NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárO stránkachO plemenách

Kto sme
CertifikátNáš BARFŠteniatko od násPlánované vrhyAktuálne vrhyOdchovyKrytieZdravie chovuVýstavy, šampióni
Médiá
TOP Tobrok
 

 

Chovateľská stanica Tobrok FCI

Chovateľská stanica Tobrok vznikla dňa 13.01.2010 (názov stanice sa uvádza pred menom psa). Momentálne sa venujeme chovu plemena československý vlčiak, no vlastníme aj chovného psa plemena hovawart. Prvý vrh sa nám podarilo zrealizovať až v roku 2014. Odchovali sme zatiaľ 24 šteniatok pod naším menom. Od roku 2016 sme sa rozrástli o pár sučiek, ktorým zastrešujeme vrh a tiež zastrešujeme vrhy sučkám z nášho chovu, preto máme momentálne vrhov u nás viac.

Označovanie našich vrhov je založené na označení matky vrhu v mene šteniatka v skratke jej mena (brood power :o)). Teda skratky sú Aki (Akia), Bor (Barbora), Yel (Yelka), Tar (Tara), Ang (Angstroom),... Aby bolo jasné, po ktorej sučke daný vrh je, pretože združujeme viacero sučiek a chceme, aby aj ich meno bolo v mene šteniatka, nie len naše :o)

Ak nás chcete prísť pozrieť, naše dvere sú samozrejme otvorené. Treba nám len zavolať či napísať mail a dohodnúť si presný čas a dátum, ktorý bude vyhovovať obom stranám. Tiež nie sme každý deň doma a máme aj vlastný program. A keďže chcete prísť pozrieť psy, berte prosím do úvahy fakt, že sa o vás môžu obtrieť a vaše oblečenie ušpiniť, prípadne si vás označiť špinavými labkami. Zvoľte teda vhodné oblečenie a obuv! Radi vás vezmeme so psíkmi na prechádzku. Ak chcete, prineste im nejakú tú mlsku, no ideálne sa dopredu informujte, čo im chutí :)

Nie sme a nikdy nebudeme veľkochovom. U nás doma máme len toľko psov, o koľkých sa dokážeme postarať. Odchovávame vrhy s prestávkami pre sučku. Sučky v spolumajiteľstve majú šteniatka, ktoré sú odchované sú v rodine, kde sučka žije, kde majú dostatok času na socializáciu a sučka je v úplnej pohode. Majitelia sa jej venujú a s našou pomocou vychovajú šteniatka pod naším názvom a podľa našich prístupov.

Pred tým, ako nám zavoláte, či napíšete, že si chcete šteniatko rezervovať, si prosím preštudujte naše stránky (stále najrozsiahlejšie o plemene!). Neumožňujem rezerváciu ľuďom, ktorí ani nevedia, o aké plemeno majú vlastne záujem. Pokiaľ neviete, akú má vlčiak aspoň približnú povahu, ako sa správa a čo nevyhnutne potrebuje, rezerváciu neumožníme. Pokiaľ sa však chcete informovať a zistiť o plemene viac, radi vás privítame a zodpovieme otázky. 

Ako nových majiteľov prijímame ľudí, ktorí si chcú obohatiť a zmeniť život psom, ktorý nie je až tak veľmi psom v povahe, ktorí s nami budú komunikovať, radi sa aj stretnú a naplno využijú potenciál plemena, ktorí vedia, že ČsV nie je ani vlk, ani pes a majú pre neho doma pripravené vhodné podmienky.


Naše importy
 

Akia Tawy
Česká republika
matka vrhu "A"
 

Barbora Tawy
Česká republika
matka vrhu "B"

darovaná spolumajiteľom


Naše exporty
 

Síce chcem naše šteniatka mať "pod dohľadom", ale pár detičiek sme vyslali aj do sveta, aby reprezentovali naše meno a aby sme potešili pár rodín a majiteľov vlčím kamarátom. Zatiaľ je mimo Slovenska 7 šteniatok z 24 odchovaných a to v USA, Českej republike, Dánsku a v Poľsku.

Česká republika:

  • Vyžlovka - Caritas Yel

  • Jablonec nad Nisou - Conall Yel

  • Praha - Balerion Bor

Dánsko:

  • Herlev - Emperorra Tar

USA:

  • Connecticut - Bighan Bor
  • Pennsylvania - Betalgea Bor

Poľsko:

  • Bialostok - Cor Fortis Yel

 


Naše šteniatka vo svete
 


kliknutím na obrázok sa otvorí mapa na Google