kolečku a popise v maďarčine, ktorému som ani slovo nerozumela získal Amarok Saint Barbarons v triede šampiónov:

International dog show CACIB Zakarpatie: Výborný 1, CAC, CACIB, BOB! Týmto získal šampióna Ukrajiny!

Dnešné hodnotenie bolo ultra rýchle. Podľa rozpisu sme mali byť na rade až okolo 14tej, prišli sme s dostatočnou rezervou a ono už bolo všetko posúdené... Našťastie, tu nie je problém, posúdia vás aj mimo. Tak sme sa len krátko prečesali, vbehli do kruhu, dali jedno kolečko a pani rozhodkyňa niečo diktovala, bohužiaľ v maďarčine, takže som jej nič nerozumela. Vypadalo to však, že posudok je vysoko pozitívny a nebolo nič, čo by extra vytkla, že sa jej nepáči.

Nakoniec, asi po minútke hodnotenia povedala zapisovateľke výsledok Výborný 1, CAC, CACIB, BOB a  bolo po všetkom :D

Na záverečky sme prišli asi 5 min. pred našou skupinou. Bohužiaľ dnes vyberala pani rozhodkyňa spomedzi 20 finalistov hneď 3 najlepších, bez užšieho výberu, tak nevieme nič bližšie. Týmto ale Leono splnil to, čo sme prišli - Ukrajinský šampión a CACIB na Interšampióna, ktorého ukončíme snáď koncom roka.

Na záver nášho pôsobenia v tejto krajine, malé zhodnotenie. Stres z hraničnej kontroly, 3 hodinové čakanie na hraniciach v oboch smeroch, neskutočne zničené cesty a arogantní vodiči, totálny chaos pri preberaní štartovných čísel a platbe, veľmi nepríjemný výdajca šampionátov... To boli snáď všetky mínusy. Hala bola relatívne dostačujúca na ten počet psov, vetraná, čistá, miesto na uloženie klietky, či stoličky povedzme OK, i keď by sa dalo aj viac... Musím poznamenať, že sa mi páčilo, že rozhodcovia nerozdávali automaticky tituly každému, kto do kruhu nastúpil. Boli aj horšie známky, či plemená bez BOB celkovo. Za nás môžem povedať, že sa sem už nevrátime, nie je kvôli čomu, i keď sa dá v Ukrajine vybehať aj Grandšampión a potom vyšší šampionát BBB (Best representative of Breed in Ukraine), samozrejme je ich viac titulov, no za ten stres to nestojí. Možno keby bývame bližšie... Týmto máme za sebou druhú krajinu, druhý šampionát zo zahraničia. Pokračujeme ďalej, uvidíme, kam nás to zaveje.

19.03.2016 - Cesta otrasná, čakanie na hraniciach nekonečné, stres pri preberaní čísel neskutočný, ale prežili sme a sme v Užghorode. Za dnešný deň sú výsledky Amarok Saint Barbarons v triede šampiónov:

National dog show CAC UA Zolotoj fazan: Výborný 1, CAC, BOB! A čerešnička na torte TOP 6 BIG!!!!
International dog show CACIB Zhemchuzhina Karpat: Výborný 1, CAC, CACIB, BOB!

V niektorých plemenách dokonca neboli žiadne CAC či BOB! Zničení my, zničený pes... prvý krát dve výstavy za deň, je to náročné :/ zajtra nás čaká posledná CACIB výstava tu a snáď šnúru nepokazíme.

Po obednej pauze a oddychu na hotelovej izbe sme sa vrátili na výstavisko. Výstava už pokračovala. Posudzovala sa už druhá, CACIB výstava. Tento krát hodnotila veľmi prívetivá pani rozhodkyňa, ktorá sa ukázala ako veľmi chápavá aj pri šteniatkach, či dospelých psoch, čo mali z kruhu strach. Pekne nás privítala s úsmevom, pochytala si Leona, dala poklonu jeho srsti a bola veľmi spokojná. Nechala nás bežať kolečko, tam a späť a opisovala myslím rozhodcovi v záučbe plemeno. Bavili sa myslím v ukrajinčine, takže som nič nerozumela, ale rozumela som to, keď nám poblahoželala k Výborný 1, CAC, CACIB, BOB. Máme ďalší CACIB potrebný na Interšampióna!

