NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárPublikácieO plemenáchKontakt

Novinky 2O14

Archive 2022
Archive 2021
Archive 2020
Archive 2019
Archive 2018
Archive 2017
Archive 2016
Archive 2015
Archive 2014
Archive 2013
Archive 2012
Archive 2011
Archive 2010
Archive 2009
Archive 2008
 

 

 

30.12.2014 - Konečne nám v Nitre nasnežilo a tak sme mohli porobiť pár zimných fotiek. Prvýkrát si zimné radovánky užil aj Leonko. Fotografie na našom Facebooku. Keďže som asi poslúchala a Ježiško mi priniesol zrkadlovku, konečne budeme mať krajšie fotografie (snáď) :) A keďže tieto tri dni trávim v práci, sama, prechádzam stránky a mnohé veci sú aktualizované, vrátane plánovaných vrhov,...

29.12.2014 - Z dôvodu prehnaného využitia a mnoho ďalších plánovaných vrhov v rámci Slovenska po našom plánovanom otcovi "B" vrhu, Artexovi, som sa rozhodla vybrať iného psa. Skutočne nemá zmysel kryť psom, ktorý bude využitý za jeden rok cca 5 krát. Rozhodnutie využiť ho v chove si nechávam, no na neskôr, keď bude jeho odchov odrastený a budem vidieť, čo predáva a nebude kryť tak intenzívne. S počtami krytí vzrastá aj riziko nie len prenosu chorôb, ale aj zníženie genetickej variability.

Vybrala som teda psíka, ktorý bol pred Artexom mojou voľbou číslo jeden a je najbližšie k môjmu Gunnerovi, ktorého na Akiu využiť nemôžem. Psík, ktorý má výbornú povahu, je pracovne vedený, má výborný formát a exteriér. Na tomto linku je zoznam videí, kde ho môžete vidieť v akcii. Je preukázateľne plodný, no nemá odchovaný zatiaľ žiaden vrh. Naplánovaný má momentálne jeden.


Akia Tawy & Bref Karpatská svorka

21.12.2014 - Keďže v Nitre sneh ešte nemáme, použila staršiu fotku :) Snáď sa nádielky dočkáme. Všetkým našim kamarátom prajeme príjemné, ničím nerušené a požehnané sviatky. Do nového roka len to najlepšie a nech je minimálne raz tak úspešný!

19.12.2014 - Konečne zverejnili organizátori februárovo - marcovej Nitry rozhodcov a štartovné. Prvá uzávierka je až v januári, preto prihlášku pošleme až vtedy, no nastupujeme do triedy mladých a veeeeľmi sa na to teším. Škoda, že na Wintershow sme ešte v doraste, uniklo nám to o chlp.
13.12.2014
- Na rok 2015 plánujeme vrh "B" po Akii Tawy a Artex Saris Wolfs. Je možné, že do času šteniatok Artexa zmením, pretože má naplánovaných na jeden rok 5 vrhov a to je na môj vkus priveľa. Plánujeme aj vrh "C". Po sučke Yelke v spojení s našim Gunnerom. Pre viac info k vrhu, kliknite na označenie vrhu.

Tobrok "C" Yel
JCh SR Yelka z Litavské kotliny & Gunner Malý Bysterec

Tobrok "B" Aki
Akia Tawy & Artex Saris Wolfs (?)

10.12.2014 - Psík Rita Escarabajo Sabio Atropa Bella Donna hľadá nový domov.
04.-05.12.2014 - Okrem skvelých výsledkov sme si z výstavy priniesli aj črevnú virózu alebo podráždený žalúdok, tak sme dva dni s Amarokom strávili na veterine, na infúziách, pretože nepil, nežral, zvracal a bol apatický.
Najprv dostal len jednu infúziu s liekmi proti hnačke, vracaniu,... Krv bola v poriadku a moju prvú obavu - otravu sme našťastie vylúčili. Do rána ešte niekoľkokrát zvracal a bol riadne vyčerpaný. Užíval si možnosť spať vo vnútri, pri telke, ktorú so mnou pozeral, no nevedel sa uložiť, bolo mu zle a bolelo ho bruško. Ráno so mnou išiel do práce, aby bol pod dohľadom, no opäť zvracal, i keď len raz. Vyzeralo to ako natrávené škrkavky, no napokon to bol len obsah žalúdka. Poobede ho čakala ďalšia infúzia, biochémia a kontrolné RTG, aby sme vylúčili cudzí predmet v žalúdku. Urobili sme RTG nie len bruška ale aj hrudníka, našťastie všetko bolo čisté. Po tejto druhej infúzii sa Leon prebral a dokonca sa u veterinára aj sám napil, čo bol obrovský úspech. Doma sa tiež trošku napil a na druhý deň, opäť so mnou v práci sa pozviechal a bol už veselší a privítal aj kolegyňu, môjho šéfa, tetu upratovačku a poštárku, ktorých má veľmi rád. Síce celý deň prespal, ale evidentne mu bolo lepšie. Svoje obľúbené miestečko pod stolom samozrejme nevynechal, spáva tam od mala, keď je so mnou v práci. Poobede sme šli do vianočného mestečka, kde sa nechal vylúbiť anjelovi a čertovi a tiež jednej tete predavačke a celý zvyšok dňa si riadne užíval. Na kontrole u veterinára pre istotu dostal ešte jednu injekciu na žalúdok a veselo sme hopsali domov.
Neskôr sme zistili, že sme neboli jediní s rovnakými príznakmi, kto bol na výstave :/ Takýto záver výstavnej sezóny som teda nechcela, ale už to tak je.

04.12.2014 - Šteniatka sa pomaly rozišli do nových domovov. Bohužiaľ, zostali len chlapci. Sučka, pozitívna na DW uhynula. Momentálne vybavujem v laboratóriu vyhlásenie o omyle vo výsledkoch Gunnera na DW, ktoré potom zverejním.

Chlapci sa však majú výborne a dostali krásne mená :)

Rita Saltamontes Verde Atropa Bella Donna

Rita Escarabajo Sabio Atropa Bella Donna

Rita Mosquito Rojo Atropa Bella Donna

Rita Gusano Atropa Bella Donna

Dvaja psíci zostávajú v Poľsku, jeden bude bývať v USA a druhý na Isle of man, ktorý sa nachádza medzi Írskom a Anglickom. Do života im želám len to najlepšie. S majiteľmi budeme v kontakte, preto ich úspechy budú isto pribúdať aj u nás na webovkách.

01.12.2014 - Výstavná sezóna 2014 je za nami. Detailne o Amarokových  výstavách v roku 2014 tu.

Tento rok bol prelomový aj pre našu Akiu Tawy, ktorá zožala úspech na Oblastnej výstave v Krajnom a priniesla domov náš prvý pohár za Najkrajšiu sučku výstavy! Odniesla si aj dvakrát Oblastného víťaza. Som na ňu pyšná, pretože bola skvelá. Ale trápiť ju s výstavami už veľmi nechcem. Nemá ich rada.

Naopak náš Amarok si výstavy perfektne užíva a je s ním radosť spolupracovať a na výstavy sa teší.

Amarok nastúpil do svojich 7 mesiacov na 7 výstavách. Vždy bol Veľmi nádejný a vždy na prvom mieste, aj keď bol v konkurencii a u prísnych rozhodcov.

Stihol vybehať ako mladší dorast dva krát Best in Show Minor Puppy. Raz 1.miesto a raz, na Európskej výstave v Brne vybehal Európsku nádej 2014 a BOD Minor Puppy 3.miesto!!!

Leonko sa s každou výstavou zlepšuje, nikdy ho nepredvádzal profesionálny handler, jeho výsledky sú doposiaľ naše spoločne vydreté a myslím, že určite zamieša karty vo výstavných kruhoch budúci rok, keďže v marci už nastupuje do mladých a môže bojovať aj o BOB. Veľmi sa na to obaja tešíme.

30.11.2014 - DuoNitradog CACIB, Nitra, Amarok Saint Barbarons - Veľmi nádejný 1 a Tobrok Aurrorox Aki - Nádejný 2. Na naše mini stretko prišli Angstroom, Ankh Ror a Aurrorox.


 

Dnes sme boli opäť len ja a Leonko. Ráno sme sa usadili pri kruhu a čakali na 5 minút slávy. Rozhodovala rozhodkyňa z Poľska a po včerajšku som nevedela, čo čakať. Včera posudzovala aj bernských salašníckych psov a veru, "VDčkami" nešetrila ani u šampiónov. Boli sme v konkurencii jedného psíka, plavého, no iného ako deň pred tým. Leona si prehmatala, dôkladne popozerala a nechala nás odbehnúť si dve kolečká. Opäť chlapec nesklamal a konečne behal krásne. Potom si nechala predviesť plavého psíka, ten sa trošku slabšie predvádzal. Nie len že kríval, ale pani ho predvádzala dosť priškrteného a v kroku, nechcel spolupracovať. Dostal nádejný 2. No a my sme dostali Veľmi nádejný 1, dostali sme pochvalu za vynikajúcu srsť, kostru a uhlenie. A povahu. Som nadšená.

V ostatných triedach to však také super nebolo. Aj v triede, kde bol psík sám, nezadala titul, alebo samé VD. Veľmi si dávala záležať ako na kostre, tak na "mase". Vadili jej suky typu saluky, vybočené lakte u psov, či zlé uhlenie. Vyberať nakoniec nemala veľmi z čoho. Jeden CAC z triedy pracovnej dokonca odobrala a psa diskvalifikovala za napadnutie druhého samca v kruhu, keď behali o CACIB.

BOB a BOS vyhrali psík a suka plavej farby, i keď sama povedala, že preferuje znakatých. Síce ma ani jeden neohúril a musím povedať, že bola výstava slabo obsadená. Sučky boli veľmi slabé v kostre a u psov boli skutočne často zlé uhlenia. Nevyznám sa do plemena, no výsledky celkom korešpondovali s mojim názorom.

Okrem toho sme sa s Leonkom vyhrali aj so šteniatkami "A" Tobrok, čo prišli kuk.

 

29.11.2014 - DuoNitradog CACIB, Nitra, Amarok Saint Barbarons - Veľmi nádejný 1 a Tobrok Aurrorox Aki - Veľmi nádejný 3.

Ďakujem majiteľom Astonka, že sa mi postarali počas neprítomnosti o Leona, chlapci si úžasne rozumeli :) A samozrejme gratulujem k výsledku!

 

Na výstavisku sme stretli mnoho kamošov ako od ČsV, tak našu chovateľku Danielku s Mišom a tiež našu sestričku Athéne. Trošku by potrebovala narásť a verím, že to ešte dobehne, pretože Leonko pri nej vypadal ako malý koník :D Na rade sme boli samozrejme ako prví už tradične my. S nami bol v triede plavý psík, rozhodne väčší od Leona. Ale šli sme do toho s úsmevom. Bola som milo prekvapená, Leonko sa krásne predviedol aj v pohybe, na ktorom sme doteraz vždy stroskotali. Konečne chalan chápe, čo som po ňom chcela :D Predviedol sa úžasne!!! A myslím, že aj to rozhodlo, okrem iného, o našom víťazstve. Plavý psík si sadal a rozhodca musel niekoľkokrát majiteľku upozorňovať, aby ho postavila. Teda handling skutočne robí svoje a budeme aj my makať viac. Dostali sme Veľmi nádejný 1 a šťastní sme vybehli z kruhu. Leonko sa celú výstavu pozeral dnu a ešte by jedno kolečko rád dal :)

Mimo kruh sa bavil so našim Aurroroxom, ktorí tiež prišli na výstavu. Majitelia Astonka mi Leonka postrážili do záverečiek, keďže som musela odbehnúť na obed, zagratulovať mojej mamine k 60tke. Leon si to užil teda riadne. Príjemne unavený a mokrý od slín ma privítal po asi 2 hodinách bláznenia s Astonkom. Ďakujem majiteľom za vzornú starostlivosť, chalani sú spolu skvelí!!! Do záverečiek stihol Leonko uschnúť, ale nič sme nevybehali, nevadí, užili sme si to a aj v záverečkách behal úžasne!!! I keď na videu som neskôr videla, že by sme mali utekať ešte rýchlejšie, nech natiahne nožičky viac. Po výstave sme sa ešte zastavili na oslave, keďže tá pokračovala až do večera. Tam bol Leonko za hviezdu samozrejme, ale už len hlavne oddychoval a dospával náročný deň.

Za fotky ďakujem majiteľom Athény :)

28.11.2014 - Dnes oslavuje Gunner Malý Bysterec svoje 8me narodeniny. Ubehlo to veľmi rýchlo, zažili sme toho mnoho. Stále je samcom v plnej sile, zdraví. Všetko najlepšie mu želám, oslávime "tortou" - prasačou hlavou, ktorú dostane na narodeninovej párty aj Kiuška.

