Novinky 2OO9            NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárO stránkachČs. vlčiaci

Archive 2017
Archive 2016
Archive 2015
Archive 2014Archive 2013Archive 2012
Archive 2011Archive 2010Archive 2008-2009


 

24.12.2009 - Všetkým prajeme krásne a veselé Vianoce!

06.12.2009 - Ani dnes sme neodolali a boli sme pozrieť na výstave psov.

05.12.2009 - Očakávame, že certifikát o chránení názvu chovateľskej stanice, by mal prísť každým dňom. Bol by to skvelý vianočný darček. Tiež sme si rezervovali sučku z jedného zaujímavého spojenia dúfame, že čo chvíľa privítame malú slečnu u nás doma! Tiež sme sa zúčastnili s Nerom Medzinárodnej výstavy psov v Nitre - ako vždy, len ako pozorovatelia.

28.11.2009 - Všetko najlepšie ku krásnym 3tím narodeninám všetkým G-čkam Malý Bysterec!!! Grace, Glen, Gigx a Gunner - HAPPY B-DAY!

26.09.2009 - Gunner Malý Bysterec úspešne zložil pracovnú skúšku SVP 1! Náš Nero úspešne zabehol 40km v časovom limite a s hodnotením "veľmi dobrý". Veľmi sa tešíme, pretože týmto splnil ďalšiu z podmienok chovnosti.
Ako vždy, ani táto časť dôležitá pre Nerove uchovnenie, sa neobišla bez problémov a komplikácií :o) Ale poďme po poriadku. Najprv to vypadalo tak, že sa na skúšku ani nedostaneme. Bol problém s odvozom a to, ako vziať psa a bicykel bol asi najväčší. Nakoniec vďaka mojej mame, ktorá zohnala držiak na bicykel a môjmu priateľovi, ktorý poskytol svoje autíčko a bicák, sme sa na skúšku dostali (týmto im obom ďakujem!).

Na skúšky sme s Nerom trénovali, no to, čo nás čakalo, peso nečakal. Ráno sme sa nalodili a vydali sa na skúšky, smer Šamorín, časť Čilistov. Skúšky sa konali pri hotely Kormorán, na brehu Dunaja. Krásne prostredie, super počasie, všetko nám prialo, dokonca ani nefúkalo! Zaplatili sme poplatok, dostali číslo 11 a reflexnú vestu a krátko po pol ôsmej sme sa vydali na trať. Nero nahodil veľmi rýchle tempo a zo začiatku som ho musela krotiť, pretože také tempo by nevydržal. Naša priemerná rýchlosť sa pohybovala zo začiatku okolo 15-16km za hodinu. Mojou obavou bolo aj predbiehanie druhých psov, ktoré zvládol bravúrne a naozaj ma milo prekvapil, pretože krásne klusal ďalej a druhých psov si nevšímal.
Prvých 15km sme šli sami, potom ďalších 5km so skupinkou psov Dareskom, Hailyn a jedným francúzskym psíkom. Na 20 kilometri bola kontrola a zapísanie času. Na ceste späť som si všimla, že Nero spomaľuje a to výrazne. Na 25tom kilometri to už bolo viditeľné. Z priemerných 14-15km/hod spomalil na 10-11km/hod. A na 30tom to už začínal byť boj. Nerko spomalil úplne a už mal zjavne dosť. Posledné kilometre boli o premáhaní sa a robil to len kvôli mne, pretože keď niečo nechce, tak to neurobí. Čas nás už ani tak nezaujímal. Vedela som, že buď to stihneme veľmi tesne alebo nestihneme vôbec. Posledné kilometre sme šli takmer krokom.
Na veľké prehováranie Nerčík zmobilizoval sily a posledný kilometer sme dáko dobehli, 2 minúty pred uplynutím času hodnotenia VD. Takže sme to zvládli! Pre mňa to bola skúška skôr toho, čo pre mňa môj pes urobí a zvládol to super a som na neho veľmi hrdá, pretože ČsV keď nechce a pán mu za to nestojí, pracovať nebude a navyše ak je tak unavený, ako Nero bol. Takže svojho pesana veľmi chválim, a aj napriek tomu, že bol veľmi unavený a nechcel, dobehol do cieľa. V cieli sme dostali hodnotenie a zápis do preukazu pôvodu a vybrali sme sa oddýchnuť si do parku pri hotel. Nerko nevládal na zadné nohy, predné mal zodraté len trošku nekrvácal a časť unavenosti aj filmoval.
Celková bilancia bola veľmi dobrá. Až na pár zranených psíkov, ktorým krvácali labky. 40km sa pre človeka nezdá veľa, ale pre psa, ktorý musí klusať aj po asfalte (niektoré úseky pes nemôže bežať po tráve alebo keď sa psíky predbiehajú,...), je veľkou záťažou pre brušká labiek. Na trati boli vidieť kvapky krvičky a pýtam sa, či to stálo za to. Nuž, naši psy sú vytrvalci a vybrať naozaj vhodnú trasu asi nie je možné. Celkovo prostredie bolo skvelé, ideálne počasie, takže suma sumárum, som veľmi spokojná s organizáciou.
Po malom oddychu sme sa vybrali domov a Nerčo celou cestou ležal v aute na zadných sedadlách ako kôpka nešťastia, unavený, vyšťavený a zaslúžil si riadny oddych. Týmto sme splnili ďalšiu podmienku uchovnenia a tým bolo zloženie pracovnej skúšky SVP1. Môj sen, spraviť 70km s Nerčíkom, týmto padá. Pretože aj keby si spravíme kondičku a vytrvalosť, nestojí to za to. Psíka treba viesť k takýmto výkonom hneď ako dosiahne vhodný vek. Bicyklovať budeme, baví nás to, ale asi zostaneme pri našej klasickej 20km trase, ktorá je potešením hlavne pre pesana a o to ide :o)
03.09.2009
- Chvíľku zostalo na stránke ticho a to z toho dôvodu, že pripravujem veľký update v sekcii "
Výživa" a v nej časť o druhoch krmív. Keďže je materiálov nepreberné množstvo a chcem Vám priniesť čo najprehľadnejšie info, chvíľku to ešte potrvá. Čo sa týka noviniek Nerčíka - aktívne trénujeme na vytrvalostný beh SVP1, len dúfam, že budeme mať odvoz a na skúšky sa budeme vôbec mať ako dostať :o) 