Záverečky sa konali večer, hneď po záverečných súťažiach CAC výstavy, bolo cez pol deviatej večer, boli sme unavení, Leon sa predviedol nádherne, no už nastúpený do výberu plemien ho začalo napínať a nebol vo svojej koži. V tomto prípade nás našťastie nevybrali do výberu a tak sme utekali mimo kruh. Tam sa ukázalo, že je všetko v poriadku a obavy boli zbytočné. Po tomto mega náročnom dni sme mali dosť skutočne všetci, došuchtali sme sa do hotela na izbu a zaspali sme tvrdo ako drevá :D

 

V prvom rade musím napísať, že prvý a posledný krát sme na výstave na Ukrajine. Nie len, že cesta sem bola stresujúca, na hranici sme dllllho čakali, kým sme sa vybavili (3 hodiny), cesty strašné, ľudia tu jazdia "ad libo". Zachránil to aspoň celkom slušný hotel, i keď sme videli už aj lepšie... Prišli sme neskoro v noci, čo nebolo plánované, ale nakoniec šťastlivo sme sa uložili do nepríjemne mäkkej postele. Ráno sme vyrazili podľa časového rozpisu, ako bolo uvedené na stránkach, na veterinárnu kontrolu a prevziať si čísla. Taký chaos som ešte nezažila!!! Nikomu nebolo umožnené platiť vopred, takže všetci čakali na zaplatenie a teda čísla v jednom rade! Teda, v rade, to bolo 6 radov a všetci sa tlačili k jednej slečne... Nikto nechcel očkovák, takže veterinárna kontrola ani nebola. Prešla pol hodina, hodina a my stále v rade a ono sa už začalo posudzovať (našťastie my sme mali ešte času)! Nakoniec nás vybavili za 10 sekúnd som mala vyplatené a čísla na všetky tri dni. Zažiť to aj na druhý deň, vykašlem sa na to... Výstava bola v športovej hale, okolo kruhov minimum miesta, ale pri tom počte ľudí, celkom OK. V našom kruhu boli aj dve ČsV, pes a suka. Škoda, že Kiuška zostala doma, mala by šancu. Išli na rad pred nami, mimo kruhu sa správali v poriadku, no v kruhu... bez urážky majiteľa, také chovanie... Pes nechcel ani behať, ťahal sa za sukou mimo kruhu a zdrhol, nenechal si pozrieť semenníky či zuby, nestál v postoji, dostal zaslúžené VD... I keď bol exteriérom na to "výborný", VD bola možno ešte pridobrá za povahu a absolútne nepredvedenie. Nasledovala suka, ktorá bola drobnejšia, no predviedla to isté, krčila sa... proste hanba... už bolo vidno na majiteľovi, že je aj on v koncoch. Sučka dostala síce výbornú, ale bez titulu. Takže ČsV bez CAC a bez BOB... Myslím, že zaslúžene a aj to mi napovedalo, že aj keď je pes sám v kruhu, pán rozhodca nedá titul "zadarmo". Za toto tlieskam!

Pár ďalších plemien bolo posúdených a potom sme šli na rad my. Dopadlo to super, Leonko sa krásne predviedol. Síce posudok bol písaný v ukrajinčine a je nečitateľný, p.rozhodca hovoril nahlas, vypichol výbornú kostru, hornú a dolnú líniu, výbornú srsť a chvost. Mali sme krásne hodnotenie a tak bolo jasné Výborný 1, CAC a BOB!

Záverečky boli až o šiestej večer a na moje prekvapenie aj v záverečnom kruhu sa Leono predviedol ako profík a tak sme z viac ako 20 plemien FCI 2 putovali do TOP 6 BIG!!! Nakoniec len na túto métu, ale aj tak, krásny úspech!!!

 

17.03.2016 - Zajtra odchádzame a teda budem väčšinu času mimo internetu. Naše dni na výstave na Ukrajine však môžete sledovať cez Facebook, kde pridávam často fotografie a momentky z našich všedných dní. Doma stúpa napätie a očakávania a balíme sa v plnom prúde. Leoničko si užíva starostlivosť o srsť a masáže kože špeciálnymi prípravkami :) Prihlásili sme ho aj do súťaže "Pes roka 2015" SHK klubu. Uvidíme ako dopadneme :o)

15.03.2016 - Cestovná horúčka stúpa. V piatok ráno odchádzame na Ukrajinu, na výstavu do Užghorodu. V sobotu CAC + CACIB a v nedeľu CACIB výstava. Tešíme sa, no skoro som nám to celé pokazila... Človek aj zabudne, že nie všetko je EU a nie všade sa dá ísť len s občianskym :D Našťastie pasy máme, platné a v poriadku, takže pomaly plánujeme trasu, balíme veci...