Zajtra nás čaká výstava, všetkým, čo som sľúbila, že sa s nimi stretnem - československí vlčiaci sú v hale M4 oba dni, rovnako aj kruh hovawartov je v tejto hale. V sobotu sú vlčiaci kruh 26, hovawarti kruh 23. V nedeľu zase vlčiaci opäť kruh 26 a hovawarti kruh 20. Budem sa zdržiavať pri týchto dvoch kruhoch. Keďže idem sama, Kiuška zostáva doma, preto, kto ste ju chceli vidieť, prídu jej detičky Angstroom, Ankh Ror a Aurrorox.

26.11.2014 - Asi ste si všimli, že plánujeme nie len vrh "B" ale aj "C". Záujemcov máme dosť, preto nám tento vrh "C" docela padne vhod, aby sme každému záujemcovi spravili radosť a ušlo sa mu vlčie miminko.

Plánujeme vrh "B". Prijímame predbežné rezervácie. Dam: Akia Tawy Sire: Artex Saris wolfs (otca by som už meniť nechcela, i keď človek nikdy nevie, čo sa prihodí do času krytia) Termín krytia pravdepodobne január/február 2015.

Plánujeme vrh "C". Prijímame predbežné rezervácie. Dam: Matku uverejníme čoskoro. Bude do chovu zapožičaná. Sire: Gunner Malý Bysterec. (rozhodnú testy na DM a DW). Vrh bude exteriérovo veľmi zaujímavý s predpokladom výborných pováh, vhodných aj na výcvik. Termín krytia pravdepodobne jar 2015. Matku nášho "C" vrhu by som predstavila trošku neskôr, hlavne po dotiahnutí pár vecí okolo zapožičania do chovu. Ešte vás budem trochu napínať. Otcom by mal byť Gunner, pokiaľ všetko klapne tak, ako má. Ak nie, bude otcom iný slovenský pes, ktorého už mám v hlave :)

Ale všetko má svoj čas, zatiaľ si ideme užiť výstavný adrenalín na výstavu do Nitry. Berieme len Amaroka, ktorý nastúpi do triedy dorastu a bude v konkurencii jedného psíka. Plánujem aj stretnutie s detičkami "A" a kopou známych ľudí, či záujemcov. Víkend bude náročný, tak teraz šetríme sily.

24.11.2014 - Bajkal od Našej vlčice sa predviedol v triede dorastu na výstave v Taliansku - Medzinárodná výstava psov Latina, rozhodca Denis Kuzelji. Baki v konkurencii ďalších dvoch psov vybehal prvé miesto a myslím, že zaslúženie. Hlavu má celú po Neruškovi a farbu po Agire. Dokonalá kombinácia. Ďakujem majiteľovi za skvelú prezentáciu!

23.11.2014 - Ďalšie skrátenie obsahu úvodu - noviniek. Keďže šteniatok po Gunnerovi je veľa a majú kopu noviniek, rozhodla som sa, že tieto budem zhromažďovať a publikovať v ich samostatnej zložke (no áno, sú stále "aj naše"). V odchovoch si kliknite na daný vrh, kde zistíte info o šteniatkach. V novinkách už nebudem zaplňovať nástenku a doterajšie info boli presunuté a teda z noviniek zmazané.

RAtropa Bella Donna (PL)    

Bod Našej Vlčice (SVK)    

D Tawy (CZ)    

B Leśny kamrat (PL)      

17.11.2014 - Fotografie zo zvodu mladých a bonitácie 15.11.2014 v Hornom Hričove.

Back od Našej Vlčice absolvoval 15.11.2014 v Hornom Hričove zvod mladých. A vďaka Mikimu máme krásne fotky tohto fešáka. Zvod mladých absolvoval s hodnotením nádejný. myslím, že to krásny pes, ktorý keď bude "hotový" v raste ešte zamieša karty v chove :) Povahovo je podľa slov zúčastnených výborný, preto sa veľmi teším, že robí radosť. Neruško môže byť na seba pyšný, že má ďalšieho skvelého syna.

15.11.2014 - Päť dní bez aktualizácie a noviniek u nás, to je docela dosť dlhá doba, čo poviete? :D

Nuž boli iné povinnosti na klubových veciach, tak aj  na venčení našich chlpáčov, pretože krásne počasie v Nitre pomaly končí a treba to využiť. Pár fotiek pribudlo aj na Facebooku, kde pribúdajú takmer denne :) Treba tam nakuknúť :)

Pár fotiek pribudlo na Facebooku, kde pribúdajú takmer denne :) Treba tam nakuknúť :)

Rovnako na Facebook aj Rajče pribudli fotky vĺčatok po našom Gunnerovi v Poľsku. "R"ká Atropa Bella Donna ešte nemajú mená, no fotiek už majú kopu, sú prekrásne!!!

Dostala som fotky "našej" Lary, teda Angstroom Aki od Lubky a nevychádzam z údivu, aká krásna sučka z nej rastie. Nie len moc šikovná, ale aj skvelá povaha a exteriér. Lubka s ňou skvelo pracuje a ja som jej veľmi vďačná. Verím, že sa stretneme na rodinnom stretku v Nitre, počas výstavy, kam by mali prísť aj naši vlčí chlapci.

Medzičasom pripravujem a plánujem náš vrh "B". Skutočne neviem, kedy bude Kiuška hárať, preto určiť presný termín je veľmi ťažké. Veľmi ma teší záujem o šteniatko od nás, no bližšie informácie podať v tomto čase nevieme. Najbližšie info o vrhu pribudne ak začne Kia hárať a navštívime nami vybraného otca vrhu Artexa a teda budeme mať nakryté. Dovtedy budeme informovať o našich "A"čkach a odchovoch po našom Gunnerovi. Artex ako otec vrhu "B" zostane v pláne, aj keby Akia hárala neskoršie než na jar.

10.11.2014 - Nový článok o ochoreniach psov - borelióza a niektoré ochorenia spôsobené kliešťami.

09.11.2014 - Dnes niečo o škrkavkách.

07.11.2014 - Ďalší z radu článkov je článok o herpes víruse. Rovnako častý dôvod potratov, nezabrezenia, či náhleho úhynu šteniat.

06.11.2014 - Z dôvodu častejšieho výskytu potratov, vstrebania plodov, či úhynu šteniatok krátko po narodení, prinášame článok o baktérii Strep G, ktorá môže byť jednou z príčin, prečo k tomu dochádza.

04.11.2014 - Dnes sme boli len tak cvične na veterine. Amarok váži presne 30kg, keďže už prezubil, skontrolovali sme, či je všetko OK. A výsledok je plnochrupý, teda bez chýbajúcich zubov alebo zubov navyše a bez deformácií chrupu či zubov. Tešíme sa. Zuby navyše, či chýbajúce zuby sú problémom viacerých plemien.

03.11.2014 - Náš nový termínový kalendár na rok 2015 v novom šate. (pre správne zobrazenie použite refresh v prehliadači, nie F5).

02.11.2014 - Snáď ste si oddýchli počas víkendových sviatkov. My sme sa venovali práci a tak si havinovia užívali slniečko a voľno. Pár nových fotiek Amaroka nájdete u nás na Facebooku.

Po dlhých úvahách som sa rozhodla, že stránky potrebujú nový systém a vzhľad tiež. Všetko však musím premyslieť, keďže by to bolo skutočne veľa práce. Verím, že do konca roka rozbehnem nové stránky. Adresa zostane, no stránky by mali byť omnoho lepšie ako po stránke designu, tak funkčnosti a prehľadnosti. Snáď sa bude páčiť. Preto budú na čas pribúdať len aktualizácie okolo našich psov, no do článkov veľmi sporadicky. Za pochopenie ďakujem.

Vďaka Chs Malý Bysterec za pár nových fotiek syna nášho Gunnera a Agiry Vlčí Démon, BACK od Našej Vlčice.

31.10.2014 - Dáko sa mi nechcelo pracovať na novej Halloweenskej grafike a tak len prikladám starú. Prajeme pekný víkend, budeme spomínať aj my. Medzičasom pracujem na úpravách častí stránok, ktoré sú už naozaj neaktuálne a potrebujú "prevetrať". Blíži sa čas šteniatok, tak dávam do pozornosti časť "Šteniatko" pre budúcich majiteľov a časť "Chov - plemenitba" pre chovateľov. Naše šteníska zatiaľ len plánujeme a vypadá to až na neskorú jar 2015.

29.10.2014 - Posledné pekné jesenné dni trávime zaslúženým oddychom. V priebehu týždňa pridám nové fotografie všetkých našich chlpáčov, ovšem, ak budú počasie a foťák spolupracovať.

27.10.2014 - Pridané do galérie nové fotky Gunnerových šteniatok s K-Lee ♥

26.10.2014 - Máme za sebou veľmi náročný ale zároveň úspešný víkend a stále tomu nemôžem uveriť... Tí, čo sledujete náš Facebook, už viete, ako sme dopadli :) Pre ostatných sumár toho všetkého tu:

 

Amarok Saint Barbarons Veľmi nádejný 1, Európska nádej 2014, Best minor puppy 3 (BOD in group FCI II)

V piatok večer sme vyrazili smer Brno, no ubytovali sme sa pár kilometrov od výstaviska a od Brna, vo Veľkých Nemčicích, v skvelom hoteli. Leonko s nami spal v izbe a veľmi si to užíval. Jediné, čo bolo zlé, že sa stále budil a chodil po izbe, najprv k priateľovi a jeho oblizoval, potom ku mne a tiež mi uštedril pár lízancov, vrtel chvostom a udieral do skrine a radiátora a robil riadny hluk. Vôbec sme sa nevyspali :/

Ráno sme sa nevyspatí nalodili do nášho super vozítka a vydali sa smer výstavisko. Obávala som sa chaosu na parkovisku, ale bolo to všetko skvelo zorganizované a majú odo mňa veľké plus. Rovnako ako pri vstupe a v hale. Všetko prehľadné. Obrovské plus za ružové veľké balóny s číslami kruhov, ktoré sa vznášali pri vstupe do každého kruhu! Vynikajúci nápad. Kruh sme teda našli rýchlo a s prehľadom. Hala bola vyhriata, žiadne mrznutie, proste paráda.

Zložili sme sa a keďže sme boli na rade hneď prví, vyčesali sme nášho Leonka a už len čakali. Priznávam, boli sme v triede samy, čo mi však nevadilo :) Rozhodcom bol Damir Skok, Chorvátsko. Nevedela som, čo od tohto pána čakať a určite som nečakala to, čo spravil. Keď sme prišli do kruhu, uvítal Leonka, ten sa mu neskutočne tešil no a pán rozhodca si ho prezrel teda detailne :D V ľahu, v postoji, ale skôr ho vyhladkal, vylúbil, Leonko mu dal niekoľko pusiniek. Zuby ukázal ako u zubára, s ničím ani najmenší problém. Veľmi ho vychválil. Potom nás nechal predviesť sa v pohybe, v trojuholníku. Posudky sa síce nezadávali, ale pochválil hlavne jeho povahu. Žiadne prekvapenie, že sme dostali Veľmi nádejný 1, Európska nádej 2014 :)

Zvyšok posudzovania dospelákov sme si pozreli, aby sme nabrali inšpiráciu a podučili sa niečo. V starších triedach ma prekvapilo, že len málo psov bolo nasrstených. Oproti niektorým bol dokonca náš Leon v lepšej srsti a mal viac osrstenia, než už plne dospelí samci! Čo sa mi mimoriadne páčilo bolo, že pán rozhodca si všímal aj správanie sa handlera pri predvádzaní a pánovi, čo dal svojmu psovi za nevhodné správanie po hlave rázne povedal, že ak to ešte raz uvidí, vykáže ho okamžite z kruhu, rovnako nehodnotil dobre a titulom psy plaché, či zlé nesenie chvosta a pohyb. Áno, boli tam aj psíky plachšie, neisté v povahe, na čo som zvyknutá od vlčiakov, ale tu je to pre mňa prekvapenie. Takže za mňa - výborný rozhodca. To, či vyhrali psy dobrí neviem posúdiť, nakoľko sa v plemene ešte nevyznám, ale súhlasila som vo viacerých prípadoch a ako som počula ohlasy okolo, asi to bolo všetko tak, ako má byť. Víťazom spomedzi Slovákov a psom, ktorý získal v ten deň najvyšší titul a to titul BOS bol pes Cody Neskrotná vášeň. BOB vybehala fínska veteránka v naozaj perfektnej kondícii. Môj favorit bohužiaľ nevyhral. Pár veľmi krásnych psov sme videli a som zvedavá, aký bude náš Leon, keď vyrastie. No každý nám hovorí, že to bude veľký "havinko" a chválili jeho sýte pálenie. Každopádne sme zvedaví, veľkého "havinka" chceme :)

Čakanie na záverečné súťaže sme si skrátili prehliadkou areálu, fotením a nákupmi :D Keďže sme už nič nečakali, kúpili sme si na pamiatku kokardu v národných farbách, medailu a jeden pohár (najväčší, čo v obchode mali) :) To sme ešte nevedeli, že za Európsku nádej dostaneme jednu červenú kokardu. Nabrali sme kopu vzoriek granúl, ktoré použijeme ako pamlsky. Čakanie na záverečky bolo dlhé, únavné a už sme to chceli mať za sebou. Bola som unavená, priateľ tiež, boleli nás nohy od státia, pretože všetky zbytočné veci, vrátane stoličiek, sme nechali v aute na parkovisku. Leon bol unavený tiež a už si len stále ľahol, keď mohol a tak na seba nabral chlpy od druhých psov a "špinky" na srsť.