30.08.2009 - Zaujímalo vás niekedy, či je vlk vo filme alebo vo videoklipe ozajstný vlk? Mám pre vás zoznam filmov, videoklipov a reklám, v ktorých hrali túto úlohu ČsV. (pozn. 07.02.2016: táto časť stránok bola zmazaná)

29.08.2009 - Stránka už má ikonku, takže si ju môžete pridať medzi obľúbené odkazy a veľmi jednoducho ju nájdete...

28.08.2009 - Nová rubrika v článkoch! Články z časopisov. Pribudli dva a to článok z časopisu Pes a Mačka a najnovší z časopisu Život. (pozn. 07.02.2016: táto časť stránok bola zmazaná)

18.08.2009 - Rok ubehol ako voda. Ani som sa nenazdala a moje dlhé čakanie malo koniec. Opäť som sa balila, opäť som sa vydala na cestu s mojím Gunnerkom na letný výcvikový tábor, tento krát do Trusalovej. Trusalová je chatová oblasť blízko Martina, takže cesta nám netrvala dlho. Veľmi som sa tešila na starých známych, ktorých som spoznala minulý rok a s ktorými som po celý rok udržiavala kontakt. Hlavne s Ajuškou sme sa veľmi tešili na príjemné chvíle, strávené v kruhu priateľov.
Po príchode ma čakala pre mňa nová skúsenosť - postaviť si stan. Tento rok som sa totiž rozhodla pre stanovanie namiesto pohodlia chatky (asi prvý a posledný krát! :o)). S istými problémami, ale nakoniec úspešne, sa mi podarilo stan postaviť. Bola som nesmierne šťastná, že som opäť stretla kamarátov a spoznala kopu nových čévečkárov. Na tábor totiž prišlo mnoho nových majiteľov, s ktorými sme debatovali o našich "príšerách" a jeden druhého sme utešovali, že tie naše psiská raz dostanú rozum :)

