NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárPublikácieO plemenáchKontakt

Novinky 2O12

Archive 2021
Archive 2020
Archive 2019
Archive 2018Archive 2017
Archive 2016
Archive 2015
Archive 2014Archive 2013Archive 2012
Archive 2011Archive 2010Archive 2009
Archive 2008
 

 

31.12.2012 - S posledným dňom v roku oznamujem skvelú novinu. Vybrali sme si novú posilu do Tobrok rodiny. Opäť z chovateľskej stanice Tawy! Tentokrát ide o vrh "B" - Wellcoming wolf Eden severu a Cater Šedý samotář. Výnimočné spojenie krvou. Vybrala som tmavozelenú sučku a meno Brera Tawy. Sučka pôjde do spolumajiteľstva k skvelému človeku, ktorý schvaľuje a uznáva princíp a etiku nášho chovu.

Dnes sa narodili aj šteniatka "D" Tawy po Gunnerovi Malý Bysterec a Ambre Tajemný přelud! Zatiaľ je šteniatok 8 - 3 psíkovia a 5 sučiek.

24.12.2012 - Všetkým ešte raz želáme krásne sviatky, pokoj a pohodu v kruhu rodiny a sivých kožúškov. Moje príšerky dostali každý celú bravčovú hlavu a nejaké drobnôstky, takže vianočnú večeru si užívajú aj oni :)
Mnohokrát ďakujem aj všetkým, čo sa zapojili súťaže o najkrajšiu zimnú fotografiu čsv, ktorú sme vyhrali s fotkou Neruška a Kiušky a vyhrali sme klubové tričko a parožie na žuvanie. Na to sa veľmi tešíme. Pre mňa krásny darček pod stromček. Ďakujem aj za všetky želania k Vianociam!

23.12.2012 - Sme proti strieľaniu a loveniu vlkov na Slovensku! Podporujeme myšlienky zoskupenia vlk.
22.12.2012 - Ďalšia várka krásnych zimných fotiek od Mikiho.

09.12.2012 - Prekrásne slnečné počasie, troška snehu a úžasný fotograf. To všetko plus 3 čsv a výsledok na seba nenechal dlho čakať. Fotografie od Mikiho. Ďakujeme!!! Nové fotky Neruškových poľských detičiek ♥.
08.12.2012 - Pre právne zobrazenie stránok je potrebné stlačiť refresh hore na lište. Zisťujem, že aktualizácie sa niekedy zobrazia až potom a po nejakom čase :/
06.12.2012 - Okrem toho, že všetkým želáme bohatého a mlsného Mikuláša, pridala som aktualizovaný plán akcií na budúci rok.
01.-02.12.2012 - AKIA TAWY - máme za sebou výstavný víkend. Čakala som horšie, dopadli sme výborne. V nedeľu na môj vkus trochu divné hodnotenie, ale nevyhovieme každému... :) Príšerky mali tiež niečo z víkendu, dostali sušené kravské kopytá ako zábavku na tento upršaný deň :o)

Medzinárodná výstava psov 02.12.2012 Nitra

Posudzoval: MVDr. Vladimír Piskay (SR)

Trieda: mladých

Hodnotenie: Výborná 4

Posudok: stredný rámec, primeraná sila kostry, sučia hlava, dobrý pigment oka, v pohybe mierne klenuté bedrá, stredne široký front, menej temperamentné predvedenie

                                                   

Výstava psov 01.12.2012 Nitra

Posudzoval: MVDr. Gabriela Ridarčíková (SR)

Trieda: mladých

Hodnotenie: Výborná 2

Posudok: sučka výborne proporcionálne stavaná, pekná hlava, trochu guľaté oko, výbornej farby, korektná horná línia, dobrý hrudník, obojstranne výborne zauhlená, dobrý postoj aj pohyb.

                                        

29.11.2012 - Úplne prvá fotografia Nera, ktorú som videla. V ten moment som vedela... toto je on... môj vlk... A dnes, 28.11.2012 sa dožíva 6 rokov. Dobré časy, zlé časy,... ale vždy najlepší priateľ a spoločník... Môj Nero. Strašne ťa ľúbim môj veľký malý chlapček ♥  

28.11.2012 - Hľadám niekoho do spolumajiteľstva sučky ČsV. Okolie Nitry, prípadne západné Slovensko s možnosťou stretávania sa. Ide o šteniatko. Presnejšie info priamo záujemcom.

25.11.2012 - Máme potvrdenú graviditu!!! Gunner Malý Bysterec a Ambra Tajemný přelud!

25.11.2012 - Ešte minulý týždeň prišla návratka na výstavu v Nitre, ktorá sa uskutoční 01.-02.12.2012. Vystavujeme oba dni, oba dni nás nájdete pri kruhu 23, pavilón M5. Naše plemeno ide ako prvé, preto, ak chcete vidieť celkom pekný počet ČsV, najviac zastúpenie v triede mladých, príďte už ráno od 09:30, tešíme sa!

24.11.2012 - Nová časť našich stránok - neplatená inzercia... Množia sa inzeráty na ČsV, ktoré si ľudia nemôžu nechať. Či už skrz vlastné zlyhanie alebo ťažkú životnú situáciu. Aktuálna ponuka vpravo pod menu. (pozn.: už neaktuálne!)

Reportáž o prichádzajúcom zákone o držaní a chove psov... Účinkujú Gunner Malý Bysterec a Ambra Tajemný přelud... No a moja maličkosť :D

23.11.2012 - VŠETKO NAJLEPŠIE DEDOVI ROSÍKOVI, otcovi nášho prekrásneho plemena! ĎAKUJEME! (foto: p.Oskár dóra)

Šteniatkam z vrhu "B" Leśny kamrat som založila vlastný album, kde môžete sledovať, ako rastú. Neskôr aj ako vypadajú v dospelosti a ako sa im darí :)

22.11.2012 - Dnes sa narodili prvé šteniatka po našom Nerovi - Gunnerovi Malý Bysterec, v chovateľskej stanici Leśny kamrat, v Poľsku! Veľmi sa tešíme, gratulujeme a želáme hodne zdravia! Ako prvý sa narodil psík, presne o polnoci! :o) Dokopy je šteniatok 6, krásne, vyrovnane - 3 psíky a 3 sučky! Všetky vážia okolo 400g. Foto akonáhle nejaké dorazia. Ak máte záujem o šteniatko, kontaktujte chovateľa Agnieszka a Zdzisław Więcek, Wybłyszczów, ul. Partyzancka 14, 46-060 Prószków, Polska, Email: azwiecek@poczta.onet.pl, WWW: www.lesnykamrat.cba.pl. Info o vrhu priamo mňa na tomto linku.

12.11.2012 - Ambruška (Ambra Tajemný přelud) dnes odišla domov. Na jednej strane sme si vydýchli, ale Neruškovi už chýbala, len čo nastúpila do auta :/ Veríme v kopu šteniatok!

Pridané nové fotografie zo zvodu a bonitácie v Hornom Hričove.