Ale nastúpili sme do súťaže o Najkrajšie šteniatko výstavy. Do mimoriadne silnej konkurencie 28 plemien šteniatok, ktoré získali na výstave známku Veľmi nádejný 1. Bola to skutočne silne obsadená súťaž, s plemenami, rozhodne obľúbenými na výstavách a pani rozhodkyňa na nás v prípravnom kruhu ani nepozrela. V prípravnom kruhu už prestal Leon chcieť aj pamlsky, no krásne samostatne stál v postoji, bola som pyšná, intenzívny tréning a denná príprava sa skutočne vyplatila. Pri nastupovaní do kruhu ma Leon nesklamal a skákal ako koza, hrýzol do ruky,... :/ Bola som zúfalá a skutočne som chcela, aby to už skončilo a vybrala 6tich najlepších a nás už poslala preč. Ešte sme aj zostali stáť v zákryte, v rohu. Prekvapenie nastalo, keď nás vybrala do výberu 6 najlepších!!!

Pred kruhom sa ma priateľ pýtal, "čo urobíš, keď ťa vyberú?", odpovedala som "ak do 6tky, bude to mega úspech a ak na bedne, budem plakať"... Nuž... Mali sme sa predviesť v pohybe, samozrejme, dilinko Leon stále skákal, veľmi sa teší tomu humbuku okolo. V kruhu s nami boli mimoriadne krásne šteňatá a už len to, že sme v užšom výbere je zázrak, keďže hovawarti v záverečkách jednoducho nefigurujú... No a potom to prišlo, výber 3 najlepších. A tretie miesto, sme získali MY!!! Amarok dostal titul Best minor puppy 3 na tak prestížnej výstave, ako je Európska výstava!!! Na prvom mieste bol bullmastif a na druhom novofundland. Okrem nich sme porazili mnoho veľmi prestížnych a na obľúbených plemien, ktoré často vyhrávajú. Neskutočný úspech pre nás a motivácia pracovať na tom pohybe omnoho viac! No a pohár sme teda dostali aj ozajstný :)))))

Ďakujeme Danke a Mišovi, našim chovateľom, ktorí nás osobne prišli pozrieť a povzbudiť a tešili sa s nami! (a či sme plakali? no slzy sa do očí tisli, priznávame :))

Ďakujem priateľovi, ktorý so mnou absolvoval túto tortúru, ale domov sme teda išli riadne vysmiati a v nálade! Leon bol unavený a spal ako drevo po celý čas, chudáčik, zaberák to bol... A to ešte netuší, koľko výstav s ním plánujem :) Našťastie, jeho výstavy bavia a pozornosť, ktorá sa mu tam venuje je pre neho najviac :)

 

 

24.10.2014 - Tak sme sa snažili a nič. Neruško takmer vôbec nereagoval na Kimi (Kikimora), preto myslím, že bolo veľmi skoro alebo práve naopak, už po plodných dňoch. Nevadí. Na tento rok máme dosť. Zvažujem, že budúci rok by mal byť posledný, keby bude Neruško kryť. Zvažujeme aj zamraziť jeho sperma pre vlastný chov (aktualizácia - o dva dni som sa dozvedela, že majiteľka bola na progesteróne a Kimi bola u nás skutočne priskoro...).

Dnes sa ale balíme a vyrážame na cestu do Brna na Európsku výstavu s našim Amarokom. Čerstvé info ako aj fotky "Just now" nájdete u nás, na Facebooku.

21.10.2014 - Už tento týždeň!!!

Gorthan Kikimora & Gunner Malý Bysterec

20.10.2014 - Včera som dostala fotky od našej Varušky (Aadvark Aki). Veľká vďaka majiteľom za výbornú starostlivosť. Je to celá mamina, na mnohých foto vidno jej výrazy :) Všetky jej fotky nájdete na Facebooku alebo u nás v galérii (foto vľavo dole).

A taktiež máme aktualizované fotky chlapcov Aurroroxa Aki (vpravo hore) a Ankh Ror Aki (vpravo dole). Chlapci si dali stretko a pár fotiek nám poslali. Po SVP som navštívila Ankh Ror Aki, teda Karisa a je to skutočne krásny pes a povahovo tiež ako Kiuška. V tomto vrhu sa naozaj ukázala ako dominantná povahou malej kozy a bláznivej opice :) Aurroroxa stretneme na výstave v Nitre a zvažujem malé rodinné stretnutie :)

Tento týždeň sa nám dúfam podarí stretnúť s Angstroom Aki a odfotiť aj tú. S paničkou pravidelne cvičí a baby sú šikovné :)

No a na záver pridávam aj jednu aktuálnu foto Barborky Tawy (vľavo hore), ktorá sa teraz trochu nabehá :) Pániček ju chystá na SVP :) Tak im držíme palce.

 


19.10.2014 - Dnes zložila skúšku dospelosti a stala sa chovnou Diarra Love Tawy (žije v ČR), dcéra Gunnera Malý Bysterec a Ambry Tajemný přelud. Srdečne blahoželáme! Jej bonitačný kód je As E3 Oc S2 P3/60 Xv 56,7 Xf 111,7 chovná I.

14.10.2014 - Cvičme v rytme! :o) Posledné dni pred výstavou v Brne poctivo dopiľujeme predvedenie Amaroka v pohybe. Kiuška sa už dáva dokopy po SVP, nožičky sa hoja, no keďže hára, s Neruškom sa už venčiť len tak nemôžu. Toto háranie vynechávame, kryť budeme pri najbližšom háraní, to znamená približne jar 2015. Hára dvakrát ročne, snáď to bude tak aj tento krát. Máme 4 rezervácie na sučku a na 1 psíka. Veľmi nás teší záujem o naše šteniatka a verím, že potešíme záujemcov. Keďže Kiuška je zatiaľ naša jediná chovná sučka, bohužiaľ sa u nás čaká na šteniatko dlhšie.

12.10.2014 - Pomaly plánujeme vrh "B" Tobrok. Dovolím si zverejniť predbežné info, aj keď to ešte všetko má čas a vrh bude zrealizovaný pravdepodobne na jar 2015 a neskôr. Akia práve hára, toto háranie vynecháme. Bolo by to priskoro po vrhu "A". Avšak máme už predbežné rezervácie. Rezervované máme už 3 sučky a 1 psíka. Do času šteniatok sa toho veľa môže zmeniť, no ak máte záujem o šteniatko od nás, kľudne nás kontaktujte.

Akia Tawy & Artex Saris wolfs (?)

11.10.2014 - Čaká nás mega ťažký deň, ale snáď to dáme. S Kiuškou sme sa ako-tak pripravovali, priznávam bez mučenia, veľa sme tomu nedali :/ Stále niečo - buď nebol čas kvôli práci, alebo nespolupracovalo počasie alebo, čo bolo najhoršie, nespolupracovali moje kríže... Ale je ráno, 5:00 a my by sme mali pomaly nakladať auto a vyraziť.

Tak to máme za sebou... Bolo to zaujímavé, keďže sme to stihli len tak tak. Kiuška si poranila nožičky a usúdila, že už chodiť nebude. Takže posledné kilometre boli o prehováraní a obetovaní. Dokončili sme síce s hrozným časom 3:54:54, ale hlavné je, že to máme. Kiuška teraz len leží a stojí ako novonarodené jahniatko, ale nožičky sme ošetrili a dúfam, že sa čím skôr dá dokopy. Krívala až do večera, uvidíme ráno. No a splnením SVP je Akia chovná už "naozaj" a my môžeme zverejniť naše plány na vrh "B".

Po ceste domov sme navštívili Karisa, teda Ankh Ror Aki a musím povedať, je to kus prekrásneho psa!!! Neskutočne vyfarbený, prekrásne oko, výborná srsť a skvelá povaha!

09.10.2014 - Dnes sa narodili šteniatka nášmu Gunnerovi a K-Lee! Je ich 5, z toho 4 psíkovia a 1 sučka! Album s fotkami tu. Všetky šteniatka sú v poriadku. Psíkovia sú veľkí a sučka o kúsok menšia, na fotkách bez farebné obojčeka, pretože ju ide ľahko rozoznať :) Vrh sa narodil v Poľsku ako druhý vrh v tejto krajine po Gunnerovi. Z Poľska máme ešte dve žiadosti o krytie do budúcna. Uvidíme, či bude Neruško spolupracovať :) Má už svoj vek predsa. Na Slovensku má Gunner len jeden vrh. Druhý neplánujeme pre iné ChS, len ak sa podarí uchovniť našu Barboru Tawy, je prvou voľbou otca práve Gunner.

06.10.2014 - Výstavný víkend za nami. V sobotu nás reprezentoval Aurrorox. Za fotografiu ďakujem Andrea Santoni. V nedeľu sme nastúpili len s Amarokom, pretože Kiuška nebola v kondícii na výstavu a úprimne, po prečítaní hodnotení a výsledkov som na to chuť ani nemala. Preto s výstavami ČsV končíme, pokým nenatrafíme na rozhodcu, ktorý sa tomu trochu rozumie. Amarok dostal výbornú známku, no v záverečkách sme si tento krát "neškrtli" :) Zato sme spravili veľký nákup a kúpili sme prenádhernú predvádzačku.

Dogshow DANUBE duoCACIB, Bratislava, Slovakia, 04.10.2014.
Tobrok Aurrorox Aki - nádejný.

Gratulujeme a veľké ĎAKUJEM za reprezentovanie.

Dogshow DANUBE duoCACIB, Bratislava, Slovakia, 05.10.2014.

Amarok Saint Barbarons - veľmi nádejný 1.

Posudok: dobrý formát, dobrá hlava, dobrá telesná stavba, až na trochu strmšie uhlenie predných končatín, slabší výkrok vpredu.

Veľmi pekne ďakujem za milý sprievod v podobe Katky a jej sučky Lamii, s ktorou s Leonko až veľmi dobre rozumel :) Snáď sa ešte spolu odvezieme na nejakú výstavu. Taktiež našej chovateľke Danielke, za rady a skúsenosti ohľadom úpravy srsti :)

Musíme dopilovať ešte pohyb na Európsku výstavu, aby sme nesklamali. Slabší výkrok je síce žiaduci u ovčiakov, no u nás hlavne znamená trochu zrýchliť pohyb a natiahnúť nohy pri kluse :) Inak som s Leonkom a jeho predvedením spokojná. Musíme sa ešte viac zosúladiť. No práve preto chodíme na tieto výstavy aj keď o žiaden titul ešte nebojujeme. Ide o zosúladenie a hlavne o zábavu. Leon je úžasný a v kruhu a na výstave celkovo ho to veľmi baví.

02.10.2014 - Výstava sa nám blíži a tak cvičíme, aby sme to všetko zvládli. Nervozita stúpa, pretože nás čaká veľmi perné obdobie. Výstava v BA, potom SVP a potom výstava v Brne. Bohužiaľ Kiuška zostáva v nedeľu doma, preto tí, čo ste sa chceli s nami stretnúť, budeme len s Amarokom. Kruh č.5 - exteriérové kruhy. Snáď počasie vyjde a nebude veľká zima.

28.09.2014 - Amarok Saint Barbarons má 5 mesiacov.

27.09.2014 - Takmer denne pridávame fotky a statusy na náš Facebook, tým sa snažím obmedziť zapĺňanie noviniek. Fotiek vĺčikov a nášho Amaroka je skutočne priveľa :) Poctivo cvičíme ako na SVP s Akiou, tak na výstavný maratón s Amarokom. 

24.09.2014 - Skvelá správa! Diarra Love Tawy (Gunner x Ambra) má DBK A(0/0) a DLK 0/0. GRATULUJEME!

23.09.2014 - Náš Amarok SB (Leon), rastie do krásy. Každý deň poctivo cvičíme, je to veľmi jednoduché, keďže je to kyselina prvého stupňa, za pamlsok všetko. Pripravujeme sa na výstavný maratón. Najprv 05.10.2014 Bratislava, potom 25.11.2014 Brno a nakoniec, aj keď som si sľúbila, že to neurobím (čo už keď to máme tak blízko) som Amaroka predsa len prihlásila 29.11 a 30.11.2014 na Nitru. Nech si zvyká na ruch, tlačenicu, kopu ľudí.