Jedným z najkrajších zážitkov bol určite výlet, ktorý sme si spravili v ešte slnečný deň. Boli sme sa okúpať  v Šútovskom bagrovisku, kde bola nádherná čistá voda, takmer žiaden človek a pesani sa vyšantili vo vode, rovnako ako my. Náš výlet pokračoval na vodopády. Výstup bol príjemný a nenáročný, no už aj na psoch bola vidieť malá únava a využili každú príležitosť, aby si ľahli a oddýchli si. Odmenou nám bol vodopád, pri ktorom sme si oddýchli aj my a spravili pár krásnych fotiek. Cestou späť sme mysleli už len na to, aby sme čím skôr boli v tábore. Do Šútova sme chodili skratkou cez les a veru, nebolo nám všetko jedno, keď sme našli stopy zvierat, niečo zašuchotalo v lese, psy spozorneli a asi pol kilometra nás nejaké zvieratko sledovalo. Pár krát sme kúsok zablúdili a sľúbili sme si, že už skratkou nikdy nepôjdeme - na druhý deň sme šľapali tou istou skratkou opäť :o)

Výcvikový tábor by nebol výcvikový tábor bez pravidelného "cvičáku" ráno a večer. Hlavne mladé psíky boli pripravované na zvod mladých a tiež výstavy, správne správanie sa v kruhu a poslušnosť. Zameranie výcviku bolo aj na privolanie a večer sa robila obrana.

Spestrením bola prednáška Ruda Desenského, psychológa psov z Čiech, ktorý pracuje s problémovými psami a tiež čévečkami. Mnohí mali na neho otázky, mnohým poradil, niektorým neporadil, no aspoň sme si pomenili skúsenosti.
Ďalšou prednáškou bola etológia vlkov, ktorú prednášala Saška Záhradníková (o etológii si môžete prečítať aj na mojej stránke tu).
V piatok sa konala schôdza členov klubu chovateľov, na ktorom sme sa dozvedeli smutnú správu. Milan Budaj odstúpil z funkcie poradcu chovu, čo ma veľmi mrzí a týmto mu vyslovujem ďakujem aj za ostatných chovateľov a majiteľov, za kus práce, ktorú vykonával veľmi dobre. Na jeho miesto nastúpil Jožko Švaňa, ktorému želám pevné nervy, veľa šťastia a úspechov na svojej novej pozícii. Taktiež chcem pogratulovať Frederike (ChS Tasha), ktorá bola navrhnutá na čakateľa poradcu chovu ČsV, ktorú prijala a želám jej veľa zdaru v tejto etape jej chovateľskej činnosti.
V sobotu čakal psíkov už tradične zvod mladých a bonitácia, na ktorej sa zúčastnili aj Frederika s Arienou a Marián s Melian (Ainu Tasha) a tiež - čo ma veľmi teší - Ivanka s Tashom (Flok Malý Bysterec), ktorí absolvovali bonitáciu. Pre mnohých psíkov to bola stresujúca skúsenosť, no treba povedať, že ju zvládli a počasie nám prialo. Oskár využil príležitosť a pri posudzovaní nám prizerajúcim sa, vysvetlil svoje hodnotenie a poučil nás aj o tom, aké proporcie psíkov sú správne a aké nie, takže sme sa aj čo - to priučili.

I keď nám počasie niektoré dni prialo a niektoré nie, večerná zábava stála za to vždy. Malé privítanie od Janka Polónyho, hlavne pre nováčikov je už tradíciou a myslím, že veľmi milou. Je veľmi málo ľudí a hlavne psíčkarov, ktorí si môžu povedať, že patria do tak skvelého kolektívu, akým čévečkári nepochybne sú. Veľmi pekne preto ďakujem za zorganizovanie tábora, na ktorom sa síce zúčastnilo menej ľudí a psíkov, ale o to viac sme mali možnosť spoznať jeden druhého, pretože výcvikový tábor nie je len o psoch, ale hlavne o kamarátstve ich majiteľov.

 

Fotografie z tábora nájdete v plnej veľkosti v našej galérii alebo na stránke wolfdog.

04.08.2009 - Odchádzame na tábor do Trusalovej!  8.8.2009-16.8.2009

30.07.2009 - Do galérie pridaná sekcia Video, kde si môžete pozrieť videá ČsV na You tube.

