NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárPublikácieO plemenáchKontakt

Plánované vrhy

Šteniatko od násPlánované vrhyAktuálne vrhyOdchovyKrycí psyVýstavy, šampióniTOP TobrokNáš BARF
Médiá
Pávy

Ak nás chcete prísť pozrieť, naše dvere sú samozrejme otvorené. Treba nám len zavolať či napísať mail a dohodnúť si presný čas a dátum, ktorý bude vyhovovať obom stranám. Tiež nie sme každý deň doma a máme aj vlastný program a najmä malého synčeka a dcéru, ktorí majú svoj režim. A keďže chcete prísť pozrieť psy, berte prosím do úvahy fakt, že sa o vás môžu obtrieť a vaše oblečenie ušpiniť, prípadne si vás označiť špinavými labkami a zanechať "psie trblietky" - chlpy :) Zvoľte teda vhodné oblečenie a obuv! Radi vás vezmeme so psíkmi na prechádzku. Ak chcete, prineste im nejakú tú mlsku, no ideálne sa dopredu informujte, čo im chutí :)

Pred tým, ako nám zavoláte, či napíšete, že si chcete šteniatko rezervovať, si prosím preštudujte aspoň základné informácie o plemene. Neumožňujem rezerváciu ľuďom, ktorí ani nevedia, o aké plemeno majú vlastne záujem a aké má potreby. Ako nových majiteľov pre prijímame ľudí, ktorí si chcú obohatiť život psom, obríkom so zlatým srdcom, mali by vedieť, čo za psíka si zaobstarávajú, čo do veľkosti a jeho potrieb rovnako. Ide o veľmi veľkého psa, ktorý si vyžaduje množstvo krmiva a teda aj zaťaží peňaženku majiteľa. A keďže s vlčiakmi máme bohaté skúsenosti, radi vám o nich povieme. Poprípade si môžete zakúpiť moju publikáciu, ktorá zodpovie mnoho otázok. No vrhy ČsV už u nás nebudú!

REZERVÁCIE

Keďže záujemcov o šteniatka mávame už pred samotným krytím, niekedy aj mesiace vopred, je dobré ozvať sa nám čím skôr. Ideálne na začiatku roka, na ktorý vrh plánujeme. Ide o predbežné rezervácie, ktoré sú možné pred a po potvrdení gravidity, slúžia na to, aby sme o vás, ako o záujemcoch, vedeli a mohli vás kontaktovať v prípade, že sa šteniatka narodia a aj vami vybrané pohlavie. Rezervovanie šteniatka je možné až od veku 8 týždňov a to zložením nevratnej zálohy, vo výške min. 1/2 kúpnej ceny. Rezervácia vám garantuje, že šteniatko bude vaše a nám to, že nás nevodíte za nos, ale že si šteniatko skutočne prevezmete :) Poradie rezervácie je dané AJ tým, kto je v našich očiach najvhodnejší majiteľ pre to ktoré šteniatko! Pre veľmi nádejné šteniatko uprednostníme majiteľa so záujmom o výstavy a chov. Výber konkrétneho šteniatka je teda možný AŽ PO KONTROLE VRHU PORADCOM CHOVU, spravidla v 7-8 týždňoch!!! Až v tomto veku je možné lepšie vidieť kvality šteniatok, vývoj chrupu, tela, sfarbenia a podobne. Je viac než pravdepodobné, že z našich vrhov si budeme ponechávať šteniatko pre náš vlastný chov, preto, ak to bude prípad daného vrhu, je pri plánovanom vrhu poznámka, že prvá voľba je rezervovaná pre chovateľa - čiže pre nás.

ZDRAVOTNÉ VYŠETRENIA

Každé šteniatko Leonbergera je skontrolované veterinárne nadštandardne! To znamená, nie len očkovanie a odčervenie, ale aj kontrola prítomnosti parazitov, kontrola správneho zažívania RTG snímkom, kontrola srdca posluchom, rovnako aj správneho dýchania. Vo veku 8 týždňov kontrola srdca špecialistom - až po tejto certifikovanej kontrole sú šteniatka ponúkané na predaj s prvým možným odberom vo veku 10 týždňov. Záruky na zdravie po predaji dať nevieme a ani nemôžeme dať. Rešpektujte to prosím.

