NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárPublikácieO plemenáchKontakt

Novinky 2O11

Archive 2022
Archive 2021
Archive 2020
Archive 2019
Archive 2018Archive 2017
Archive 2016
Archive 2015
Archive 2014Archive 2013Archive 2012
Archive 2011Archive 2010Archive 2009
Archive 2008
 

 

31.12.2011

Úspešný štart do nového roku želá ChS Tobrok.

 

V novom roku želáme všetkým priateľom mnoho úspechov, pracovných, rodinných aj osobných.

Zdravie, lásku, pochopenie a optimizmus. Všetkým návštevníkom našich stránok veľmi

pekne ďakujem za prejavenú dôveru a slová uznania.  Veľmi si ich cením.

Do nového roka ideme s vierou, že si domov prinesieme už konečne sučku, zakladateľku chovu,

verím, že privedieme na svet náš prvý vrh a prežijeme kopu krásnych chvíľ

s našimi vlčiakmi. Veľké ďakujem patrí ľuďom, ktorí ma v mojom snažení podporujú a veria,

že moje ciele dosiahnem. ĎAKUJEM!

----------------------

24.12.2O11

Príjemné prežitie sviatkov, Vám želá ChS Tobrok.

Pozn.: pre zväčšenie obrázku, kliknite.

22.12.2011 - Konečne sneží aj u nás! Psiská mali veľkú radosť a my z nich. Prvé fotografie na snehu pribudnú po Vianociach. Momentálne som na internete veľmi málo, preto na stránkach nepracujem. Avšak v dohľadnej dobe chystám pár noviniek. :o) Väčšou - menšou novinkou je anketa... Rada by som vedela, ako sa Vám tu páči a či ste ako záujemcovia, fanúšikovia, majitelia či chovatelia československého vlčiaka našli na našich stránkach všetko potrebné, čo Vás zaujímalo.

19.12.2011 - Aktualizácia termínov výstav na Slovensku, pridaný dátum a propozície XVI. Európskej výstavy ČsV, ktorá sa bude konať v Taliansku. Aktualizácia termínového kalendára. Do archívu pridaný rok 2011, akcie na rok 2012 aktualizované len predbežne. Pridané fotografie z leta, jesene a začiatku zimy, ktoré sme trávili sťahovaním do nového domčeka, prerábaním. Pribudla k nám Chasa, takže o zábavu sme mali postarané :)

15.12.2011 - Príjemné, ničím nerušené prežitie sviatkov, Vám želá celý Tobrok team.

13.12.2011 - V nedeľu ráno nás opustila moja milovaná sučka Dinka. Dinka sa dožila cez 17 rokov. Jej presný vek nepoznám. Pamätám si deň, keď sa narodila, som s ňou a jej mamou ležala v slame celý deň a nevedela sa na ňu vynadívať. Bola skvelá spoločníčka, mala skvelú povahu, bohužiaľ, na starobu sa jej život sťažil ťažkou chorobou. Rakovinou. Oslepla, ohluchla, no i tak si prišla pre pohľadenie  a robila nám spoločnosť. Aj napriek ťažkostiam, žila roky šťastným a naplneným životom. Opustila nás v spánku a v pokoji. Verím, že jej je už dobre... Chýbaš nám!

04.12.2011 - Cez víkend som sa pustila do ďalších úprav a aktualizácií niektorých častí stránok, ktoré stagnovali. Menšie a väčšie novinky nájdete asi všade na stránke. Aktualizácie budú pokračovať aj v najbližších dňoch, vymenovávať ich nebudem. Avšak spomeniem pridanie plnej verzie našej minulosti, prítomnosti a plánov do budúcnosti, z časti "O nás", ktorú nájdete v "Článkoch o ChS Tobrok". Takže, kto má záujem nás lepšie spoznať, môže si prečítať kus našej histórie. Tiež som pridala príbeh našej Chasy.

01.12.2011 - Úprava designu pokračuje ďalšou zmenou tlačítok, tento krát submenu. Opäť pripomínam určitým ľuďom, aby sa nechválili cudzím perím a nekradli nápady z mojich stránok... Svoje nápady, texty a štruktúry si poznám. Ďakujem.

28.11.2011 - Dnes sa náš Neruško - Gunner Malý Bysterec dožíva krásnych 5 narodenín!

Želáme všetko naj jemu a súrodencom Grace, Glenovi a Gigxovi! Neruško dostal narodeninovú "tortu" a tiež ako darček novú búdu, tá vydržala celá a nepoškodená 2 hodiny, potom načal kúsok koberca... Chasa mu pri tom kúsok pomáhala...

Nová časť stránky - Kde bývame a ako žijú naši vlčiaci. Nájdete tu kopu fotografií z nášho domčeka, pozemku, z prerábky a voľného času našich vlčiakov.

