NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárPublikácieO plemenáchKontakt

Novinky 2O10

Archive 2021
Archive 2020
Archive 2019
Archive 2018Archive 2017
Archive 2016
Archive 2015
Archive 2014Archive 2013Archive 2012
Archive 2011Archive 2010Archive 2009
Archive 2008
 

 

31.12.2010 - Šťastný nový rok všetkým!

29.12.2010 - Do časti web, knihy a iné doplnené zaujímavé filmy o vlkoch. Hlavne BBC má krásne dokumenty o vlkoch, ktoré stoja za videnie (pozn.: táto časť stránok bola zmazaná). Tiež pribudli nové knihy do literatúry.

21.12.2010 - Veselé Vianoce a šťastný Nový rok, želá chovateľská stanica TOBROK a všetci jej členovia :)

A teraz trocha informácií. Možno Ste si všimli, že niektoré časti stránky sú stále nedostupné alebo stiahnuté z obehu. Začínam totiž pridávať nové informácie a meniť niektoré časti - či už z grafického alebo obsahového hľadiska. Prosím teda o strpenie. Do konca roka by mali byť stránky hotové na 90%. Od nového roka by mali pribúdať veci len sporadicky, prípadne ak mi ešte niečo napadne, čo tu chýba.

13.12.2010 - Sviatky a voľno sa blíži a preto chystám väčšiu nádielku noviniek na stránke. Čo všetko pribudne si predbežne môžete pozrieť cez link TO DO LIST, kde je malý sumár toho, na čom momentálne pracujem (pozn.: táto časť stránok bola zmazaná). Teším sa veľmi návštevnosti, znova dávam do pozornosti návštevnú knihu, kde môžete vyjadriť svoj názor, prípadne pripomienky, čo Vám tu chýba, čo by Ste rozšírili, prípadne ak Ste našli nejaké chyby na stránke...

08.12.2010 - Všetky výsledky výstav, ktoré boli dostupné sú už online (pozn.: táto časť stránok bola zmazaná). Ide o výstavy Klubové, Európske, špeciálne a mimoriadne. Sú to výstavy od roku 1997 do 2010. Staršie výstavy sa mi zatiaľ nepodarilo zohnať... Možno časom... Zatiaľ sú výsledky nahodené len v "pracovnej verzii", v nasledujúcich dňoch pribudne štruktúrová a grafická úprava výstav, SVP a bonitácií, ktorú mám v hlave už dlhšie, bude sa iste páčiť :o)

06.12.2010 - Na Mikuláša okrem búdy dostal Nerčík aj nové hračky - ktoré patrične hneď "zrušil" :o) Boli sme vo vianočnom mestečku, kde sa tešil pozornosti a bol väčšou atrakciou ako vianočný stromček :D No a krásna Mikulášska venčovačka nás ešte dnes čaká :)

04.12.2010 - Ako predčasný darček na Mikuláša dostal náš Nerčík krásnu novú búdu, z ktorej sa tešil ako šteňa :o) Od kamarátky dostal krásnu kožušinku, na ktorej môže spávať a ktorá ho bude hriať. ĎAKUJEM Aďka (kožušinka je od jej psíka Beníčka, ktorý nás opustil pred pár týždňami -_- vo veku 10 rokov). 

03.12.2010 - V Nitre nám krásne sneží a kopu snehu si Nerčo riadne užíva. Zbožňuje válanie sa v snehu, čoho dôkazom sú aj videá z minulých zím, ktoré som nedávno pridala. Vlčie detisko si úžíva :o) Do časti články pomaly nahadzujem výsledky výstav Klubových a Špeciálnych za roky 2010 - 1992. Chvíľku to ale potrvá... Skúšky vytrvalosti a bonitácie sú už plne online. Všetko nájdete zatiaľ na tomto odkaze. Pripravujem aj malú zmenu štruktúry tejto časti, pretože výsledkov je veľa a chcem, aby boli prehľadné (pozn.: táto časť stránok bola zmazaná).