S Kiou sa denne pripravujeme na SVP. Síce po trochách, ale hlavne panička potrebuje pripraviť na ten výkon :D Kiuške je zatiaľ málo a nahodí vždy vražedne rýchle tempo. Uvidíme, keď sa dostaneme na tréningu na hranicu 15-20km, či ju to neprejde.

19.09.2014 - "D" detičky Tawy, po našom Gunnerovi a Ambre sa činia. Drago Nanuk bol prvý krát darovať krv a išlo mu to perfektne! No a Diarra Love bola na RTG vyšetrení lakťov a bedier na dyspláziu, vypadá to výborne a držíme veľmi palce, nech to klapne!

18.09.2014 - Zostáva ešte 37 dní do európskej výstavy v Brne! (pre FCI 2 a non FCI plemená) Doma poctivo cvičíme predvádzanie, zuby a postoj. Krpec sa veľmi snaží, takže snáď nespravíme hanbu. Začal meniť šteniatkovskú srsť a naberať dlhú dospelácku. Už je nohatý a chudý. Uvidíme, či do výstavy neberie formu :o)

16.09.2014 - Dnes som dozvedela skvelú správu. Náš Gunner možno bude deduško :) Jeho dcéra Dášenka Tawy bola nakrytá Artom z Postupického podlesí. Na potvrdenie čakáme. Vrh bude zastrešený ChS Tawy.  Dášenka je z vrhu Tawy po Gunnerovi Malý Bysterec a Ambre Tajemný přelud. Info o "D" vrhu Tawy tu.

15.09.2014 - Ďalší rok hostingu na www.tobrok.sk za nami. Viac ako 2100 návštev týždenne a mnoho pozitívnych ohlasov. Ďakujem všetkým za podporu a neprajníkom za motiváciu robiť viac. :o)

A jedna fotka od Astonka (Aurrorox Aki) s kamarátom. Krááásne sa vyfarbuje a dokonca nastúpi na výstave v Bratislave. Tešíme sa a držíme palce!

12.09.2014 - Z dôvodu kopírovania obrázkov som sa rozhodla dať vodoznak na všetky naše fotky, fotky od "nášho" fotografa Mikiho a fotky našich odchovov - teda foto od majiteľov. Tam, kde je vodoznak chs Tawy, sme už náš nedávali. Vodoznak dostali aj niektoré fotky, ktoré nemali od autora vodoznak, ale poznáme ho a uvádzame ho v texte.

Nepáči sa mi kopírovanie mojich stránok, nápadov a článkov, či grafických riešení, hlavne ľuďmi, ktorí nás radi ohovárajú :) Ak už sa vám stránky páčia, inšpirovali vás, dajte nás do odkazov na vašich stránkach.

11.09.2014 - Doplnené výsledky chovu Slovenskej republiky za rok 2013 a vytvorený archív pre výsledky z roku 2012. Pridaný chovateľský poriadok platný pre rok 2014/2015 vrátane úprav prijatých na členskej schôdze 2014 a taktiež upravený bonitačný poriadok podľa poslednej členskej schôdze v roku 2014. Pridané aj vírusové ochorenie psinka.

09.09.2014 - Pridané sú aj viaceré témy z oblasti zdravia vlčiakov. Hlavne análne žľazy, ktoré sa vyskytujú dosť často a tiež som spomenula otravy a ako ich riešiť - ako reagovať. V poslednom čase sa šíria nástrahy na psov vo forme otrávených kusov mäsa. V takom prípade je nevyhnutné ihneď konať. Tiež pridaný článok o strašiakovi menom demodex, či parvoviróza a psinka. V časti choroby ČsV teda nové články, pozrieť si ich môžete tu.

08.09.2014 - Dnes gratulujem majiteľovi Bajkala od Našej vlčice (Gunner x Agira), ktorý sa zúčastnil na výstave Raduno di Serramazzoni, Taliansko. Bajkal vyhral svoju triedu s hodnotením Veľmi nádejný 1 a nakoniec aj Najkrajšie šteniatko výstavy. Gratulujeme! Rastie z neho prekrásny mladý psík, nohatý, vysoký, veľmi sa mi podobá na Nera, ale sfarbením na Agiru, takže dokonalá kombinácia :)

07.09.2014 - Tento víkend prebehlo čistenie súborov na stránkach, je možné, že niektoré časti stránok nebudú fungovať správne - nezobrazenie obrázkov a podobne. V čo najkratšom čase bude všetko skontrolované a upravené. Pripravujem aj nové články v časti o zdraví vlčiakov a do časti chov vlčiakov na Slovensku.

05.08.2014 - V Nemecku sa cez víkend konala výstava, ktorú posudzovala Soňa Bognárová. Syn nášho Gunnera a Agiry Vlčí démon - Bajkal od Našej vlčice, nastúpil v triede šteniat a získal prvé miesto - najkrajšie šteňa! Blahoželám!

04.09.2014 - POTVRDENÉ! Budú malé Gunner-Lee´s!!! Na sone bolo vidieť viac ako 6! Náš Gunner bude vo svojich 8 rokoch opäť otcom. Som šťastná a želám mamičke a šteniatkam len to najlepšie zdravie! Ak máte záujem o šteniatka z tejto skvelej kombinácie, prosím, kontaktujte chovateľa. Info na našich stránkach tu. Pracovné písmenko pre vrh je zatiaľ "R".

Atropa Bella Donna

K-Lee Vorjna z Perónowki & Gunner Malý Bysterec

03.09.2014 - Už to môžeme zverejniť. Amarok je prihlásený na Európsku výstavu psov 2014 - Brno, Česká republika. Veľmi veľká výstava (druhá najväčšia v Európe po Svetovej výstave psov), ktorá má momentálne prihlásených cez 13 500 jedincov!!! Ako Svetovka, tak Európska sa koná každý rok v inom štáte a na dlhší čas bude opäť mimo "náš záber". Preto som sa rozhodla, že aj keď len do triedy šteniat, prihlásime sa! Prvá obrovská výstava pre mňa a pre nášho krpca. Ešte pred tým sa "rozbeháme" v nedeľu 05.10.2014 Bratislave, vystavujeme Amaroka a Akiu. A s Kiuškou potom poriadne, 40km na skúškach SVP 1 v Šamoríne. Snáď to všetko postíhame, nabrali sme si toho dosť.

Je škoda, že som sa o výstave dozvedela neskoro a prihlásila som aj Bratislavu, no stornovať ju už nebudeme a prebehneme sa s Akiou naposledy na dlhšiu dobu. S Aki pôjdeme maximálne už len na oblastné výstavy. Po týchto troch väčších akciách si dávame pauzu až do februára 2015 ako s výstavami, tak s výletmi na akcie. Budeme sa venovať len socializácii a zaslúženému oddychu. Budúci rok sme si toho nabrali tiež dosť, preto cez zimu načerpáme energiu.

30.08.2014 - Dnes sme sa zúčastnili špeciálnej výstavy hovawartov v Starej Myjave. Počasie bolo ideálne a keďže šlo o klubovku, prišli sme "ležérne naladení" :)

V triede šteniat sme u rozhodkyne Mgr. Babíkovej dostali krásne hodnotenie Veľmi nádejný 1, v boji o Najkrajšie šteniatko nás porazila sestrička z A vrhu - Artemisia, preto sa veľmi nehneváme, zostáva to v rodine :)))

Posudok: 4 mesačný čiernoznakatý pes, semenníky kompletné, nožnicový zhryz, chrup v procese výmeny, tmavé oko, znaky kompletné, vykreslené peknej sýtej farby, chvost ideálnej dĺžky, vzadu predpoklad výborného uhlenia, nádejné predhrudie, priateľská povaha, kvalitná srsť.

Výstavu musím zhodnotiť ako skvelo zorganizovanú akciu, kruh mohol byť trochu väčší, pretože priestor na zväčšenie bol, ale pre nás šteniatka, bol kruh akurát. Nálada panovala výborná, škoda pár komentov niektorých ľudí mimo kruhu, je vtipné, keď niekoho kritizujete a neviete, že jeho polovička stojí za vami :) Ale musím uznať, že ohlasy boli hlavne pozitívne a je neskutočne osviežujúce mať psíka a držať sa mimo dianie klubu a chovateľov. Je to doslova oslobodzujúce a normálne uvažujem, že to tak aj zostane. Zostaneme kus mimo diania v plemene, len si uchovníme a to bude všetko.

29.08.2014 - Pozor, ChS Tasha zmenila krycieho psa. Pre Neruška bolo teda krytie K-Lee pravdepodobne posledným na tento rok.

27.08.2014 - Info o osinách na tomto linku.

26.08.2014 - V nasledujúcich dňoch bude prebiehať presun niektorých fotografií a preto nemusia stránky fungovať správne. Za pochopenie ďakujem.

Včera sme s Amarokom navštívili veterinára, bohužiaľ, v labke mal pichnutú osinu a bolo nutné ju vyberať. Našťastie to šlo pinzetou, kúsok trčal von, miesto bolo zahnisané preto je momentálne na ATB. Touto cestou by som chcela vyzvať, aby ste kontrolovali aj vy svojich psíkov, pretože osina môže skonči aj v ušku alebo na iných citlivých miestach a zapichnúť sa tak, že sa celá zasunie do tkaniva a putuje po tele. Viac info pripravujem.

24.08.2014 - Doma po náročnom dni v Malackách. Cesta na výstavu bola mierne stresujúca, keďže sme vyrazili dosť neskoro, po ceste z nás ale nervozita opadla, keď navigácia ukázala, že to stíhame s prehľadom. Lenže nás zaviedla na inú ulicu, takže sme si v Malackách trochu poblúdili, kým sme našli zámocký park. Priestory boli skvelé, trošku malé kruhy, ale pri tom počte psíkov, pochopiteľné. Výstava bola dobre zorganizovaná a domov sme si priniesli skvelý zážitok a určite sa sem ešte vrátime.

Akia Tawy (ČsV): Výborná 1, Víťaz triedy, Oblastný víťaz

Kia sa celkom dobre predviedla, i keď to mohlo byť lepšie. V záverečnom kruhu sme sa prebehli, no dve medaile stačia, som na ňu hrdá!

Posudok: Suka dobrých proporcií, pekná hlava, korektná horná línia, výborný hrudník, dobre zauhlená, výborný pohyb


Ešte pred Kiou sme nastúpili s Amarokom. Predviedol sa ako štenec, poskakoval, tešil sa, no pani rozhodkyňa ho privítala s úsmevom, takže tak hrozné to nebolo. V záverečnom kruhu nás bolo dosť. Keď sa vyhlasovali výsledky, bola som si takmer 100% istá, že vyhrá jazvečík alebo kokeršpaniel. No nakoniec, sme to boli my, čo vyhrali!!! Nemohla som uveriť, ešte pred kruhom som vravela priateľovi, že sa mi šteniatkovské poháre najviac páčia a dáme to.

Amarok Saint Barbarons (HW): Veľmi nádejný (1), Najkrajšie šteniatko výstavy 1.miesto - BIS 1 minor puppy!!!

Posudok: 4 mesačný psík dobrej pevnej konštitúcie, pekná hlava, hrudník hlboký, dobre zauhlený, pekný pohyb

22.08.2014 - Aj keď nás čaká ešte SVP 1 s Akiou, máme už teraz mnohé rezervácie na šteniatka z vrhu B. Máme rezervované ako sučky tak psy. Ak máte záujem o predbežnú rezerváciu, môžete nás kontaktovať, chceme vás spoznať dostatočne dopredu. Záväzné rezervácie budeme samozrejme brať až po narodení a vo veku 3 týždňov. Teší nás záujem o naše šteniatka a vidíme, že o vrh je záujem a má zmysel ho spraviť. Ako vždy budú šteniatka odchované s výbornou starostlivosťou, chovateľským servisom, výbavou a z kvalitného spojenia.

10.08.2014 - V sobotu sme vyrazili do Krajného na Oblastnú výstavu. Po prvý krát pre Amaroka a pre Akiu len tak, pre zábavu. Prostredie bolo krásne, upravené, síce kruhy mohli byť kulinček väčšie, keď ihrisko bolo veľké, ale na atmosfére to neuberalo.

Ako prvá išla na rad Kiuška a konečne sa nám to podarilo Výborná 1, Víťaz triedy, Oblastný víťaz. Bola som tak hrdá na moje dievčatko! O chvíľku na to bol na rade Amarok a ten si vybehal veľmi nádejnú s krásnym posudkom.