10.11.2012 - Dnes sme sa zúčastnili na zvode mladých a bonitácii v Hornom Hričove. Skúsila som to s Kiuškou, aj keď má svoje obdobie pubertálne a všetko rieši neistotou v istých situáciách. Trošku sa to odzrkadlilo aj na hodnotení, ale som spokojná! Za odvoz moc moc ďakujem a za skvelý deň ďakujem všetkým zúčastneným. Bolo super! Prvých pár foto nižšie.

Posudzoval: Jana Tomešková (ČR)

Hodnotenie: VN (veľmi nádejná)

Posudok: 9,5 mesačná fena, pekná farba oka, typická samičia hlava, korektný krk, korektný hrudník, korektné postavenie a pohyb hrudných končatín, korektné postavenie a pohyb panvových končatín, korektná spodná línia, nepatrne voľnejší chrbát - zodpovedá veku, chvost správne nesený, nepatrne dlhší, fena zatiaľ mierne neistá.

07.11.2012 - Fotografie z protestného pochodu Jeden meter.

03.11.2012 - Pridané nové navigačné tlačítka v časti o mojich ČsV. Je potrebné pri nových veciach použiť refresh viackrát. U nás tlačítko F5 nefunguje z dôvodu blokovania kopírovania.

01.11.2012 - Chovateľská stanica Tobrok podporuje činnosť organizácie JEDEN METER vo veci zrušenia návrhu o držaní psov určitých plemien, kam bol zaradený aj Československý vlčiak (ako národné plemeno! spolu so Slovenským čuvačom a ďalšími 31 plemenami).

30.10.2012 - Fotografie z výcvikového tábora v Trusalovej 26.-28.10.2012

29.10.2012 - Dnes náš Gunner Malý Bysterec úspešne nakryl sučku Ambra Tajemný přelud. Šteniatka sa narodia v ChS Tawy, Česká republika.

V piatok som odišla s Akiou na Výcvikový víkend v Trusalovej. Síce nám celú sobotu pršalo, partia bola super a tak nám to veľmi nevadilo. V nedeľu napadol prvý sniežik a držalo sa pekné počasie. Víkend bol skvelý, konečne som stretla po dlhej dobe starých dobrých kamošov. V nedeľu bola členská schôdza klubu a domov sme vyrazili pomaly za tmy. Kiuška skoro celý čas spala a keď nespala, tak sa hrala a naťahovala každého psa. Obľúbené miesto pod stolom hájila aj na spomínanej schôdzi :o) Doma ostatní vlčkovia prežili odlúčenie a vítali ma s Kiuškou riadnym hučaním :D

Včera tiež prišla skvelá správa! Vyzerá to veľmi nádejne, že sučka Asta Agarův les zabrezela s našim Gunnerom Malý Bysterec. Šteniatka by mali byť o cca mesiac.

Výzva KCHČsV ČR - testovanie na dwarfizmus:
KCHČSV v ČR nabízí zájemcům zprostředkování testování psa na hypofizární nanizmus, tzv. dwarf. Testování proběhne v rámci výzkumného projektu ČZU. Projekt se vztahuje pouze na psy ze zemí původu, tzn. Česka a Slovenska. Detailní informace obdržíte v emailu.

V případě zájmu pište na marianka.w@seznam.cz, neváhejte, kapacita je omezená, ale ještě není naplněna....

Testování proběhne v rámci výzkumného projektu ČZU, pokud se sejde dostatek zájemců, kteří se na testy prostřednictvím KCHČSV složí. Provozní náklady na otestování jednoho psa činí cca 350 korun. Nejde o komerční testování s certifikátem, ale o výzkumnou práci a cena zahrnuje pouze nutné náklady. Před zahájením projektu je nutné získat potřebný počet zájemců, protože ho nelze spustit, dokud nebudou vybrané prostředky na celý výzkum.

K otestování je nutné dodat vzorek krve, který Vám pro ten účel odebere veterinář. Zájemce o toto testování vyzýváme, aby se přihlásili závazným mailem na adresu marianka.w@seznam.cz , do textu e-mailu uveďte Vaše jméno a oficiální jméno Vašeho psa (psů), do předmětu e-mailu napište "Závazná objednávka - testování dwarf".

Neposílejte zatím peníze ani nechoďte pro vzorek k veterináři, k tomu budete vyzváni po dosažení plného počtu psů.

23.10.2012 - Konečne sa mi podarilo všetky časti stránok prečítať a opraviť chyby (určite mi dáke unikli, predsa len ide o presne 555 podstránok!!!). Týmto som sa dostala konečne do ďalšej fázy a to je nová nádielka updatov a zjednotenie anglickej a slovenskej verzie. Pri updateoch pôjde hlavne o časť výcvik, etológia, myslenie psov,... Samozrejme príde veľká nádielka ilustrácií do všetkých oblastí.

Čo sa týka krytia Ambry Tajemný přelud naším Gunnerom Malý Bysterec, tak tam si ešte počkáme, akosi sa jej stále nechce poriadne rozhárať. Preto naďalej zostáva u nás.

20.10.2012 - Opravená časť o druhoch vlka, odstránené gramatické chybičky. Taktiež v mnohých ďalších častiach.

Naša svorka, ktorá teraz počíta 4 členov plus mňa, si nažíva veľmi dobre. Ambruška rozvyje všetkých ostatných a nad okrajovými časťami Nitry sa nesie krásne vlčie quarteto. Venčenie je síce náročnejšie, keďže 4roch naraz vyvenčiť nemôžem, ale o to zaujímavejšie vidieť, ako je Ambra v pohode, aj v úplne cudzom prostredí. Je skvelá povahovo a exteriérovo odovzdala všetko dobré dcére Akii. Ak sa podaria šteniatka, bude to veľmi zaujímavý vrh. Dnes pridám aj fotografie z takýchto našich venčení.

17.10.2012 - Rozšírená časť "Výstavy" o typy a triky ako vystavovať československého vlčiaka.

16.10.2012 - V týchto dňoch prebieha u nás v Nitre krytie Gunner Malý Bysterec a Ambra Tajemný přelud (maminka našej prekrásnej Akii Tawy). Približne o mesiac a pol by sme mali vedieť, či sa narodia šteniatka. Máte skvelú možnosť u nás vidieť ako matku, tak otca, pri záujme o šteniatko ma neváhajte kontaktovať. Informácie o vrhu nájdete na stránkach chovateľskej stanice Tawy a priebežné info po potvrdení gravidity aj u nás. Šteniatka budú veľmi zaujímavé hlavne pre chov, kvôli kombinácii krvi.

Chovateľská stanica: Tawy (ČR), Lenka Brzobohatá, Brno - Bystrc, Email: lenka.kim@centrum.cz, WWW: www.tawykennel.cz

14.10.2012 - Stále prebieha úprava a aktualizácia všetkých častí stránok. Momentálne je dopĺňaná časť o výstavách, výžive a chove.

Oznam ChS Tawy: Zveme vás na setkání chovatelské a záchranné stanice TAWY, kde vás čeká nejen nauka o výchově a soužití s vašim pejskem, ale hlavně jde o setkání sourozenců. Určitě jste zvědavý, stejně jako my, jak všechny ty malé roztomilé myši vyrostly do velkých a krásných vlčáků. Řekneme si o péči o psa a základní hygieně.

