NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárPublikácieO plemenáchKontakt

Novinky 2OO8

Archive 2021
Archive 2020
Archive 2019
Archive 2018Archive 2017
Archive 2016
Archive 2015
Archive 2014Archive 2013Archive 2012
Archive 2011Archive 2010Archive 2009
Archive 2008
 

 

02.11.2008 - Boli sme sa pozrieť na Klubovej výstave československého vlčiaka, rozhodca: Oskar Dóra.

18.10.2008 - Prvé stretnutie v Nitre sa konalo 18.10.2008 a hlavnou atrakciou bol výstup na Zobor. Zúčastnilo sa menšie množstvo vlčiakov, no o to lepšia partia. Z Dubnice prišli Majo s Monikou a ich Tashim (Caro od Starkej) a priviezli aj Ajušku s Perlou (Hermionou Oskár Dór). Z Galanty prišla aj Frederika s Grace, Nerovou sestrou a s rottweilerkou Kirou. Výstupu na Zobor sa zúčastnil aj Michal s Borom (Argo Tajomný tulák). No a z Nových Zámkov prišla Janka s kríženkou Lillkou. Všetci sme sa stretli pri liečebnom ústave, kde sme sa trošku pofotili a išlo sa hore. Zobor je skvelý kopec, pretože nie je to túra, je to skôr prechádzka a tak sme sa pri výstupe rozprávali, ako inak o čévečkách a zážitkoch s nimi. Po prechádzke sa treba posilniť a tak sme sa rozhodli ísť aj do mesta, najedli sme sa v reštaurácii a pofotili na Pešej zóne. Ako prvé stretnutie to bolo fajn a rozhodli sme sa zorganizovať ich viac. Fotografie z tohto stretnutia nájdete tu.

26.-28.09.2008 - Zúčastnili sme sa na Stretnutí chovateľov a priateľov Československého vlčiaka na Orave u chovateľov nášho Nera - manželov Medveckých. Dovolím si napísať "stará" partia z tábora :) Opäť som sa neskutočne zabavila a som rada, že som týchto ľudí spoznala. Výstup na ten ohavný kopec bol veľmi zlý nápad :D Nie som turista :D Zápisky zo stretnutia v Nitre na tomto linku.

26.08.2008 - Spravili sme si malý turistický výlet na Zobor s mojim bratom a jeho synom.

09.08.2008 - Náš Nero absolvoval ďalšiu podmienku chovnosti - zvod mladých s hodnotením - Veľmi nádejný! Bola som veľmi nervózna, celý deň lialo ako z krhly, no i tak, zvládli sme to! Sonička Bognárová ho ohodnotila krásnym hodnotením:

Pes predvedený vo veku 18 mesiacov, plnochrupý, záhryz nožnicový, oba semenníky, výrazná široká hlava, svetlé oko, jemne voľnejšie kútiky, krátke ucho, dobrý rámec, chvost požadovanej dĺžky, ľahký pohyb.

03.-10.08.2008 - Zúčastnili sme sa nášho prvého Letného výcvikového tábora v Hronci.
Síce píšem tento článok s odstupom času, ale presne si pamätám na moje zmiešané pocity a obavy z tábora v Hronci. Bola to moja prvá akcia a navyše, mala som stráviť týždeň sama s úplne cudzími ľuďmi.
Do Hronca sme dorazili po skoro 3 hodinách jazdy - bolo horúco a tak sme si robili pauzy. Nero celú cestu sedel a pozoroval okolie a až pár kilometrov od Hronca sa konečne uložil :D Po príchode som zistila, že moja spolubývajúca išla na krátku túru, takže som zostala sama ešte pár hodín. O to viac som bola napätá, s kým to budem vlastne bývať. No keď prišla bolo jasné, že si budeme rozumieť. Ajuška mala krásnu sučku – Hermionu Oskár Dór, ktorú volá Perla. No a náš „spolubývajúci“ zo stanu Filip má jej brata Hektora Oskár Dór. Boli sme skoro rovnaká veková kategória a som veľmi rada, že sme si rozumeli, aj oni boli na takejto akcii prvý krát.