Do časti "Šteniatko od nás" pridaná kapitola o exportovaní a mojom prístupe k exportu. Do galérie pridané fotografie nášho pozemku. Postupne budú aktualizované...

25.11.2011 - Konečne som si našla viac času aj na to, čo sa mi doma povaľovalo už dlhšie. Pridaný scan niekoľkých článkov z časopisov o psoch ako Svět psů, Kynologická revue, PesPlus a Planéta zvierat. Dňa 23. novembra sa dožíva náš "dedo" krásneho veku 84 rokov. VŠETKO NAJLEPŠIE!!! Foto - p. František Rosík a Rep z pohraniční stráže. Zdroj: www.csv.sk, archív p. Oskar Dóra

24.11.2011 - Fotografie z výstavy psov v Nitre - Nitracanis z oboch dní 19.-20.11.2011 v našej galérii.

22.11.2011 - Nové fotografie v časti o výcviku - stopovanie. Nové fotografie v časti o výcviku - prekážky. Nové fotografie v časti o výcviku - obrana. Nové fotografie v časti o chove - bonitácia. Zapožičané fotografie nahradené našimi fotkami. Čoskoro budú takto aktualizované fotografie a ilustrácie vo viacerých častiach stránok.

21.11.2011 - Nové fotografie v časti o výstavách. Nové fotografie v časti o chove - SVP. Zapožičané fotografie nahradené našimi fotkami. Čoskoro budú takto aktualizované fotografie a ilustrácie vo viacerých častiach stránok.

18.11.2011 - Dnes prídu naši kamaráti kamarátmi z Čiech Vojta a Lenka kvôli krytiu ich Ambry Tajemný přelud na Slovensko. Držíme palce, aby o dva mesiace privítali prvé šteniatka v ich chovateľskej stanici. Pridaná ikonka - odkaz na kontakt v ľavom menu.

17.11.2011 - Dnes prebehlo prvé krytie našim Gunnerom Malý Bysterec. Až z Poľska ku nám prišla sučka Asta Agarův les s páničkom. Krytie prebehlo rýchlo, po krátkej predohre a lietaní po záhrade Nero bez problémov alebo komplikácií nakryl Astu. Avšak bolo šero a padla hmla, takže fotografií bude máličko. Informácie o vrhu nájdete na stránkach chovateľskej stanice Leśny kamrat a priebežné info aj u nás. O necelý mesiac sa dozvieme, či budú šteniatka. Chovateľská stanica: Leśny kamrat (PL), Agnieszka, Zdzisław Więcek, Wybłyszczów, ul. Partyzancka 14, 46-060 Prószków, Polska, Email: azwiecek@poczta.onet.pl, WWW: www.lesnykamrat.cba.pl

09.11.2011 - Fotografie z výcvikového víkendu v Chtelnici nájdete v našej galérii. Výsledky zvodu a bonitácie v Chtelnici nájdete tu.

20.10.2011 - Oznamujem našim čitateľom, že do konca týždňa budú prebiehať aktualizácie stránky. V priebehu budúceho týždňa by mala prebehnúť drobná oprava chýb a dúfam, že medzi 27.10-31.10. sa už s Chasou dostaneme na RTG.

14.10.2011 - Dlho som váhala a rozmýšľala, ako to napísať. Máme veľmi smutnú správu. Na sone sa nenašlo ani jedno šteniatko :( Grace sa síce tvárila ako mamina, no veterinár nám oznámil, že žiadne šteniatko nevidí. Sono budeme opakovať o dva týždne, ale už neveríme, že sa čosi zmení. Mrzí ma to a ospravedlňujem sa všetkým záujemcom. Verím, že naše prvé šteniatka raz budeme mať. Zdá sa, že čím sa človek viac snaží, tým menej sa mu darí :(((

09.10.2011 - S Grace budeme absolvovať sono-vyšetrenie, v stredu alebo vo štvrtok, ktorým oficiálne potvrdíme graviditu. Plánované RTG vyšetrenie bedrových kĺbov našej Chasy musíme odložiť z dôvodu komplikácií v súkromnom živote :(

05.10.2011 - Do konca týždňa by mala naša Grace absolvovať sono-vyšetrenie, ktorým potvrdíme alebo vyvrátime graviditu. Všetci veľmi držíme palce. Taktiež je naplánované RTG vyšetrenie bedrových kĺbov našej Chasy.

03.10.2011 - Nové fotografie našej Chasy spod Ďumbiera
28.09.2011 - Dnes som sa dozvedela skvelú správu - Alucard Grey Střípek snů, otec našich "A" šteniatok získal titul ČESKÝ GRAND ŠAMPIÓN!!! Majiteľom veľmi gratulujeme. Grace sa správa ako budúca mamina a netrpezlivo očakávame deň 06.10.2011, kedy pôjdeme na sono.