02.12.2010 - Výsledky zvodu mladých a bonitácie za roky 2010 - 1982 sú online (pozn.: táto časť stránok bola zmazaná)! Výsledky skúšok vytrvalosti za roky 2010 - 1995 (dalo to práce... :/ešte budú drobné grafické úpravy a pribudne galéria k bonitáciám a zvodom)( pozn.: táto časť stránok bola zmazaná).

29.11.2010 - Výsledky zvodu mladých a bonitácie z Horného Hričova dňa 27.11.2010 nájdete tu (pozn.: táto časť stránok bola zmazaná). Pridané všetky dostupné výsledky zvodov mladých, bonitácií a skúšok vytrvalosti psa od roku 2003 (pozn.: táto časť stránok bola zmazaná). Viac aktualizácii v nasledujúcich dňoch.

 

28.11.2010 - Dnes slávi Nerčík (Gunner Malý Bysterec) svoje 4 narodeniny!

Prajeme všetko najlepšie aj súrodencom Grace, Glenovi a Gigxovi!

Dnešný deň nám aj prvýkrát v Nitre husto nasnežilo, takže okrem niekoľkokilovej morky, ktorú Nerčík dostal k narodeninám, ešte nám krásne nasnežilo.

Ešte raz, všetko najlepšie.

....

 

25.-26.11.2010 - Aktualizácia Mapy stránky (pozn.: táto časť stránok bola zmazaná). Pridané nové informácie do časti Zdravie - anatómia. Pridaný článok o leukémii psov a kryptochizmu samcov.

24.11.2010 - Keďže počet fotografií stúpa a stúpa aj počet videí, pripravila som nové rozloženie galérie. Rozdelila som ju na galériu fotografií a videí. Nové videá v galérii nájdete na tomto odkaze.

21.11.2010 - Dnes sme boli pozrieť na výstavu v Nitre. Zdržali sme sa len krátko, ale obsadenie súťažiacich bolo zaujímavé. Výsledky zverejním hneď ako sa bude dať. Zároveň pridávam fotografie z klubovky.

20.11.2010 - Pridané výsledky (pozn.: táto časť stránok bola zmazaná) z Klubovej výstavy Československého vlčiaka venovanej pamiatke Tomáša Ruska. Bolo super, dobré posudzovanie, i keď nie vždy sa dalo súhlasiť, ale to sú výstavy :o)

11.11.2010 - Pár pekných dní sme využili na dlhé vychádzky. S príchodom daždivých dní sa človeku do hory, do blata nechce... A ani tomu psisku... Dňa 19.11.2010 sa koná v Nitre Klubová výstava československého vlčiaka, na ktorej zapisujem hodnotenia. Takže sa tam stretneme. Ďalšie dva dni - sobotu a nedeľu - sa dostavíme aj s Nerchellesom a budeme ticho závidieť šampiónom ich získané tituly...

05.11.2010 - Obrovská nádielka fotiek v galérii!!!

03.11.2010 - Človek mieni a príroda mení... Zase sme zažili úder pod pás vo forme nezabrezenia sučky, po ktorej sme si rezervovali šteniatko :( Sme z toho smutní, ale aspoň si prinesieme šteníka do nového domčeka... Asi to tak osud chce... Rovnako v práci je zhonu riadne veľa a na stránky mi času veru nezostáva... Všetok voľný venujem Nerčovi, ktorý sa zmenil a jeho povaha minimálne trojnásobne. Je oveľa poslušnejší, miernejší... Dovolila by som si tvrdiť, že pomaly ale isto dospel... Ale blíži sa čas voľna, dovoleniek a sviatkov a verím, že predsavzatia, ktoré som si dala, menovite - dokončiť minimum stránky, ktoré by som tu rada mala do konca roka splním.

Všetkým ďakujem za návštevy a maily plné podpory. Verím, že vám približujem svet Československého vlčiaka dostatočne. A aj preto by som rada priniesla čo najviac nového.