Aj keď slnko pražilo, zostali sme do poobedných záverečiek. Krpec už bol unavený a skákal, nepredvádzal sa, preto sme sa do užšieho výberu nedostali.

S Kiuškou sme nastúpili medzi sučky (cca. 20 sučiek), ktoré získali na výstave Oblastného víťaza. Nečakala som skutočne nič. No keď sme vchádzali do kruhu, zožali sme krásny potlesk od publika a to mi stačilo. Kiuška sa predviedla a my sme sa dostali do 5tich najlepších. Už to bol úspech. Ako postupne vyhlasovali poradie od tretieho miesta, bolo mi jasné, že vyhrá opäť samojed, ostatne ako všetky predchádzajúce súťaže. Na moje prekvapenie, vyhlásili prvé miesto - Československý vlčiak!!! A tak sa moja malinká Kiuška stala Najkrajšou dospelou sučkou výstavy!!! V súťaži o pohár starostu sme opäť zožali najväčší potlesk, no vyhral samojed. Každopádne eufória a adrenalín mi podlamoval kolená a pri fotografovaní som sa ledva udržala na nohách. Ďakujem za krásny deň, mamine, ktorá bola so mnou a veľmi pomáhala, rozhodcom a skvelému publiku. Bolo to úžasné!!! Pre niekoho sa môže zdať, že ide o malé víťazstvo, ale pre nás je to vysnívaný prvý pohárik na poličke!

21.08.2014 - Dnes sa chcem pochváliť synom nášho Gunnera - Dan Tawy alias Fred sa zúčastnil fotenia. Klik na zväčšenie. Link na galériu tu. Model: Žaneta Hromádková. Photo: Petr Huser. Assist: Andie Ronzova, Petr Irein. Make-up: Lenička Polášková.

Máme fotografie z krytia K-Lee našim Gunnerom. Akonáhle bude gravidita potvrdená, pridám galériu. Zatiaľ si môžete fotky pozrieť na našom Facebooku.

19.08.2014 - Drago Nanuk Tawy, syn Gunnera a Ambry robí radosť páničkovi a chystá sa na kariéru záchranára. Takže sa učí zlaňovať.

08.08.2014 - Dnes nakryl náš Gunner tretí a posledný krát krásnu K-Lee. Teraz už len dúfame v zdravé šteniatka. Ak máte záujem o túto kombináciu, kontaktujte www.atropabelladonna.pl

Zajtra premiéra nášho Amaroka na oblastnej výstave v Krajnom. A tiež premiéra odvystavovanie Akii a Amaroka na jednej výstave, ešteže budem mať pomoc :o)

06.08.2014 - Prebehlo prvé krytie sučky K-Lee Vornja z Perónowki. Všetko išlo hladko, krytie bolo plne prirodzené, bez nutnej pomoci. Dúfame, že budú šteniatka, K-Lee je veľmi milá sučka, krásne sfarbená, povahovo vyrovnaná a myslím, že kto hľadá parťáka aj na šport, skúšky ale aj na výstavy, tento vrh je naozaj trefa do čierneho.

Fotky od Chs Tawy, z letného tábora ČsV nášho Ankh Ror Aki - Karisa. Je to veľmi krásny psík.

01.08.2014 - Vrh Atropa Bella Donna je stále bližšie. Krytie by malo prebehnúť budúci týždeň.

Matkou bude krásna K-Lee Vornja z Perónowki, dcéra známeho Irana Zemplínska oblasť a vysoko kvalitnej sučky Jolly z Molu Es. Z hľadiska rodokmeňa pôjde o veľmi zaujímavé krytie.

K-Lee je mnohonásobnou šampiónkou krásy: JCh.Pl, Ch.Pl, Ch.Cz, Ch.VDH, Ch.Ht, Ch.Ro, Ch.Ua, Interšampión C.I.E, Interšampión C.I.B., Poland winner 2010, Berlin winner 2011, Carpatian winner 2011. Mnohonásobný BOB.

Je aktívne pracujúcou sučkou so zloženými skúškami: SVP1, TPM-s, BH, ZOP, OB 0. Aktívne sa venuje súťaženiu - dogfrisbee.

Zdravotné vyšetrenia: dysplazia bedrových kĺbov A/A a ľakťových 0/0, test na degeneratívnu myelopatiu N/DM a dwarfizmus N/DW.

Je zatiaľ trojnásobnou matkou, teda neočakávame žiadne problémy. Spolu s ňou prídu jej majitelia a krytie prebehne u nás. Už sa tešíme na ďalšie šteniatka. 

(foto: majitelia K-Lee)

Z kombinácie s Gunnerom očakávame krásne farby, krátke ucho a chvost, krásne bledé oko a dobrú kostru. Gunner je tiež negatívny na DM a DW. Povahovo by malo ísť o vyrovnané šteniatka s chuťou pracovať.

Šteniatka by sa mali narodiť začiatkom novembra 2014 a pripravené na odber by mali byť koncom decembra 2014 a začiatkom januára 2015.

27.07.2014 - V piatok a v nedeľu navštevujeme s Leonom (Amarok SB) kynologický klub, snáď to niečo prinesie. Leon je snaživý, uvidíme, či z neho niečo bude. Každopádne plánujeme pracovné skúšky.

25.07.2014 - Naše aktuality, fotky a diskusie nájdete na Facebooku.

 

Dnes odoslaná prihláška nášho Amaroka SB na Špeciálnu výstavu Slovenského hovawart klubu, ktorá sa koná 30.08.2014 v Starej Myjave. Držte nám palčeky. Ak sa podarí, predtým si pocvičíme na oblastnej výstave v Krajnom, možno aj s Kiuškou. Plánujeme aj Bratislavu a Nitru.

22.07.2014 - Barni Leśny kamrat (Gunner x Asta) na IV.Oblastnej výstave psov v  Pasterskich - Legnickie Pole, Poľsko, 19.07.2014, Rozhodca: Maciej Kozber (PL), Hodnotenie: Výborný 1, CAC. BLAHOŽELÁME!

21.07.2014 - Fotografie o zvodu mladých a bonitácie v Jasení, 18.07.2014 a druhá várka fotografií z Letného výcvikového tábora v Jasení.

A fotky nášho Amaroka, ktorý sa prepašoval medzi sivé kožuchy na bonitácii :)

19.07.2014 - Fotografie z XVIII. Európskej výstavy ČsV, Jasenie a z Letného výcvikového tábora v Jasení.

Nechcela som už použiť nášho Gunnera na Slovenské krytia, ale jedna výborná ChS má záujem o neho pre svoju sučku a tak predstavujeme plánovaný vrh "E" Tasha so sučkou Tara Kysucká hviezda. Tento vrh je pre mňa dôležitý, očakávame výborný exteriér, povahu, zdravie a zaujímavý rodokmeň.

18.07.2014 - Zvod a bonitácia v Jasení, náš Ankh Ror Aki s hodnotením nádejný. Gratulujeme.

16.07.2014 - Dnes ešte doplním posudky našich dvoch slečien.

Akia Tawy - posudok: 2,5 ročná, hlava typická s výraznou maskou, ucho krátke a rovné, srsť svetlo vlkošedá, kvalita po výmene, končatiny správne uhlené, pohyb typický.

Barbora Tawy - posudok: 18 mes., chrup úplný, zhryz nožnicový, hlava typ. s výraznou maskou, oko svetlé, ucho krátke rovné, krk správne nasadený, kvalitne osrstený, farba svetlo-vlkošedá, kvalita dobrá, končatiny správne uhlené, pohyb typický

14.07.2014 - V prvom rade musím povedať, že som rozčarovaná z výstavy v Jasení...

Ráno sme vyrazili s Aimu z Dubničanky, jeho majiteľkou Jankou a s Akiou do Jasenia. Všetko OK. Síce slnko pražilo a sme trochu prihoreli, ale psíci boli v poriadku v tieni.

Za našu ChS vybehali:

Tobrok Aurrorox Aki - trieda šteniat, psy - nádejný

Tobrok Ankh Ror Aki - trieda šteniat, psy - veľmi nádejný, ale odstúpil

Barbora Tawy - trieda stredná, suky - výborná 1, CAC  (7 sučiek v triede)

Akia Tawy - trieda otvorená, suky - výborná 4 (7sučiek v triede)

Barborke k veľkému úspechu na prvej výstave gratulujem!!! Šteniatkam ďakujem za účasť a prezentáciu. Kiuška bola super, v silnej konkurencii sme s výsledkom spokojní. Čo však nepochopím je, že vystavených bolo toľko plachých zvierat, ktoré získali výbornú, či dokonca titul!!! Sučka v triede šampiónov utečie z kruhu len preto, lebo jej ide rozhodca gratulovať k titulu, pes, čo vrčí na všetkých okolo a robí ako nepríčetný, tiež odchádza s titulom... Nepochopím takéto ignorovanie plachosti, či agresivity. Túto výstavu beriem preto s rezervou, s Akiou chodím na výstavy už len sporadicky, pretože aj keď má svoje chyby, nie je zlá sučka, no čo sa deje na výstavách, nemá obdoby...

Morálka na výstave - Kiuške vidno len nožičky. Po ceste domov unavení výletníci krásne spinkali spolu :o)

Dan Tawy (Gunner x Ambra)

11.07.2014 - Krásna, krajšia, najkrajšia a najmilšia Aadvark Aki ♥ Ďakujem za skvelú starostlivosť! A fotka jej veľmi podobného bračeka Ankh Ror Aki. Ďakujem za skvelý prístup a starostlivosť.

08.07.2014 - Mnoho času na aktualizácie nebolo, pretože pripravujeme Európsku výstavu ČsV, v Jasení, kam sa tiež chystáme.

Krásny počet 76 vlčiakov máme nahlásený a ešte krajšie rozdelený 38 psov a 38 sučiek. Akia tawy je prihlásená do triedy otvorenej, očakávame silnú konkurenciu, no ako vždy, ideme sa hlavne zabaviť a užiť si atmosféru.

Na výstave bude naša ChS krásne zastúpená:

Tobrok Aurrorox Aki - trieda šteniat, psy

Tobrok Ankh Ror Aki - tireda šteniat, psy

Barbora Tawy - trieda stredná, suky

Akia Tawy - trieda otvorená, suky.

Tobrok Angstroom Aki bohužiaľ neide, ale napravíme to inokedy :)

Vynikajúce správy máme aj od našej milovanej Vary - Aadvark Aki sa preliečila a je to jedno úžasné šťastné šteniatko. Tiež sa ju chystáme navštíviť. Mnohokrát ďakujem majiteľom za to, že sa o ňu tak krásne starajú.

No a náš najmenší Leon - Amarok SB sa udomácnil. Začali sme intenzívnejšie cvičiť výstavný postoj a tento, alebo budúci týždeň začíname chodiť na cvičák. Malému diablovi skončila zábava :D, no musím uznať, že oproti ČsV je to anjelik O:)

Čo je skvelé, vie zostať sám, celý čas, ako sme v práci, neničiť tak strašne. Je nám ľúto ho nechávať samého, no do práce musíme. Celý deň prespí na svojich obľúbených miestach, ani o ňom nevieme :D No v novej búde nebol ani raz :/

06.07.2014 - Dnes sme mali na návšteve nášho Aurroroxa (Akia x Argo). Rastie z neho veľký pes, celý po tatovi, ale brblanie a komenty, ksichtíky, to je celá mama :D Má prekrásne bledé očká a bude riadne vysoký. Má skvelú vyrovnanú povahu a zahral sa s našim Amarokom (Leonom). Síce ten ho moc nemusel, lebo je väčší ako on, ale to dorastie :)

 

04.07.2014 - Nové fotky - Drago Nanuka Tawy (Gunner x Ambra) a jeho kamarátka - líška. Dosť sa podobajú :D A jedna nová od Karisa - Ankh Ror Aki. Klik pre zväčšenie.

02.07.2014 - Viac aktuálnych foto a udalostí na našom Facebooku "Tobrok FCI", kam pozývam všetkých našich majiteľov a aj záujemcov.

30.06.2014 - Víkend sa niesol v znamení dorábok búdy pre nášho najmenšieho Amaroka (Leona). Keďže si už zvykol na nás, môžeme sa vydať objavovať svet. Nie že by už nebol v obchode so stavebninami, v práci a necestoval každý deň autom, ale treba trochu rozvíjať aj jeho poslušnosť. Asi sme si našli dobrý cvičák a môžeme začať s pravidelnou prípravkou na neskorší výcvik.

Od Ľubky, u ktorej býva naša Angstroom, teda Lara, sme dostali kopu fotiek, vyberám dve. Vypadá úplne ako Kiuška ♥ Pekne cvičia na výstavu. Pretože na Európskej výstave ČsV v Jasení, budeme mať zastúpenie v šteniatkovskej triede ako u sučiek, tak u psíkov. Ankh Ror príde hájiť naše farby tiež a povzbudzovať príde aj Aurrorox. My to asi s Kiou skúsime, ale len socializačne. S výstavami sme už s Kiou skončili. Na rade je totiž náš Amarok, s ním plánujeme mnoho výstav.