Co nás čeká: Celkově se bude akce odvíjet hlavně od vašich potřeb a požadavků. Vvyzkoušíme si svod a bonitaci, také si uděláme výstavu a vyzkoušíte si výstavní předvedení a postoj, obrany, základní poslušnost, pro zájemce budou i stopy, něco málo o výchově psa, přes den si řekneme jak odstranit nežádoucí chování které vás trápí se soužitím s vaším psem, bude k dispozici i Agility parkur a také si můžete vyzkoušet překážky pod odborným dohledem. Budeme také profesionálně fotit všechny bafíny. A nebude chybět sranda závod a to je překvapení. Také budeme mít na ukázku i pejsky ČSV s PP na adopci.

Konat se toto setkání bude v Kynologickém klubu Židlochovice. Voda k dispozici je. A pro méně otužilé je na pozemku klubovna. Jinak si doporučiji vzít sebou karimatku, spacák, teplé oblečení, stan, úvaz na psa, košík, pevný obojek, vodítko, jídlo ( k dispozici jsou i restaurace kam můžete jít s pejskem) v klubovně je plynový vařič.

Datum konání 3-4.11.2012

Kde: Kynologický klub Židlochovice

Akce je pro mimina E z Kopáčkova dvora, A Tawy zdarma Pro ostatní je symbolický poplatek 100,- Samozřejmě se můžete zúčastnit jen na den. Na večer si vezměte něco na gril. Těšíme se na vás.

09.10.2012 - Od dnes sme znova online a máme novú adresu! www.tobrok.sk Nesmierne sa teším!!! Tiež nás nájdete na Facebooku ako Tobrok FCI.

08.10.2012 - Dnes som prihlásila Akiu Tawy na Duocacib Nitra 01.-02.12.2012. Uvidíme, je to prvý krát v konkurencii a prvý krát sa zadáva umiestnenie a tituly. Poctivo trénujeme a pripravujeme sa.

Prebieha aktualizácia stránok. Anglická verzia nebude dočasne aktualizovaná. Pridané sú aj výsledky Skúšky vytrvalosti: Šamorín 06.10.2012 a Trebišov 29.09.2012 a fotografie z konca leta a začiatku jesene 2012 u nás doma a zmenená časť Galéria.

04.10.2012 - Naše stránky sa opäť z donútenia musia sťahovať. Tento krát som si však už povedala dosť a sťahujeme na na platenú doménu, to znamená žiadne dlhodobé výpadky, alebo podobné "srandy". Znenie stránok bude samozrejme názov našej chovateľskej stanice a prípona sk. Práve sa pracuje na administratívnych záležitostiach, takže v priebehu pár dní by sme mali byť znova online. S týmto presťahovaním definitívne dávam zbohom free hostingu. Prichádzame aj s novým výzorom stránok, vylepšeniami a podobne. Verím, že zostanete s nami, budete nás navštevovať aj naďalej a keďže nás už "teoreticky" nečaká žiadne sťahovanie stránok, odporučíte nás aj ďalej a ja si konečne môžem dať spraviť vizitky :o)

28.09.2012 - V poslednej dobe prebiehajú na našich hosťovských serveroch mazania podozrivých stránok a stránok, ktoré nespĺňajú pravidlá. Bohužiaľ to znamená časté dlho pretrvávajúce výpadky aj ostatných stránok. Medzitým som však mala dosť času na zmenu designu, snáď ste si všimli a ste spokojní rovnako ako ja :)

Naša Kia (Akia Tawy) má už "slovenské občianstvo", teda je zapísaná v SPKP, hlásime sa na decembrovú Nitru a začíname boj o šampióna krásny mladých. Náš najbližší výstavný cieľ.

22.09.2012 - Zmena v grafike profilov mojich vĺčikov, zmena úvodu, ktorá ešte bude pokračovať. Doplnené výsledky výstav a zvodov za rok 2012. Výsledky zvodu mladých a bonitácie Hrabušice - Podlesok 10.08.2012 a Klubová výstava - Hrabušice, Podlesok 11.08.2012.

21.09.2012 - Na stránke prebiehajú grafické úpravy. Z toho dôvodu nemusia všetky časti pracovať správne. Chystá sa aj zmena horného bannera, na ktorom stále pracujem, no stále nie som spokojná :)

20.09.2012 - Do dnes bol veľký výpadok na severy, snáď už bude všetko v poriadku. Ospravedlňujem sa.

18.09.2012 - Dnes prebehlo krytie Gunner Malý Bysterec a Asta Agarův les. O mesiac by sme mali vedieť, či sa narodia šteniatka. Informácie o vrhu nájdete na stránkach chovateľskej stanice Leśny kamrat a priebežné info aj u nás.

Chovateľská stanica: Leśny kamrat (PL), Agnieszka, Zdzisław Więcek, Wybłyszczów, ul. Partyzancka 14, 46-060 Prószków, Polska, Email: azwiecek@poczta.onet.pl, WWW: www.lesnykamrat.cba.pl

 

16.09.2012 - Touto cestou chcem poďakovať všetkým, ktorí sa priamo a aj nepriamo zúčastňovali na stavbe nových kotcov pre moje mršky!

15.09.2012 - Medzi druhy krížencov psov a vlkov pribudol Kunming wolfdog a Lupo italiano.

13.09.2012 - V posledných dňoch som menila zamestnanie a tak veľa času na stránky nebolo. Teda – na tie viditeľné časti. Čo sa týka stránok, boli prečistené súbory a zbytočné obrázky, pridaná je nová časť o druhoch vlkov – každý druh má teraz svoju podstránku. Kým všetky pridám, chvíľku to ešte potrvá, ale máte sa na čo tešiť.
Naša svorka je ako tak v pohode... Chasa hára, no Nerčík sa drží a poslúcha :) Ale Akia ma veľmi trápi. Natrhla si uško a veľmi škaredo si škrabla nohu alebo si do nej niečo pichla. Silný opuch na nohe a bolesti nás donútili ísť k veterinárovi a teraz berie týždeň antibiotiká. Dobrá správa je, že po pridaní dennej kŕmnej dávky konečne pribrala na 21kg! A pekne zmohutnela. Už je skoro rovnako veľká ako Chasa (tá nemá však minimálnu výšku). Kotce už čakajú len na dovarenie jedných dverí a nové búdy a bude nové bývaníčko.

05.09.2012 - Naša Akia Tawy sa nachádza v Českom kalendári československých vlčiakov ako mesiac október. Ako si ho objednať? Cena 150 korún českých + 50 poštovné a balné. Veľkosť A4 na šírku. Prvý deadline objednávok 15. september. K dispozícii aj v anglickej verzii titulnej stránky (ostatné stránky sú jazykovo univerzálne). Objednávky mailom na adresu marianka.w@seznam.cz

31.08.2012 - Aj keď sa možno zdá, že sa na stránkach nič nedeje, prebieha čistenie priestoru na servery a mazanie zbytočných súborov. Človek by neveril koľko sa toho po toľkých rokoch nahromadí.