02.10.2010 - Za mesiac 1500 návštev! Ďakujem! Cením si to a preto som sa rozhodla pracovať na stránkach trochu pilnejšie :o) Momentálne spracovávam časť športy - agility. Časti chov sa budem venovať neskôr, nakoľko potrebujem trochu zmenu v písaní :D To viete, človeka omrzí stále písať o tom istom, aj keď ho to baví. S Nerčíkom robíme reklamu plemenu v nákupnom centre CENTRO Nitra :) Takže nás tam môžete stretnúť pobehovať po obchodoch :)

28.09.2010 - Hlasovanie stále pokračuje, tak neváhajte a posielajte hlasy za Nerčíka :o) Čo sa týka stránky, ukončila som časť "Plemenitba", je stále v podobe textu, neskôr pribudnú aj nejaké tie obrázky a fotky. Je toho strašne veľa, čo vám chcem sprostredkovať, preto majte chvíľku strpenia :) Na podnet čitateľov stránok, som do plemenitby zaradila aj časť importu a exportu šteniatok. Momentálne pracujem na inej časti stránky, nie tak rozsiahlej a tak je časť import a export zatiaľ vo výstavbe. Keďže je však dosť dôležitá, pretože začína obdobie šteniatok, posnažím sa ju čím skôr doplniť... Ak máte aj vy nápady, čo vám tu chýba a radi by ste doplnili, pošlite mi mail. Kontakt na mňa nájdete kliknutím na dolný banner. Prípadne cez návštevnú knihu (pozn.: návštevná kniha odstránená).

18.09.2010 - ZAHLASUJETE ZA NÁS - VOTE FOR US - v súťaži o naj psa. Linky na hlasovanie sú tu: Najpodobnejší s pánom - tu Naj psie oči - tu Môžete hlasovať každú hodinu, ďakujeme! Výhra - granulky pôjdu Nitrianskemu útulku.

17.09.2010 - ĎAKUJEM za prejavenú dôveru a záujem! Dennou návštevnosťou prekonávajú naše stránky klubové stránky chovateľov ČsV niekoľkonásobne. Verím, že to takto pôjde aj ďalej. Práve pracujem na nových častiach stránok, ktoré sú venované chovu ČsV. Tiež drobné úpravy a aktualizácie už hotových častí stránky. Ak máte námet alebo vám tu niečo chýba, napíšte mi na mail tobrok.wolfdogs@gmail.com alebo použite návštevnú knihu (pozn.: návštevná kniha odstránená).

08.09.2010 - Máme tu krásne jesenné počasie, vrátane hmly, dažďa a podobných sránd patriacim k tomu. Vychádzky sú preto skôr povinnosťou a vidno na psovi, že ho to ani veľmi nebaví za takého počasia. Radšej by bol doma... Takže pekne v teplúčku robím na stránke a pridávam avizované updaty... :o)

01.09.2010 - Od dnešného dňa začína veľká "prerábka" stránok. Začala som zmenou banneru, ktorý ma už omrzel a prešla som na niečo mne blízke - vlčiaci, vlci a jeseň. Veľmi ma teší záujem o stránky, preto vám chcem priniesť čo najviac nových a ucelenejších info, z čo najviac oblastí, no ruky mám len jedny a okrem stránok kopu vecí navyše, takže prosím o strpenie. Update stránky je rozsiahly a vymenúvať tu všetko skutočne nechcem, takže prelistujte stránočky a zistíte kopu nových info. Zamerala som sa hlavne na chov, exteriér, doplnenie fotografií, odstránenie gramatických a štylistických chýb, pribudnú aj fotky do galérie, novinky v časti chovateľská stanica, zmena v časti kamaráti, ktorú celú presúvam do časti web, knihy a iné. Ďalej pribudli nové knihy do literatúry, podrobnejší popis priebehu bonitácie a mnoho a mnoho ďalšieho... Do konca týždňa by už mali byť všetky aktualizácie hotové. Potom nasleduje rozširovanie niektorých častí, ktoré doteraz stagnovali. Ale o tom neskôr :o) Príjemné čítanie.