Belfer Leśny kamrat (Gunner x Asta), ktorý pred časom hľadal domov sa má vynikajúco u novej rodiny a tiež sme dostali fotku, za ktorú veľmi ďakujem. Je to krásavec, ktorý vypadá ako Nero, no povedala by som, že je krajší. To je aj podstata plemenníka - dávať potomkov lepších než on sám. V súvislosti s tým pripomínam, že nášho Gunnera už na slovenské krytia neposkytujeme. Ponúkame ho už len na sezónu 2014/2015 a tým jeho pôsobenie v chove skončí a doprajeme mu oddych. Naplánovaný má momentálne jeden vrh v poľskej CHS Atropa Bella Donna.

26.06.2014 - Dnes si dovolím napísať malú recenziu na ChS, z ktorej máme nášho Leona (Amarok SB). Sú chovateľské stanice, ktoré vám ponúknu jednoducho viac ako majiteľovi a táto je rozhodne jedna z nich. Vrele odporúčame kvôli veľmi správnemu prístupu a chovateľskému servisu. Ak máte záujem o hovíčka, prípadne nemeckého ovčiaka, určite sa obráťte sem. Pridaný odkaz do našich linkov, pretože tie "lepšie a správne" ChS rozhodne podporujeme! :)

25.06.2014 - Už máme aj aktuálnejšiu indexovú foto popisku, i keď ešte nemám dobrú fotku nášho Amaroka, ktorý dostal meno Leon. Akonáhle sa niečo podarí, tak spravíme nejakú peknú koláž :) Na foto dole Tobrok Aurrorox Aki.

24.06.2014 - DAN Tawy alias Fredy (Gunner x Ambra) sa zúčastnil 14.06.2014 na zvode mladých v Jedovnicích, Česká republika,  s výsledkom A66,5 Of P1.

23.06.2014 - I keď sme si vzali tak diametrálne plemeno od ČsV, nebudem stránky meniť a rozširovať o plemeno HW. Zostanú výlučne o vlčiakoch :o) Amarok bude hlavne domáci miláčik, s ktorým pochodíme nejaké výstavy, uvidíme ako sa nám bude dariť, pochodíme cvičák a strávime spolu dúfam mnoho príjemných dní.

22.06.2014 - Nuž a dnes konečne predstavujem nového člena domácnosti Amarok Saint Barbarons, plemeno hovawart.

Matka: C.I.E Chile Kráslovská stráž (SVK), multišampiónka a šampiónka IHF    

Otec: Cosmo vom Schondratal (DE)

Psíkovi stále vyberáme meno, nezhodli sme sa zatiaľ ani na jednom, i keď ja mám viac favoritov. Ale jedno musím uznať, už teraz vidno, že to nie je ČsV :o)

21.06.2014 - A je tu posledná indícia.
Indícia č.4: skupina 2; sekcia 2 - Molosoidné plemená; Horské psy.
Na dnes všetko. Zajtra už foto

20.06.2014 - Tretia indícia dnes isto povie viac..
Indícia č.3: Plemeno, po ktoré si v nedeľu ideme, je zaradené do FCI skupiny 2 "Pinče, bradáče, molosoidné a švajčiarske salašné psy
" :o)

19.06.2014 - Dnes ďalšia indícia, ktorá bude prekvapivá pre mnohých a priznám sa, aj pre mňa samotnú to bolo prekvapivé, ale je to tak.  

Indícia č.2: Nie, nie je to československý vlčiak.

18.06.2014 - Od dnešného dňa pribudne až do nedele jedna indícia, kto alebo čo presne bude naším členom rodinky.

Indícia č.1: bude to ďalší pes - samec :)

16.06.2014 - Už o týždeň, presne na moje narodeniny, si ideme po nového člena našej svorky ♥ Nechám vás trošku v napätí a viac neprezradím :o)

Študentský filmík Temná noc, kde si náš Gunner (Nero) zahral démona - vlka. Celému štábu veľmi ĎAKUJEM, že boli s nami takí trpezliví a že nám veľa vecí prispôsobili. Boli to 3 náročné dni, no výsledok stojí za to. Pozrite, lajkujte, podporte tým režisérku Majku Martiniakovú. Link http://vimeo.com/77902306. Neruško je hneď v úvode, potom 7:00. 13:05 a od 20:10.

Dorazili fotky objednaných obojčekov pre miminá, ktoré dostanú k prvým narodeninám. Ide o ručnú výrobu z mimoriadne kvalitných materiálov. "Staršiu verziu" používam aj na Nera a Kiušku a sú skutočne pevné a vydržia nápor.

13.06.2014 - Nový plánovaný vrh pre nášho Gunnera v Poľsku. Mimoriadne zaujímavá kombinácia.

12.06.2014 - Na výstave v Nitre sme stretli Aurroroxa s páničkom a spoznal nás a vypusinkoval :) Fotky od Andrea S.

Baja Leśny kamrat (Gunner a Asta). Na národnej výstave psov - Kalisz - Poľsko - 08.06.2014 - Najlepšia suka, BOB, BOG - 3.miesto.  Gratulujeme!!!

10.06.2014 - Priatelia. Horúčavy máme momentálne na Slovensku riadne... Mala som tú nešťastnú možnosť vidieť uhynúť psa po dlhom trápení na prehriatie. Nie je to nič príjemné. PROSÍM, zabezpečte vašim miláčikom miesto pre oddych, kde je chlad, dostatok vody a ak je to možné, venčite až po západe slnka. NENECHÁVAJTE psa v aute ani na 5 min!!!! Ak musíte cestovať, zabezpečte vetranie, psa nenechávajte v aute osamote.

Dostali sme fotografie z výcvikového víkendu v Drienku. My sme strávili víkend inde, ale rovnako príjemne - na návšteve v jednej super chovateľskej stanici so šteniatkami :) Ale z časti aj smutne. Varuška (Aadvark Aki) definitívne opustila domovinu a teší sa zo skvelého domova. Lepší si želať nemohla. ĎAKUJEM majiteľom za to, akí sú!!!

05.06.2014 - Stránky nebudú (alebo len sporadicky) počas nasledujúcich dní (týždňov) aktualizované. Za pochopenie ďakujem.

04.06.2014 - Už pár dní máme oficiálne "papiere" našich šteniatok, len sme jeden preukaz posielali na opravu. Inak je všetko v poriadku. Pripomínam, že názov našej ChS sa uvádza pred menom psa.

30.05.2014 - Máme výsledky na degeneratívnu myelopatiu a dwarfizmus našich "A"čok!

Ankh Ror Aki - DM N/N a DW N/N

Aurrorox Aki - DM N/N a DW N/N

Angstroom Aki - DM N/N a DW N/N

Aadvark Aki - DM N/DM a DW N/N

28.05.2014 - V poslednej dobe sa akosi nevenujem aktualizáciám, ale pravdupovediac toho veľa nového nemáme. Dostali sme pár fotiek štenísok.

Vara je u nás ešte približne dva týždne, preto jej fotočky pridávam zatiaľ len ja, no dúfam, že už čoskoro bude v novom domčeku, kde je pre ňu všetko nachystané a kde sa na ňu veľmi majitelia tešia :)

S Gunnerom sa chystáme pozrieť v sobotu na výstavu v Nitre, ak nás tam chcete stretnúť, kľudne prídite - budem mať so sebou pánske tričká a nálepky :)

Pre Gunnera plánujeme pravdepodobne dva zahraničné vrhy! Ak máte záujem o spolumajiteľstvo, rada by som si z jedného z týchto vrhov nechala sučku/psa.

Na foto hore Angstroom, Aadvark a Ankh Ror. Autormi foto sú majitelia šteniatok!

10.05.2014 - Dostali sme správy od majiteľov našich šteniatok. Všetci sa majú dobre, žiadne problémy. Veľmi vám ďakujem a držte sa.

09.05.2014 - Dnešný voľnejší deň v práci venujem hlavne aktualizáciám na stránkach, v časti odchovy je už aktívne písmenko "A". Čomu sa veľmi teším.

Dávam do pozornosti: Slovenský vrh po Gunnerovi Malý Bysterec a Agire Vlčí démon. Voľní sú len psíkovia. Ide o "B" vrh od Našej vlčice. Kontakt a údaje o vrhu na tomto linku. Výborný vlčí exteriér, rodokmeň, možnosť spolupráce s našou ChS.

08.05.2014 - Dnes odišli traja miláčikovia do nových rodín. Ankh Ror, Aurrorox a aj Angstroom. Želám im kopu šťastných chvíľ s ich novou rodinou. My sa ešte isto uvidíme, keďže bývame kúsok od seba :) Aadvark zostáva o týždeň dlhšie, preto mi robí spoločnosť v práci :) Zároveň chcem poďakovať všetkým, čo mi s našimi šteniatkami "A" Aki Tobrok pomáhali. Tiež Vojtovi a Lenke, ktorí ako majitelia krycieho psy, otca nášho "A" vrhu Agra prišli štneíska pozrieť, pofotili ich a rozdali tiež kopu cenných rád majiteľom. Rovnako aj neprajníkom, ktorí nám týmto len ukázali, že to čo robíme, má zmysel :)

Nič iné mi už nezostáva, len zaželať pevné nervy majiteľom, no hlavne kopu zážitkov spolu.

07.05.2014 - Posledný deň spolu... Miminá idú zajtra do nových rodín. Ideme si užiť troška venčovačky mimo ranč. Snáď nebude pršať... Bude nám veľmi smutno...

DON Tawy (Gunner Malý Bysterec a Ambra Tajemný přelud) dnes splnil skúšku ZZO! Gratulujeme!

06.05.2014 - Poslali sme záznamy na vyhotovenie preukazov pôvodu. Vo štvrtok idú miminá do nových domovov. Len Aadvark zostáva do nedele. Bude až priveľmi ticho, no tešíme sa, lebo s Nerom a Akiou konečne môžeme chodiť na bicykel a kolobežku.

Pridávam aj foto našej výbavičky pre miminká. V časti plánovaných vrhov, som pri "áčku" vyčíslila naše náklady, uf, myslím, že som spravila chybu vidieť to takto načítané dokopy :D Avšak si myslím, že je dobré vidieť aj túto stranu chovateľstva. Neľutujem ani euro minuté na šteniatka a hlavne na veterinárnu starostlivosť a ich pohodlie. Výbavička je iná kapitola, tam sa dá skutočne ušetriť, no povedzme si otvorene, majitelia našich šteníkov budú naša "rodinka" a čo by som pre nich nespravila, však áno :) Na foto síce nie je úplne všetko, ale aspoň kúsok vidno :)

03.05.2014 - Ak máte záujem o tričká alebo nálepky od nás, kontaktujte ma ideálne mailom na tobrok.wolfdogs@gmail.com Do objednávky uveďte prosím tričko - farba - veľkosť a počet kusov. Pri nálepkách či má byť nalepovaná zvnútra (napr. na sklo auta) alebo nalepovaná zvonka (napr. na notebook).

Vecičky budem so sebou nosiť aj na akcie, preto bude možné ich kúpiť aj priamo tam a bez poštovného. Inak bude možné zakúpiť zaplatením na bankový účet/dobierku. Poštovné platí kupujúci.

Farba tričiek: Momentálne máme v ponuke len dve farby - army a pink. V budúcnosti bude farieb možno viac. Veľkosti: veľkostne sa dajú vybrať S, M, L, XL. Cena: Tričká sú v cene 15 € bez ohľadu na veľkosť.

Nálepky sú veľkosti A6. Dajú sa nalepiť vnútra alebo zvonka. Cena za nálepku je 2,50 €.

Do budúcnosti zvažujem ďalšie predmety a varianty. 

POZOR, objednávky budem vybavovať až po 15.05.2014. Musíme vyprevadiť miminká a dostať sa do normálu.
Za pochopenie ďakujem!

02.05.2014 - Mali sme termín u nášho veterinára (Veterina Althea, Nitra - najlepší veterinár na svete :o)).

Šteníska sme nalodili do nášho vozítka. Všetci krásne poslúchali, nemali žiadne problémy s cestovaním - niektoré šteniatka a psy neradi cestujú autom a zostáva im zle.

Na klinike sme ich pustili v ordinácii, aby si to tam mohli popozerať. Sú krásne odvážni a nemajú najmenšie problémy, sú skvelo kontaktní a niekedy až moc :D

Najprv sme všetkých očkovali a samozrejme skontrolovali.

Potom dostali čip a vystavili sme im medzinárodný očkovací preukaz - Petpass.

Šteniatkam sme zobrali aj krvičku na testovanie degeneratívnej myelopatie a dwarfizmus v laboratóriu Vetgene.