14.03.2016 - Trochu smutná správa sa mi dostala do uší a to, že naša Barakka musí zmeniť majiteľa. Dôvody sú zmiešané a pre túto chvíľu nepodstatné. Záujemcu máme a už všetko stojí len na tom, či malú akceptuje aj domáci psík a všetko sa rozhodne vo štvrtok. Verím, že to dobre dopadne, tým pádom by zostala v Nitre a mala by sa ako v nebíčku. Ak to však neklapne, budeme hľadať nový domov inde.

13.03.2016 - Detičkám z vrhu "A" všetko naj k 2hým narodeninám!!! ♥ Želám im plné misky, mnoho krásnych chvíľ s majiteľmi!

12.03.2016 - Máme nakryté! Výsledky progesterónu boli v piatok tak vysoké, že majitelia Yelky vyrazili ihneď na cestu. V sobotu ráno Baxter úspešne nakryl Yelku! Majitelia zostanú až do nedele, kvôli ďalšiemu prekrytiu. Na teraz to nechávame na prírode, o mesiac pôjdeme na sono a uvidíme, či bol výlet úspešný.

08.03.2016 - Všetko pripravujeme na krytie Yelky krásnym Baxterom, termín nám určí progesterón, keďže Baxter býva v Českej republike. Všetky ďalšie vyšetrenia a veterinárne úkony potrebné pred krytím sú samozrejmosťou.

07.03.2016 - Vybrali sme!!! Skvelými rodičmi nášho "C" vrhu budú JCh Yelka z Litavské kotliny a prekrásny český psík Baxter Vlčí tlapka! Obaja absolútne vysnené povahy, prekrásny exteriér!

Yelka je vysoká, krásne nohatá sučka, s výbornou povahou, veľmi kľudnou, rozumnou.

Baxter je mladý, 70cm vysoký pes, prekrásnych farieb a výbornej kostry. Má prekrásnu hlavu a perfektne nasadený chvost. Stal sa víťazom špeciálnej výstavy ČsV v Českej republike v 2015.

Od vrhu očakávame krásne farby, krásny exteriér a vynikajúce povahy! Vrh sa narodí v Banskej Štiavnici v rodine s deťmi. Je zastrešený našou chovateľskou stanicou a samozrejmosťou je náš chovateľský servis 24hod denne :)

Krytie by malo prebehnúť už tento mesiac. O všetkom rozhodne Yelka sama. Držíme veľmi palce!

05.03.2016 - Boli sme navštíviť Leonovho polobrata, ktorý žije v Nitre. Bajroko Saint Barbarons, celočierny psík, rovnako bláznivý ako náš Leono a snáď náš nový výstavný kamoš :)

04.03.2016 - Aktualizovaná celá časť Plemenitba - od hárania sučky, cez krytie, pôrod, odchov šteniatok ČsV, vrátane najaktuálnejších klubových nariadení.

03.03.2016 - Dorazili exportné preukazy pre naše tri šteniatka. Už sú z nich "cudzinci" :)

02.03.2016 - Rita Escarabajo Sabio Atropa Bella Donna, teda domácky Gray, syn nášho Gunnera a K-Lee získal junior šampióna Bieloruska a aj junior šampióna Ruska. No a to najhlavnejšie má krásne výsledky DBK A/A a DLK 0/0! Gratulujem!

01.03.2016 - Už je známy dátum konania Klubovej a Európskej výstavy ČsV. Výstava sa bude konať netradične, koncom letných prázdnin, teda 27.08.-28.08. Bližšie informácie budú nasledovať. Našu účasť zvažujem.

28.02.2016 - Dnes ďalšia návšteva, tento krát u Odina, teda Baharaka. Je to skvelý psík! Ako povahou, zdravým temperamentom a skvelou spoluprácou s páničkom, tak aj exteriérom.

27.02.2016 - Boli sme na návšteve u Aimy z Vlčích makov a jej skvelej rodinky :) Na rovnakej ulici býva aj náš Briseis, ktorý sa teraz volá Wolf :) Udomácnil sa perfektne a zapadol do rodiny!

Posledné slovenské šteniatko dnes opustilo rodné hniezdo. Barakka alias Qizil bude bývať priamo v Nitre.

