NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárPublikácieO plemenáchKontakt

Československý vlčiak

ŠtandardPovaha ČsVChov

Z dôvodu vydanej publikácie a príprave ďalších publikácií, došlo na stránkach k zmazaniu podstatnej časti ich obsahu. Obsah stránok venovaný Československým vlčiakom je k dispozícii už len v tlačenej podobe.

V PRÍPREAVE publikácia "Československý vlčiak - chovateľské minimum". Vydaná by mala byť do konca roka 2021. Zameraná na plnenie podmienok chovnosti, etiku chovateľa a majiteľa chovného psa, minimálne znalosti chovateľa, odchov šteniat po ich odber. Choroby plemena a smerovanie chovu ako na Slovensku, tak v zahraničí (ilustrovaná).

V PRÍPREAVE obsiahla publikácia "Československý vlčiak - profil plemena a exteriér". Vydaná by mala byť začiatkom 2022. Priblíženie štandardu a exteriéru plemena, ilustrovaný výklad štandardu, chyby a vady vyskytujúce sa v plemene, metodika posudzovania. Príprava na výstavu a vystavovanie zamerané na ČsV.

Vydaná publikácia "Od šteniatka až ku chovnosti" pomôže záujemcom a majiteľom šteniatka zodpovedať ich otázky ohľadom povahy plemena, problémov, výchovy a podobne. Vychádza z našich skúseností o tom, na čo sa najviac záujemcovia pýtajú, ako sa na príchod šteniatka majú pripraviť, priblíži život s "vlčkom" a aké najčastejšie problémy so šteniatkom majú. Ide o publikáciu písanú ako "návod" k šteniatku.

www.tobrok.sk