Potom sme šli šteniatka ukázať pani mäsiarkam, ktoré nám dodávajú skvelé mäsko pre všetky príšerky, tam sa vymojkali a hor sa domov za maminou Akiou. Ešte krátky obedík a šteníska zaspali ako zarezané :o)

 

30.04.2014 - V piatok končí zábava - ideme dať šteníska čipovať, očkovať a zobrať vzorky na testy na dwarf a myelopatiu. Všetky šteniatka z našej ChS budú mať certifikované výsledky testov v laboratóriu Vetgene, ktorý vzorky uchová pre prípadné budúce uchovnenie. Podľa novoprijatej podmienky chovnosti je totiž potrebný aj odber vzorky DNA týmto laboratóriom. Naše šteniatka majú tak o jednu podmienku chovnosti menej.

Ďalšou novinkou a sneak peek č.2 (áno, mám veľmi rada toto anglické slovné spojenie, ktoré znamená "kuk poza oponu") sú nálepky s našou Kiuškou. Ide o nálepky na bielom pozadí s nápisom "Československý vlčiak". Táto vpravo ide na naše autíčko :)

Nálepky budú v dvoch prevedeniach a to:

- nalepiť sa budú dať z vnútornej strany na okno auta,

- nalepiť sa budú dať v podstate na "čokoľvek" zvonka - napr. notebook,...

Z každého druhu dostanú naši noví majitelia zdarma. Kto má záujem o nálepku, ma môže kontaktovať. Cena jednej nálepky bude 2,50 € a presné fotografie pribudnú akonáhle budú doma. Rovnako fotografie tričiek ako z prednej strany, tak zozadu. Cena trička ešte nie je daná.

Aktuálne foto Gunnerových potomkov. Hore Dan Tawy. Dole Diarra Love Tawy vľavo a vpravo Baja Leśny kamrat.

28.04.2014 - A little sneak peek from us.

Tričká budú mať na chrbte nápis našej ChS, majitelia štenísok ich dostanú zdarma. Ak by bol záujem, dajú sa kúpiť u nás. Info na maily alebo telefonicky.

25.04.2014 - Blíži sa pravdepodobne posledný spoločný víkend pre miminká "A" Tobrok. 01.05.2014 totiž oslávia 7 týždňov a to znamená, že už podľa zákona smú ísť do nových domovov. Ak nás chcete prísť pozrieť, máte posledné možnosti :) I keď počasie veľmi nepraje, kľudne mi zavolajte alebo napíšte!

23.04.2014 - Záujemcom o šteniatka odporúčame:

Zahraničný vrh po Aresovi Jasmine eyes a Welcoming Wolf Eden severu. Voľní sú len psíkovia. Ide o "E" vrh Tawy, Brno, Česká republika. Výborný exteriér, povaha a chovateľský servis. Kontakt a údaje o vrhu na tomto linku.

Slovenský vrh po Gunnerovi Malý Bysterec a Agire Vlčí démon. Voľní sú len psíkovia. Ide o "B" vrh od Našej vlčice. Kontakt a údaje o vrhu na tomto linku. Výborný vlčí exteriér, rodokmeň, možnosť spolupráce s našou ChS.

Náš "B" vrh Tobrok plánujeme po absolvovaní SVP 1 na koniec roka 2014, začiatok 2015. Už teraz máme rezervácie. Ak máte záujem o šteniatko od nás, vítaná je nezáväzná návšteva.

22.04.2014 - Fotky synov a dcér nášho Nera (Gunner Malý Bysterec) a Ambry Tajemný přelud. Drago Nanuk, Dak. Dášenka a Denny. Niektoré z "D"éčok boli na zvode mladých s výsledkami:

DON Tawy: A62,5 Oh P1 (ZM)

DAK Tawy: A65 Of P1 (ZM)

DIARRA LOVE Tawy: A60 E3 Og R1 P3 (ZM)

DÁŠENKA Tawy: A60 Oh P1 (ZM)

19.04.2014 - Dnes sme úspešne absolvovali kontrolu vrhu. Všetko v poriadku, ideme vybavovať papieriky, aby naše šteníska boli právoplatnými členmi veľkej rodiny Československých vlčiakov Slovenskej republiky. Výpis z kontroly vrhu dostanú naši majitelia.

14.04.2014 - Dlho som zvažovala, či sem toto napísať, ale myslím, že nastal čas.

 

Vážení záujemcovia o šteniatko ČsV. Na Slovensku máme cez 20 aktívnych chovateľských staníc. Každá z nich ponúka niečo iné, má svoje predstavy o tom, čo chce chovať a ako. Má svoju etiku, prístup a ponúka chovateľský servis. Sami sa rozhodujete, od koho si šteniatko kúpite. Kúpna cena šteniatka, to nie je len šteňa s PP, to je aj chovateľský servis po predaji. Chovateľ vám má byť k dispozícii nie len keď vyhrávate tituly alebo uchovníte a on sa tým pochváli, ale má vám poradiť aj pri problémoch a ťažkostiach, či len vypočuť si vás. To všetko je v kúpnej cene. Nie krátku dobu sa na nás obracajú ľudia so šteniatkami, či dospelými psami z iných chovateľských staníc (aj pri psoch zo zahraničia) s prosbou o radu. Ďakujeme za prejavenú dôveru, cením si to. Radi pomôžeme, ale keďže už máme vlastné šteniatka, chcem venovať všetku pozornosť im a ich majiteľom. Pretože oni sú teraz "naša rodina" a majú náš chovateľský servis. Takže ak máte problém so šteniatkom ČsV, obráťte sa na svojho chovateľa, od koho ste si šteniatko kúpili a komu ste za chovateľský servis zaplatili. Máme toho strašne veľa, riešime mnoho projektov a skutočne chcem venovať čas a energiu našim odchovom, ktorý bude mať VŽDY prednosť.

Radi pomôžeme ak zvýši čas, ale nebudeme už robiť chovateľský servis a poradenstvo odchovom druhých chovateľov.

Za pochopenie ďakujem.

 

Ak máte záujem s nami spolupracovať, či "patriť" do našej "rodiny", prípadne prezentovať svojho psa, či sučku pod našim menom, na našich stránkach, akciách, vieme pomôcť, avšak už nemienime poskytovať servis majiteľom ČsV iných chovateľských staníc a oni sa budú len chváliť svojim odchovom. Chovateľstvo je aj servis po predaji!

 

13.04.2014 - Definitívne môžem povedať, že každé štenísko je iná osobnosť a výzor. Červená, Aadvark je princeznička a dievčatko. Nie len že tak vypadá, ale aj sa tak dievčensky chová. Fialová, Angstroom, to je odvážna a vyspelá baba. Modrý psík Aurrorox je flegmatik a macko. Zelený Ankh Ror je smejko, neustále s úsmevom na tváričke a maznáčik najväčšieho rázu, ktorý rád spinká na rukách. Bude ťažké sa s nimi lúčiť...

Dnes som neodolala a bola som na nákupoch výbavičky, 1/3 nakúpená :) Druhá tretina sú dokumenty, ktoré sú viac menej pripravené. Posledná tretina sú vecičky, na ktoré si musím počkať a verím, že to do dňa "D" stihnem.

12.04.2014 - Dnes sme mali na návšteve mimoriadneho fotografa :) Snáď bude pár fotočiek, štenískam bolo dlho a zapichli to - zaspinkali. Majú ešte len 4 týždne, ďalšie väčšie fotenie plánujeme v ich 6 týždňoch.

Fotogaléria tu. Ďakujem za prenádherné fotografie Mikimu!

10.04.2014 - Šteniatka majú 4 týždne. To znamená druhé odčervenie, tento krát už tabletkou. Krásne všetci spapali, bodaj by nie, keď boli v mäsku, ktoré hróóózne lúbia :)

Vara bola dnes opäť so mnou v práci a boli sme aj v obchode cez obed. A potom, že ČsV nie je kabelkový pes :D

09.04.2014 - Dnes mám v práci pomocníčku a to Aadvark. Dostala odvodené meno Vara. Je veľmi poslušná, kľudná. Proste miláčik.

07.04.2014 - Dnes sme sa venovali hlavne hraniu sa a natočila som pár videí. Pridaných aj kopu nových fotočiek, nájdete ich aj tu alebo v časti aktuálny vrh.

06.04.2014 - Po tomto víkende rozhodnuté. Miminká a ja sme spoznali budúcich majiteľov a hovoríme ÁNO! Šteniatka zostávajú v okolí Nitry, takže tu budeme krásna rodinka.

Ak máte záujem o šteniatko práve od nás, vrh "B" plánujeme po absolvovaní SVP 1, koncom roka 2014 alebo začiatkom roka 2015. Otca už máme v hlave, no všetko má svoj čas.

No a máme máličko fotiek "B" vrhu od Našej vlčice, ktorého otcom je náš Gunner.

03.04.2014 - Dnes majú miminá presne 3 týždne. A teda už môžu voľne pobehovať po ohradenom priestore. Búda im už nestačí a pýtajú sa von, objavovať :o) Krásne reagujú na podnety a vnímajú okolie. Pomaly, ale isto dostanú aj prvé podnety pre náš socializačný program. Pomaličky ideme prikrmovať výživou pre šteniatka - štartovacím mliečkom a zvykať na kašovitú stravu. Šteniatka budú kŕmené rovnako ako dospeláci surovým vysokokvalitným mäskom, zeleninou, ovocím a ďalšími potrebnými potravinami, neskôr mäkkými chrupavkami a mäsovými kosťami. Tomuto spôsobu sa dnes moderne hovorí BARF, ale ide vlastne o klasické kŕmenie surovým.

01.04.2014 - Včera miminká dostali obojčeky a boli prvýkrát vonku na chvíľku. Sú skvelí! A Kiuška im ich nerozhrýzla, čo ma veľmi teší.

31.03.2014 - Keďže na stránkach stále pracujem a nie vždy je jasné z noviniek, čo pribudlo, rozhodla som sa vytvoriť krátky zoznam zmien a aktualizácií na stránkach pre lepší prehľad. Snáď to trošku pomôže.

 

Šteniatka majú farebné obojčeky.

                        Sučky:                                                                                                    Psy:
                       Angstroom
Aki Tobrok - fialová                                                            Ankh Ror Aki Tobrok - zelený

                       Aardvark Aki Tobrok - červená                                                            Aurrorox Aki Tobrok - modrý

30.03.2014 - Šteniatka krásne rastú, už majú pootvárané očká. V najbližších dňoch sa snažím spraviť im profilové fotky, ale akosi sa mi nedarí :D Zajtra dostanú svoje obojčeky, takže už bude jednoduché ich rozoznať. I keď ja ich rozoznám aj bez nich už od narodenia, pre budúcich majiteľov to bude isto jednoduchšie :o)

27.03.2014 - Fotografie z Klubovej výstavy. Nevystavovala som, keďže nebolo koho :D Len som pomáhala v kruhu. Gratulujem víťazom.

27.03.2014 - Dnes sme prvý krát odčervovali :)

23.03.2014 - Všetky šteniatka už otvárajú očká a vážia cez 940g.

20.03.2014 - Dnes majú šteniatka týždeň. Prevážili sme ich všetkých a krásne nám priberajú.

18.03.2014 - Všetky psíky a jedna sučka sú už rezervované. Voľná je jedna sučka!

Nové fotky Barbory Tawy, ktorá má skvelý život. Ďakujem majiteľovi, že sa o ňu skvelo stará :)

16.03.2014 - Náš vrh krásne rastie. Prijímame rezervácie na šteniatka. Zatiaľ máme dve rezervácie na psíkov. Teda voľné sú dve sučky a jeden psík. Pre info ma kľudne kedykoľvek kontaktujte. A ešte jedna dôležitá vec - nie každý, kto si o šteniatko zažiada, hoc aj chce zaplatiť zálohu, ho aj dostane. Majiteľov si vyberám.

15.03.2014 - Všetko je OK, malinké sa majú dobre :)

14.03.2014 - Predstavujem vám naše Áčka Tobrok. Dňa 13.03.2014 ráno sa nám narodilo 5 šteniatok. Pôrod prebehol v poriadku i keď Kiuška napínala dlhými prestávkami medzi šteniatkami. Nakoniec sme pre istotu šli na sono aby sme sa uistili, že ich je ozaj len 5 a všetko z bruška je von. Teraz keď už majú drobci viac síl a majú sa k svetu, rada by som vám ich predstavila.