27.09.2011 - Veľká nevýhoda freehostingu a moja najväčšia obava sa splnila. Server T35 skončil s ponukou free hostingu a zo dňa na deň zrušili všetky účty. Preto sme sa museli presťahovať na novú adresu, teraz už aj s iným názvom stránok. Ospravedlňujem sa všetkým čitateľom a návštevníkom.

21.-22.09.2011 - Malá grafická úprava písma na stránke :o)

20.09.2011 - Krásne fotky z krytia od Vojtu! V našej galérii. Doplnené tiež v časti nášho "A" vrhu.

17.09.2011 - Blíži sa čas šteniatok a aj u nás dúfam o dva mesiace privítame na svete malých Tobrokáčov. Z tohto dôvodu dávam do pozornosti časť "Šteniatko". Záujemcovia o šteniatko či už od nás, alebo z inej chovateľskej stanice, by si mali prečítať hlavne časť "Skôr ako kúpite ČsV", "ČsV a začiatočník" a tiež "Vždy len s preukazom pôvodu".

16.09.2011 - Vytvorená galéria z krytia Grace Alucardom. Zatiaľ len pomaličky napĺňame. Za fotky ďakujem Vojtovi, majiteľovi Alucarda. Robí krásne fotky a všetky si ich môžete pozrieť na stránkach ChS Tawy.

14.09.2011 - Aktualizácia časti o chovateľskej stanici Akcie s vlčiakmi - náš termínový kalendár boli aktualizované a presunuté ako ikonka do ľavého menu.

13.09.2011 - Veríme a dúfame, že dnes to klapne! Grace a Alucard - "A" Tobrok!

MÁME NAKRYTÉ! Dnes prebehlo krytie sučky Grace Malý Bysterec českým psom - šampiónom krásy ČR Ch.Alucardom Grey Střípek snů. Priebeh gravidity môžete sledovať deň po dni pomocou aplikácie Pregnancy kalendar - stačí kliknúť na banner. Graviditu si overíme sonom po 20 dňoch gravidity. Berieme predbežné rezervácie na malé vĺčatká, záväzné rezervácie budú možné až po narodení šteniatok.

12.09.2011 - Prvé Chasine háranie je úspešne za nami. Ak zdravotné vyšetrenia budú v poriadku a jej podmienky chovnosti splnené, mala by byť krytá začiatkom septembra 2012. Avšak nepredbiehajme udalosti - všetko chce svoj čas a to, či bude pripravená a zdravá. Čo sa týka krytia sučky Grace Malý Bysterec - krytie OPAKUJEME! Grace sa úspešne znova rozhárala, je prístupná pre psov, toto si ešte overíme a zopakujeme krytie Alucardom. Snáď to už klapne :)

07.09.2011 - Galéria Chasy pridaná.

02.09.2011 - Vo víre práce a z nedostatku času som ani nemala možnosť predstaviť našu Chasu. Tento víkend snáď bude pekné počasie a spravím pár fotiek, aby aj naša nová členka svorky mala vlastnú galériu. Chasičke sa u nás páči, zvyká si veľmi rýchlo. I keď momentálne nás vždy len ťahá za Nerom, aby sme ho pustili. Bohužiaľ, musia byť oddelení, až pokým neprestane Chasa hárať.

Záznamy na šteniatka berieme aj naďalej, vyzerá to, že Grace sa opäť hára... Uvidíme, či už naozaj, alebo sa zase s nami len "hrá".

31.08.2011 - Naozaj nestíham :( Stále prerábame a všetok čas trávime na dome. Len v skratke - Chasa je v najlepšom, Nero šalie, nemôžu byť pustení vôbec spolu a keď pustíme jedného, nech sa vyvenčí, ten druhý reve ako by ho zabíjali. No a ten, čo sa má venčiť len krúži okolo voliéry... Hotová "podívaná". Snáď bude čoskoro opäť kľud na dvore :)

Pred pár dňami mi dorazila aj knižka fotografií z Talianska - Il fascino del Lupo, krátky popis nájdete v časti knihy, web a iné.

26.08.2011 - Takže včera sme boli na krytí, Lukáško vystúpil z horúceho auta, s Grace sa zoznámili, avšak Grace si povedala, že ešte nie je čas. Čakali sme, no ona nič a znásilňovať ju určite nebudeme. Sama vie, kedy je čas. Preto krytie odkladáme na neurčito. Grace by sa mala, podľa prechádzajúcich rokov, znova hárať v októbri, možno skôr... Uvidíme.

25.08.2011 - Pridané výsledky Klubovej výstavy - Hrabušice, Podlesok 31.08.2011

24.08.2011 - Termín krytia je tu! Zajtra vyrážame!

22.08.2011 - Pridané fotografie z Letného výcvikového tábora v Hrabušiciach. Pridané foto zo zvodu a bonitácie v Hrabušiciach a tiež foto z MVP Bratislava. Nájdete ich v našej galérii.