30.08.2010 - Vrátili sme sa z Moravy, Nerčo unavený a riadne zničený, chudáčik. No a samozrejme aj my :) Riadny zaberák, ale bolo super a ďakujem našim novým kamarátom Vojtovi a Lenke za všetko, čo pre nás robia - veľmi si to ceníme. Boli sme sa pozrieť na výstavu v Mladé Boleslav, síce počasie nevyšlo, ale bolo super. No a v nedeľu sme sa prešli do ZOO Brno, nafotili vlkov, Nerčo spoznal leoparda, ktorý si ho chcel dať na večeru :D

Čo sa týka stránok pripravujem veľký balík rozšírenia niektorých častí - hlavne chov a exteriér a tiež výmena fotografií použitých od iných fotografov za moje, plus malá-veľká zmena vzhľadu stránky :)

26.08.2010 - Dozvedeli sme sa smutnú správu - Dayenka nezabrezela... :( Takže zostávame v starej zostave. Šteniatko však máme rezervované stále a ďalšie háranie by malo byť v rozmedzí decembra 2010 - apríl 2011...

23.08.2010 - Pridaný článok "Letný výcvikový tábor v Havranove 2010" (pozn.: táto časť stránok bola zmazaná). Cez víkend sme sa zúčastnili na výstave psov Bratislava Duodanube ako pozorovatelia a zákazníci (nakúpili sme Nerčovi kóóópu vecičiek :o)). Tento víkend sa chystáme do Čiech za našimi novými priateľmi, chystáme sa na výstavu a výcvik, prípravu na bonitáciu a odniesť si pár rád a zážitkov.

16.08.2010 - Počítadlo opravené!

15.08.2010 - Musím skonštatovať, že počítadlo je nenávratne stratené, stránky poskytovateľa neexistujú, a preto využívam nového, s počítaním začíname od 6200, čo bolo moje posledné zaznamenané číslo.

 

Letný výcvikový tábor Havranovo

Tento tábor mal byť čímsi výnimočný. A to, že sme mali byť už vo štvorici. Teda nie len ja som mala mať spoločnosť, ale aj Nerko mal ísť už s novou kamarátkou. Príroda však chcela inak a na šteniatko ešte stále čakáme a tak sme sa smer Veľká Fatra - Belianska dolina vybrali len Nerko, Robko - môj priateľ a ja. Do nášho malého autíčka Kia Rio sme sa akýmsi zázrakom zmestili všetci a mali sme aj super pohodlie. Náš gaučo teda rozhodne. Bol rozvalený celou cestou :o)

Po príchode na miesto sme zistili, že odrezanie od sveta, na ktoré sme sa síce chystali, nás prekvapilo už 8,5km pred chatou. Žiadny telefónny signál a elektrina až po ôsmej večer,... Pre mňa, technicky vyťažovaného človeka to bolo darom! Žiadne otravovanie z práce. Zistili sme však aj to, že naša chata je vlastne jedna veľká izba bez dverí a bez súkromia. No čo už, človek sem neprišiel vylihovať, ale makať na sebe a psovi a tiež pokecať s priateľmi.

Staré známe tváre nás už čakali - Ajuška a Perla, Ondrej so svorkou, Filip s Hektorom, Vlado s rodinou a s Emou, nová "stará" kamoška Danka z dogfóra s Yasannou a Lívia s huskáčkami Kitty a Aškou. No a samozrejme kopa ďalších ľudí, ktorí prichádzali postupne nasledujúce dni. Organizácia bola celkom fajn, škoda kšeftárenia s cenami ubytovania, ktoré sa z hodiny na hodinu menilo a tí, čo si mysleli, že spánkom v stane ušetria si zaplatili bezmála toľko, čo my v chate Alpina...