23.07.2009 - Od dnešného dňa je spustená demo verzia stránok v anglickom a nemeckom jazyku. Stránka obsahuje v tejto jazykovej mutácii len základné info o Nerovi a galériu.

22.07.2009 - Prvé spustenie stránok! VITAJTE!!!

 

...pred spustením stránok...

 

06.06.2009 - Boli sme očumovať a závidieť na výstavu Grandprix Nitra aj s Neruškom.

25.04.2009 - Neruško sa pomaly preberá z narkózy,  berie to ťažšie ako som si myslela, snáď to bude lepšie. (pozn.: večer sme sa už aj vyvenčili a napil sa vody, chudáčik, má to za sebou, všetko sa vracia do normálu)

24.04.2009 - Navštívili sme nášho veterinára p. MVDr. Zubrického a dali sme uspať Nerča. Teda - nie na dlho, len na tak, aby sme ho mohli zröntgenovať na dyspláziu bedrového kĺbu :o) Podľa predbežného hodnotenia p.Zubrického, to vyzerá na krásne čisté kĺbiky bez náznaku dysplázie! Okrem toho sme dali Nerčíka začipovať a vystaviť mu Euro pass. Po narkóze sa mu síce ťažko preberalo, ale snáď to zvládneme.

29.03.2009 - Dnes sme pokračovali vo vystavovaní a to na XIII. Európskej výstave Československého vlčiaka, rozhodca: Daiva Rimaityté ohodnotila nášho Nerča - Gunner Malý Bysterec - známkou Veľmi dobrý. Okrem nás bolo v kruhu cez 10 psov a aj Nerov brat - Glen. Týmto Nero splnil podmienku chovnosti - absolvovanie min. 2 klubom odporúčaných výstav. Neruško výstavy pozoruje rád, ale nerád sa predvádza. Asi to s výstavnou kariérou ďaleko nedotiahneme :(

28.03.2009 - S Nerčíkom sme sa zúčastnili na výstave v Nitre - Nitracanis, rozhodca: Gabriela Ridarčíková.

Trieda: stredná

Hodnotenie: Veľmi dobrý

Posudok: Pes dobrej kostry, dobrá hlava s trochu guľatým okom, dobrej farby, dlhší voľnejší chrbát, šikmé kríže, správna hĺbka hrudníka, výborne zauhlený.

 

14.03.2009 - Druhé stretnutie 14.3.2009 už bolo v hojnejšom počte s novými ľuďmi. Pribudla sučka Amy, ktorú vlastní Janka. Tú sme spoznali na dogfóre. Amy Kuklík je krásna strieborná sučka z Čiech. Ďalšou sivou bolo šteniatko po Grace, Ainu, ktorú vlastní Marián a volá ju Melian. A samozrejme nechýbala ani Grace s druhou dcérou Arien. Na šteniatka teda nebola núdza. Preto sme nerobili žiaden výstup, ale prešli sme sa do parku, kde sme trochu pozorovali zvieratká a zamerali sa na socializáciu. Spravili sme malú atrakciu pri kine Orbis, kde nás ľudia neustále fotili a hladkali šteniatka. Mali sme krásne strávený deň a dúfam vo viac takýchto stretnutí. Fotografie nájdete tu.

07.03.2009 - V Nitre sa konalo maličké stretnutie. Stretli sme sa s Ainu Tasha, ktorá býva v Nitre a aj s jej chovateľkou Frederikou.

10.02.2009 - Bola som na návšteve v chovateľskej stanici Tasha, Galanta, ktorá odchovala práve prvý vrh A. Narodili sa dve sučky Ainu a Arien po rodičoch Amor Gabčov dvor a Grace Malý Bysterec. Najradšej by som si Arienku so sebou odniesla domov. Ainu si vzal náš kamarát Marián, ktorý býva v Nitre. Otca vrhu poznám, mimoriadne krásny pes, škoda, že miesto pre sučku nemáme.

Novinky 2OO8

02.11.2008 - Boli sme sa pozrieť na Klubovej výstave československého vlčiaka, rozhodca: Oskar Dóra.