25.02.2016 - Na tento rok máme naplánované dva ďalšie vrhy a to po našej Akii a po sučke našich kamarátov, Yelke. Minulý rok to neklaplo ani u jednej, verím, že tento rok smolu prekonáme. Termíny zatiaľ neudávame, nakoľko uvidíme, ako sa baby budú/nebudú hárať. Okrem týchto dvoch sučiek, tento rok uchovňujeme ďalšie dve a až po absolvovaní bonitácie budeme plánovať vrhy aj po nich.

24.02.2016 - Absolútne najlepšia správa na dnes - Amarok Saint Barbarons je DM N/N!!! DM je ochorenie, ktoré sa u hovawartov sleduje málo a o to viac sa vyskytujú postihnuté jedince, či prenášači... Leoničko tak bude môcť v budúcnosti kryť aj sučky  DM/N. Na zimu plánujeme bonitáciu, poslednú podmienku chovnosti pre hovawartov na Slovensku.

23.02.2016 - Dnes prvý kliešť... Vyťahujeme háčikom "OTOM" (odporúčam! kliešťa nevytrhne, ale vytočí prirodzene celého von.)
Po používaní rôznych pipetiek, odpudzovačov, sme minulý rok skúsili Bravecto a ani jedného kliešťa sme celú sezónu nevideli... Takže dnes smer vet-lekáreň a kúpili sme tohto ročnú dávku. Psom chutí, vypadá ako kúsok mäsitej tablety... Nechcem robiť reklamu, ale dobrý výrobok si robí reklamu sám. Za nás palce hore!!! Nepodceňujte nebezpečie, ČsV sú deti prírody a radi skáču do tráv a na miesta so zvýšeným výskytom kliešťov.

23.02.2016 - Rodokmene sú doma! Šteniatka dostanú darčekový poukaz na jednu výstavu v triede mladšieho dorastu a dorastu (do 9 mesiacov) zdarma!

20.02.2016 - Dnes odišiel do nového domova Tobrok Briseis Bor. Wolf bude bývať pri Bratislave. Už zostala z tunajších len Barakka, ktorá pôjde o týždeň. Zvyšok šteniatok cestuje do ďalekých krajín. Dvaja do USA a jeden psík do Ruska.

19.02.2016 - Bighan a Briseis sú rezervovaní. Momentálne sú všetky šteniatka rezervované. Ďalšie vrhy na tento rok plánujeme na jeseň po Akii Tawy a Yelka z Litavské kotliny.

Dňa 10.06.2016 sa konajú v Nitre Svetové výstavy Slovenských národných plemien, štartovné je ZDARMA (!!!) a od triedy mladých (t.j. od 9 mesiacov vyššie) sa počítajú ako splnená podmienka chovnosti! Verím, že sa tu vidím s niektorými "A"čkami a možno už aj s "B"čkami!

Rozhodcovia: psy + BOB p.G.Ridarčíková a suky p.J.Matyáš.

Ďalšia možnosť splniť túto podmienku chovnosti bude koncom augusta, počas letného výcvikového tábora.

18.02.2016 - Vypadá to, že Briseis a možno aj Bighan našli nových majiteľov. Sú však len pre-rezervovaní. Je možné, že rezervácia bude zrušená, preto ak máte o niektorého záujem, kontaktujte ma. Sama by som si vedela nechať ktoréhokoľvek z nich. Obaja vynikajúca povaha, krásna kostra a exteriér, od ktorého si sľubujem veľa. Nie je podmienkou ich uchovnenie, ale pri ich kvalitách by som bola skutočne rada, keby sa do chovu dostali. Nesú krv, ktorú tu nemáme a preto sú pre chov potrební. So všetkým samozrejme pomôžeme a po dohode vieme pomôcť s vystavením či bonitáciou.

16.02.2016 - Takmer denne dostávame fotky z nových domovov chlapcov. Darí sa im výborne a do rodín skvelo zapadli. O chvíľku pôjde do nového domova aj Barakka. Balerion a Betalgea pôjdu do zahraničia, preto s nami pobudnú dlhšie. Voľní zostali dvaja veľmi perspektívni psíkovia, vhodní na výstavy a do chovu. Nie je to podmienkou, no rada by som, keby sa nestratili niekde na záhrade, ale zapájali sa do diania a prezentovali nás aspoň občas. Obaja psíkovia výborných pováh!

13.02.2016 - Druhý z chlapcov odišiel, Tobrok Biryuk Bor, ktorý bude žiť pri Kežmarku a dostal nové domáce meno Atabaska. Želám veľa trpezlivosti a mnoho krásnych spoločných chvíľ ♥

12.02.2016 - Dnes odišiel do nového domova prvý psík a to Tobrok Baharak Bor, ktorý bude bývať pri nás, v Zlatých Moravciach. Dostal meno Odin. S krpcom sa teda budeme stretávať a verím, že aj na rôznych akciách :) Želáme všetko dobré!