Čo je nové u nás? Akia je hyperaktívna malá "koza", doslova :D Poskakuje okolo Nera a Chasy a občas na ňu pozerajú ako na nepríčetnú :) Chasa sa začína hárať, preto nastáva ťažie obdobie pre Nerčíka a pre mňa pri venčení.

Prerábame a dokončujeme nové kotce, hneď ako budú hotové, tak pridám pár foto. Mnohokrát ďakujem všetkým, čo mi s nimi pomáhajú, v akejkoľvek forme!!! ĎAKUJEM!

Touto cestou by som chcela poprosiť všetkých, ktorým nie je osud čsv ľahostajný, aby podporili projekt ChS Tawy - záchranná stanica pre čsv. Momentálne k nim má pribudnúť ďalší psík, ktorý však vyžaduje samostatný kotec, no na ten chýbajú financie. Vojta a a Lenka už majú mnoho čsv doma, ktorým zachránili kožúšok pred utratením a toto čsv to čaká tiež, ak sa nenájdu dáke financie. Preto prosím, ak môžete, pomôžte. Zbierka je dobrovoľná, môžete si adoptovať psíkov aj na diaľku, všetky podrobné info aj u nás na stránkach v časti psy na predaj.

19.08.2012 - AKIA TAWY - Medzinárodná výstava psov 18.08.2012 Bratislava

Posudzoval: Miroslav Václavík (ČR)

Trieda: dorast

Hodnotenie: Veľmi nádejný

Posudok: 7 mesačná sučka, so strednou kostrou, s výborným pohybom, korektný skus.

18.08.2012 - Fotografie zo zvodu mladých, bonitácie 10.08.2012 a skúšok výkonu BH Hrabušice 12.08.2012. Boli pridané nové fotografie, tiež z voľného času - free time.

15.08.2012 - Fotografie z Klubovej výstavy Hrabušice 11.08.2012

11.08.2012 - Stránky prechádzajú zmenou designu. Prvou zmenou je index - vstup na stránky, druhou je spodný banner. V rovnakom, modernom vzhľade budú orientované aj ostatné časti stránky. Zmení sa aj horný banner, mením vzhľad úvodu,... Máte sa na čo tešiť :)

10.08.2012 - Podporujeme záchrannú stanicu pre československých vlčiakov, ktorú založila ChS Tawy, Česká republika. Zdieľame nimi ponúknutých psíkov na adopciu. Aktuálna ponuka tu.

07.08.2012 - Pridané nové tlačítko Akcie a stretnutia do ľavého menu, ktoré sprehľadní časť o našom termínovom kalendári. Teraz je toto tlačítko dostupné v ktorejkoľvek časti stránok.

05.08.2012 - V poradí už druhé výcvikové stretnutie organizované chovateľskými stanicami Tobrok a Tawy z Českej republiky. Tešíme sa návštevnosti a obľúbenosti, záujmu o naše stretnutia.

V dňoch 04.-05.08.2012 sme znova ponúkli záujemcom o naše národné plemeno, majiteľom a chovateľom, všetkým našim priateľom príjemný víkend strávený v spoločnosti našich kožúškov.

Tento krát sme sa stretli na ranči u Rapsu v Svätoplukove, pár kilometrov od Nitry, kde bola možnosť aj prespatia a do budúcna plánujeme organizovať naše akcie tu, pretože areál a okolie poskytuje všetko, čo sme na náš program potrebovali.

Program zahŕňal každý deň minimálne tieto aktivity:

Samostatná práca na agility prekážkach, možnosť vyskúšať si prácu so psom na prekážkach, odborné poradenstvo v oblasti výcviku agility.

Príprava na zvod mladých a bonitáciu, vrátane meraní certifikovaným meradlom a testu povahy. Nácvik na test povahy. Každý psík bol zmeraný, šteniatka na zvode len výšku a zuby. majitelia mali možnosť vidieť, čo ich psíkov čaká a zároveň zistili, čo je ešte potrebné doučiť a kde pridať. Každý, kto si nechal psíka zmerať dostal o tomto meraní zložku so vzorovou bonitačnou kartou.

Nácvik obrán s kvalifikovaným figurantom, ktorý aktívne pracuje s ČsV, odborná pomoc pri problémoch vo výcviku. Aj šteniatka si vyskúšali základy obrán.

Nácvik stopovania sa konal tiež v rámci areálu ranču. Šteniatka a mladí psíci mali možnosť vyskúšať si prácu na stope.

Nácvik správneho postoja, vystavenia, prezentovania vlčiaka v stoji a v pohybe, potrebné hlavne na výstavy psov.

Fotografovanie profesionálnym fotoaparátom, následné zaslanie fotografií na email vo vysokom rozlíšení.

Poradenstvo a priame riešenie problémového chovania sa psa ako je plachosť, bojazlivosť v určitých situáciách, agresivita voči psom, ľuďom. 

Počas celého dňa bol k dispozícii bar s nápojmi, občerstvením, detské ihrisko, kone na vozenie, posedenie na terase, možnosť grilovania a množstvo ďalších aktivít. Na nezaplatenie však bola socializácia, ktorá určite mnohým psíkom prospela.

Veľmi som sa tešila hlavne tomu, že moja Akia spoznala svoju mamu Ambru, s ktorou si síce nepadli do oka, ale na pár foto to stačilo :D Tiež v nedeľu prišiel Tony, Akiin otec Bajkal, ktorý s majiteľom predviedol krásne obrany a poslušnosť. Je to vynikajúci pes, maznáčik, skvelá povaha. Je jasné, že Akia dostala do vienka z oboch len to naj a je už len na mne rozvíjať jej danosti. Skvelo sa predviedla na stope a na prvých hodinách obrán prejavila záujem o koženú handru. Skvelo jej to šlo aj pri výcviku poslušnosti a základoch agility.

Všetky fotografie nájdete na odkaze tu.

Oba dni sme stretli mnoho skvelých ľudí a veľmi pekne im ďakujeme, že sa zúčastnili. Osobitne pánovi a pani Kollárovým, ktorí sú dlhoroční chovatelia vlčiaka prišli nás povzbudiť v našom snažení a samozrejme, naši skalní kamaráti, ktorí v mnohom pomohli a patrí im veľké ĎAKUJEM!

 

20.07.2012 - 01.08.2012 - Pozývame všetkých majiteľov, chovateľov, záujemcov a fanúšikov československého vlčiaka  na už druhé stretnutie v Nitre - Svätoplukovo, ktoré organizuje Chs Tawy (ČR) a CHs Tobrok (SVK). Ide o súkromnú akciu, ktorá nemá nič spoločné s klubovými akciami, všetko si hradíme sami, preto sa zbierame na cestu pre kamarátov z ČR symbolickou sumou.
kde a kedy:
4.-5.8.2012 vo Svätoplukove, ranč u Rapsu, začiatok cca. 10.00 Možnosť ubytovania v chatke 7€/noc osoba.