21.08.2011 - Ani neviem ako, ale naša svorka sa pekne rozrástla zo dňa na deň. Dňa 16.08.2011 sme si boli pre sučku Chasa spod Ďumbiera a spolu s ňou sme si v útulku adoptovali dve malé mačiatka, ryšavého kocúrika a bielo-strakatú mačičku. Takže už sme doma 6ti. Na domčeku pilne pracujeme každý deň, no roboty je neúrekom a stále sme sa nemohli nasťahovať, snáď o dva týždne, mesiace... Dúfam.
15.08.2011 - Pridané výsledky zo zvodu a bonitácie v Hrabušiciach, počas letného výcvikového tábora. Fotky pribudnú čoskoro.

14.08.2011 - Naše sťahovanie pokračuje, veselo búrame a pripravujeme na bývanie. Nero s nami chodí pozerať svoje nové teritórium, veľmi sa mu páči :o) Pripravujeme miesto na novú voliéru, murovanú, krásne priestrannú. Keďže mi dovolenka skončila, s nástupom do práce budem viac na internete a teda budem môcť aj odpovedať na emaily a čo to upravovať na stránkach.

K nášmu prvému vrhu aktuálne: Máme vystavený krycí list pre Grace a Alucarda. Grace pravidelne stresuje náznakmi hárania, no do dňa, dvoch prestane. Dúfame, že ešte chvíľku vydrží, kým dostaviame voliéru. Pomaly, ale isto prijímame rezervácie na šteniatka. Momentálne je už jedno rezervované a pôjde mimo Slovenska, poriadne ďaleko. Ak premýšľate nad spojením Grace a Alucard alebo nad zaobstaraním si parťáka - čévečko, kontaktujte ma. Buď telefonicky, prípadne emailom.

K rezervácii šteniatka od nás: prejaviť záujem o šteniatko môžete už aj teraz, záväzná rezervácia však bude možná až po narodení šteniatok. Ako záväzná rezervácia sa považuje zloženie zálohy vo výške 1/5 z ceny šteniatka, pričom záloha je nevratná. Systém rezervovania je poradovník, upozorňujem však, že nie každý, kto o šteniatko prejaví záujem, bude automaticky akceptovaný. Majiteľov si vyberám.

01.08.2011 - Sťahujeme sa! Naša nová adresa je Sedliacka ulica č.17, Mojmírovce. Je to 15km od Nitry, takže neideme na úplnú samotu. Najbližšie 2 týždne budem dosť mimo internetu, teda na maily budem odpovedať dosť nepravidelne. Viac info o našej novej adrese tu.

22.07.2011 - K zmenám patrí aj to, že už nemáme mapy stránky... Pojem mapa stránky teraz bude "O stránkach", kde sa dozviete čo-to viac o tom, ako som sa k celému tomuto webu dopracovala :)

18.-21.07.2011 - Zmena je život a ja som človek, ktorý zmenu potrebuje... A preto som sa pustila do malej - veľkej zmeny designu stránok. Všetko, čo sa týka stránky chcem ukončiť do konca tohto týždňa, pretože od 01.08.2011 budem na istý čas nedostupná. Sťahujeme sa! :o) Veľmi príjemná to záležitosť, ísť do vlastného domčeka s veľkou záhradou. Avšak čaká nás kopa práce na prerábke, vysťahovaní sa z bytu, nasťahovaní do domčeka a v neposlednom rade, príprave pozemku pre pesanov. Máme skvelý návrh priestorov pre psíkov, ale predpokladám, že chvíľu nám budú musieť poslúžiť dočasné koterce, pretože výbeh budeme stavať min. mesiac - dva - tri - ... 

09.07.2011 - Veľký článok o amerických wolfdogs!

05.07.2011 - Zmena štruktúry galérie. Množstvo fotiek z rôznych oblastí robilo pomaly galériu neprehľadnou. Preto je rozdelená na časť galérie chovateľskej stanice a časť venovanej akciám, stretnutiam a výstavám ČsV.

Ďalšou vecou je, že ma na jednej strane teší, keď spoznávam svoje texty, nápady a štruktúry na stránkach iných ľudí. Svedčí to o tom, že sa im tu páči. No chcela by som dotyčným povedať, že ak už si berú z tejto stránky nápad, nech si aspoň dajú do odkazov náš link... Nie je totiž pekné chváliť sa cudzím perím.

03.07.2011 - Novinkou v časti chovateľská stanica Tobrok, zdravotné výsledky - prehľad a štatistika našich psov a našich odchovov. Z každého vrhu budeme dopĺňať výsledky RTG na dyspláziu, prípadne DM alebo dwarf a podobne.

02.07.2011 - Doplnený termínový kalendár od prvého dňa, kedy som si bola pre Nera - Gunnera Malý Bysterec. Nájdete tu archív akcií s vlčiakmi od roku 2008 a akcie, na ktorých som sa zúčastnila s Nerom, teda od 30.05.2008.