11.02.2016 - Ďalšia návšteva za nami, tento krát v chovateľskej stanici Miracle Mia. Kopa fotiek v našej galérii. Šteniatka sú úžasné, no všetky zadané a rezervované.

09.02.2016 - Doplnená, opravená a aktualizovaná časť o výžive československého vlčiaka.

08.02.2016 - Poslali sme konečne vzorku Amaroka do Vetgene laboratória. Dali sme vyšetriť DM - degeneratívnu myelopatiu. Mnohí majitelia a chovatelia plemena hovawart toto ochorenie podceňujú, netestujú a kryjú aj postihnuté jedince. Od vlčiakov vieme, že toto nie je správna cesta. Preto testujeme aj nášho Leona, aby sme vedeli, čo prípadne bude dávať do vienka v budúcnosti svojim potomkom.

30.01.2016 - Dnes krásne strávený deň na návšteve u Tobrok Aadvark Aki a jej úžasnej rodinky. Toľko pusiniek som dostala, že mám pocit, že si ma snáď ešte pamätá :)

29.01.2016 - Celá časť o šteniatkach ČsV, ako si vybrať vrh a chovateľa, ako prebieha odber, prvý deň a základná výchova šteňaťa ČsV je aktualizovaná!.

28.01.2016 - Po rokoch sa mi konečne podarilo opraviť najväčší "bug" stránok a to je refresh! Konečne to funguje ako má a stránky uvidíte úplne aktuálne! V najbližšej dobe budú celé stránky ošetrené a všetko by malo fungovať bez problémov.

27.01.2016 - Dorazili výsledky na dyspláziu našej Tobrok Angstroom Aki. A sú vynikajúce!!! DBK A/A a DLK 0/0!!! Máme obrovskú radosť a teraz už len hor sa trénovať na SVP1!

24.01.2016 - Dňa 27.01. by sa mali šteniatka čipovať, čo znamená, že posielame prihlášku vrhu a čakáme na vystavenie preukazov pôvodu :)

Pridané nové fotky šteniatok v ich sumárnej galérii a aj v individuálnej.

23.01.2016 - Navštívili sme šteniatka z vrhu "B", ktoré majú 5 týždňov a musím povedať, že som nadšená. Povahovo absolútne vyrovnané šteniatka. Prejavujú sa však aj tie akčnejšie a aj tie kľudnejšie, preto som rada, že môžeme prijímať rezervácie aj od rodín s deťmi alebo od začiatočníkov. Podarilo sa nám šteniatka nafotiť. Od minulého týždňa sa veľmi zmenili a aj farby začínajú byť trochu viac viditeľné. A tu sú voľní psíkovia, dvaja do hnedej farby a dvaja do striebornej. Jeden strieborný bude tmavší a jeden bledší:

Títo sú už rezervovaní - dve baby a najväčší psík:

20.01.2016 - Dnes oslavuje Kiuška (Akia Tawy) svoje 4té narodeniny. Čas neúprosne letí!

Navyše sme dostali krááásne fotky šteniatok "B". Každé má vytvorenú svoju galériu. Kliknutím na obrázok sa otvorí individuálna galéria.

Biryuk, Betalgea, Barakka

Briseis, Balerion, Baharak, Bighan

 

19.01.2016 - Dnes absolvovala Tobrok Angstroom Aki RTG vyšetrenie na bedrovú a ľakťovú dyspláziu. Všetko vypadá nádejne a dobre. Teraz už len čakáme na oficiálny výsledok. "Lara" môže začať trénovať na jarné skúšky SVP 1 v Šamoríne.

17.01.2016 - Tak ako som včera písala, že nie každý deň je nedeľa, tak dnes bola nie len nedeľa v kalendári, ale aj nedeľa šťastia a úspechu. Po veľmi ultra rýchlom posúdení sme si z triedy strednej odniesli posledný potrebný titul Výborný 1, CAC a nakoniec aj res.CACIB. Amarok Saint Barbarons je Slovenským šampiónom krásy!