18.10.2008 - Prvé stretnutie sa konalo 18.10.2008 a hlavnou atrakciou bol výstup na Zobor. Zúčastnilo sa menšie množstvo vlčiakov, no o to lepšia partia. Z Dubnice prišli Majo s Monikou a ich Tashim (Caro od Starkej) a priviezli aj Ajušku s Perlou (Hermionou Oskár Dór). Z Galanty prišla aj Frederika s Grace, Nerovou sestrou a s rottweilerkou Kirou. Výstupu na Zobor sa zúčastnil aj Michal s Borom (Argo Tajomný tulák). NO a z Nových Zámkov prišla Janka s kríženkou Lillkou. Všetci sme sa stretli pri liečebnom ústave, kde sme sa trošku pofotili a išlo sa hore. Zobor je skvelý kopec, pretože nie je to túra, je to skôr prechádzka a tak sme sa pri výstupe rozprávali, ako inak o čévečkách a zážitkoch s nimi. Po prechádzke sa treba posilniť a tak sme sa rozhodli ísť aj do mesta, najedli sme sa v reštaurácii a pofotili na Pešej zóne. Ako prvé stretnutie to bolo fajn a rozhodli sme sa zorganizovať ich viac. Fotografie z tohto stretnutia nájdete tu.

26.-28.09.2008 - Zúčastnili sme sa na Stretnutí chovateľov a priateľov Československého vlčiaka na Orave u chovateľov nášho Nera - manželov Medveckých. Dovolím si napísať "stará" partia z tábora :) Opäť som sa neskutočne zabavila a som rada, že som týchto ľudí spoznala. Výstup na ten ohavný kopec bol veľmi zlý nápad :D Nie som turista :D Zápisky zo stretnutia v Nitre na tomto linku.

26.08.2008 - Spravili sme si malý turistický výlet na Zobor s mojim bratom a jeho synom.

09.08.2008 - Náš Nero absolvoval ďalšiu podmienku chovnosti - zvod mladých s hodnotením - Veľmi nádejný! Bola som veľmi nervózna, celý deň lialo ako z krhly, no i tak, zvládli sme to! Soniška Bognárová ho ohodnotila krásnym hodnotením:

Pes predvedený vo veku 18 mesiacov, plnochrupý, záhryz nožnicový, oba semenníky, výrazná široká hlava, svetlé oko, jemne voľnejšie kútiky, krátke ucho, dobrý rámec, chvost požadovanej dĺžky, ľahký pohyb.

03.-10.08.2008 - Zúčastnili sme sa nášho prvého Letného výcvikového tábora v Hronci.

Síce píšem tento článok s odstupom času, ale presne si pamätám na moje zmiešané pocity a obavy z tábora v Hronci. Bola to moja prvá akcia a navyše, mala som stráviť týždeň sama s úplne cudzími ľuďmi.

Do Hronca sme dorazili po skoro 3 hodinách jazdy - bolo horúco a tak sme si robili pauzy. Nero celú cestu sedel a pozoroval okolie a až pár kilometrov od Hronca sa konečne uložil :D Po príchode som zistila, že moja spolubývajúca išla na krátku túru, takže som zostala sama ešte pár hodín. O to viac som bola napätá, s kým to budem vlastne bývať. No keď prišla bolo jasné, že si budeme rozumieť. Ajuška mala krásnu sučku – Hermionu Oskár Dór, ktorú volá Perla. No a náš „spolubývajúci“ zo stanu Filip má jej brata Hektora Oskár Dór. Boli sme skoro rovnaká veková kategória a som veľmi rada, že sme si rozumeli, aj oni boli na takejto akcii prvý krát.

 

Tábor bol skvelá vec. Spoznala som tam veľa ľudí zo zahraničia, chovateľov a majiteľov vlčiakov a tiež pár starých známych. Najviac sa mi páčili aj tak posedenia pri ohníku do skorého rána (však Ajuš :D). Deň vypadal tak, že ráno sme vyvenčili pesanov, dali im nažrať, potom sme sa „nažrali“ my :) a išlo sa niekam na túru. Chodili sme do blízkej dedinky na nákupy alebo do okolia. Asi najväčší zážitok bola túra na Chopok.