28.06.2011 - POZOR zmena emailovej adresy. Časté výpadky služby post.sk ma donútili vytvoriť účet na inom servery. Prosím, používajte mail tobrok.wolfdogs@gmail.com

24.06.2011 - Skvelé správy! Máme oficiálny výsledok RTG na DLK Gunnera Malý Bysterec 0/0!

23.06.2011 - Ponúkame na predaj výrobky značky LR - výživové doplnky pre psov, mačky, kone a hlodavce. Aktuálna ponuka z katalógu LR na tomto linku. Výrobky sú na prírodnej báze, vynikajúce výsledky aj s ľudskými doplnkami stravy, prípravkami na zvýšenie imunity,... V prípade záujmu ma kontaktujte mailom.

22.06.2011 - Rozšírené anglické menu o niekoľko sekcií. A aby sa nepovedalo, že len anglická časť sa rozrastá, boli pridané články ku ochoreniam ČsV a to ochorenia očí, rakovina, epilepsia.

21.06.2011 - Preklad výsledkov výstav, SVP a bonitácií pre anglickú verziu. Preklad obrázkového výkladu štandardu v anglickej verzii.

20.06.2011 - Pridaná mapa stránky pre anglickú verziu.

19.06.2011 - Preklad časti akí sú československí vlčiaci je online.

14.06.2011 - Preklad štandardu je online.

13.06.2011 - Rozšírenie anglickej časti - preklad časti akcie s vlčiakmi. V anglickej verzii pribudol preklad časti O plemene. Postupne preložím celú túto časť, ale chce to samozrejme čas. Nie je to práca na deň, či dva, preto majte strpenie. Veľká vďaka patrí Allenovi, ktorý mi pomáha s prekladom.

07.06.2011 - Pridané nové fotky z výstav z minulého týždňa:
- Celoštátna výstava Senec 03.06.2011
- Grand Prix Nitra 04.06.2011
- Derby Winner Show Nitra 05.06.2011

03.06.2011 - Gunner Malý Bysterec - DNA test for pituitary dwarfism - CLEAR of the mutation. Šteniatka po Nerovi nebudú postihnuté ochorením dwarfizmus. Je jeden z mála, až nie jediný, ktorý má tento test z línie po Blekovi z Liehovarského dvora a tiež na Slovensku.

02.06.2011 - Tak už vieme aj meno krycieho psa pre Grace. Plánujeme náš "A" vrh na september - október 2011 zo spojenia GRACE Malý Bysterec a Ch. ALUCARD GREY Střípek snů. Spojenie českej a slovenskej krvi, od ktorej si sľubujem zdravie, skvelé povahy, predpoklad na výcvik a tiež výstavy. Bližšie info nájdete tu.

30.05.2011 - Veľmi nerada, ale z dôvodu nedostatku času musím upustiť od nemeckej verzie stránky :( Nemám čas ani poriadne na tú slovenskú, nie to ešte na dve jazykové mutácie. Z tohto dôvodu, bude nemecká verzia od 01.06.2011 zrušená a zmazaná. Updatovaná bude len anglická. Tým pádom pribudnú do nej aj ďalšie preklady. Na preklad do iných jazykov bude slúžiť Google translator.

Víkend sme strávili strážením môjho synovca, ktorý pomáhal s Nerčovým venčením.

Naše plánované šteniatka sú už zase kúsok konkrétnejšie. Našli sme veľmi vhodného ženícha pre Grace. Psík bude z Českej republiky, zatiaľ sa ešte informujeme o jeho vhodnosti, ale na 80% sme už rozhodnutí :o) Do konca týždňa by sme už mali vedieť na isto.

Ďalšou novinkou je, že pokiaľ všetko pôjde tak ako má (čo v mojom prípade nie je asi nikdy :D), začiatkom augusta by sme sa mali sťahovať do rodinného domčeka. S tým bude súvisieť aj množstvo roboty okolo sťahovania a rekonštrukcie a očakávam, že info o chode našej chovateľskej stanici bude trošku stagnovať. Uvidíme, nič nepredbiehajme. Spolu so sťahovaním a zabývaním sa, pribudne ku nám do svorky niekedy v polke augusta, začiatkom septembra na obdobie krytia, gravidity a starostlivosti o šteníky aj Grace. S tým bude súvisieť aj možnosť navštíviť nás priamo doma. O tejto možnosti a ostatných podrobnostiach, vás budeme informovať :o)

Kto nás chce stretnúť, porozprávať sa o našej ChS, má záujem o šteniatko od nás alebo potrebuje len poradiť, či pokecať, 04.05.2011 budeme aj s Nerom na výstave psov v Nitre. 

24.05.2011 - Test na degeneratívnu myelopatiu - Gunner Malý Bysterec s výsledkom N/N.

09.05.2011 - Fotografie z bonitácie v Jevišovicích, ČR a fotografie z vytrvalostného behu v Šamoríne v našej galérii.