Na dnes som myslela ako na náš záložný deň a plán. Zahraničný rozhodca sľuboval, že to možno dáme. Opäť síce v konkurencii dvoch psov z predchádzajúceho dňa, ale mala som viac sebavedomia. A i keď by to neklaplo, nič sa nedeje... V ultra rýchlom "konaní" v triede strednej, sme zabehli dve kolečká, pán rozhodca pozrel len zuby, varlatá vôbec a veľmi rýchlo nás vybral ako Výborný 1, CAC!!! Vychádzali sme z kruhu úplne nadšení, viac sme ani nepotrebovali. V kole o CACIB vybral p.rozhodca psa zo šampiónov, ktorý bol už krásne vyvinutý a skutočne majestátny. No boj o res.CACIB sme vyhrali nad znakatým psom a preto sme odišli aj s niečím navyše. Misia splnená!!! Splnili sme podmienky pre udelenie Šampióna Slovenska!!! Okrem iného sme stretli aj súrodencov z vrhu B Saint Barbarons. Skvelí havinkovia. Spravili sme si pár foto s polobráškom Bairokom, ktorý tiež býva v Nitre! :) Vypadá to tak, že sme sa nevideli naposledy a vyrazíme spolu na pár výstav alebo venčení.

16.01.2016 - Prvý deň výstavného víkendu dopadol tak, ako som očakávala. Ako sa hovorí, nie každý deň je nedeľa a tak sme si z dnešného dňa neodniesli potrebný CAC. Amarok Saint Barbarons pod prísnym okom p. rozhodkyne Gargušovej získal Výborný 2, res.CAC a to vraj za to, že v pohybe dvíha chvost... Ale dobre, my sme do toho dali maximum, Leono sa predvádzal krásne. Skúsime to zajtra.

Prvý deň výstavného víkendu dopadol tak, ako som očakávala. Ako sa hovorí, nie každý deň je nedeľa a tak sme si z dnešného dňa neodniesli potrebný CAC. Pod prísnym okom p. rozhodkyne Gargušovej získal Leon Výborný 2, res.CAC a to vraj za to, že v pohybe dvíha chvost... Ale dobre, my sme do toho dali maximum, Leono sa predvádzal krásne. Skúsime to na druhý deň. Len ma mrzí, že pes, čo získal CAC nastúpil do kruhu neskoro, nenechal si ohmatať varlatá a podľa môjho názoru nebol dosť vyrovnanej povahy. Každopádne toto hodnotenie od rozhodkyne, čo sa špecializuje na hovawartov si cením. Rozhoduje nie len na bonitáciách, ale aj na klubových výstavách. Je rozhodne viac smerodajné, než u iného allround rozhodcu. Ja sa však teším, pretože skutočne sa Leon predvádzal perfektne aj v pohybe aj napriek tomu, že dnešná atmosféra okolo kruhu bola dusná. Viacero psov bolo podráždených a vrčali po sebe. 

Ale aspoň sme mali skvelé výsledky v kruhu s ČsV. Tam súťažil Gunnerov syn (so sukou Agira Vlčí démon).

Bajkal od Našej Vlčice - trieda pracovná - Výborný 1, CAC, CACIB a BOB!!! Blahoželám Baltovi a jeho majiteľovi, ktorí týmto získali aj Šampióna Slovenska!

Bak od Našej vlčice - nenastúpil :/

Blahoželám a ďakujem za reprezentáciu Gunnerových génov na poli výstavnom. Tiež som spravila zopár fotiek Bajkala. Bajkal je už chovným psom v Taliansku, kde už má aj niekoľko potomkov.

A aby som nezabudla, dnes prebehla kontrola vrhu "B" a všetko je v najlepšom poriadku!

15.01.2016 - Prípravy na výstavný víkend u nás dnes vrcholia. Aj keď myslím, že sa nám nebude už tak dariť, pretože prihlásených je kopa krásnych veľkých psov ako v našej triede, tak v šampiónoch. Skúsime však vybehať posledný potrebný CAC na Šampióna Slovenska.

14.01.2016 - Naša Angstroom je objednaná na RTG dysplázie a v utorok sa dozvieme, ako sú na tom jej kĺbiky, to rozhodne o jej účasti / neúčasti na SVP koncom apríla a v konečnom dôsledku aj o jej uchovnení. Verím však, že to dobre dopadne, je to skvelá sučka a rada by som ju v našom chove využila.

13.01.2016 - Keďže degeneratívna myelopatia (DM) je témou nie len pri vlčiakoch, ale aj u hovawartov, objednali sme si set na odber vzorky pre nášho Leona a dáme ho testovať.

12.01.2016 - Prvá skupinová foto šteniatok "B" ♥ Zľava Biryuk (bez obojku), Betalgea (žltá), Balerion (fialový), Baharak (zelený), Briseis (modrý), Barakka (červená), Bighan (čierny).