Veľmi sa mi páčilo to, že sa zišlo viac ako 100 čévečiek na jednom mieste. Vytie do lesov bolo krásne, prvých pár nocí si psíci zvykali na osamotenie, niektorí zvládali lepšie, niektorí aj ušli, ale všetko sa nakoniec dobre skončilo :)

Nero a Perla - vyjeme non stop! Hromadné večerné venčenie - krása!!! (photo 1 by Michal, photo 2 by Mackie)

Chopok – vysokohorská túra pre pokročilých :o)

Keby som vedela, že Chopok nie je vychádzka na Zobor, tak ani neidem. Začalo to všetko nevinne, nevyzeralo to zle, ale potom... Cesta hore bola naozaj... hm... zaujímavá :o) Ja a moja kondička sme to ledva zvládali, ale akosi zázrakom a s pomocou Nerovho ťahania sme sa za nejaké tri hodinky dostali hore. Na vrchole sme psov uviazali vonku o zábradlie a išli sme sa do chatky zohriať. O pár minút vcupital Nero, celý natešený, že ma vidí - prekusol alebo utrhol vodítko. Vonku sme sa trochu pofotili a išli sme dole. Ani nie pár metrov od chaty začalo hrmieť, blískať sa. Taká búrka ako sa strhla na horách môže skončiť aj zle. Dolu sme utekali a psíci asi tiež cítili, že nie je všetko v poriadku. Úsek, ktorý sme mali prejsť podľa tabuľky za 45min, sme prebehli za 10min. Živí a zdraví sme sa akosi dostali k autám, celý mokrí, od blata, ale radi, že žijeme :) Keď sme sa vrátili na tábor, pesani zaľahli a aspoň mali aj oni aj my zážitok :)

 

Na Chopku - Filip a Heki, Majo a Tashi, Ajuška a Perla, ja a Nero. Malá pauza pri lanovke - ja, Nero, Perla, Tashi

Zvod a bonitácia – ako dokáže počasie zničiť veľký deň

V sobotu bol deň D, kedy sa konal zvod mladých a bonitácia. Keďže Nero nemal ešte vek na bonitáciu, skúsili sme aspoň ten zvod. V tento dôležitý deň sa tak rozpršalo, že nie len my, ale aj psy boli nervózni, všade mokro, no hrôza. Ale prežili sme. Nero, síce vystresovaný zo mňa, absolvoval zvod výborne. Predviedol sa, no ku koncu už toho mal dosť a odmietal spolupracovať. Ale aj tak, dostal známku "veľmi nádejný", čomu sa teším. Na zvode sa zúčastnil aj Hektor Oskar Dór, tiež so známkou "veľmi nádejný", Aqua Ľalinok "Ema", známka "veľmi nádejný" a Bella Tajomný tulák "veľmi nádejný". Nerova sestra Grace absolvovala bonitáciu, teda splnila podmienky chovnosti.


Hromadný výlet do mesta Brezno

Tak tento výlet bol asi najlepší z celého tábora! Spolu s Massimom sme išli skoro všetci z tábora do blízkeho mesta Brezno, kde sme si spravili okružnú malú vychádzku, urobili sme pár fotiek, išli sme pozrieť do chovateľských potrieb - predsa len, spotreba vodítok stúpla :D no a potom sme išli do jednej reštaurácie na obedík. Bolo nás asi 10, plus naši psíci, bolo skvele!

Brezno - hromadné fotenie (photo by wolfdog.org)

Výlet k jazeru Krpáčovo s Massimom

Ďalší zo super výletíkov. Massimo a jeho Bára (Jasna Zlatá Palz), Frederika a Grace, Filip a Heki, ja a Nero sme išli k jazeru Krpáčovo okúpať psov. Bolo super, spravili sme si piknik, psíci sa vybláznili a Massimo spravil pár krásnych fotiek.

Grace, Heki a Nero. Frederika, Nero a ja (veľmi chcel ten koláč!) (photo by Massimo)

Hromadné venčenia, výletíky do okolia

Skvelé bolo na tom to, že ráno sa ešte nevedelo, kam sa pôjde, všetky výletíky sme riešili spontánne. Taký bol aj výlet - resp. prechádzka na chatu Bernardín, kúsok od našej chaty. Večerné hromadné venčenia, kedy bolo na lúke viac ako 8 čévečiek boli na nezabudnutie, spoločné cvičenie ráno a večer, prednáška Soničky o ČsV mladým výletníkom, ktorí náhodou šli okolo bola skvelá príležitosť na socializáciu naši psov. 