Mená pre naše šteniatka Tobrok vyberáme výhradne my. Je nám jasné, že majitelia si budú svojich miláčikov volať aj tak podľa seba. Mená pre šteniatka som mala vybrané ešte pred založením chovateľskej stanice a sú vybrané tak, aby sa hodili k názvu chovateľskej stanice. Áno, mám rada exotické a možno aj krkolomné mená :) Sú to prešmyčky, alebo spojenia, ktoré majú pre mňa význam a pochádzajú zo scifi filmov či seriálov, fantasy, anime :)

CENA ŠTENIATKA

Je adekvátna tomu, čo ponúkame. Keďže robíme skutočne viac pre naše odchovy aj po predaji, keďže krytia orientujeme hlavne na kvalitu a od prvého dňa hárania sučky investujeme mnoho času a značné financie do zdravotnej starostlivosti a aby mali šteniatka to najlepšie, je cena šteniatka od nás adekvátna ponúkanému. Cena šteniatka bude zverejnená po narodení konkrétneho vrhu a po určení kvalít daného jedinca. Orientačne cena šteniatka Leonbergera je od 1400€. Môže sa stať, že bude šteniatko v kvalite PET (nevhodné do chovu, ale ZDRAVÉ), cena bude znížená a určená "závažnosťou" vady.

UPOZORNENIE

Súčasťou kúpno-predajnej zmluvy je klauzula o predkúpnom práve na šteniatko/dospelého psa z nášho chovu, ktorého by sa chcel majiteľ "zbaviť" predajom, z AKÉHOKOĽVEK dôvodu. Výnimky existujú, ale záleží od konkrétneho prípadu (napr.úmrtie, strata zamestnania,...). Nezáleží v akom veku ho chce majiteľ predať, či ako chovného/chovnú, sme prvými v poradí, ktorí majú kúpne právo na tohto jedinca. UPOZORŇUJEM ale, že predkúpne právo na takétoho jedinca je v maximálnej sume 500€!!! Áno, je to menej ako polovica našej predajnej sumy. Chceme sa vyhnúť špekulantom, osobám, ktoré majú úmysel ďalšieho predaja šteniatka od nás, alebo sa chcú psa zbaviť, lebo zistili, že aj Leonberger nie je hračka a ako každý pes, má svoje potreby, potrebuje veľa stravy, zábavy, aktivity a vie aj čo-to zničiť. Preto tieto dôvody nie sú pre nás dôvodom na vrátenie predajnej sumy alebo na predaj tretej osobe. Dokonale si preto premyslite, či skutočne chcete šteniatko od nás!!!

Plánujeme vrh Tobrok "I" Leeu  apríl 2022

 

Krytie: 2022    Narodenie: 2022     Odber: vo veku min.10 týždňov   

 

Tento vrh robíme kvôli vlastnému chovu a z vrhu si nechávame sučku do vlastného chovu a preto, AK budú niektoré šteniatka na predaj, zverejníme konkrétnych jedincov až vo veku 9-10 týždňov. K odberu budú vo veku 10 týždňov.

Matka: Akkanga Leon Eperies


sire: Eldar Druhá šance
dam: Frida Fiona Goldenleon


DBK A/A, DLK 0-0
LEMP N/N, LPN1,2 N/N, eyes clear
73cm, 61kg
 

Otec: 


sire:
dam: 


DBK , DLK
LEMP N/N, LPN1,2 N/N
cm, kg
 

     
 
   
 

Akkanga Leon Eperies
HD: A:A  ED: 0:0
Eyes: Clear incl. Glaucoma
LPN1: Clear
LPN2: Clear
LEMP: Clear

Eldar Druhá šance 
HD: A  ED: 0:0

Dragos King Kong Bertusowy Gaj 
HD: A1

Black Blossom Severni Souhvezdi
HD: 0:0

Frida Fiona Goldenleon
HD: A:A  ED: 0:0

Vigos v. Kaniberg 
HD: A1  ED: O

Celine Claudette Goldenleon
HD: A:A


Dlhodobé plány
 

 

Naše nasledujúce vrhy budú už len plemena Leonberger.

 

www.tobrok.sk