10.01.2016 - Do galérie pribudlo mnoho fotiek z výstavy :) Ako z kruhu plemena, tak potom zo záverečného výberu skupiny.

 

09.01.2016 - Šampión šampiónov Maďarska. Amarok Saint Barbarons bol proste hviezda dňa, pre nás a zjavne aj pre rozhodcov :) V konkurencii ďalších 3 šampiónov vyhral triedu a dokonca aj porazil plavú sučku, ktorá vyhrala suky a odišli sme s Výborný 1 a BOB!!! A nie len to, v záverečkách ho totiž p.rozhodca vybral do finálnej 5tice Best in Group FCI 2!!! spomedzi 19 šampiónov ďalších plemien. Tým, že sme získali BOB Leoničko získal aj Šampióna Maďarska!!!!

 

Už to, že máme v konkurencii toľko šampiónov bol dôvod, že sa mi tam vôbec, ale vôbec nechcelo ísť. A mala som pár tipov, kto bude naša konkurencia. Nepotvrdil sa ani jeden z nich?! To som bola úprimne prekvapená, pretože len na šampiónovi šampiónov sa dal získať za BOS či BOB automaticky šampión Maďarska (inak sa dá získať len s pracovnou skúškou a sú potrebné 4xCAC!!!), čakala som teda oveľa viac konkurentov.

Najprv nám však padol odvoz na výstavu, čo nebolo až tak strašne zlé, ale nepočítala som s tým, že pôjdeme celkom sami.

Po krátkom blúdení Budapešťou sme dorazili na výstavisko a našli kruh, vyzdvihli si číslo a čakali, kým začne posudzovanie asi hodinu. A mrzli sme (hrozné, že hala nebola vykurovaná na takejto akcii a pritom to bola maličká hala!!!). Pán rozhodca Staunskjaer z Dánska bol na moje prekvapenie nahradený iným rozhodcom a to Macedónskym Sergheiom Volinetsom, ktorého som tiež nepoznala.

Šampión šampiónov tu však prebieha trochu inak ako na Slovensku. V Maďarsku sa posudzujú juniori, dospelí a veterán šampióni spolu (možno pre toto je za BOB a BOS automaticky Ch HU) a my sme teda nastúpili do triedy šampiónov s ďalšími 3 psami. Dvaja plaví a jeden znakatý, ktorého sme už raz v Bratislave porazili. Môj favorit bol plavý pes handlovaný známou talianskou handlerkou.

Pán rozhodca bol dôkladný a prezrel si každého jedného, aj pohmatom, prezeral z každej strany a nechal nás behať hádam 10 kolečiek. To už Leonovi začalo liezť na nervy a začal vyvádzať. Konečné rozhodnutie však nepovedal nahlas, len začal každému podávať ruky, nám ako prvým a myslela som, že sme teda 4tí a opak bol pravdou! Vyhrali sme triedu šampiónov psov!!! Keďže suka bola v triede sama, plavá a veľmi pekná (ostatne vyhrala BOS na klubovej výstave v Miláne) a handlovaná, tak ako v triede samcov známou handlerkou, dostala samozrejme hneď víťazstvo. S ňou sme teda behali o BOB a BOS, nakoniec nás po dvoch kolách zastavil. Postavil sa a až potom ukázal kokardy, ktoré určovali poradie. A nám modrú, teda BOB!!! Leoničko prvý krát v triede šampiónov a hneď BOB!

Po tomto posudzovaní sa vyberali finálni súťažiaci do rozstrelov. Nastúpili sme do FCI 2 skupiny s ďalšími asi 19 psami, ktorí tiež vybehali BOB (všetko tiež šampióni). Posudzoval p.Václavík, známy svojou prísnosťou. Vybral nás do užšieho výberu 10tich a potom aj do finálnej 5tice!!! Tak Leoničko obsadil 5te miesto Best in Group FCI 2 na Šampiónovi šampiónov! Krása a nad očakávania!!! Domov sme si spolu s BOB priniesli aj najcennejší titul Maďarského šampióna!

08.01.2016 - Nervozita stúpa. Zajtra ideme na Šampióna šampiónov Maďarska, do Budapešti, no zároveň - a to ma mrzí najviac - bude zajtra aj kontrola vrhu šteniatok "B" a ja pri tom nebudem :/ Každopádne záznam z kontroly dostanú noví majitelia do svojej zložky o šteniatku. Budúci týždeň sme zase celý víkend na výstave v Nitre  a tak pevne verím, že 23.01. sa nám už konečne podarí navštíviť šteniatka a aj ich riadne pofotiť.

