Aktualizácia ..::05.03.2019::.. NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárO stránkachO plemenách

Kto sme
CertifikátNáš BARFŠteniatko od násPlánované vrhyAktuálne vrhyOdchovyChovné jedinceŠtatistika chovuVýstavy, šampióni
Médiá
TOP Tobrok
 

 

Plánované vrhy 2019

Ak nás chcete prísť pozrieť, naše dvere sú samozrejme otvorené. Treba nám len zavolať či napísať mail a dohodnúť si presný čas a dátum, ktorý bude vyhovovať obom stranám. Tiež nie sme každý deň doma a máme aj vlastný program a najmä malého synčeka, ktorý má svoj režim tiež. A keďže chcete prísť pozrieť psy, berte prosím do úvahy fakt, že sa o vás môžu obtrieť a vaše oblečenie ušpiniť, prípadne si vás označiť špinavými labkami a zanechať "psie trblietky" - chlpy :) Zvoľte teda vhodné oblečenie a obuv! Radi vás vezmeme so psíkmi na prechádzku. Ak chcete, prineste im nejakú tú mlsku, no ideálne sa dopredu informujte, čo im chutí :)

Pred tým, ako nám zavoláte, či napíšete, že si chcete šteniatko vlčiaka rezervovať, si prosím preštudujte naše stránky (stále najrozsiahlejšie o plemene ČsV!). Neumožňujem rezerváciu ľuďom, ktorí ani nevedia, o aké plemeno majú vlastne záujem. Pokiaľ neviete, akú má vlčiak aspoň približnú povahu, ako sa správa a čo nevyhnutne potrebuje, rezerváciu neumožníme. Pokiaľ sa však chcete informovať a zistiť o plemene viac, radi vás privítame a zodpovieme otázky. Šteniatka Leonbergera ešte nemáme, avšak aj im budeme vyberať ten najlepší domov.

Ako nových majiteľov pre vlčiaka prijímame ľudí, ktorí si chcú obohatiť a zmeniť život psom, ktorý nie je až tak veľmi psom v povahe, ktorí s nami budú komunikovať, radi sa aj stretnú a naplno využijú potenciál plemena, ktorí vedia, že ČsV nie je ani vlk, ani pes a majú pre neho doma pripravené vhodné podmienky. Majitelia a záujemcovia o Leonbergera by mali vedieť, čo za psíka si zaobstarávajú, čo do veľkosti a jeho potrieb rovnako. Avšak pre toto plemeno nie sú nevyhnutné až také opatrenia, ako pre vlčiaka.

Poradie rezervácie je dané AJ tým, kto je v našich očiach najvhodnejší majiteľ pre to ktoré šteniatko! Nie každé sa totiž hodí do akýchkoľvek podmienok, prípadne na daný účel - do rodiny s deťmi, chov, výstavy, šport,...

Plánujeme vrh Tobrok "?" Chase

 

Krytie: 2019

 

Matka: Chase ArQeVa
Ir Oskár Dór x Butterfly ArQeVa 
(DBK A/A, DLK 0-0, DM N/N, DW N/N)

*****
 

Otec: Cheyen Dakmat (?)

 

Vo výbere pre Lunu bude pravdepodobne zahraničný pes, ktorý doplní jej veľmi pekný, elegantný vzhľad. Prihliadame - ako vždy - aj na zdravie a povahu. Luna je totiž veľmi vyrovnaná sučka v povahe a keďže je to už niekoľká generácia, môžeme predpokladať, že túto povahu prenesie aj na svojich potomkov.

Plánujeme vrh Tobrok "?" Cass

 

Krytie: 2019

 

Matka: Tobrok Casshera Yel
Baxter Vlčí tlapka x Yelka z Litavské kotliny
(DBK A/A, DLK 0-0, DM N/DM, DW N/N)

*****
 

Otec: máme vybraného a čakáme na háranie, do tej doby sa ešte môže výber zmeniť

 

 

Majitelia plánujú vrh po tejto povahovo mimoriadne vyrovnanej sučke pod našou chovateľskou stanicou. Má vynikajúcu kostru, výšku a výraz! Očakávam špičkové šteniatka, vynikajúceho exteriéru a povahy.

Plánujeme vrh Tobrok "?" Aki


Krytie: 2019

 

Matka: Akia Tawy
Bajkal Tajomný tulák x Ambra Tajemný přelud
(DBK A/A, DLK 0-0, DM DM/N, DW N/N)

*****

Otec:
zverejním čoskoro
(pôjde o Slovenského psa)

 

Plánujeme vrh Tobrok "?" Mia

 

 

Krytie: 2019

 

Matka: Tobrok Cloris Loris Yel
Baxter Vlčí tlapka x Yelka z Litavské kotliny
(DBK A/A, DLK 0-0, DM N/N, DW N/N)

*****
 

Otec: máme vybraného, no do doby krytia sa ešte môže výber zmeniť

 

Majitelia plánujú vrh po tejto povahovo mimoriadne vyrovnanej sučke pod našou chovateľskou stanicou. Mia žije v rodine s deťmi, je ľahko ovládateľná a rada spolupracuje a má výbornú kostru. Vyberáme psa zo zahraničia, tmavej farby a vyrovnanej povahy a očakávam špičkové šteniatka.

 
Plánujeme vrh Tobrok "?"
Ang
 


Krytie: 2019

 

Matka: Tobrok Angstroom Aki 
Argo z Novobělské kotliny x Akia Tawy
(DBK A/A, DLK 0-0, DM N/N, DW N/N)
*****
Otec:
Tobrok Caleb Yel
Baxter Vlčí tlapka x Yelka z Litavské kotliny
(DBK A/A, DLK 0-0, DM N/DM, DW N/N)

Je skoro hovoriť o ďalších plánoch s Angstroom. Avšak veľmi rada, by som uskutočnila vrh, pôvodne plánovaný a teda krytie Calebom, v prípade jeho nechovnosti budeme opakovať krytie Casshernom. Bude to jej posledný vrh a ďalšie využitie v chove nie je plánované.

Plánované vrhy spojené s našim chovom

Momentálne sú narodené dva vrhy po psovi Tobrok Casshern Yel - bližšie info v záložke "Aktuálne vrhy".
Tobrok Conall Yel

 

Tobrok Conall Yel
Baxter Vlčí tlapka x Yelka z Litavské kotliny
(DBK A/A, DLK 0-0, DM N/N, DW N/N)

Čakáme na potvrdenie gravidity:
domáci vrh - info čoskoro

Plánované vrhy:
- zahraničný vrh - info čoskoro
- zahraničný vrh - info čoskoro
"B" Vlčí štěstí
Matka: Asma Zara Miracle Mia (SVK)