01.05.2011 - Ďalšie skvelé výsledky nášho Nera (Gunnera Malý Bysterec). Bonitácia A67,5 Of P1. Náročný víkend strávený v Čechách a ešte ťažší deň - deň bonitácie. Verili sme, dúfali sme a klaplo to! Na teste povahy nesklamal a reakciu na kolíku ohodnotil výcvikár ako ukážkovú a pochválil ho. Nikto z prítomných nám neveril, že toto je pes, ktorý na Slovensku dostal tak zlé ohodnotenie na bonitácii. Nuž, Nerčo sa zmenil a to veľmi, za túto povahovú zmenu k lepšiemu ĎAKUJEM v prvom rade môjmu priateľovi, ktorý ma vozil spolu s Nerčom všade, kam bolo treba, tiež Honzovi Šrámekovi, ktorý nám ukázal, ako na výcvik a hlavne Lenke Brzobohatej a Vojtovi Kouřilovi (ChS Tawy z Českej republiky), ktorí nám veľmi pomohli radami, praktickými ukážkami a pomocou so všetkým okolo.

23.04.2011 - S Nerčom sme navštívili veterinára a keď už sme tam boli, tak sme sa rozhodli pre kompletné vyšetrenia. Predbežné výsledky RTG na DLK Gunner Malý Bysterec 0/0 vo veku 4,5 roka! Krvný obraz výborný, takže sa veľmi tešíme!

20.04.2011 - V našej galérii nájdete foto zo zvodu mladých a bonitácie v Pavlovciach. Výsledky zvodu a bonitácie vo Varíne. Výsledky zvodu a bonitácie v Pavlovciach.

19.04.2011 - V našej galérii nájdete foto z výcvikového víkendu vo Varíne.

18.04.2011 - Celá časť "Výživa" je doplnená a update-nutá.

Veľmi dlho som rozmýšľala, či už dať na stránku náš plán na jeseň 2011 - áno, plánujeme šteniatka po zapožičanej sučke Grace Malý Bysterec... Všetko je otázkou budúcna, uvidíme, ako sa Grace bude hárať a ako dopadnú psíci, ktorých máme v oku na krytie... Zatiaľ pár info o krytí nájdete tu.

15.04.2011 - Uf, tak sa podarilo všetko dokončiť. 178!!!! značiek granulí zrecenzované, vypichnuté klady a zápory, všetko o čítaní zloženia granulí. Jednoducho - čítanie pre každého, kto kŕmi granulami a chce sa zorientovať. Nech sa páči - granule.

Pridané výsledky zvodu mladých a bonitácie v Pavlovciach, ranč Breziny 09.04.2011.

Momentálne sa pracuje na časti strava - konzervy, ktorú mierne doplňujem a týmto bude ukončený veľký upload v časti výživa.

07.04.2011 - Mali sme veľký výpadok na serveri, ale už by všetko malo byť OK. To sú nevýhody free hostingu. Avšak aspoň som mala viac času popracovať na sľúbenej sekcii granule, ktorú spustím do konca týždňa. V nej nájdete všetko potrebné, čo musíte vedieť, ak chcete vybrať kvalitné granule pre vaše čsv.

01.-03.04.2011 - Veľká nádielka fotografií zo stretnutí, výstav, SVP, či iných akcií z roku 2011 a 2010 v našej galérii!

30.03.2011 - Keďže je kŕmenie vlčiaka a psov veľkých plemien stále otázkou, nie len pre novopečených majiteľov, ale aj pre dlhoročných chovateľov, prinášam veľký update témy surová strava - kopa rád a tipov z praxe a rozšírenie varenej stravy. Mnohí majitelia majú totiž zo surového obavy (nie je na to dôvod...). Chystám pre vás, krmičov granúl, rovnako veľký update. Najčastejšie predávané krmivá na Slovensku v porovnaní! Ktoré granule sú dobré? Ktoré nie? Nejaké tie pravidlá pri kŕmení granulami,... Téma o granuliach by mala pribudnúť postupne, preto prosím o strpenie, zatiaľ vás pozývam prečítať si kŕmenie surovou, varenou stravou a o rôznych vhodných a nevhodných doplnkoch stravy pre vaše "čévo".

27.03.2011 - Máme výsledky zvodu mladých a fotografie z akcie nájdete v našej galérii.

25.03.2011 - Z mimoriadnych dôvodov sa zajtrajšia bonitácia v Hornom Hričove ruší a bude presunutá na náhradný termín. Zvod mladých sa konať bude!!!

23.03.2011 - Rozšírená a doplnená časť o kŕmení BARF spôsobom - teda surovým mäsom. Tipy a rady z praxe, kopa nových informácií, to všetko na tomto linku.