07.01.2016 - Prosím záujemcov o šteniatko od nás, aby ma kontaktovali ohľadom predbežnej rezervácie. Voľní sú len psíkovia.

06.01.2016 - Keďže Akia prestala úplne hárať, je jej vrh odsunutý na ďalšie háranie.

05.01.2016 - Celkom som zabudla poblahoželať mame nášho Amaroka, ku získaným minuloročným titulom, z ktorých najcennejší je titul Šampión IHF (získaný 3 x BOB na klubovej výstave). Okrem toho je Chile Kráľovská stráž aj Medzinárodný šampión C.I.E, Slovenský šampión krásy mladých, Šampión Slovenska, Grand šampión Slovenska, Šampión ČMKÚ (Česko), Šampión Bulharska, Ukrajiny, Moldavska. Nám sa o takýchto tituloch zatiaľ len sníva, pretože napr. Ch IHF má okrem Chile zatiaľ len jeden hovawart na Slovensku. Je jediná na Slovensku s titulom Šampión Nemecka VDH - krajiny pôvodu a to je už výkon!

My sa zatiaľ len pomaličky a zľahka rozbiehame vo výstavných kruhoch a tíško v dobrom závidíme. Tento rok otvárame v sobotu 09.01.2016 na Šampiónovi šampiónov Maďarska v Budapešti. Ako to už býva zvykom, v triede šampiónov je tvrdá konkurencia a okrem nás sú prihlásení ďalší 3 krásavci a ja už tuším, kto to asi bude. Každopádne, ideme s hlavou hore, skúsime, uvidíme.

04.01.2016 - Šteniatka boli včera odčervené a prevážené. Váhy krásne stúpajú. Týmto termínom začíname prijímať pred-rezervácie. Obe sučky sú už rezervované a aj psík prvého výberu. Voľní sú teda už len psy, ako striebornej (bledej farby) a tmavšej hnedej.

03.01.2016 - Dostali sme krásne fotky našej Lary, teda Tobrok Angstroom Aki, ktorá si rovnako ako my užíva konečne aspoň trošku zimu so snehom. Jej fotky sme pridali do osobnej galérie na rajče. Klik na obrázok. Lara má výbornú povahu. Tento rok plánujeme jej uchovnenie, verím, že sa to podarí :)

Šteniatka z vrhu "B" zatiaľ šantia v debničke, ale dlho tam už asi nezostanú. Sú akčné a s otvorenými očkami to už dlho nepotrvá, aby začali chodiť na výlety von :) Tu majú svoje video na našom YouTube. Na našom YouTube nájdete aj staršie videá vrhu "A" a našich psov, videá z vychádzok a voľného času.

02.01.2016 - Všetky šteniatka majú otvorené oči a vážia od 1100 do 1400g.

Majiteľ Dášenky Tawy (Gunner Malý Bysterec a Ambra Tajemný přelud) a ďalších dvoch ČsV, svojich vlkov predstavuje verejnosti a ak máte záujem o natočenie videa alebo profesionálne fotenie, aj dobové s "vlkmi" určite ho kontaktujte. Prekrásne foto nájdete na jeho Facebookovej stránke cez tento odkaz.

01.01.2016 - Vytvorený archív noviniek pre rok 2015.

Aktualizácia vo fotkách Gunnerových odchovu so sučkou K-Lee Vornja z Perónowki - "R" Atropa Bella Donna

Rita Mosquito Rojo Atropa Bella Donna

Rita Escarabajo Sabio Atropa Bella Donna

Rita Saltamontes Verde Atropa Bella Donna

************************

Stránky www.tobrok.sk sú v súkromnom a výhradnom vlastníctve ChS Tobrok FCI!

Obsah stránky a všetkých jej súčastí (vrátane obrázkov, textov, vetvenia stránky a designu) podlieha autorským právam.

Texty, ktoré sa nachádzajú na tejto stránke, sú písané majiteľom stránok.
Sú predmetom autorských práv, ich kopírovanie a zverejňovanie LEN SO SÚHLASOM autora!

Na týchto stránkach sa nachádzajú aj fotografie, ktorých autorom nie som ja. Pri každej takejto foto je odkaz, z kadiaľ pochádza, prípadne je ako zdroj uvedený internet, keď presný autor je neznámy.

Design, texts, photos, programming of web site and owner Tobrok FCI © 2009-2020

www.tobrok.sk