Občerstvenie zabezpečené v miestnom bufete v príjemnom prostredí. Možnosť grilovania, guláš, pivo, kofola, párky, klobásky, prípadne vlastná strava.
pre koho je stretko určené: ak máte záujem stretnúť viac čsv pokope, na inom mieste ako výstava, ak sa o plemeno zaujímate, chcete ho vidieť v akcii, ak chcete len pokecať, ak si chcete so svojim čsv vyskúšať obrany, poslušnosť, stopy, nácvik na merania na bonitáciu, test povahy na kolíku, nácvik výstavného postoja a predvedenia v kruhu na výstave, ak máte povahové problémy u svojho čsv (agresia, plachosť,...), ak máte záujem sa niečo viac dozvedieť o etológii vlka, ak si chcete svojho vĺčika nechať profesionálne odfotiť... alebo len prísť nás pozrieť, pokecať, podporiť.
podmienky účasti: pes musí byť na vodítku, ak uznáte za vhodné aj s náhubkom! Zbieranie exkrementov a odpadkov musí byť samozrejmosťou. Každý pes musí byť riadne očkovaný, prineste si aj očkovák! Ak sa chystáte prespať, je nutný pevný úväz! Vítaní sú aj majitelia s inými plemenami!

17.07.2012 - Test inteligencie psa Canine intelligence test CIQ (skôr pre pobavenie).

14.07.2012 - Dnes sme boli na skvelej venčovačke v spoločnosti Ainu Tasha (Melian). A máme aj krásne fotky, tak nám zase niečo pribudlo do galérie. Medzitým sa konečne život dostáva do normálu a je viac času aj na webky.

11.07.2012 - Od včera večera sme oficiálne späť v Nitre. Zmena je život a táto bola k lepšiemu... S tým súvisí aj presťahovanie psíkov do externých kotcov na ranč DD, rada privítam návštevy a spoločnosť na venčenie v Nitre, po okolí,...

02.07.2012 - Veľké zmeny v osobnom živote mi bránia venovať sa stránkam tak, ako by som chcela. Sľúbené updaty sú na ceste. Práve prebieha kontrola anglických textov a za krátko pribudne celkom nová časť našich stránok. Zatiaľ viac neprezradím :o)

13.06.2012 - Časť o výklade štandardu je viac menej vo fáze dokončovania. Postupne dodávam fotografie a nahrádzam zapožičané fotky vlastnými. Stránky sú už v štádiu, kedy ich rozsiahlosť spôsobuje, že ich nestíham kontrolovať. Majte prosím strpenie. Snažím sa všetky časti prejsť, skontrolovať, aktualizovať. Ako nasledujúce mám potom pripravené nové textíky o etológii psov.

11.06.2012 - Fotografie z výstavy v Nitre a zo Senca:

10.06.2012 - Grand Prix Slovakia 9.6.2012
rozhodca
: Oskár Dóra
hodnotenie: veľmi nádejný
posudok: svojou výškou zodpovedá veku, hlava klinovitá, oko svetlej farby, ucho trojuholníkové, obdĺžnikový formát tela s rovnou líniou chrbta, správne nesený chvost, hrudník hruškovitý, pohyb ľahký, priestranný, srsť v štandardnom sfarbení s vývojom masky.
Súťaž o BIS baby - TOP 5 BIS baby - bohužiaľ, na bedňu opäť nestačilo. :////

Derby winner show 2012 10.6.2012
rozhodca
: Gabriela Ridarčíková
hodnotenie: veľmi nádejný
posudok: 4,5 mesačná sučka, výborný typ, veľmi pekne sa tvoriaca hlava, dobrá horná línia, korektný hrudník, korektné zauhlenie, výborný pohyb, výborne predvedená. Pani rozhodkyňa chválila predvedenie a to, že sa krásne vystavuje, že je to

ukážkové zviera, ako ju nazvala :)))
Súťaž o BIS baby - zúčastnili sme sa, ale nič nebolo :/

05.06.2012 - Pomaly, ale iste, sa chystáme opäť na výstavu tu v Nitre s Kiou. Prihlásená je oba dni. Som skutočne zvedavá, ako dopadne. V sobotu posudzuje p.Dóra a v nedeľu p.Ridarčíková. Dôležitejšie ale je, že konečne som pohla s časťou o výklade štandardu! V dohľadnej dobe budú všetky zapožičané foto, alebo aspoň väčšina, nahradené vlastnými a doplnené výkladové texty. Práve pracujem na časti štandardného charakteru a povahy.

31.05.2012 - Pridané výsledky. Výsledky zvodu a bonitácie Pavlovce 26.05.2012. Šamorín 05.05.2012.

28.05.2012 - Odkaz ChS Tawy - Česká republika Vzhledem k razantnímu nárůstu ČSV s PP bez domova se chovatelská stanice československých vlčáků TAWY rozhodla k založení ZÁCHRANNÉ STANICE pro tyto jedince. Chceme apelovat na všechny chovatele, kteří nemají možnost se postarat o své odchovy, aby zvážili možnost podpory této Záchranné stanice, kde bude možnost postarat se případně o psy z jejich chovů. Psům nabídneme adekvátní péči, která jakékoli jedince s poruchou chování nebo po týrání navrátí do společnosti. Jakákoli pomoc ve formě kmiva, pomůcek a finančních prostředků je vítaná a ve prospěch šedivých kožíšků. Také neodmítáme pomoc při opatrovnictví zvířat jako je venčení, krmení atd... Zvažujeme i adopce na dálku pro jedince, kteří potřebují doživotní speciální péči bez možnosti návratu do běžného života. UTRACENÍ NENÍ ŘEŠENÍ.

14.05.2012 - V časti Download krátke čtivo - F.C.I. Medzinárodná chovateľská stratégia. Odporúčam prečítať každému chovateľovi.

12.05.2012 - Šťastlivo sme sa vrátili z prvej výstavy našej Kiušky. V kruhu sa p.rozhodcovi veľmi páčila, veľmi ju vychválil, ešte pár krát sa aj po posúdení ku nám vracal a pripomenul, že je veľmi pekná. Ostatne, posudok máme skvelý a hodnotenie veľmi nádejný 1. Zúčastnili sme sa súťaže o Best baby, dostali sme sa do výberu 5tich, avšak na "bedňu" to nestačilo. Nevadí, veľa som sa naučila, Kiuška bola vyhladkaná, vymojkaná fotená a ľúbená, čomu som možno radšej než známke... Spoznala som kopu super nových ľudí a už sa teším na Nitru.

11.05.2012 - Po dlhšom čase sa opäť hlásim. Dokončili sme tie najťažšie práce na domčeku, mám znovu viac času na aktualizácie :o) Zajtra sa vidíme v Bratislave na Springduodanube, hala B0, kruh 3 je vyhradený pre československých vlčiakov. Obsadili sme triedu baby - sučky s našou Akiou Tawy. Verím, že naša prvá výstava dopadne dobre. Za odvoz a záchranu na poslednú chvíľu ďakujem môjmu veľkému bratinovi. ĎAKUJEM!

06.05.2012 - Opäť sa nám raz potvrdilo, že máme skvelého veterinára, pretože Kiuška mala žalúdočné problémy. Vrelo odporúčame a pridávam link do odkazov. Dnešné meranie Akii vo veku 15 týždňov-  42cm a 10,3kg. Tiež dnes Kii vypadol prvý zub.