20.03.2011 - Dnes sme sa boli pozrieť na Európsku výstavu, tu v Nitre, stretli sme kopu kamarátov a hlavne, toľko šteniatok, až nám bolo ľúto, že my naše štenítko ešte nemáme... ALE! Domček a s ním výbeh a priestor pre viac psov je v dohľadne, takže o chvíľku by sme mali makať na našom novom príbytku a tiež domčeka pre našich vlkošov... Výsledky výstavy nájdete na tomto odkaze.

01.03.2011 - Dňa 19. a 20.3. na klubovej výstave v Nitre bude možné odovzdať vzorku na testovanie degeneratívnej myelopatie - zdarma. Ide o ster špeciálnou kefkou zo slizníc - ďasien. Pes by nemal pol hodinu, najlepšie hodinu pred sterom jesť - to sa týka aj pamlskov. Výsledok sa dozvie len majiteľ, všetko je na báze dobrovoľnosti. Testované môžu byť ako chovné, tak nechovné jedince, ako šteniatka, tak aj dospelé a staré psy.

25.02.2011 - Dokončený článok o degeneratívnej myelopatii.

24.02.2011 - Dňa 19.-20.02.2011 sa konalo v Nitre stretnutie - Príprava a nácvik bonitácie pre ČR v areály ranča DD. Akcia bola organizovaná pre priateľov a majiteľov ČsV chovateľskými stanicami Tobrok a Tawy (ČR). Táto akcia nebola akciou klubu chovateľov ČsV SR. Súčasťou programu bol aj odber vzoriek na degeneratívnu myelopatiu zdarma.

Nápad zorganizovať stretnutie a nácvik bonitácie vznikol v spolupráci našej chovateľskej stanice a našim priateľom z ČR, majiteľom ChS Tawy Vojtovi a Lenke. Merali k nám z Brna dlhú cestu aj spolu s Danou Matušincovou a ich dvoma "príšerkami" Ambrou a Aresom.

Celá akcia bola určená pre majiteľov ČsV, aby pripravili seba a svojich vlčiakov na priebeh bonitácie. Odbúrali nežiaduce chovanie a neistou svoju a psiu. Každý zúčastnený majiteľ, ktorý predviedol svojho psa, dostal vzorovú bonitačnú kartu, výslužku v podobe granuliek od firmy Fitmin, ktorá sponzorovala akciu a tiež mohol odovzdať vzorku na test degeneratívnej myelopatie zdarma! Každý psík bol odfotografovaný profesionálnym fotoaparátom a dostal možnosť vytlačiť tieto foto vo veľkosti A3. O výsledku testu bude majiteľ informovaný a s touto informáciou naloží podľa vlastného úsudku. Nikde nebude zverejnená bez jeho vedomia.

Na akcii sa zúčastnilo celkom 12 vlčiakov, čo bolo úplne ideálne číslo na zbonitovanie a zhodnotenie.

Miestom konania bol Ranč DD. Počasie nám prialo a až na mierny mrázik krásne svietilo slniečko, takže fotografie sa vydarili. Zúčastnili sa dve šteniatka, s ktorými sme nacvičili zvod mladých. Ostatné psíky sa pripravovali na bonitáciu a boli zmerané Danou Matušincovou, dlhoročnou chovateľkou, majiteľkou ČsV a poradkyňou chovu v ČR. Ďakujeme jej za postrehy a cenné rady.

Súčasťou akcie bolo aj posúdenie psa v exteriéry, pohybe a tiež test povahy na kolíku a majitelia ChS Tawy Vojta a Lenka rozdali mnoho rád ako zvládnuť aj problémových psíkov.

Strávili sme niekoľko hodín v spoločnosti skvelých ľudí, akcia sa veľmi vydarila a už dnes uvažujeme nad väčšou a podobnou akciou, s pestrejším programom. Predpokladaný termín je leto 2011.

Priestory poskytol s láskavým dovolením Ranč DD a firma Fitmin poskytla odmenu pre zúčastnených v podobe granuliek.

Táto akcia bola súkromnou akciou a nemá nič spoločné s akciami klubu chovateľov ČsV SR alebo ČR.

 

Fotografie od Vojtu nájdete na ich stránke v galérii - link tu.

Fotografie od Michala nájdete s jeho láskavým dovolením v našej galérii - link tu.

 

16.02.2011 - Pozor - zmena dátumu konania Letného výcvikového tábora - viac v sekcii akcie!

11.02.2011 - Pár dní od poslednej aktualizácie prešlo a cez toto obdobie sa udiali dve významné veci... Alebo udejú? Do spolumajiteľstva našej CHS pribudol pes Lord Radov dvor, ktorého pomáhame uchovniť. Patrí nášmu kamarátovi Tomášovi, ktorý láskavo súhlasil s touto pomocou a prezentovaním psa na stránkach našej ChS. Po jeho uchovnení bude poskytovaný na krytie.

Druhou novinkou je, že dávame vyšetriť nášho Gunnera Malý Bysterec na degeneratívnu myelopatiu a do leta by mal absolvovať aj RTG na DLK.