Sonička robila prednášku o ČsV okoloidúcim táborníkom. Vychádzka na chatu Bernardín. (photo by wolfdog.org)
Fotky z tábora (od rôznych ľudí - Massimo, Michal, Filip, Frederika, Majo a ďalší), nájdete tu.

13.07.2008 - Dnes sa konalo v Galante stretnutie "G" vrhu Malý Bysterec - Prišla Grace, Glen a teda nemohol chýbať ani Gunner :) Bolo vynikajúco, aj keď Glen sa s Nerom nemuseli. Aj napriek tomu, že spolu vyrastali a neboli odlúčení tak dlho, nezniesli sa a museli mať obaja náhubky :( No i tak som rada, že sme sa majitelia "G" vrhu spoznali.

07.06.2008 - Naša prvá výstava psov! Ako pre mňa, tak pre Gunnera to je výstavná premiéra. Grandprix Slovakia - Nitra, rozhodca: Gabriela Ridarčíková (SVK). Náš Neruško skončil s hodnotením Veľmi dobrý 3 z konkurencie 3 psov. Tešíme sa aj tak. Bola to naša prvá spoločná "skúška" :) Vo výstavnom kruhu som sa cítila výborne, i keď uznávam, bola som mierne sklamaná z výsledku. No i tak, zdá sa, že ma výstavy budú veľmi baviť. Možno Neruška tak veľmi nie, ale snáď raz...

03.05.2008 - Dnes je veľký deň!!! Idem si pre svoje vysnívané "čévo" Nera - Gunner Malý Bysterec do Martina, prvý týždeň zostane u našej kamarátky Frederiky v Galante. Ani neviem ako sa to všetko zomlelo. Zo dňa na deň padlo rozhodnutie a ja som sa stala majiteľkou tohto úžasného plemena! Majitelia mi Nera podarovali a týmto im vyjadrujem svoje veľké ĎAKUJEM! Tiež jedno veľké ďakujem patrí Frederike, ktorá to všetko zorganizovala a nechá si u seba Nera, kým nebudeme mať doma pripravenú voliéru. Bol to neskutočný deň, naše prvé stretnutie zoči-voči si budem pamätať navždy. Všetci traja stáli pri bráne a veru... nebolo by mi všetko jedno, keby neviem, že sú to miláčikovia. Na adopciu zostal ešte psík Glen, ktorého si pravdepodobne zoberie Frederikin kamarát Janko. Nera sme previezli v poriadku k Frederike. Fotky z výletu v galérii. (foto 1: Flok, Glen, Gunner; Foto 2: Gunner; Foto 3: Flok, Glen, Gunner.)

05.04.2008 - Moja prvá čévečkárska akcia!!! Vďaka Ondrejovi Vavrovi som mala možnosť zúčastniť sa na akcii Skúšky vytrvalosti psa. Na tomto podujatí som spoznala Frederiku, majiteľku sučky Grace Malý Bysterec a kopu ďalších skvelých ľudí! Túžba po vlastnom vlkovi opäť narástla! Beh na 40km je veľmi zaujímavá previerka schopností vlčiaka. Som zvedavá, či to ja niekedy dám :) Okrem strašnej zimy a vetra však bola akcia veľmi vydarená. Galéria na wolfdogu tu.

 

Stránky www.tobrok.sk sú v súkromnom a výhradnom vlastníctve ChS Tobrok FCI!

Obsah tejto stránky a všetkých jej súčastí (vrátane obrázkov, textov, vetvenia stránky a designu)
podlieha autorským právam a ich použitie je možné LEN SO SÚHLASOM AUTORA.

Texty, ktoré sa nachádzajú na tejto stránke, sú písané podľa uvedenej literatúry v časti "web, knihy, iné" a majiteľom stránok. Sú predmetom autorských práv, ich kopírovanie a zverejňovanie LEN SO SÚHLASOM autora!

Na týchto stránkach sa nachádzajú aj fotografie, ktorých autorom nie som ja. Pri každej takejto foto je odkaz, z kadiaľ pochádza, prípadne je ako zdroj uvedený internet, keď presný autor je neznámy.

Design, texts, photos, programming of web site and owner Tobrok FCI © 2009-2016