27.04.2012 - OZNAM: Z dôvodu nabúrania sa do databáz nášho hostiteľského servera cwahi.net, boli všetky údaje a stránky zmazané. Preto stránky znova nahrávam na server, našťastie, zálohy mám v PC a nič nebolo stratené (ide o viac ako 4500 súborov!!!). Posnažím sa stránky uploadovať dnes a prejsť ich funkčnosť. Medzi tým som doplnila našu databázu hodnotenia krmív - granule. Nájdete ju tu.

23.04.2012 - Fotky z výcvikového víkendu v Bojniciach 20.-22.04.2012

Pridala som novú anketu. Táto je trošku rozsiahlejšia, zaujíma ma, kto navštevuje naše stránky. Či ste majiteľmi, či sa len o plemeno zaujímate a podobne. Starú anketu nájdete stále na stránkach v časti "O stránkach". Stále môžete hlasovať aj v starej ankete.

20.04.2012 - Pridané výsledky: Výsledky XVI. Európska výstava ČsV, Taliansko, Reggio Emilia, 24.03.2012. Výsledky zvodu a bonitácie Horný Hričov 31.03.2012

18.04.2012 - Grafická úprava časti akcie. Nové články o vlkoch: David Mech - Život s vlčí smečkou. V Lužici žijí už desítky vlků - dokonce i v uhelných dolech. Kdy se rozšíří do Čech?

16.04.2012 - Nový facelift dostala časť "články". Pomaly ale iste sa snažím zadministrovať, aktualizovať a opraviť všetky časti stránky. Nový článok: Nebojme sa vlka.

Administrácia stránky: úprava vzhľadu časti o videách, úprava a aktualizácia odkazov na webovky chovateľských staníc, aktualizácia tlačív a dokumentov dôležitých pre chov v časti download.

07.04.2012 - Ako som sľúbila už dávno, upravila som konečne časť o šteniatku do novej podoby a vetvenia. Teraz sa už v nej dá ľahšie orientovať. Záujemcovia o šteniatko z akejkoľvek stanice si tak môžu prečítať, ako to funguje pri kúpe psíka s preukazom pôvodu, na čo si dať pozor, čoho sa vyvarovať a podobne.

Kia rastie ako z vody, máme kopu fotiek, dnes sa posnažím pridať niekoľko fotiek do albumov. Druhý album je venovaný Jari u nás.

31.03.2012 - Fotografie z XVI. Európskej výstavy ČsV, ktorá sa konala tento rok v Taliansku, Reggio Emilia, 24.03.-25.03.2012 nájdete u nás v galérii.

29.03.2012 - Finišujeme s prácou na domčeku a tak drvivú väčšinu dňa trávime prácou. I keď fotiek je kopa, času na ich pridanie na Rajče nie je. Kia rastie každý deň, nestačíme si ju ani poriadne užiť v tej šteniatkovskej veľkosti. Začína naberať farbu, blednú očká, uvidíme, čo na ňu povedia na výstave v Bratislave, kam sme poslali prihlášku.

17.03.2012 - Zúčastnili sme sa s Kiou (Akia Tawy) na socializačnej vychádzke a na stretku v Nových zámkoch. Na akcii boli tiež Aimu z Dubničanky, Gaba a Gara z Oravy a bosík Goran. Fotky u nás v galérii.

14.03.2012 - MÁME INTERNET!!! Dnes bol u nás technik a sme konečne online a v spojení so svetom! :) Prevažnú väčšinu týždňa trávime v Mojmírovciach. Práca dá zabrať, ale je tu neskutočný kľud. Iste ste si všimli, že som doplnila spätne udalosti z predchádzajúcich dní. Fotky a videá mám k dispozícii, ale kým ich nahrám, chvíľku to potrvá.

Stále experimentujem so vzhľadom stránok. Pár zmien postrehnete ihneď, niektoré sa týkajú len doplnenia fotografií do niektorých častí stránok, či zmena formulácie textov. Zaradila som do rubriky o našej ChS aj Kiu. Bola vytvorená galéria fotografií z prvých dní u nás. Konečne som sa pustila aj do úpravy nadpisov, ktoré boli nesprávne zobrazené, pretože použitý font nebol "internet-friendly". Taktiež odstránené gramatické chyby z niektorých textov a upravené články, ktoré už dlho čakali na editáciu.

13.03.2012 - Dnes bol u nás opäť murár, avšak Kiuška šla do voliéry bez problémov. Hneď ľahla do búdy a spinkala aj s Chasou. Len Nero hučal :D Potom už všetci okolo obeda spolu behali po záhrade, vzniklo pár krásnych videí a fotografií, ktoré keď budem mať prístup na internet, zavesím do albumov. Trochu bojujeme s hnačkou – z tých mačacích granulí – a prievanom na očku. V Mojmírovciach silno fúka a psíci sú „bambule“, neschovajú sa. I keď sa Kiuška zabalí do dečky pri dverách, vetru to nezabráni.

Dnes tiež oslávila svoje 5 narodeniny naša Chasička! Želám jej všetko dobré, verím, že sa u nás má dobre, že zabúda na to zlé v živote. Želám jej hlavne zdravie, pohodu a veľa krásnych chvíľ s nami a s našou svorkou.

12.03.2012 - Dnes pri návšteve murára museli byť psíci zatvorení – kvôli vlastnej bezpečnosti – ale aj keď pár sekúnd Kia protestovala, zaľahla do búdy a spinkala. Poobede sme boli prvý krát na ulici na vodítku, prejsť sa hore dole, popozerať autá a štekajúcich psov. Za mňamku nebol problém s ničím. Všetko ju zaujímalo, takže sme spoznali svoj rajón.

Večer sme boli pozrieť nášho kamaráta, ktorý má doma pár super psíkov – ratlíkov a tiež mačičky. Socializácia dopadla super, Kiuška bola vymojkaná celou rodinou, každého opusinkovala. Potom ukradla mačke granule (z ktorých mala na druhý deň hnačku) a po ceste domov krásne spinkala.

Na nové veci si zvyká úžasne rýchlo, učí sa čo smie a čo nie. Zatiaľ ju ešte netrápim nejakými horibilnými cvikmi, začíname s výchovou. Počúva na meno, pozná fuj a nesmieš. Tiež rozumie povelu „ciki“. Je veľký ľudomil. Takže základy má super. Budeme ich rozvíjať ďalej.

V najbližšej dobe sa chystáme začať s prvými jednoduchšími povelmi a základmi pre výcvik a tiež prvými krokmi k výstavnému chovaniu. Chystám sa na pár socializačných vychádzok tu v okolí, ale aj v Nitre. Budeme chodiť samé, pretože nechcem, aby pochytila niektoré nevhodné vzorce správania sa od Nera, či Chasy.

Plánov je kopa a verím, že sa mi splní aspoň pár z nich. Prvú výstavu plánujeme v triede baby na máj v Bratislave. Prvú kukačku v marci v Nitre, oba dni.

11.03.2012 - V noci spinkala Kia so psami vonku, pretože počas dňa sme si všimli, že urobia takú kôpku všetci traja namačkaní pred dverami na koberčeku a deke a tam spia. A jej sa to veľmi páčilo. Prvú noc zvládli super, aj my sme sa akože vyspali. Cez deň spolu šantíme, hráme sa, proste super vlčina a super povaha.