23.01.2011 - Skvelý deň strávený so skvelými ľuďmi v Trenčíne na Wintershow. Zobrali sme Nerčíka, nech sa pokochá aj on, no tak preplnené haly som ešte nezažila. Neskutočne sme sa tlačili! Napriek tomu, posudzovanie p.Ridarčíkovej bolo vynikajúce, napočudovanie som veľmi súhlasila, hlavne s BOBom, ktorého dostala krásna Beta Vlčí démon, po ktorej pokukujem už od výstavy v Nitre. Ku krásnemu výsledku blahoželám teda Miňovi Budajovi! (z dôvodu neskutočnej tlačenice a nemožnosti nájsť si dobrú pozíciu na fotenie, som foťáčik nechala v taške, bohužiaľ :()

Ale aspoň jednu foto máme a to na stránkach www.tulko.sk, takže máme trocha slávy aj my :)

Čo sa týka stránky - začalo sa hromadiť kopírovanie textov a štruktúr stránky, čo sa mi samozrejme nepáči. Autorské práva treba dodržiavať aspoň tým, že vložíte zdroj textu/obrázku. Pripomínam teda autorské práva, ktoré sú nižšie na stránke. Vložená bola ochrana proti kopírovaniu textov, i keď zdá sa, bohužiaľ, neskoro.

16.01.2011 - Keďže nič iné na práci nemám (keby toto môj šéf čítal! :D), rozhodla som  sa ísť pozrieť na výstavu do Trenčína, v sobotu 22.01.2011, kde sa stretnem s pár ľuďmi, ktorí pre mňa vo svete ČsV veľa znamenajú. Či ma bude sprevádzať Nerchelles je otázne, ale foťák beriem isto, tiež pripravím nejakú tú reportáž a výsledky výstavy.

13.01.2011 - Pridané zimné fotografie do Galérie. Pribudli aj nové a doplňujúce info v mnohých oblastiach a pomaly ale isto napĺňam stránku novými fotografiami pri jednotlivých témach. Novinky sú v časti Výživa a Výstavy. Práve sa pracuje na reorganizácii časti Šteniatko.

07.01.2011 - Hrabanie sa v starých dokumentov v PC sa vyplatilo a z tej haldy som na úvod vybrala prehľad výsledkov chovu v SR od roku 1989 do roku 1998. Ostatné výsledky stále chýbajú. Taktiež som našla podklady pre dokončenie v časti plemenitba línie ČsV na Slovensku a v Čechách. Pridaný archív noviniek za rok 2009!

06.01.2011 - Dnes bude ukončená grafická úprava časti články, hlavne výsledky zvodov, bonitácií, SVP, výstav,... Ide len o drobnosti. Čo je "horšie", našla som obrovské kvantum dokumentov spred pár rokov, kde sú informácie určené pre tieto stránky! Takže ma čaká pretriediť to všetko a doplniť info. Pre vás, čitateľov to znamená pekný balík noviniek a info o plemene.

05.01.2011 - Anglická a nemecká verzia stránky funguje a je plne aktualizovaná!

03.01.2011 - Rok zase ubehol ako voda. Za ten starý sme stihli registrovať chovateľskú stanicu, rezervovať si niekoľkokrát šteniatko a niekoľkokrát vyjsť z toho s prázdnymi rukami, bolo niekoľko krásnych stretnutí a výstav, kde som opäť spoznala nových ľudí, aj zo zahraničia. Stihla som pohnúť zo stránkami aspoň na toľko, aby sa "dali čítať" :)

Vytvorila som archív noviniek za rok 2010, kde si to všetko môžete nájsť. Do nového roka dúfam len v to najlepšie. Verím, že sa nám naše vytýčené ciele splnia. Počnúc domčekom, ktorý tak veľmi chceme, až ku šteniatku, ktoré už dúfam raz zaradíme do našej svorky. Momentálne sa pracuje na úprave anglickej a nemeckej verzii stránky. Mala by byť v 100% stave pozajtra.

************************

Stránky www.tobrok.sk sú v súkromnom a výhradnom vlastníctve ChS Tobrok FCI!

Obsah stránky a všetkých jej súčastí (vrátane obrázkov, textov, vetvenia stránky a designu) podlieha autorským právam.

Texty, ktoré sa nachádzajú na tejto stránke, sú písané majiteľom stránok.
Sú predmetom autorských práv, ich kopírovanie a zverejňovanie LEN SO SÚHLASOM autora!

Na týchto stránkach sa nachádzajú aj fotografie, ktorých autorom nie som ja. Pri každej takejto foto je odkaz, z kadiaľ pochádza, prípadne je ako zdroj uvedený internet, keď presný autor je neznámy.

Design, texts, photos, programming of web site and owner Tobrok FCI © 2009-2020

www.tobrok.sk