 

Tábor bol skvelá vec. Spoznala som tam veľa ľudí zo zahraničia, chovateľov a majiteľov vlčiakov a tiež pár starých známych. Najviac sa mi páčili aj tak posedenia pri ohníku do skorého rána. Deň vypadal tak, že ráno sme vyvenčili pesanov, dali im nažrať, potom sme sa „nažrali“ my :) a išlo sa niekam na túru. Chodili sme do blízkej dedinky na nákupy alebo do okolia. Asi najväčší zážitok bola túra na Chopok. Veľmi sa mi páčilo to, že sa zišlo viac ako 100 čévečiek na jednom mieste. Vytie do lesov bolo krásne, prvých pár nocí si psíci zvykali na osamotenie, niektorí zvládali lepšie, niektorí aj ušli, ale všetko sa nakoniec dobre skončilo :)

Nero a Perla - vyjeme non stop! Hromadné večerné venčenie - krása!!! (photo 1 by Michal, photo 2 by Mackie)

Chopok – vysokohorská túra pre pokročilých :o)

Keby som vedela, že Chopok nie je vychádzka na Zobor, tak ani neidem. Začalo to všetko nevinne, nevyzeralo to zle, ale potom... Cesta hore bola naozaj... hm... zaujímavá :o) Ja a moja kondička sme to ledva zvládali, ale akosi zázrakom a s pomocou Nerovho ťahania sme sa za nejaké tri hodinky dostali hore. Na vrchole sme psov uviazali vonku o zábradlie a išli sme sa do chatky zohriať. O pár minút vcupital Nero, celý natešený, že ma vidí - prekusol alebo utrhol vodítko. Vonku sme sa trochu pofotili a išli sme dole. Ani nie pár metrov od chaty začalo hrmieť, blískať sa. Taká búrka ako sa strhla, na horách môže skončiť zle. Dolu sme utekali a psíci asi tiež cítili, že nie je všetko v poriadku. Úsek, ktorý sme mali prejsť podľa tabuľky za 45min, sme prebehli za 10min. Živí a zdraví sme sa akosi dostali k autám, celý mokrí, od blata, ale radi, že žijeme :) Keď sme sa vrátili na tábor, pesani zaľahli a aspoň mali aj oni aj my zážitok :)

 

Na Chopku - Filip a Heki, Majo a Tashi, Ajuška a Perla, ja a Nero. Malá pauza pri lanovke - ja, Nero, Perla, Tashi

Zvod a bonitácia – ako dokáže počasie zničiť veľký deň

V sobotu bol deň D, kedy sa konal zvod mladých a bonitácia. Keďže Nero nemal ešte vek na bonitáciu, skúsili sme aspoň ten zvod. V tento dôležitý deň sa tak rozpršalo, že nie len my, ale aj psy boli nervózni, všade mokro, no hrôza. Ale prežili sme. Nero, síce vystresovaný zo mňa, absolvoval zvod výborne. Predviedol sa, no ku koncu už toho mal dosť a odmietal spolupracovať. Ale aj tak, dostal známku "veľmi nádejný", čomu sa teším. Nerova sestra Grace absolvovala bonitáciu, teda splnila podmienky chovnosti.

 


Hromadný výlet do mesta Brezno

Tak tento výlet bol asi najlepší z celého tábora! Spolu s Massimom sme išli skoro všetci z tábora do blízkeho mesta Brezno, kde sme si spravili okružnú malú vychádzku, urobili sme pár fotiek, išli sme pozrieť do chovateľských potrieb - predsa len, spotreba vodítok stúpla :D no a potom sme išli do jednej reštaurácie na obedík. Bolo nás asi 10, plus naši psíci, bolo skvele!

Brezno - hromadné fotenie (photo by wolfdog.org)

Výlet k jazeru Krpáčovo s Massimom

Ďalší zo super výletíkov. Massimo a jeho Bára (Jasna Zlatá Palz), Frederika a Grace, Filip a Heki, ja a Nero sme išli k jazeru Krpáčovo okúpať psov. Bolo super, spravili sme si piknik, psíci sa vybláznili a Massimo spravil pár krásnych fotiek.

Grace, Heki a Nero. Frederika, Nero a ja (veľmi chcel ten koláč!) (photo by Massimo)

Hromadné venčenia, výletíky do okolia

Skvelé bolo na tom to, že ráno sa ešte nevedelo, kam sa pôjde, všetky výletíky sme riešili spontánne. Taký bol aj výlet - resp. prechádzka na chatu Bernardín, kúsok od našej chaty. Večerné hromadné venčenia, kedy bolo na lúke viac ako 8 čévečiek boli na nezabudnutie, spoločné cvičenie ráno a večer, prednáška Soničky o ČsV mladým výletníkom, ktorí náhodou šli okolo bola skvelá príležitosť na socializáciu naši psov. 