Výcvik viedol Honza Šrámek, super to človek, ktorý to so psíkmi vedel a čo aj bolo vidno na výsledkoch jeho práce. S Nerom sme sa teda zúčastňovali výcviku kedy sa dalo, niekedy nechuť cvičiť v teplom počasí bola evidentná a nechcelo sa ani človeku a ani "psu". Honza priniesol aj kopu prekážok, ktoré sme začali postupne trénovať. Musím uznať, že Honzove vedenie bolo veľmi dobré, na úrovni a rozhodne nám veľa dalo. Pri odložení Honza spoznal zhryz jedného psíka, čo však bral športovo a nerobil drámu.

Túry boli naplánované dve. No my sme sa nezúčastnili ani jednej. Prvej skrz neskutočné blato, ktoré malo byť celou cestou a druhej preto, že začiatok túry bol asi 25km od chaty. Čiže cesta autom. Zato sme si však našli spoločnosť na venčenie - Ysannku, s ktorej majiteľkou a kamarátkou sme absolvovali dvakrát túru do najbližšej dediny - 8,5km ďaleko. Cesta bola super, ale akosi sa stáva tradíciou, že nás po ceste naspäť zastihne búrka. Tak ako minulý rok, aj tento sme riadne zmokli (našťastie ja jediná som mala pršiplášť - poučená z minulého roka :D). Búrka bola riadne blízko, ale trvala len asi polhodinku. Kým sme prišli do chaty nás aj pálenie slnka vysušilo.

Celkovo na turistiku bolo dosť možností, okolie a scenérie boli prekrásne a odporúčame pre milovníkov prírody!

Samozrejme bola súčasťou programu aj členská schôdza, na ktorej odznelo pár podnetov a upozornila som na fakt, že podľa chovateľského poriadku je možné pomenovávať psov len jedným menom. Podala som teda na návrh toto zmeniť, veď koľko krásnych dvojslovných mien existuje a prečo ochudobňovať našich krásavcov o ešte krajšie mená? Zúčastnila som sa aj na prednáške Oskára - Výklad štandardu, ktorý priamo ukazoval na svojich psíkoch. Bolo to zaujímavé, ale čakala som viac... Bohužiaľ elektrina a jej nedostupnosť robí svoje, preto sa improvizovalo. Prednášku mala aj Saša, čakateľka na poradcu chovu na téma Srsť. Nasledujúca prednáška bola o rozmnožovaní a posledná prednáška na téma Zuby sa nekonala, pretože kandidátka sa nemala možnosť dostaviť.

Bonitácia a zvod mladých sa konali v sobotu, ako už tradične. Zúčastnili sme sa aj my, ale odročili sme bonitáciu skrz nie priveľmi priaznivé podmienky. No čo už, skúsime to neskôr. Viem, že na to pes má a tak to nevzdávame. Dostali sme kopu rád a pomocnú ruku od Vojtu, majiteľa Alucarda Grey z chovateľskej stanice, odkiaľ by malo byť aj naše budúce šteniatko a v nasledujúcich dňoch sa chystáme do Čiech na výlet a chceme pozrieť aj Alucarda aj Dayenku. Plán je na celý víkend, počítajúc aj výstavu psov a výcvik v nedeľu. Na tábore sa zúčastnili aj kamaráti z Čiech a opäť som spoznala kopu nových ľudí a názorov. Svet Československého vlčiaka je úchvatný a verím, že počet jeho priaznivcov sa bude rozrastať.

Veľmi sa tešíme na ďalší tábor a ďakujem všetkým za krásne chvíle, strávené na tábore!

Únava po náročnom týždni - spali sme asi dva dni v kuse :o)

P.S.: Po náročnej nočnej ceste domov sme zaspali všetci traja ako polená a vrátane psa sme prespali dva dni. Vôbec nám nevadila strašná búrka v nedeľu ráno a až večer sme sa v televíznych novinách dozvedeli o strašných záplavách práve v oblasti Turčianskych Teplíc a Martina... Fotografie nájdete na tomto odkaze.