 

Sučky:  
Angstroom
Aki Tobrok (narodená ako prvá)
Aardvark Aki Tobrok
(narodená ako posledná)

 

Psy:

Ankh Ror Aki Tobrok (dával si najviac na čas)

Aurrorox Aki Tobrok (prišiel na svet najrýchlejšie)

Al Ajid Aki Tobrok (prišiel na svet s najväčšou gráciou - vreskotom)

 

Zajtra mám na pláne lepšie fotenie drobcov a odváženie. Nechcela som Kiušku stresovať hneď po pôrode. Šteniatka papajú, spinkajú, sú spokojné, mamina tiež a tak to má byť :) Značiť ich stužkami nie je veľmi potrebné, no dnes sa o to pokúsim, uvidíme, či im to Kiuška nedá dole :D Každé je niečím iné a ľahko sa dajú rozoznať.

13.03.2014 - Ešte že sme sa poponáhlali. Náš Vrh "A" je na svete! Máme 5 zdravých šteniatok, z toho 2 baby a 3ja chalani. Viac info cez obrázok hore alebo na tomto linku. Neruško všetko sledoval a dával na nás pozor :)

 

12.03.2014 - Prípravy začínajú :) Pomaly zapletám označovacie šnúrky, ktoré neskôr nahradia obojčeky. Voliéra pre šteniatka zabezpečená :)

06.03.2014 - Dnes sa narodili šteniatka Agire Vlčí démon a Gunnerovi Malý Bysterec. Vrh "B" od Našej vlčice. Info o vrhu budem dopĺňať sem.

05.03.2014 - Už len +- týždeň a privítame miminká! Boli sme na kontrolnom sone. V brušku je už šteniatkam tesno, ale sú úplne v poriadku, srdiečka im krásne bijú. Kiuška je strašne zlaté dievčatko a dúfam, že bude taká zlatá aj maminka. Včera na oslavu dostal Nero 4,5kg bravčovú hlavu a Kiuška kuracinku - v rozumnej váhe samozrejme :) Užijeme si posledné dni všetci spolu na vychádzkach a potom to začne :)

27.02.2014 - Dnes prikladám jednu fotku našej maminky Akii. Bruško má už riadne. Energia jej nechýba, ako dokazuje video, ale po chvíľke má už dosť, preto chodíme na kratšie vychádzky. Pomaly si začala na vychádzkach hrabať nory.

26.02.2014 - Agira Vlčí démon je gravidná s našim Gunnerom Malý Bysterec.  Viac info po narodení - ChS od Našej vlčice.

Agira Vlčí démon & Gunner Malý Bysterec

25.02.2014 - POZOR zmena termínu letného výcvikového tábora! Bude sa konať od 12.07. do 19.07.2014!!!

19.02.2014 - Pomaly ale isto prijímame nezáväzné rezervácie na šteniatka. Zatiaľ hlavne psíky :) Ak aj vy hľadáte sivého kamaráta, prídite nás pozrieť, pokecať :o)

14.02.2014 - Všetkým želáme krásneho Valentína. Denník budúcej mamičky a priebeh gravidity, môžete sledovať po kliknutí na obrázok hore alebo cez tento link. Stále prebieha aktualizácia na stránkach, hlavne v oblasti plánovaného vrhu, ohľadom šteniatok. Pomaly ale iste vyberáme mená a pripravujeme úpravy na Kiuškinom domčeku, aby bol vhodný aj pre šteniatka.

Predstavujem naše fórum: http://tobrok.blueforum.cz/

10.02.2014 - Keďže som pripravený "plagátik" o vrhu zabudla v práci v PC, pridávam ho až dnes. Vrh "A" máme potvrdený sonom. Narátali sme 6 šteniatok, možno je ich viac :)

Očakávame miminká a tým pádom prijímame predbežné rezervácie.

Záväzné rezervácie umožňujeme až po narodení, vo veku 2 týždňov šteniatok, splatením nevratného rezervačného poplatku. O zaplatení vám vystavíme doklad, ktorý je súčasťou kúpnej zmluvy.

Voľba prvého psíka je už rezervovaná. V prípade, ak psíky nebudú, rezervujeme si prvú sučku.

Čo ponúkame a čo vyžadujeme nájdete v časti - Šteniatko od nás.

Možno neponúkame najlacnejšie šteniatka... avšak neodovzdáme vám len samotné šteniatko s PP! V kúpnej cene šteniatka od nás je samozrejme šteniatko, originál preukaz pôvodu ("papiere"), riadna kúpno-predajná zmluva (preverená právnikom, ktorá chráni nie len mňa ako chovateľa, no hlavne Vám ponúka ochranu voči nesolventnosti), medzinárodný očkovací preukaz, šteniatko je čipované, odčervené, očkované (o týchto úkonoch sú záznamy), dostanete výsledky certifikovaného vyšetrenia na degeneratívnu myelopatiu a dwarfizmus v laboratóriu Slovgen, záznam z kontroly veterinárom, šteniatko bude mať PAT test - test povahy, obrovskú výbavičku, brožúrku o plemene s dôležitými údajmi o vrhu a rodičoch, prihlášku do Klubu chovateľov ČSV SR a uhradené členské na prvý rok, DVD so všetkými potrebnými dokumentmi aj v elektronickej forme, fotkami a videami,... a hlavné - nemateriálnu položku - našu pozornosť, sme kedykoľvek k dispozícii.

 

    

09.02.2014 - Nové fotografie Neruškových odchovov. Barni a Bryza Leśny kamrat.

08.02.2014 - Dnes sme boli predčasne u nášho veterinára, všetko tomu naznačovalo a potvrdilo to sono. Kiuška čaká miminká a narátali sme min.6 šteniatok ♥ Obrázok zo sona bohužiaľ nemám :/

K nášmu vymenovaniu granúl a ich plusov a mínusov:

Túto časť som zmazala, pretože evidentne bola pochopená nesprávne. Úmysel bol dobrý, snažila som sa zjednodušiť prácu ostatným, no evidentne to bolo celé zle pochopené. Hodnotenia vychádzali aj zo stránok www.dogforum.sk

 Granulami nekŕmim a ani nebudem, preto obvinenia, že som dealer boli nesprávne. Nech si kŕmi každý ako chce, my kŕmime BARF a preto sa budem venovať už len výlučne tomuto druhu stravy a informovaniu o ňom.

NIE SME STRÁNKY O GRANULIACH ale o VLČIAKOCH.

07.02.2014 - Práve z dôvodu nepochopenia toho, ako našich psov stravujeme a čo podporujem som časť o granuliach jednoducho zmazala a nemienim sa k tomu vracať. Ľuďom sa človek nezavďačí a nepomôže im... A keďže my kŕmime už viac ako 6 rokov BARF - surovou stravou, budeme sa radšej venovať tomuto spôsobu kŕmenia a rozšírime info o ňom.

01.02.2014 - Do štandardu doplnené pôvodné znenie, ako aj ilustrácie od p.Hartla. Tu. Postupne doplňujem aj výklad štandardu o nové fotografie.

28.01.2014 - Smutné správy z Poľska. Vapi (Vapula z Perónowki) nečaká miminká. Sono to potvrdilo dvakrát.

27.01.2014 - Cez víkend sa nám podarilo dať Kiuške do kotca novú búdu, pôvodne starú Nerovu, ktorá je otvárateľná zvrchu, je väčšia a hlavne pevnejšia. Snáď vydrží dlhšie než tá stará. Obvod bruška sa zväčšil, ale pripisujem to hlavne kŕmeniu, pretože je mimo výstavnú sezónu a ide zima už aj do Nitry.

23.01.2014 - Kiuška je mimoriadne prítulná. Snáď nejaké miminká budú :)

Čas šteniatok a mnohých ponúk je tu a s ním aj preplnený Bazoš a podobné portály. Týmto chcem vyzvať všetkých záujemcov o šteniatka, aby si naozaj zvážili kúpu šteniatka bez PP. V prvom rade, neide o právoplatných československých vlčiakov, ide o krížence a preto nemôžete tvrdiť, že máte doma vlčiaka. V druhom rade, ak aj rodičia majú preukaz pôvodu a majitelia ich neuchovnili, nik vám nič blišie nepovie o zdraví (DBK, DLK, Dm, Dw,...), to, že rodičia sú štandardní, majú dobrú povahu, nedostanete chovateľský servis alebo kúpno-predajnú zmluvu. Máme teraz mnoho vrhov, kde cena šteniatka s PP je 350€ a aj menej!!! Cena šteniatka bez PP je aj 250€!!! Je alarmujúce, že ľudia si zakúpia psíka bez PP, ale potom, keď potrebujú poradiť, chovateľ pred nimi zatvára dvere. Je smutné, že majitelia nedostanú ani len kúpno-predajnú zmluvu, ktorá by mala byť súčasťou každého predaja. Ak chcete naozaj vlčiaka, kúpte si šteniatko s PP. Predídete tak mnohým nepríjemnostiam a sklamaniam. Nikto vám nebude kázať chodiť na výstavy a ani nič podobné. Kupujte od chovateľa, ktorý vám ponúkne kúpno-predajnú zmluvu, chovateľský servis a teda pomoc do budúcna. Aj medzi chovateľmi s PP si môžete vyberať podľa toho, čo vám ponúka.

Dnes slávi moja Akia Tawy (Kia, Kiuštek, Kiušo, Koza,...) svoje druhé narodeninky. Všetko naj aj sestričkám!


20.01.2014 - Fotky Dona Tawy. Stretli sme ho u Tawy, keď sme tam boli s Kiuškou na krytie. Pripomína mi Neruška, hlavne hlavičkou. Je to jeden úžasný psík!

18.01.2014 - Kiuška je konečne doma! Síce nás privítala, ale pri Argovi na nás zabudla :D Cestou domov bola na svoje pomery veľmi čudná, kľudná, ale až do chvíľe, keď uvidela Nerušteka :)

16.01.2014 - Najposlednejšia info ohľadom Kiuškiného krytia je, že Argovi už prestala byť zaujímavá a včera bolo pravdepodobne posledné prekrytie. V sobotu cestuje Kiuška domov.

15.01.2014 - Máme tri krát preukázateľne nakryté. Kiuška zostáva u Arga do soboty, potom si ideme pre ňu. Už je to v rukách psieho boha :) Všetky info o vrhu po kliknutí na horný obrázok "We plan puppies". O cca mesiac ideme na sono a potom sa uvidí, či budú malé Tobročiatka :o)

Krásny Belfer Leśny kamrat (Gunner Malý Bysterec x Asta Ararův les) hľadá nový domov :/ Ponúkli sme možnosť ponechania ho u nás, čakáme na rozhodnutie majiteľa a chovateľa.

13.01.2014 - Predstavujeme náš prvý plánovaný vrh - A Tobrok.

Akia Tawy & Argo z Novobělské kotliny

08.01.2014 - Včera sme okrem hodnôt krvičky u Kii zobrali aj krv pre zistenie hladiny progesterónu. Hodnota bola 4,9 a to znamená, že zajtra ideme na naše prvé krytie. Plánujeme teda náš prvý vrh. Tento vrh je s povolením chovateľskej komisie na výnimku. Kiuške totiž chýba ešte SVP, ktorú si dorobíme ešte tento rok.

07.01.2014 - Dnes sme boli s Kiuškou na krvných testoch u nášho veterinára. Máme čítankové hodnoty a to Barfujeme. Máme skvelý pomer vápnika a fosforu. Veľký kameň mi padol zo srdca. Kiuška váži 25,1kg.

04.01.2014 - Prebehlo posledné prekrytie Agiry Vlčí démon. Teraz je to už na osude, či šteniatka budú. Akonáhle budeme mať inform

02.01.2014 - Nové fotky od Barbory Tawy - Bory ma veľmi potešili. Je úplne skvelá, vysoká sučka. A povahovo krásne vyrovnaná. Tento rok s ňou pobeháme snáď pár potrebných výstav a zbonitujeme.

Včera tretí krát prekryl náš Gunner Agiru Vlčí démon. Teraz už len počkať, či Agirka zabrezne. Je to jej posledný vrh. A prvý Gunnerov vrh na Slovensku. Viac informácií o vrhu po potvrdení gravidity.

Agira Vlčí démon & Gunner Malý Bysterec

01.01.2014 - Vytvorený archív noviniek pre rok 2013.

************************

Stránky www.tobrok.sk sú v súkromnom a výhradnom vlastníctve ChS Tobrok FCI!

Obsah stránky a všetkých jej súčastí (vrátane obrázkov, textov, vetvenia stránky a designu) podlieha autorským právam.

Texty, ktoré sa nachádzajú na tejto stránke, sú písané majiteľom stránok.
Sú predmetom autorských práv, ich kopírovanie a zverejňovanie LEN SO SÚHLASOM autora!

Na týchto stránkach sa nachádzajú aj fotografie, ktorých autorom nie som ja. Pri každej takejto foto je odkaz, z kadiaľ pochádza, prípadne je ako zdroj uvedený internet, keď presný autor je neznámy.

Design, texts, photos, programming of web site and owner Tobrok FCI © 2009-2020

www.tobrok.sk