Sonička robila prednášku o ČsV okoloidúcim táborníkom. Vychádzka na chatu Bernardín. (photo by wolfdog.org)
Fotky z tábora (od rôznych ľudí - Massimo, Michal, Filip, Frederika, Majo a ďalší), nájdete tu.

13.07.2008 - Dnes sa konalo v Galante stretnutie "G" vrhu Malý Bysterec - Prišla Grace, Glen a teda nemohol chýbať ani Gunner :) Bolo vynikajúco, aj keď Glen sa s Nerom nemuseli. Aj napriek tomu, že spolu vyrastali a neboli odlúčení tak dlho, nezniesli sa a museli mať obaja náhubky :( No i tak som rada, že sme sa majitelia "G" vrhu spoznali.

07.06.2008 - Naša prvá výstava psov! Ako pre mňa, tak pre Gunnera to je výstavná premiéra. Grandprix Slovakia - Nitra, rozhodca: Gabriela Ridarčíková (SVK). Náš Neruško skončil s hodnotením Veľmi dobrý 3 z konkurencie 3 psov. Tešíme sa aj tak. Bola to naša prvá spoločná "skúška" :) Vo výstavnom kruhu som sa cítila výborne, i keď uznávam, bola som mierne sklamaná z výsledku. No i tak, zdá sa, že ma výstavy budú veľmi baviť. Možno Neruška tak veľmi nie, ale snáď raz...

03.05.2008 - Dnes je veľký deň!!! Idem si pre svoje vysnívané "čévo" Nera - Gunner Malý Bysterec do Martina, prvý týždeň zostane u našej kamarátky Frederiky v Galante. Ani neviem ako sa to všetko zomlelo. Zo dňa na deň padlo rozhodnutie a ja som sa stala majiteľkou tohto úžasného plemena! Majitelia mi Nera podarovali a týmto im vyjadrujem svoje veľké ĎAKUJEM! Tiež jedno veľké ďakujem patrí Frederike, ktorá to všetko zorganizovala a nechá si u seba Nera, kým nebudeme mať doma pripravenú voliéru. Bol to neskutočný deň, naše prvé stretnutie zoči-voči si budem pamätať navždy. Všetci traja stáli pri bráne a veru... nebolo by mi všetko jedno, keby neviem, že sú to miláčikovia. Na adopciu zostal ešte psík Glen, ktorého si pravdepodobne zoberie Frederikin kamarát Janko. Nera sme previezli v poriadku k Frederike. Fotky z výletu v galérii. (foto 1: Flok, Glen, Gunner; Foto 2: Gunner; Foto 3: Flok, Glen, Gunner.)

05.04.2008 - Moja prvá čévečkárska akcia!!! Vďaka Ondrejovi Vavrovi som mala možnosť zúčastniť sa na akcii Skúšky vytrvalosti psa. Na tomto podujatí som spoznala Frederiku, majiteľku sučky Grace Malý Bysterec a kopu ďalších skvelých ľudí! Túžba po vlastnom vlkovi opäť narástla! Beh na 40km je veľmi zaujímavá previerka schopností vlčiaka. Som zvedavá, či to ja niekedy dám :) Okrem strašnej zimy a vetra však bola akcia veľmi vydarená. Galéria na wolfdogu tu.

************************

Stránky www.tobrok.sk sú v súkromnom a výhradnom vlastníctve ChS Tobrok FCI!

Obsah stránky a všetkých jej súčastí (vrátane obrázkov, textov, vetvenia stránky a designu) podlieha autorským právam.

Texty, ktoré sa nachádzajú na tejto stránke, sú písané majiteľom stránok.
Sú predmetom autorských práv, ich kopírovanie a zverejňovanie LEN SO SÚHLASOM autora!

Na týchto stránkach sa nachádzajú aj fotografie, ktorých autorom nie som ja. Pri každej takejto foto je odkaz, z kadiaľ pochádza, prípadne je ako zdroj uvedený internet, keď presný autor je neznámy.

Design, texts, photos, programming of web site and owner Tobrok FCI © 2009-2020

www.tobrok.sk