31.07.2010 - Už niekoľko dní nefunguje počítadlo :( A ani neviem, či ešte administrátor stránky počítadlo rozbehá... Škoda, je milé vidieť, že záujem o stránku stúpa a tiež pribúdajú mailíky s ohlasmi. Môžete aj využiť našu návštevnú knihu na zanechanie odkazu.

29.07.2010 - Aktualizácia a pridávanie nových článkov. Zoznam nových, rozšírených článkov: Podiel vlčej krvi u dnešných ČsV, Seriál o fotografovaní ČsV - odkaz na stránku fotografky p.Hubáčkovej - ChS Sotis, Typy československých vlčiakov - obrázkový výklad štandardu (pozn.: táto časť stránok už nie je dostupná)

16.07.2010 - Dayen Sotis bola úspešne nakrytá psom Chinook Zlatá palz

14.07.2010 - Dayenka cestovala za svojím ženíchom do Nemecka. Uvidíme teda, ako to celé dopadne. V poslednej dobe sa hromadia výpadky severu, preto sú stránky nedostupné, za čo sa ospravedlňujem. Toto obdobie teda využívam na update a vychytanie chybičiek v textoch, doplnenie info,...

29.06.2010 - Dayen začala hárať a o pár dní sa uskutoční krytie!

12.06.2010 - Dayenka stále nehára a my stále dúfame, že čoskoro začne... Tešíme sa a čakáme, čo bude nasledovať. Dnes som ešte pridala krátky výklad vzhľadu očí podľa štandardu a tiež exteriérový vzhľad vlčiakov podľa štátu.

27.04.2010 - Pomaly ale iste sa mamina nášho budúceho šteniatka začína hárať, takže dúfame v to najlepšie! Naša sučka by mala byť zo spojenia: Dayen Sotis (ČR) x Chinook Zlatá palz (DE), Chovateľská stanica je z Českej republiky - Střípek snů

05.04.2010 - Malá zmena designu a nejaké tie drobné úpravy na stránke

04.04.2010 - Krásne, ničím nerušené sviatky, želá CHS Tobrok!

03.04.2010 - Pridané jarné foto.

27.03.2010 - Dnes sme boli na stretku s Melian (Ainu Tasha) a bolo skvelo! 5 hodinová prechádza a pár super fotiek! Článok o pĺznutí vlčiakov - tu. (pozn.: táto časť stránok už nie je dostupná, bola presunutá)

08.03.2010 - Nové fotky v galérii!

12.02.2010 - Po malej odmlke som na stránku doplnila predbežný kalendár akcií ČsV

18.01.2010 - Všetko je opravené a s hrdosťou oznamujem, že od 13.1.2010 som majiteľom ChS TOBROK.

06.01.-18.01.2010 - Od dnes sú stránky oficiálnymi stránkami ChS Tobrok. Pribudla časť o mojej chovateľskej stanici. Stále prebieha aj aktualizácia stránky, malá zmena designu a pod. Veľmi veľmi sa teším!

03.01.2010 - Do nového roka s novým vzhľadom stránok. Pár úprav stránky ešte čaká. Už máme aj knihu návštev :o) No a v neposlednom rade trochu oživenia v nemeckej a anglickej verzii stránky.

************************

Stránky www.tobrok.sk sú v súkromnom a výhradnom vlastníctve ChS Tobrok FCI!

Obsah stránky a všetkých jej súčastí (vrátane obrázkov, textov, vetvenia stránky a designu) podlieha autorským právam.

Texty, ktoré sa nachádzajú na tejto stránke, sú písané majiteľom stránok.
Sú predmetom autorských práv, ich kopírovanie a zverejňovanie LEN SO SÚHLASOM autora!

Na týchto stránkach sa nachádzajú aj fotografie, ktorých autorom nie som ja. Pri každej takejto foto je odkaz, z kadiaľ pochádza, prípadne je ako zdroj uvedený internet, keď presný autor je neznámy.

Design, texts, photos, programming of web site and owner Tobrok FCI © 2009-2020

www.tobrok.sk