Prvá zaťažkávacia úloha prišla večer, kedy sme museli ísť do Nitry na nákup stavebného materiálu a Kiuška musela zostať vo voliére s Chasou. Trochu skučania muselo byť, ale asi po 2 minútach už bola tichúčko a pekne spolu zdieľali jednu deku v búde.

10.03.2012 - Veľkým bratom, otcom a kamarátom sa Kii stal Nero, ktorého si veľmi obľúbila. Chasa si trochu držala odstup, ale nakoniec sa skamarátili a už jej stále chodí „za chvostom“ a robí jej náhradnú maminu, keď som pri nej neni ja. Spolu zdieľajú voliéru.

Prvý krát vo voliére bol hrozný krik, zdedila dramatizáciu po mamine Ambre :D Susedia sa iste nepotešili výkrikom ako keby sme ju drali z kože. Ale neskôr som ju tam uložila, keď sa unavila, hladkala som ju kým zaspala a nechala ju tam. Ani nevedela ako prespala 2 hodinky vo voliére sama. Vypýtala sa aj z nej von cikať a všetko bolo v poriadku. Už začala registrovať povel „ciki“ a úspešne sa vyvenčí do pár sekúnd.

Voliéru sme museli trochu upraviť, „zadebniť“ latami, pretože sme nechceli, aby si ublížila pri pchaní hlavy medzi oká kari siete. Pri pílení dreva elektrickou rezačkou, práce s vŕtačkou mi ležala a spinkala na nohách. To isté keď sme sa boli pozrieť na pílenie dlažby karbobrúskou. Asi toľko k strachu z hluku :) Má výborné základy, zatiaľ sa ničoho nezľakla. Ak niečo nepozná, zastane a čaká na povzbudenie. Má skvelú povahu, ktorá zatiaľ spĺňa všetky moje očakávania.

Okrem toho je samozrejme aj krásna :) Je krásne vyfarbená, farby, ktoré sa mi veľmi páčia, peknú vlčiu hlavičku a bledučké očká, ktoré budú krásne jantárové. Takže sa tešíme na výstavy :)

09.03.2012 - Dnes sme ráno pred ôsmou vyrazili do Trnavy, kde sme sa mali stretnúť s Vojtom a Lenkou, chovateľmi ChS Tawy z Čiech. Išli sme si pre našu Kiušku. Prvé stretnutie bolo super, prvá pusa dopadla rozpáraním pery do krvi :D No áno, Kia má ostré pazúriky.

Spísali sme všetko potrebné, dostali sme kopu darčekov (obojček, vodítko, papať, knižky, tričko, handričku, hračky,...) a skvelý chovateľský servis. Takže len a len odporúčame aj pre ďalších záujemcov.

Kiuška musela potom ešte na mňa čakať s Robkom asi hodinku v aute, celý čas spinkala, takže nebol žiaden problém. Potom sme konečne vyrazili smer Nitra, kde sme pobudli na starom byte asi tri hodinky, ktoré opäť psíčatko prespalo.

Cestou do Mojmíroviec už pozorovala okolie a na pozemku si konečne trošku pobehala, i keď pre istotu na stopovačke. Prvé zoznámenie s Nerom a Chasou bolo trochu nesmelé, obaja sa totiž bujaro tešili, že sme sa vrátili a tak bola z nich Kia trochu „mimo“. Po pár minútach však už spolu brázdili záhradu.

Prvá noc bola dlhá, ale nič hrozné. Spinkala s nami v dome, našla si miestečko, kde zaľahla a spala 3 hodinky. Potom sa krásne vypýtala venčiť a znova išla dnu spinkať, tento krát na 5 hodín. Občas si zamrnčala, ale nič, čo by sa nedalo zvládnuť. Je veľmi samostatná a na svoj vek vyspelá. Bola hore asi 3 krát. Ráno už potom bola so psiskami vonku, kde behali, šantili a vyvádzali.

07.03.2012 - Chasa končí s háraním a tak už môžu byť s Nerom pustení spolu, i keď pod dozorom. V piatok 09.03.2012 by k nám mala pribudnúť malá Akia Tawy (Kia) a tak už doma všetko chystáme na príchod malého diablika :) Chystáme sa na socializačné prechádzky a plánujeme ísť pozrieť aj na výstavu do Nitry (oba dni). Zvažujem, koho zobrať okrem Kii, záležať bude od možnosti dopravy.

28.02.2012 - Chasa opäť hára, takže máme na domčeku veselo. Oddelenie však berú tento krát celkom dobre. Až sa čudujem. Prevažnú časť týždňa sme na domčeku, kde nemáme ešte internet (už sa na tom pracuje). Na internete riešim len to najnutnejšie, zatiaľ Vás pozývam aspoň prečítať články a texty, ktoré tu už máme. Pripravujem aj malý update časti o chovateľstve, avšak čas na webe mám obmedzený.

28.02.2012 - Stránky nebudú istý čas aktualizované - drobné zmeny nepočítam. Za pochopenie ďakujem.

27.02.2012 - Nové fotografie z výstupu na Hrb 25.02.012 v našej galérii.

20.02.2012 - Nové video v galérii - hranie sa v snehu. Pribudlo aspoň základné zobrazenie obrázkového výkladu štandardu.

15.02.2012 - LORD RADOV DVOR na predaj. Info o ňom tu, presné požiadavky u mňa.

Konečne sa z riadnej snehovej nádielky tešíme aj v Mojmírovciach :o) A ako vždy, aj teraz demonštrujú naše príšerky, že ani za hustého sneženia nie je dôvod sa schovávať. Čo sa týka stránok, pokračujeme v dopĺňaní - v časti o agresii u vlčiakov.

14.02.2012 - Pomaly, ale iste pridávam novú - rozšírenú - časť o výklade štandardu. Jednotlivé časti budú pribúdať postupne, majte prosím strpenie. Niektoré, už aj publikované časti budú ešte doplnené. Zatiaľ len taká "demo" verzia časti o srsti.

10.02.2012 - Úpravy a doplnenie v časti história plemena. Doplnená časť o počte a menách nemeckých ovčiakov v chove ČsV.

09.02.2012 - Prebieha úprava a doplnenie časti o výklade štandardu vlčiaka, vád v exteriéry... Prosím o strpenie, úprava bude trvať pár dní.

05.02.2012 - Malá Akia Tawy má 2 týždne :) Rastie ako z vody. Fialový obojok bol zmenený na modrý, pretože ten pôvodný mama Ambra rozhrýzla :) Veľmi sa tešíme a nevieme sa dočkať, kedy bude doma.

30.01.2012 - V našej galérii nájdete fotografie z výstavy psov v Trenčíne Wintershow Trenčín.

27.01.2012 - Máme za sebou krásne strávený slnečný deň! Strávila som ho foteným psisiek, takže máme opäť pár nových fotiek. Ďalej sme s Chasou popracovali na príprave na bonitáciu - nácvik na meranie výšky. No a na koniec sme boli aj s Nerom na krátkej socializačnej prechádzke, kde som stretla a využila dve dievčence, čo išli okolo, aby sa prihovorili Chase a pomaznali sa. Chasička ma prekvapila, nechala sa nahovoriť na dobrôtky a urobila veľký pokrok. Síce ešte to nie je ani na 80% ako by som chcela, ale blížime sa a ja som na ňu patrične hrdá. Zaslúžila si ešte potom veľkú odmenu v podobe mňamiek a slov chvály, riadneho poškrabkania a potom večeru vo forme jej obľúbených kuracích trupov.

26.01.2012 - Pridané info do článkov: Obehová sústava - ochorenia srdca, pes a infarkt,... Kožná sústava - ochorenia kože, optimalizácia stavu kože.

Už nám začína obdobie výraznejšieho pĺznutia... Len tak som trošku prešla hrebeňom Nerčovi po chrbte a bolo... Túto trošku som vyčesala asi za 5 minút. Týmto oficiálne začína obdobie chlpatých nohavíc, rukávov, búnd, chumáčov chlpov kotúľajúcich sa ako suché kríky na západe po našom dvore a vlastne - chlpy všade!

24.01.2012 - Pridané info do článkov: Močová sústava - infekcie, močová sústava u sústava u starých psov. Dýchací systém - ochorenia a príznaky ochorení. Naša slečna z ChS Tawy rastie do krásy. (na foto, autor ChS Tawy)

23.01.2012 - Pridané info do článku o epilepsii. Rozšírený článok o zuboch - ochorenia zubov a ďasien, starostlivosť o zuby psa. Ešte jedno video otca našej Chasy, Irana Zemplínska oblasť, ktorý žije v Brazílii.

22.01.2012 - Pridaný nový album - fotografie zo zimy, konečne máme aspoň trošku snehu aj my. Nové fotky Chasy v jej osobnom albume. A ešte video Chasy a Nera pri hre. Chasula sa síce nerada fotí, ale dnešné fotky stoja za všetky drobné.

20.01.2012

SKVELÉ SPRÁVY!!!

V noci z 19. na 20.01.2012 sa v chovateľskej stanici TAWY (ČR) narodili 4 sučky po rodičoch

 

Ambra Tajemný přelud a Bajkal Tajomný tulák.

 

A my sme si vybrali fialovú... (foto ChS Tawy)

Narodila sa o 4:22, tretia v poradí, plná života. Meno ešte vyberáme.

 

19.01.2012 - Nezabudli ste zaplatiť daň za psa? Zostáva už len pár dní. My sme dnes zaplatili a keďže sme prehlasovali z Nitry do Mojmíroviec, dostali sme krásne nové štítky (krajšie ako v Nitre). Škoda, že sme nedostali číslo 666, len 6 nám chýbalo. Nášmu malému satanovi by to seklo :D Spúšťam demo verziu fóra, ktoré však ešte nie je to "pravé orechové". Ale je voľne prístupné k nahliadnutiu, prípadne aj k prihláseniu sa...

15.01.2012 - Tak máme za sebou prvú noc na voľno bez prítomnosti paničky... Nie že by to bolo plánované... Dávala som psom večer papať, a akosi som zabudla zamknúť dvere na Chasinej voliére (chvala Bohu, nie na Nerovej) neviem, na čo som myslela. Spokojne som odišla a na druhý deň poobede ma čakalo prekvapenie... Štekot som počula dáko hlasno a keď som otvárala bráničku, vítala ma Chasička. Pobavila sa prekotením oboch plných smetiakov, roztiahnutím ich obsahu po celej ploche pred domom (v ten deň mali vynášať smeti, tak sme ich ešte dobre natlačili do plna). Všade vreckovky, papieriky, smetie zo stavby... Chasula sa tak tešila, že som prišla! Inak nič nespravila, zlatučká, ani nehrabala, ani nezdrhla, pekne zostala na dvore. Iba to smetie. Takže som si to pekne pozbierala a dala na miesto. Inak sa stále vnucovala, bola vytešená, že som prišla. A pekne strážila. Ten štekot na blížiaceho cudzinca, keď ešte nevedela, že som to ja, bol super.

10.01.2012 - Momentálne stále pracujem na preklade anglickej časti. Preto aktualizácie v slovenskej verzii stagnujú, i keď niečo málo pribúda aj tu :o)

Prezradím aj to, že chystám malú zmenu designu... Trošku to tu zmodernizujem. Ale o tom až keď to bude aktuálne.

09.01.2012 - Nový, kratučký článok o umelom odchove šteniatok. Malé doplnenie v časti Choroby - Rakovina u psov. Článok o darovaní krvi psom.

06.01.2012 - Servery by už mali byť v poriadku! Stále pracujem na anglickej verzii, avšak chystám ďalšie nové články aj pre tú slovenskú, hlavne z oblasti zdravia.

04.01.2012 - Prvý krát od nášho presťahovania sa na Cwahi server, došlo k výpadku :( Ospravedlňujem sa za to, servery sú vraj zaneprázdnené a robia sa opravy. Každopádne, aj dnes mám pre vás pár noviniek a aktualizácií a tiež aktualizácie a nové články pre anglickú verziu. Krásne zimné fotografie zo silvestrovskej turistickej akcie na Vápeč 31.12.2011

03.01.2012 - Pridaný článok do časti o výžive - Výživa psov v záťaži. Doplnený krátky text o riešení nechceného krytia sučky v časti o plemenitbe a prevencia hárania sučky a kastrácia, starostlivosť o sučku po kastrácii.

Článok o chovných sučkách a chovných (krycích) psoch. Kastrácia psa a jej vplyv na povahu psa.

02.01.2012 - Prebiehajú aktualizácie a rozširovanie článkov o zdraví - príčiny škriabania sa psa. Prelínajúc sa s touto témou zaradenie krátkeho článku o potravinovej alergii. Malé rozšírenie časti "Odchov šteniatok" o čipovaní. Klubom chovateľov ČsV SR bolo nariadené povinné čipovanie šteniatok narodených od 01.01.2012. Úpravy a aktualizácie v časti o Výžive vlčiaka. Aktualizácia - doplnenie termínov výstav pre rok 2012 a 2013.

01.01.2012 - Vytvorený archív noviniek pre rok 2011. Aktualizácie v časti zdravie. Aktualizácie článkov o očkovaní, odčervovaní, cudzopasníkoch, dysplázii lakťového a bedrového kĺbu,...

************************

Stránky www.tobrok.sk sú v súkromnom a výhradnom vlastníctve ChS Tobrok FCI!

Obsah stránky a všetkých jej súčastí (vrátane obrázkov, textov, vetvenia stránky a designu) podlieha autorským právam.

Texty, ktoré sa nachádzajú na tejto stránke, sú písané majiteľom stránok.
Sú predmetom autorských práv, ich kopírovanie a zverejňovanie LEN SO SÚHLASOM autora!

Na týchto stránkach sa nachádzajú aj fotografie, ktorých autorom nie som ja. Pri každej takejto foto je odkaz, z kadiaľ pochádza, prípadne je ako zdroj uvedený internet, keď presný autor je neznámy.

Design, texts, photos, programming of web site and owner Tobrok FCI © 2009-2020

www.tobrok.sk